Олександр Сич прозвітував про четвертий рік роботи на посаді голови обласної ради

20 листопада 2024 року минув четвертий рік роботи обласної ради восьмого демократичного скликання. На виконання Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Олександр Сич представив результати роботи на посаді голови обласної ради на тридцять шостій сесії обласної ради 5 грудня 2024 року.

Режим воєнного часу – це не підстава не звітувати всім тим посадовим особам, які зобов’язані це робити згідно чинного законодавства. І навіть навпаки, таке звітування посилює довіру суспільства до державної влади, що вкрай потрібно у час війни.

Робота голови обласної ради полягає в організації роботи вищого представницького органу області. В свою чергу головне завдання обласної ради ухвалювати рішення щодо управління об’єктами спільної власності, розпоряджаючись майном, бюджетом та іншими ресурсами. А тому вам представлена характеристика роботи як сесій обласної ради, так і її робочих органів та виконавчого апарату, який є інструментом виконання завдань голови обласної ради.

До обласної ради обрано 84 депутати,  сформовані і продовжують працювати 6 депутатських фракцій. Упродовж звітного періоду відбулися зміни в депутатському корпусі. Зокрема, склали свої повноваження Віктор Шевченко (фракція “За Майбутнє”) та Оксана Когут (фракція “Батьківщина”). Натомість набули повноважень відповідно Богдан Хлівінський та Юрій Черневий. Четверо наших депутатів – Михайло Іваночко (фракція “Свобода”), Олег Понайда (фракція “Свобода”), Сергій Федорців (фракція “Свобода”), Мирослав Кріль (фракція “Платформа громад”) – продовжують служити у Збройних Силах України, беруть безпосередню участь у здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі та стримування московської збройної агресії проти України, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет нашої держави.

Згідно чинного законодавства обласна рада зобов’язана проводити сесію не рідше як раз у квартал, а отже не менше чотирьох разів у рік. Натомість ми провели 9 сесій обласної ради, з них 1 – позачергова та 1 – урочиста. На сесійних засіданнях було ухвалено 247 рішень різноманітного характеру. Серед найголовніших – ухвалення п’ятнадцяти нових регіональних програм, заслухано звіти про виконання 9 регіональних програм, затверджено 9 Статутів і 6 Положень комунальних установ, підприємств та організацій, призначено 19 керівників обласних закладів, ухвалено 9 звернень до вищих органів державної влади.

Президія обласної ради як її дорадчий орган сформована з 20 осіб. Протягом року у її складі відбулися зміни: вибув, склавши мандат, Віктор Шевченко, натомість до складу президії увійшла Ліліана Гораль – голова постійної комісії обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва і дорожнього господарства. Всього відбулося сім засідань президії обласної ради, а її головним завданням є формування проєкту порядку денного кожної чергової сесії.

Дуже важливий і необхідний інструмент нашої роботи є постійні комісії обласної ради. Адже від того, наскільки продуктивно і ефективно працюють вони, настільки продуктивно і ефективно відбуються сесії обласної ради. У нас сформовано і продовжують працювати 11 комісій обласної ради. Всього сукупно вони провели 114 засідань, найбільше з них провела бюджетна комісія – 27 засідань. На сесіях про свою роботу вже прозвітували комісія з питань культури, духовності та інформаційної політики, комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, комісія з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, комісія з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

Головним інструментом роботи голови обласної ради є розпорядження. За звітний період всього підписано 1247 розпоряджень, в тому числі 122 спільні розпорядження голів обласної ради та обласної державної адміністрації. Серед всіх інших розпоряджень вважаю доцільним наголосити на наданні нами матеріальних допомог. Всього за розпорядженнями голови обласної ради надано матеріальні допомоги 1631 особі на загальну суму 8 млн 256 тис. гривень, в тому числі 3 млн 584 тис. гривень – з фонду голови обласної ради, 4 млн 672 тис. гривень – відповідно до клопотань депутатів обласної ради.

