Про діяльність військово- лікарських комісій в лікувальних закладах області


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(_______________ сесія)

РІШЕННЯ

_______________                               м. Івано-Франківськ                                    № ___________

 

Про діяльність військово-
лікарських комісій
в лікувальних закладах області

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши і обговоривши інформацію про діяльність військово-лікарських комісій в лікувальних закладах області, обласна рада   

вирішила:

  1. Інформацію департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації про діяльність військово-лікарських комісій в лікувальних закладах області взяти до відома (додається).

 2. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації (О. Бойчук):

2.1. Посилити контроль за роботою військово-лікарських комісій територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

2.2. Забезпечити фінансову підтримку обласних закладів охорони здоров’я, на базі яких працюють військово-лікарські комісії.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

 

Голова обласної ради                                                            Олександр СИЧ


Інформація
про діяльність військово-лікарських комісій
в лікувальних закладах області

 

На базі цивільних закладів області функціонують наступні військово-лікарські комісії (далі – ВЛК):

– 2 гарнізонні ВЛК,

– 17 тимчасових позаштатних госпітальних ВЛК,

– 15 позаштатних ВЛК територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП),

– 1 обласний об’єднаний центр мобілізації (з 01.05.2024),

– 1 ВЛК Івано-Франківського обласного ТЦК та СП.

 

Робота гарнізонних ВЛК

Ці ВЛК підпорядковані закладам Міністерства оборони. Для забезпечення їх належного функціонування до їх роботи систематично залучаються лікарі та лікувально-діагностичні ресурси закладів охорони здоров’я, на базі яких вони розташовані.

 

Робота ВЛК обласного об’єднаного центру мобілізації

З 01.05.2024 оглянуто 4673 військовозобов’язаних. Постановами даної ВЛК визнано:

2893 військовозобов’язаних (61,5 %) придатні до військової служби,

51 (1,1 %) – непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку,

141 (3,0 %) – тимчасово непридатні з переоглядом через 6-                             12 місяців,

1588 (34,4 %) придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення).

 

Робота тимчасових позаштатних госпітальних ВЛК

Впродовж 2024 року у відповідних стаціонарах області оглянуто 4690 військовослужбовців. Постановами цих ВЛК визнано:

231 військовослужбовця (4,9 %) непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку,

114 (2,4 %) непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців,

428 (9,1 %) придатними до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення),

138 (2,9 %) придатними,

– решта продовжили лікування та реабілітацію в інших закладах охорони здоров’я.

У 2024 році 4429 постанов тимчасових позаштатних госпітальних ВЛК надали військовослужбовцям, які перебували на лікуванні, відпустку за станом здоров’я, з яких 1643 (37,1 %) відпустку за станом здоров’я з приводу захворювання, травми чи поранення, що пов’язані із захистом Батьківщини.

 

Робота позаштатних постійно діючих ВЛК ТЦК та СП

Впродовж минулого року в області скеровано на медичний огляд в усі позаштатні постійно діючі міські та районні ВЛК ТЦК та СП 43797 військовозобов’язаних. Прибули і пройшли огляд 42524 військовозобов’язаних, з яких 14027 (33,0 %) відправлено на додаткові обстеження та консультації, ще 614 (1,5 %) – на стаціонарне дообстеження чи лікування. Не повернулося для завершення медичного огляду 746 військовозобов’язаних (1,8 %). Їхні дані повідомлялися ТЦК та СП для подання в розшук.

Загалом постановами усіх ВЛК ТЦК та СП області визнано:

  • придатними до військової служби 27 530 осіб (64,7 %),
  • тимчасово непридатними – 2 738 військовозобов’язаних (6,4 %),
  • обмежено придатними – 10 638 військовозобов’язаних (25,0 %),

–    непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку – 1 618 військовозобов’язаних (3,8 %).

Найбільша кількість не повернулося з дообстеження у ВЛК, які працюють на базі КНП «Коломийська ЦРЛ» (5,7 %), КНП «Надвірнянська ЦРЛ» (3,9%), КНП «Івано-Франківський ЦПМКД» (3,0 %), КНП «Косівська ЦРЛ» (2,6 %) та КНП «Тисменицька МЛ» (2,3 %).

Найбільшу кількість військовозобов’язаних відправили на стаціонарне лікування ВЛК КНП «Тисменицька МЛ» (9,7%), КНП «Рожнятівська БЛ» (8,1 %), КНП «Верховинська ЦРЛ» (4,0%), КНП «Калуська ЦРЛ» (2,0%), КНП «Тлумацька БЛ» (2,1%), КНП «Снятинська БЛ» (1,8%). Усі решта ВЛК ТЦК та СП відправили на стаціонарне лікування менше 1%.

 

Робота обласної позаштатної постійно діючої ВЛК

Івано-Франківського обласного ТЦК та СП

Впродовж 2024 року розглянуто 4356 справ військовозобов’язаних, які були визнані ВЛК при Р(М)ТЦК та СП непридатними до військової служби та тимчасово непридатними до військової служби. Розглянуто          461 скаргу (звернення) військовозобов’язаних та надано відповіді на них. Проведено медичний огляд 50 військовозобов’язаних, оформлені на них медичні документи та надіслані на затвердження в 16 Регіональну ВЛК. Проконсультовано 194 військовозобов’язаних. Проведено вивчення медичних документів 572 кандидатів на навчання у ВВНЗ. Оглянуто та оформлено медичні документи на 5 кандидатів в льотні навчальні заклади.

