Стенограма пленарного засідання (18.10.2024)


С Т Е Н О Г Р А М А
ТРИДЦЯТЬ ЧЕТВЕРТОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 18.10.2024 р.

О.Сич. Доброго дня, шановні колеги-депутати! Час найвищий розпочинати нашу роботу. Тому я оголошую однохвилинну готовність.

Шановні колеги! Займіть, будь ласка, свої місця, робочі місця в залі, будемо розпочинати роботу.

Отож, шановні колеги, шановні запрошені, шановні краяни! До обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.

За результатами письмової реєстрації в залі зараз присутні 59 депутатів, відсутні – 25, з них: у відрядженні – 2, з інших поважних причин – ще 9 депутатів, з невідомих причин – 19 депутатів. І я вже традиційно висловлюю сподівання, що хтось із них ще доєднається до нашої роботи.

Але, тим не менше, Регламент є.

Тому відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту Івано-Франківської обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Я прошу увімкнути електронну систему і провести реєстрацію.

Так і є: в залі зареєстровано 59 депутатів.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту обласної ради наша сесія є правомочною, і я оголошую її відкритою.

(Звучить Гімн України).

(Звучить молитва).

Шановні колеги!

До участі у сесії запрошені голова обласної державної адміністрації, і присутня сьогодні Світлана Василівна Онищук, керівники правоохоронних органів, обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Традиційно в умовах воєнного часу з уваги на заходи безпеки обласне телебачення “Галичина” не здійснює пряму трансляцію сьогоднішнього пленарного засідання, однак усі бажаючі зможуть переглянути хід сесії потім у записі.

Водночас традиційно наполегливо прошу “зірок соціальних мереж” утриматись від публікації інформації про нашу роботу.

Зараз прошу хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також мирних громадян, які загинули від рук московських варварів.

(Хвилина мовчання).

Дякую.

Ну, і приємні інформації. Вчора свій 50-річний ювілей відзначав наш колега-депутат
Андрій Васильович Левкович. Бурхливі аплодисменти.

(Оплески в залі).

Сьогодні день народження зустрічає, перебуваючи  на робочому депутатському місці, наш колега Дзвінчук Дмитро Іванович.

(Оплески в залі).

З роси і води, Дмитре Івановичу!

(Оплески в залі).

І сьогодні свій 60-річний ювілей відзначає ректор Прикарпатського національного  університету імені Стефаника Цепенда Ігор Євгенович. Без перебільшення, при всій повазі до всіх університетів, ректор “флагмана” вищої науки на Прикарпатті. Наші вітання.

(Оплески в залі).

Колеги, а зараз дозвольте нам традиційно разом зі Світланою Василівною вручити нагороди кращим краянам.

Н.Зорій. Медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток Богородчанщини та високий професіоналізм нагороджується Головчук Михайло Михайлович – депутат Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

(Оплески в залі).

Голоси із залу. (Без мікрофона).

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток української культури та високу професійну майстерність нагороджується Кривень Михайло Якович – професор кафедри сценічного мистецтва та хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, народний артист України.

(Оплески в залі).

Голоси із залу. (Без мікрофона).

М.Кривень. …мені приємно, я колись був депутатом міської ради, і сьогодні бачити ваші очі, і один буквально штрих.

(Звучить пісня “Чом, чом, земле моя”).

(Оплески в залі).

Н.Зорій. Відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради медаллю “Доблесть Прикарпаття” за жертовність і зусилля у підтримці українського народу, проявлені у волонтерській діяльності, організації та наданні допомоги Україні для відсічі збройної агресії російської федерації, активну громадську діяльність нагороджується Олексюк Наталія Михайлівна – волонтерка, голова громадської організації “ЗНАХІДКА”.

(Оплески в залі).

Відповідно до розпорядження голови обласної ради за популяризацію у творах літератури історії Українського січового стрілецтва та з нагоди відзначення 110-ї річниці з часу утворення Легіону Українських Січових Стрільців ювілейною відзнакою Івано-Франківської обласної ради “Легіон Українських Січових Стрільців – 110” нагороджується Данилюк Ганна Михайлівна – заслужена журналістка України, авторка книги “Віденська кава або Український людомор”.

(Оплески в залі).

О.Сич. Вітаємо всіх нагороджених,  доброго вам здоров’я і натхнення в цьому житті!

Колеги, продовжуємо роботу.

Відповідно до пункту 12.1. Регламенту обласної ради після відкриття сесії перед затвердженням порядку денного відводиться до 15 хвилин для стислих (до 3 хвилин) виступів і заяв уповноважених представників депутатських фракцій з внесенням пропозицій, повідомлень без прийняття рішень по них.

