Про звернення обласної ради щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я
УКрАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Десята сесія)
РІШЕННЯ
від 12.11.2021. № 260-10/2021
м. Івано-Франківськ
Про звернення обласної ради
щодо належного фінансового
забезпечення сфери охорони здоров’я
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада
вирішила:
- Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я (додається).
- Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.
- Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).
Голова обласної ради Олександр Сич
Додаток
до рішення обласної ради
від 12.11.2021. № 260-10/2021
Президенту України
В. Зеленському
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою прийняття збалансованого Державного бюджету України на 2022 рік в частині фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я та виплати заробітних плат медичним працівникам.
Сьогодні в державі склалася катастрофічна ситуація з фінансуванням галузі охорони здоров’я.
Задекларовані центральними органами виконавчої влади зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис. грн., а лікарям – від 20 тис. грн. у проєкті Державного бюджету України передбачені лишедля 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.
На кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273526 осіб середнього медичного персоналу та 147361 лікар. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж враховано в проєкті Державного бюджету України на 2022 рік.
Такі дії призведуть до неминучого скорочення 130 тисяч посад медичних працівників і свідчать про ганебне ставлення до сфери охорони здоров’я та приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медичних працівниках, так і по пацієнтах.
Процес кадрових скорочень у медичній галузі є доволі масштабним. Вже на початок 2021 року кількість зареєстрованих безробітних у галузі охорони здоров’я становила 22,7 тис. осіб, тоді як вакансій було лише 4,3 тисячі. Однак це ще не межа, бо заборгованість із зарплати медичним працівникам критично зросла з початку року – майже в 4 рази. Зокрема на Прикарпатті заборгованість медикам складає близько 11 млн. гривень. Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5 відс. валового внутрішнього продукту України.
Застерігаємо, що місцеві бюджети сьогодні неспроможні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету України, однак утримання яких віднесено до повноважень уряду України, і запобігти скороченню 130 тис. посад медичних працівників.
Зважаючи на викладене вище, вимагаємо:
– у найкоротші терміни забезпечити погашення заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам;
– переглянути вартість тарифів на пакети Програми медичних гарантій та передбачити збільшення фінансування медичних закладів за договорами, укладеними з Національною службою здоров’я України;
– при формуванні проєкту Державного бюджету України на 2022 рік передбачити кошти для забезпечення районних лікарень необхідним обладнанням з метою надання якісних медичних послуг пацієнтам;
– вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників;
– у проєкті Державного бюджету України на 2022 рік передбачити у повному обсязі видатки на фінансування сфери охорони здоров’я, у тому числі з урахуванням доплати до заробітної плати медичним працівникам, які працюють у гірських населених пунктах.
Прийнято на десятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
12 листопада 2021 року