Матеріальною основою діяльності органів місцевого самоврядування є їхнє майно. В управлінні обласної ради перебуває 17 об’єктів спільної власності територіальних громад області та 19 об’єктів нерухомого майна, натомість 85 об’єктів – в управлінні різних підрозділів обласної державної адміністрації. Правом обласної ради є здача в оренду майна. На сьогодні перебуває на контролі 371 договір оренди. Протягом року від оренди надійшло 28 млн 320 тис гривень. Також у наших повноваженнях здійснювати приватизацію об’єктів, які належать до спільної власності територіальних області. Так, упродовж звітного періоду приватизовано три об’єкти, внаслідок чого до обласного бюджету надійшло 3 млн 281 тис. гривень.

Важливим матеріальним ресурсом органів місцевого самоврядування є земля. Для обслуговування об’єктів нерухомості спільної власності територіальних громад області нами сформовано 178 земельних ділянок загальною площею 338,28 га. Унормування, врегулювання, встановлення меж земельних ділянок продовжується здійснюватися відділом з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Окремої теми заслуговують землі лісогосподарського призначення. Обласною радою сформовано на сьогодні 1342 ділянки загальною площею 29 тис. 922 га. Ще понад 44 тис. га земель сьогодні потребують кадастрового оформлення і встановлення меж.

Ще один вагомий ресурс – комунальні ліси. У 2024 році ми приступили до реформування управління цієї галузі. На сьогодні ми сформували три лісгоспи – Богородчанський, Коломийський, Долинський, органом управління для яких визначена обласна рада. Ми напрацювали механізм можливої передачі лісових ресурсів громадам, продовжуємо цю роботу і наше завдання – знайти компроміс між бажанням громад і висновками фахівців щодо того, які ліси і яку кількість можна передавати.

Одним з наших пріоритетів надалі залишається допомога військовим. Для цих потреб діють програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи, регіональна цільова програма надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, комплексна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту та програми правоохоронної діяльності. На виконання завдань цих програм упродовж звітного періоду з обласного бюджету спрямовано майже 90 мільйонів гривень. А враховуючи допомогу внутрішньо переміщеним особам, удосконалення укриттів, виплати родинам загиблих, пораненим військовим тощо, витрати з обласного бюджету сукупно перевищили 176 мільйонів гривень.  Окрім цього, для потреб військових виділено 285 куб. м лісоматеріалів, земельну ділянку площею 404 га і транспортний засіб. Для вшанування військових ми запровадили обласну медаль “Лицар бойового чину”, яка користується популярністю серед військових. Нею упродовж звітного періоду нагороджено більше 1000 осіб.

З уваги на війну та плекаючи мілітарні традиції українського народу ми проголосили 2024 рік Роком Легіону Українських Січових Стрільців. Відтак була проведена інформаційно-просвітницька кампанія, відбулася урочиста сесія обласної ради, заснована ювілейна медаль, якою нагороджено майже 60 осіб. За нашого сприяння до ювілейної дати видано подарунковий набір з чотирьох книг із серії “УСС. 1914-2024” і ним поповнено фонди всіх публічних бібліотек області, оновлено тематичну експозицію в обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери, здійснено спецпогашення поштової марки.

Однією з наших цьогорічних новацій є налагодження системної співпраці з національними університетами. На одній з сесій обласної ради ми розглянули питання “Національні університети Прикарпаття у соціально-економічному розвитку регіону”. А згодом розробили обласну комплексну програму залучення наукового потенціалу національних університетів Прикарпаття до соціально-економічного краю на 2024-2027 роки. Вважаю, що в перспективі така співпраця принесе плідні результати для соціально-економічного розвитку краю.

Шановні колеги-депутати! Вважаю, що ми працювали системно, регулярно, згідно чинного законодавства і повноцінно виконували функцію вищого самоврядного органу Прикарпаття, розпоряджаючись ресурсами спільної власності територіальних громад області та ефективно приймаючи  рішення по цих питаннях. Тому дякую кожному з вас за нашу спільну конструктивну і результативну роботу!