Колеги, хто з уповноважених представників депутатських фракцій хоче виступити чи виголосити заяву? Прошу зголоситися.

Немає? Нема. Тоді продовжуємо нашу роботу і приступаємо до формування проекту порядку денного.

Отже, 15 жовтня 2024 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять четвертої сесії обласної ради 49 питань та питання “Різне”.

Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.

За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями обласної ради надано
відповідні висновки та рекомендації.

Повідомляю вас про те, що до проекту порядку денного внесено 15 питань, які були запропоновані на засіданні президії обласної ради, зокрема:

– за номером 2 – про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік;

– за номерами 21-30 – кадрові питання;

– за номерами 11, 45, 46, 47 – майнові питання.

Під час реєстрації, колеги, ви також отримали інформацію про виконання діючих програм.

Декілька слів про логіку цієї сесії. Якщо ви зауважили, вона, скажемо, дещо у нас вибивається з графіка, бо, як правило, ми проводимо сесію раз на декілька місяців, а тут місяць назад була сесія, і я знову видав розпорядження. Порадившись з керівництвом адміністрації, ми прийшли до висновку, що є необхідність внести зміни до чисельності деяких наших комунальних підприємств, які підлягають реорганізації, для того, щоби виконати правильно всі юридичні дії, щоби до кінця року, скажемо, завершити їхню реорганізацію, і в новий бюджетний рік входити уже з тим, щоби не передбачати на них фінансування або ж передбачати інакше фінансування. А от попри ті декілька питань, які стосуються реорганізації, потім в порядку денному ви їх побачите, от, уже надійшли інші питання, зокрема кадрові. Пам’ятаєте, що на кожній… майже на кожній  комісії обласної ради ми розглядали кадрові питання про те, що вже ряд керівників перебувають у статусі виконувачів обов’язків, і є потреба їх призначати. От така логіка теперішньої сесії, скажемо, і дещо раніше її проведення, ніж ми це робимо зазвичай.

Колеги, ви маєте на руках проект порядку денного, пропоную його спочатку взяти за основу, а потім запрошу, чи є ще якісь інші пропозиції.

Тому ставлю на голосування проект порядку денного за основу. Прошу визначатись.

За – 61, не голосували – 3: рішення прийнято.

Колеги, чи є якісь пропозиції інші до порядку денного?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Тоді ставлю на голосування проект порядку денного в цілому.

За – 60, не голосували – 4: рішення прийнято.

Приступаємо до розгляду запропонованих до проекту порядку денного питань.

Отже, питання “Про внесення змін до Регламенту Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 23.12.2020 № 10-2/2020, (зі змінами)”.

Проект рішення номер 1 – на окремому аркуші.

З вашого дозволу, згідно з повноваженнями доповідати буду я.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Шановні колеги! Суть зміни полягає в тому, я вже на попередній сесії наголошував, що у нас є потреба дещо уточнити  порядок подання депутатських запитів. От власне тут передбачено, що якщо депутат заздалегідь до сесії подає депутатський запит, він подає його письмово до апарату обласної ради, щоб його можна було опрацювати, включити у відповідний проект рішення до порядку денного. Якщо він подається прямо на сесії, ну, то депутат може його оголосити з голосу як зміну до проекту рішення і відповідно  подати так само письмовий варіант.

Чи є запитання, колеги? Немає.

Чи є зауваження, пропозиції, бажання обговорити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 59, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.

Доповідач: Наталія Дмитрівна Кучма – директор департаменту фінансів обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати!

Вашій увазі подано проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, який враховує витяг з протоколу постійної комісії Івано-Франківської
обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 14 жовтня 2024 року № 91, який передбачає внесення змін до доходів і видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, перерозподілу видатків бюджету, передачу бюджетних призначень, передачу коштів із спеціального фонду до загального фонду обласного бюджету, здійснених у міжсесійний період відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації від 19 вересня 2024 року № 418 “Про перерозподіл видатків обласного бюджету”, від 19 вересня 2024 року № 419 “Про врахування субвенції з місцевого бюджету”, від 20 вересня 2024 року № 420 “Про врахування субвенції з державного бюджету”, від 20 вересня 2024 року № 421 “Про розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2024 році”, від 23 вересня 2024 року № 425 “Про розподіл коштів освітньої субвенції”, від
24 вересня 2024 року № 426 “Про внесення змін до розпорядження Івано-Франківської обласної військової адміністрації від 8 лютого 2024 року № 51 (зі змінами)”, від 24 вересня 2024 року
№ 428 “Про розподіл субвенції”, від 27 вересня 2024 року № 430 “Про передачу бюджетних призначень”, від 30.09.2024 року № 432 “Про розподіл видатків обласного бюджету”, від
2 жовтня 2024 року № 436 “Про врахування субвенцій з місцевого бюджету”, від 4 жовтня
2024 року № 437 “Про розподіл коштів державного бюджету”, внесення змін до рішення Івано-Франківської обласної ради від 20 вересня 2024 року № 949-33/2024 “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, а саме: у додатку по головному розпоряднику коштів – департаменту фінансів облдержадміністрації за кодом бюджетної програми 3719770 “Інші субвенції з місцевого бюджету” по бюджету Богородчанської селищної територіальної громади назву об’єкта “Придбання дверей для Хмелівської початкової школи Богородчанської селищної ради…