Фінансування ВЛК

Оплата послуг (консультації, обстеження),  які заклади охорони здоров’я надають гарнізонним ВЛК, здійснювалася Національною службою здоров’я України за відповідними пакетами медичних гарантій.

Заклади охорони здоров’я області, на базі яких створені позаштатні постійно діючі міські та районні ВЛК ТЦК та СП, з 2023 року контрактуються Національною службою здоров’я України за пакетом медичних гарантій «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки». За 2024 рік загальна сума, сплачена Національною службою здоров’я України за цим пакетом, склала 29594 тисячі гривень.

Оплата праці медичним працівникам обласної ВЛК Івано-Франківського обласного ТЦК та СП (обласного збірного пункту) здійснюється відповідно до Програми розвитку та фінансової підтримки комунальних та комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради на 2024-2025 роки, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 22.12.2023 № 821-28/2023. Відповідно до цієї Програми у 2024 році КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» було виділено на оплату праці медичним працівникам обласної ВЛК Івано-Франківського обласного ТЦК та СП (обласного збірного пункту) 1000,0 тис. грн., в тому числі на КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» 600,2 тис. грн. та профінансовано 599,0 тисяч гривень. На 2025 рік передбачено 700,0 тисяч гривень.

Оплата праці тимчасових позаштатних госпітальних ВЛК здійснювалася в межах штатного розпису відповідних закладів за рахунок виконання обов’язків в межах робочого часу.

 

Проблемні питання

  1. На базі КНП «ОКЛ Івано-Франківської обласної ради» функціонує 4 ВЛК (гарнізонна ВЛК № 2, тимчасова позаштатна госпітальна ВЛК, постійно діюча ВЛК обласного об’єднаного центру мобілізації та обласної ВЛК Івано-Франківського обласного ТЦК та СП (обласного збірного пункту). Фінансування витрат на утримання двох із чотирьох ВЛК є недостатнім. Зокрема. Оплата витрат на утримання постійно діючої ВЛК обласного об’єднаного центру мобілізації здійснюється згідно з договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, за пакетом «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» і покривається за рахунок коштів Національної служби здоров’я України. Проте, даним пакетом не враховано щоденну цілодобову роботу даної ВЛК в режимі 24/7. Тобто, пакетом не передбачено доплати за роботу в нічний час та у вихідні.

Впродовж 2024 року за вказаним пакетом надійшло 2862,4  тис. грн., а фактичні витрати склали 9820,4 тис. грн., в тому числі на оплату праці     медичного персоналу – 9677,2 тисяч гривень. З метою уникнення кредиторської заборгованості виплату заробітної плати було здійснено власним коштом закладу. У 2025 році фонд оплати праці зазначених працівників за січень-лютий склав 2418,2 тис. грн., а за вказаним пакетом медичних гарантій очікується надходження в сумі 236,6 тис. грн., що покриває витрати на 9,8 %.

Як уже було вказано вище, на оплату праці медичного персоналу обласної військово-лікарської комісії ОТЦК та СП (обласного збірного пункту) у 2025 році з обласного бюджету виділено 700,0 тис. грн. У зв’язку із збільшенням щомісячної кількості засідань удвічі, відповідно до листа КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»  потреба в коштах на 2025 рік складає 1400,0 тисяч гривень.

  1. Сумарна спроможність усіх позаштатних постійно діючих міських та районних ВЛК ТЦК та СП Івано-Франківської області (таблиця 2) недостатня для своєчасного переогляду військовозобов’язаних, які при попередньому медичному огляді ВЛК були визнані обмежено придатними до військової служби.

 

Заходи, спрямовані на покращення роботи ВЛК, які діють в цивільних закладах охорони здоров’я області

  1. Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації працює над створенням ще одної ВЛК при Івано-Франківському МТЦК та СП на базі КНП «Лисецька лікарня».
  2. У зв’язку зі збільшенням фінансового навантаження на утримання військово-лікарської комісії обласного об’єднаного центру мобілізації на базі КНП «Обласна клінічна лікарня ІФ ОР» та обласної військово-лікарської комісії ОТЦК та СП (обласного збірного пункту) у 2025 році департамент охорони здоров’я облдержадміністрації розглядає можливості дофінансування відповідних закладів охорони здоров’я.

 

 

Директор                                                                  Олександра БОЙЧУК


 

Таблиця 1


 

Таблиця 2

 

Спроможність ВЛК ТЦК та СП Івано-Франківської області

Середня кількість осіб, яких оглядає ВЛК за добу (на основі даних за січень 2025)Максимальна кількість осіб, яким можна провести медогляди за 1 деньЧерга, осіб станом на 03.02.2025Днів роботи ВЛК на тиждень
КНП «Обласна клінічна лікарня»14501007
КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня»105007
КНП «Центр ПМКД Івано-Франківської МР»24404506
КНП «Тисменицька міська лікарня»233506
КНП «Богородчанська центральна лікарня»1540406
КНП «Галицька лікарня»2240336
КНП «Тлумацька центральна міська лікарня»1630106
КНП «Рогатинська центральна районна лікарня»1740456
КНП «Калуська центральна районна лікарня»2845906
КНП «Долинська багатопрофільна лікарня»2245806
КНП «Рожнятівська багатопрофільна лікарня»2040906
КНП «Коломийська центральна районна лікарня»32501506
КНП «Городенківська багатопрофільна
лікарня інтенсивного лікування»
204006
КНП «Снятинська багатопрофільна лікарня»4040456
КНП «Косівська центральна районна лікарня»1045906
КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня»22401206

 

Станом на 25.03.2025
Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]