Про звернення обласної ради щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять дев’ята сесія)

РІШЕННЯ

16.02.2024                            м. Івано-Франківськ                 № 836-29/2024

Про звернення обласної ради
щодо стратегічної важливості
мовного питання у процесах
забезпечення національної безпеки

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки (додається).
  2. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, Уповноваженому із захисту державної мови Тарасу Креміню.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія та постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


 

Додаток

до рішення обласної ради

від 16.02.2024 № 836-29/2024

 

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

 

Уповноваженому із захисту державної мови

Тарасу КРЕМІНЮ

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Розглядати Україну як незалежну державу, яка самостійно формує власні стратегії розвитку та є суб’єктом, а не об’єктом геополітики, без вирішення проблеми доцільності домінування української мови в усіх суспільних сферах неможливо.

Нехтуючи цим ключовим моментом, Україна може існувати лише як сателіт так званої “російської імперії” з певними відмінностями в межах, дозволених кремлівськими кураторами.

Всі економічні, політичні та культурні зв’язки з росією є наслідком впливу ворожого інформаційного поля, в якому безперервно перебувала наша держава. Ефективність цих впливів прямо пов’язана зі здатністю російської пропаганди впливати на широкі маси населення, зокрема через відсутність мовного бар’єру.

Важливість інформаційного складника в процесах колонізації України росією підтверджується тим, що лише у ХХ ст. українську мову офіційно забороняли приблизно 30 разів!

Проблема захисту “рускаязічного насєлєнія” є класичною напрацьованою схемою військової експансії росії у країни пострадянського простору. Це означає, що носіїв російської мови (незалежно від їхніх політичних поглядів чи світогляду) комплексно використовують як підставу для введення військового контингенту на попередньо зрусифіковані, але юридично суверенні території сусідніх держав, зокрема, такі схеми вже відпрацьовані у Придністров’ї, Абхазії, а тепер – і в Україні.

Відомий мовозахисник Святослав Літинський за допомогою сучасної карти України візуалізував та довів кореляційну залежність між географічними межами військового конфлікту на Сході України та мовними пріоритетами населення цих територій. Очевидно, що проблема популяризації, всебічної підтримки та обов’язкового контролю за впровадженням і розвитком української мови з одночасним витісненням з інформаційного простору російської є надважливою та стратегічно обґрунтованою.

Дієвою формулою мотивації до процесів українізації може стати заклик Миколи Хвильового “Геть від москви!”, адже саме спільна мова – це та гнила пуповина, що пов’язує нас із мутованим російським імперіалізмом.

Відрив від впливів росії не може відбутись до того моменту, доки ми не вирвемось з ворожого інформаційного поля, а мовне питання не стане частиною Української військової доктрини.

Ми повинні поставити глобальні безпекові, світоглядні інтереси вище за побутові. Проблемою, яка гальмує ці процеси, є вплив зовнішньої російської та внутрішньої проросійської пропаганди, що навіть на тлі кривавої експансії продовжує через “рускоязичні” інструменти нашіптувати про “хароших рускіх”.

Вважаємо, що сучасні перипетії довкола звільнення та цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон в своїй сутності є виявом тенденції на розмивання української ідентичності в умовах війни з російським агресором та замахом на основи національної безпеки України.

Вимагаємо припинити переслідування Ірини Фаріон та вжити дієвих заходів щодо недопущення покарання українців за захист української мови в Українській державі!

Прийнято на двадцять дев’ятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного  скликання
16 лютого 2024 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]