О.Сич. Наталіє Дмитрівно, ну, матеріали у всіх є, я думаю, що головніші позиції ви назвали. Може у колег будуть якісь запитання, зауваження до проекту рішення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є питання? Запишіться для запитань, будь ласка.

Галина Василівна Карп, будь ласка.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Шановна Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка, який критерій розподілу коштів субвенції з державного бюджету на забезпечення сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” в сумі 70 млн гривень, а також субвенції по “Новій українській школі”? Дякую.

Н.Кучма. Дякую за запитання. Галино Василівно, там враховані всі територіальні громади, там видана постанова, якою займався департамент освіти і науки облдержадміністрації згідно тих критеріїв, але там “Нова українська школа” 5-6 класи, на усі 5-6 класи територіальні громади давали субвенцію і отримували набори мультимедійних комплектів.

О.Сич. Більше запитань немає.

Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні питання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Якщо немає інших пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 59, не голосували – 5: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про регіональну цільову програму забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2025-2029 роки”.

Проект рішення номер 3 – в окремій брошурі.

Доповідач: Костишин Віталій Іванович – директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Віталій Іванович.

В.Костишин. Прошу затвердити регіональну цільову програму забезпечення діяльності КП на 2025-2028 роки.

О.Сич. 2029…

В.Костишин. Перелік заходів діяльності КП в порівнянні з попередньою програмою незмінний, обсяги фінансування розраховані згідно постанови КабМіну від 28.06.2024 року № 751 “Про схвалення бюджетної декларації на 2024-2027 роки”.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції до проекту рішення, бажаючі виступити? Немає.

Дякую, Віталію Івановичу.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 62, не голосували – 3: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про Програму транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2025-2029 роки”.

Проект рішення номер 4 – в окремій брошурі.

Доповідач: Пилюк Руслан Іванович – директор автопідприємства Івано-Франківської обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Р.Пилюк. Всім доброго дня! Пропонується Програма транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2025-2029 роки. Основним завданням Програми є належне обслуговування автотранспортом керівництва, депутатів обласної ради та працівників виконавчого апарату обласної ради, утримання у технічно справному стані автомобілів та їх раціональне використання, забезпечення транспортних засобів запасними частинами, пальним…

О.Сич. Руслане Івановичу, достатньо. Бачу, чоловік переживає, навіть слова ковтає.

Краще, якщо є запитання, колеги, давайте перейдемо до запитань.

Є запитання? Зауваження чи пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чоловік від роботи, розумієте? Що ви від нього хочете?

За – 60, не голосували – 5: рішення прийнято.

Колеги, наступне питання – “Про регіональну цільову програму забезпечення діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” на 2025-2026 роки”.

Проект рішення номер 5 – в окремій брошурі.

Доповідач: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Олеже Богдановичу, лаконічно.

О.Олійник. Шановна президіє, шановні депутати, шановні присутні! З метою реалізації державної політики розвитку лісового господарства з відтворення, поліпшення раціонального використання лісових ресурсів та охорони лісу, враховуючи, що аналогічна програма завершується в поточному 2024 році, прошу вас затвердити регіональну цільову програму забезпечення діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” на 2025-2026 роки. Програма передбачає два заходи: оплата праці та оплата за теплоенергоносії.

Дякую за увагу.

О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 4: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про обласну програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2025-2029 роки”.

Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.

Доповідач: Тимків Василь Васильович – директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Василь Васильович.

В.Тимків. Шановні депутати! На ваш розгляд подається дана програма, яка є важливою складовою політики національної пам’яті, формування національної свідомості українського народу.

По заходах ми далі будемо продовжувати роботу по відновленню і перепохованню могил учасників національно-визвольної боротьби, насамперед вояків Української Повстанської армії, але важливою складовою також буде робота по декомунізації, власне перенесення совєтських меморіалів з громадських місць, з громадського простору. З певною якоюсь гордістю можу сказати, що дана наша робота, яку ми проводимо і будемо проводити, на своєрідному особливому контролі в російської федерації, навіть окремі моменти, до прикладу, перепохованню героя совєтського союзу Корякова навіть була окрема заява міністерства іноземних справ російської федерації. Тому що для російських окупантів, ми це бачимо, дуже важливо, щоб і надалі зберігались ці пам’ятні знаки, які будуть прославляти їхню окупацію, і на окупованих українських землях російський окупант починає саме з історичних питань і питань пам’ятників. Тому дана робота є дуже важлива, і вам велика дяка за те, що підтримуєте дану програму. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую, Василю Васильовичу.

За – 61, не голосували – 4: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до рішення обласної ради від 27.10.2023
№ 768-26/2023 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування” (зі змінами)”.

Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.

Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Даний проект рішення сформований на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області і враховує клопотання Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Національного технічного університету нафти і газу, а саме: змінюється кількість посадових осіб місцевого самоврядування, навчання яких проводиться за кошти обласного бюджету, їхня кількість зменшується, відповідно і зменшується сума коштів, яка необхідна на 2024-2025 навчальний рік за навчання даних осіб місцевого самоврядування. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Дмитро Іванович Дзвінчук. Будь ласка, увімкніть мікрофон.

Д.Дзвінчук. Шановні колеги! Не буду брати участі у голосуванні, зважаючи на конфлікт інтересів.

О.Сич. Прийнято.

Колеги, чи є зауваження, запитання, пропозиції, бажання обговорити? Немає? Ставлю на голосування проект рішення за основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 4: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.

Проект рішення номер 8 – на окремому аркуші.

Доповідає Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Аналогічно даний проект рішення сформований відповідно до Програми розвитку місцевого самоврядування і враховує лист Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Національного технічного університету нафти і газу. Пунктом першим ми затверджуємо перелік депутатів та осіб, які вже працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування, семеро їх є, і другим пунктом затверджуємо відповідну суму коштів, яка буде перерахована до обласного бюджету за їх навчання. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон Дмитра Івановича Дзвінчука, будь ласка.

Д.Дзвінчук. Шановні колеги! Аналогічно з мотивів конфлікту інтересів участі у голосуванні брати не буду.

О.Сич. Зафіксовано, Дмитре Івановичу.

Колеги, чи є зауваження, пропозиції, бажання обговорити проект рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За –59, не голосували – 6: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про припинення комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 20561338) шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 25065503)”.

Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.

Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, власне це одне з тих питань, на якому я наголошував, для вирішення якого, по великому рахунку, зібрана ця сесія обласної ради.

Будь ласка, Олександро Григорівно.

О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати!

Вашій увазі пропонується проект рішення щодо припинення комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини” шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги”. У зв’язку з тим, що на сьогодні будинок дитини опинився поза межами спроможної мережі медичних закладів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 174 “Щодо деяких питань організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я”, власне з перспективою щодо подальшого реформування чи організації для оптимізації роботи, відповідно згідно пункту 7 постанови Кабінету Міністрів № 78 від 31 січня 2023 року “Щодо питань надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів  у системі охорони здоров’я” зобов’язало провести оцінку  потреби кожної дитини, яка отримує догляд і виховання в будинках дитини, і власне завершити процес реорганізації будинків дитини, центрів медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям.

Станом на сьогодні в будинку дитини перебуває 11 дітей. Протягом останніх 9 місяців
більшої кількості не було, при тому, що штат є… перепрошую, штат розрахований на 50 ліжок.

Окрім того, в проекті державного бюджету України на 2025 рік серед напрямків використання субвенції виключені видатки на функціонування будинків дитини як таких, оскільки є загальнодержавний напрямок, що кожна дитина має виховуватись у сім’ї або в дитячих будинках сімейного типу. І власне для отримання вимог, зазначених у нормативно-правових актах, задля оптимального вирішення проблеми фінансового забезпечення закладу із збереженням кадрового потенціалу ми пропонуємо реорганізацію Івано-Франківського обласного спеціалізованого будинку дитини шляхом створення віддаленого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги. Що нам це дозволить?

Перш за все, залучити кошти програми медичних гарантій за відповідними пакетами медичних послуг понад обсяг фінансового ресурсу обласного бюджету, розширити послуги з надання паліативної допомоги дорослим і дітям, розгорнувши додатково 20 ліжок дорослих і 10 дитячих. Так само ми розвантажимо стаціонарне відділення Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги, частково задовольнивши наявну потребу населення в області у паліативних ліжках, ми збережемо кадровий потенціал, і ми забезпечимо надходження до місцевого бюджету податку від доходів працівників віддаленого структурного підрозділу понад 1,8 млн гривень.

Прошу підтримати даний проект рішення.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є. Будь ласка, запишіться для запитань.

Семенюк Володимир Петрович.

В.Семенюк – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Олександра Григорівна, у мене не питання, а інформація десь така. Всім відомо, що створено, може і не всім, створено бригади виїзні паліативної допомоги при наших комунальних підприємствах. Тому десь просьба така, щоби більше з інформацією виступати, щоб населення Прикарпаття знало, що є такі виїзні бригади і можна теж користуватись допомогою, виїжджають лікарі на дім. Тому дякую за цю інформацію, якщо ми будемо вести разом, спільно, щоб люди знали, що не обов’язково лежати в центрах паліативної допомоги, а можна надавати їм допомогу вдома.

О.Сич. Волошин Сергій Ярославович.

С.Волошин. Доброго дня! Я хотів би зупинитись на питанні саме збереження робочих місць. Тобто, скажіть, будь ласка, скільки станом на сьогодні є робочих місць, працівників, і скільки у новоствореному підрозділі буде також робочих місць, і чи ми зможемо всіх діючих перевести на нові робочі місця?

О.Бойчук. Дякую за запитання. На сьогодні у спеціалізованому будинку дитини є
94 штатні посади, з них 72 – зайнятих, є багато на неповній зайнятості. Тобто, ми оптимізуємо шляхом переведення на повну зайнятість та перекваліфікацію медичного персоналу згідно специфікації пакету медичних гарантій, оскільки ми плануємо там здійснювати в першу чергу паліативну допомогу як стаціонарно, так і амбулаторно. Адже це є певна специфікація до пакету медичних гарантій, і відповідно реалізуємо стосовно реабілітації дітей.

О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Доброго дня! Шановні колеги, шановна Олександро Григорівно!

Скажіть, будь ласка, ви у своїй доповіді сказали, що на сьогоднішній день в цьому закладі перебуває 11 дітей. Яка доля цих дітей? Чи тут діти, які потребують власне паліативної допомоги? Чи це діти, які допомоги не потребують? І як ви плануєте з ними поступити далі, яка  перспектива цих дітей? Дякую.

О.Бойчук. Дякую за запитання. Так, там на сьогоднішній день 11 дітей, з них 5 –
паліативних, а решта дітей в найближчій перспективі будуть визначені у сім’ї.

О.Сич. Гоголь Ярослава Михайлівна.

Я.Гоголь – депутатська фракція “Батьківщина”. Пані Олександра, наскільки я почула у вашій доповіді, 20 місць зберігається для дорослих паліативної допомоги і 10 – за дітками. Правильно я зрозуміла? Але зараз ви озвучили, що у нас є 11 дітей. Як ви думаєте з цими дітками, яких кількість буде збільшуватись, дай Боже, аби їх не було, або зменшилось?

О.Бойчук. Ми провели аналіз, і 11 дітей, які є на сьогодні, з них тільки 5 паліативних дітей, решта дітей перебувають у зв’язку з важкими сімейними обставинами і так далі. Тобто, це в більшості випадків в будинку дитини перебували у нас протягом останніх навіть 2 років діти, які в найближчій перспективі були влаштовані у сім’ї на виховання.

О.Сич. Колеги, запитання завершились.

Чи є бажання взяти участь в обговоренні? Немає.

Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 59, не голосували – 6: рішення прийнято.

О.Бойчук. Дякую.

О.Сич. І наступне, знову ж таки центральне питання нашої сесії подібного характеру, – “Про припинення шляхом ліквідації Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.

Доповідає Євчук Марія Михайлівна – в. о. начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань
комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

М.Євчук. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати та всі присутні! Пропонуємо вашій увазі проект рішення щодо припинення шляхом ліквідації Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей. Зазначений центр у м.Тлумачі був створений у березні 2019 року рішенням сесії обласної ради. За період з вересня 2020 року по жовтень 2021 року в закладі перебувало 60 дітей, це діти, які опинились у складних життєвих обставинах, та діти сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

У новій редакції в листопаді 2021 року було затверджено Положення та створено відділення невідкладної допомоги сім’ї для надання термінової комплексної допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та зазнали насилля в сім’ї.

За період 2022-2023 років в цьому відділенні отримали допомогу 15 осіб, це 4 сім’ї.
Додатково інформуємо, що з лютого 2022 року по серпень 2024 року в центрі отримали прихисток близько 60 осіб, які перемістились до нас з областей, що знаходились в епіцентрі бойових дій.

З серпня 2023 року по сьогоднішній день в центрі відсутні отримувачі соціальних послуг, тобто, сімей з дітьми немає. З березня 2024 року всі працівники перебувають у простої. Штатна чисельність закладу становить 15 одиниць. На сьогодні працює 9, 2 з яких у декреті, 6 звільнились і перейшли на іншу роботу.

На сьогодні з цих 9-ти 6 осіб отримали пропозиції і мають своє бачення щодо подальшого працевлаштування, дві людини відмовились від запропонованих пропозицій, які надходили, значить у подальшому мають своє бачення.

Додатково кажемо, що в одному з приміщень, це бувше приміщення навчального корпусу, на сьогодні з травня місяця функціонує релокований заклад соціально-психологічної реабілітації дітей із Запорізької області. Працівникам, діючим працівникам нашого Івано-Франківського обласного центру була запропонована можливість працевлаштуватися, оскільки штатна чисельність релокованого закладу не укомплектована і потребує працівників.

Фінансування центру на 2024 рік становить 3 млн 729 тис. гривень. За 9 місяців ми використали 1 млн 314 тис. гривень на оплату заробітної плати, нарахувань за комунальні послуги. Окрім того, на території області в громадах здійснюється відповідна робота, запрацювали і дальше діють, функціонують заклади, установи як денного, так і цілодобового перебування, які надають соціальну підтримку сім’ям з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Створені вони як місцевою владою, так і громадською організацією.

Аналізуючи, підсумовуючи сказане, на сьогодні можна зробити висновок, що створюються всі необхідні передумови для забезпечення на рівні громад доступних якісних соціальних послуг, соціальної підтримки сімей з дітьми, які цього потребують.

Прошу прийняти рішення.

О.Сич. Колеги, якщо ви уважно слухали, з серпня 2023 року… з березня 2023 року послуги не надаються, працівники перебувають у простої, заробітну плату отримують, тобто, обласний бюджет зазнає збитків, тому більше ніж актуальне питання – щось робити з цим закладом.

Чи є запитання до доповідачки?

Будь ласка, запишіться для запитань.

Левицький Олександр Михайлович.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. По суті проекту рішення все зрозуміло, підтримуємо, голосуємо. А питання, насправді, широке і велике, яке, можливо, не про сам проект рішення. В області є значна кількість дітей, для яких не існує закладу для їхнього поміщення і влаштування, наприклад, діти, які вчиняли спробу суїциду, або своїми діями спонукають і пропагують суїцид серед своїх ровесників, діти, які мають наркотичну залежність, і внаслідок невстановлення діагнозу, внаслідок непроведення або незгоди батьків на проведення експертиз, згода і дозвіл на проведення окремих з цих експертиз обов’язкові, ми не маємо підстав влаштовувати їх в якісь заклади, які пов’язані з пенітенціарною системою, особливо через вік. Але потреба в цьому…

О.Сич. Дайте можливість договорити, але в межах розумного.

О.Левицький. То завжди так було. Чи бачення якесь у вас є, і чи ви уявляєте, як це робити? Я розумію, що це, можливо, не тільки до служби у справах дітей, але й до інших суміжних виконавчих органів обласної державної адміністрації, то прошу це опрацювати і все-таки дати якісь пропозиції. Дякую. Бо проблем цих багато, я думаю, вони вам відомі.

М.Євчук. Можу відповісти. Справа в тому, що це питання, яке ви підняли, воно дійсно на рівні України, нашої держави повністю. Таких закладів на території України на сьогодні немає. Були два у Запорізькій області, але вони опинились на території, не підконтрольній Україні.

Це питання розглядається на рівні Мінсоцполітики, і коли будуть прийняті відповідні рішення і запропоновані нам на рівні областей щось робити, тоді ми будемо це питання піднімати і вносити відповідні пропозиції. Дякую.

О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дякую. У мене, якщо дозволите, коротко три питання. Що буде з працівниками, чи є передбачено для них працевлаштування? Перше питання.

Друге питання, якщо в перспективі з’являються такі діти, які будуть потребувати цих послуг, де ми їх будемо розміщати, де будуть надаватись ці послуги?

І третє питання. У вашій доповіді написано, що на даний час в цьому приміщенні здійснює свою діяльність Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації Запорізької обласної ради. Якщо ми ліквідуємо дане підприємство, чи буде далі функціонувати цей запорізький центр? Дякую.

М.Євчук. Значить, по порядку. Штатна чисельність – 15 осіб, 6 звільнилось і працевлаштувались, на сьогодні 9 працівників, 2 в тому числі у відпустці по догляду за дитиною. З тих 9, 7 – можна сказати, 6 уже отримали пропозиції і будуть приймати відповідні рішення, 2 людини, 3 людини, решта 3 не прийняли ті пропозиції можливості працевлаштування в Оріхівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей. У нас були попередні домовленості щодо можливості працевлаштування наших працівників Тлумача у цей Оріхівський ЦСПР. Люди відмовились особисто. Значить, у них є інше бачення подальшого працевлаштування.

Дальше, окрім цього центру, у нас ще є три центри, де виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування: Івано-Франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м.Івано-Франківську…

О.Сич. Дайте можливість договорити.

М.Євчук. В Медині – міжрегіональний центр, в Івано-Франківську і в Медині по 30 місць. На сьогодні вони зайняті на 62 відс. Окрім того, у нас є Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей і сімей, в якому функціонують 3 відділення: для дітей-сиріт, дітей, позбавлених…. відділення малих групових будиночків, для дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, – відділення термінового влаштування, аналогічно – є вільні місця. Це раз. По-друге, у нас проводиться відповідна робота щодо створення і функціонування сімей патронатних вихователів. На сьогодні у нас вже є 17, цього року створені 4. І ще є люди, які проходять навчання, в подальшому будуть проходити навчання, тобто, робота забезпечення виховання дитини в сім’ї, в сімейній формі чи в альтернативній формі проводиться.

О.Сич. Колеги, і вже випускаємо поза дужки сьогоднішнього обговорення, що насправді це не повноваження обласних органів влади. Згідно чинного законодавства це повноваження громад, і з нашого боку повинен бути інший вектор діяльності: максимальне сприяння тому, щоб в громадах була налагоджена ця робота. Діти, які перебувають у відповідних сім’ях, не повинні виходити за межі громад, вони повинні соціалізуватись у близькому і рідному для них середовищі, навіть, якщо їхня сім’я є неблагополучна. А забирати їх в інтернати і поміщати, ну, навіть сучасні, але “казарми”, – це не найкращий вихід для долі цих дітей.

Колеги, запитання завершились. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні цього питання, чи подати пропозиції?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Оскільки є пропозиція від комісії, ставлю на голосування за основу.

За – 60, утримався – 1, не голосували – 4: рішення прийнято.

Колеги, суть зміни полягає в тому, що питання майна виводиться з цього проекту рішення. Для цього є окреме наступне питання, тому ставлю на голосування цю пропозицію комісії.

За – 59, не голосували – 6: рішення прийнято.

Ну, і ставлю на голосування проект рішення в цілому з проголосованою пропозицією.

За – 61, утримався – 1, не голосували – 3: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про передачу майна Івано-Франківського обласного центру
соціальної підтримки дітей та сімей Івано-Франківської обласної ради”.

Внесено питання на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 11 – на окремому аркуші.

Доповідач – той же: Євчук Марія Михайлівна – в. о. начальника служби у справах дітей обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Марія Михайлівна.

М.Євчук. Вашій увазі пропонується проект рішення “Про передачу майна Івано-Франківського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей Івано-Франківської обласної ради” Тлумацькій міській територіальній громаді об’єкт нерухомого майна із зобов’язанням використання майна за цільовим призначенням і не відчуження його у приватну власність. Як я вже сказала перед цим у попередньому виступі, що в одному з цих приміщень, це навчальний корпус, також вони користуються кухнею і столовою, релокований заклад для дітей із Запорізької області. Спортивний зал надано в користування дитячо-юнацькій спортивній школі
Тлумацької міської ради. Івано-Франківський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей для свого використання, своєї діяльності користувався трьома маленькими будівлями, одну з яких використовували як адміністративну. Зазначені будівлі планується в подальшому використовувати місцевою радою для реалізації соціальних проектів, для забезпечення соціальних потреб сімей з дітьми, дітей соціально вразливих категорій, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, і планується в подальшому облаштувати простір життєстійкості, для проведення навчань, вивчення іноземних мов для дітей та молоді, оскільки любі благодійні чи міжнародні організації, які пропонують допомогу, підтримку, вони хочуть працювати напряму з громадами для забезпечення потреб громади. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зауваження? Є?

Запишіться, будь ласка, для пропозицій і обговорення.

Кукурудз Ростислав Степанович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дуже добре, що містить в пункті першому… вказано: із зобов’язанням використання майна за цільовим призначенням і не відчуження його у приватну власність, дуже вірно поступаємо. Ну, і саме важливе те, що ми все-таки йдемо назустріч громаді, ми передаємо їм майно, яке знаходиться на їхній території, зважаючи на той факт, що вони можуть дати раду, можуть обслужити, підняти кращий статус і забезпечити діяльність даного… Хотілося би також, щоб ми так підходили у всіх питаннях в інтересах громад. Дякую.

О.Сич. Колеги, обговорення завершено. Чи є ще пропозиції, зауваження до проекту рішення? Немає?

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 58, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про погодження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту м. Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області”.

Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.

Доповідає Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! До обласної ради з клопотанням звернулося ТОВ “ЛЕКСТАТУС ГРУП”, відповідно до договору, укладеного з Надвірнянською міською радою про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту м.Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області, розроблено на виконання рішення Надвірнянської міської ради № 1355-31/2019 від 14.02.2019 року.

Проект землеустрою розроблявся з врахуванням генерального плану м.Надвірни, який затверджений рішенням міської ради у 2017 році, та пройшов всі процедури погодження,
громадські слухання та враховує інтереси власників та користувачів земельних ділянок.

На сьогоднішній день площа населеного пункту складає 1313,3 га. Проектний стан – це 2047 га. Розширення меж населеного пункту м.Надвірни на півночі відбулося за рахунок земель водного фонду – р.Бистриця, земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення, на півдні – за рахунок земель лісогосподарського призначення і земель промисловості та транспорту.

Згідно статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення з адміністративно-територіального устрою приймаються виключно на пленарних засіданнях обласної ради, а відповідно до статті 86 Земельного кодексу України в разі встановлення меж міста
проект погоджується обласною радою з подальшим розглядом та затвердженням Верховною Радою України. Даний проект вже погоджений Надвірнянською міською радою, Надвірнянською районною радою та Надвірнянською районною державною адміністрацією.

З огляду на вищевикладене, проектом рішення обласної ради передбачено погодити розроблений проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту м.Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області площею 2047 га.

Дякую за увагу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Немає запитань.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зміни до проекту рішення? Є. Запишіться, будь ласка.

Мельничук Василь Іванович.

В.Мельничук. Помилково, голово.

О.Сич. Помилково. Хлівінський Богдан Ярославович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Волошин Сергій Ярославович.

С.Волошин. Голово, до мене звернувся депутатський корпус Надвірнянської міської ради з проханням вказати в даному проекті рішення саме площу, тобто, щоб воно звучало наступним чином: “Погодити  проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного  пункту м.Надвірна Надвірнянського району Івано-Франківської області загальною площею 2047 га”.

О.Сич. Нам поданий проект землеустрою, я не знаю, на скільки вправі ми… його робила ліцензована організація, на скільки вправі ми щось там, вносити якісь зміни.

Ю.Рошко. Всі погодження, які пройшли, Надвірнянська районна рада, міська, там площі не вказані. Тобто, у нас було звернення, у зверненні не було вказано, ця площа не вказувалась. Я думаю, не проблема вказати площу, але у всіх погодженнях інших рад немає такого.

О.Сич. Ми практично затверджуємо те, що затвердили інші ради, і той проект, який нам подала ліцензована організація. Втручатись в нього… ну, не знаю…

Ю.Рошко. Є розроблена технічна документація. Я думаю, що це не проблема, це ж площі всі вказані, і саме рішення не…

О.Сич. Ви наполягаєте, щоб я ставив на голосування?

Увімкніть, будь ласка, мікрофон Волошина.

С.Волошин. До мене звернулася Надвірнянська міська рада, і в принципі, якщо є можливість, то я…

О.Сич. Ви наполягаєте?

С.Волошин. (Без мікрофона).

О.Сич. В чому може бути проблема? Якщо ми зараз щось проголосуємо, що суперечить поданому проекту, який виконала ліцензована організація, він буде вважатись неприйнятним. Ви розумієте? Тобто, все, що треба було зафіксувати, треба було фіксувати в міській Івано-Франківській раді, в міській районній раді, і ми би це повторили. Якщо там не зафіксували, а у нас просять зафіксувати, ми можемо піти врозріз уже з погодженим проектом, і він може бути недійсним. От в чому може бути проблема. Розумієте? Я так думаю, я не знаю.

Колеги, ставлю на голосування  проект рішення в цілому. Прошу визначатись.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. За основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 5: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та передачу їх у комунальну власність
Надвірнянської міської територіальної громади”.

Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Перед обговоренням даного проекту рішення прошу вас подивитись на карту, де схематично зображені межі Надвірнянської та Переріслянської територіальних громад. Також прошу звернути вашу увагу на відмітки, зроблені фіолетовим кольором, це самосійні ліси, тобто, це землі сільськогосподарського призначення, а де-факто стали землями лісогосподарського призначення. Це сотні гектарів, де давно не ведеться будь-яка господарська діяльність. Мова йде в даному випадку орієнтовно про 255 га. І це тільки ті землі, які прилягають до наших кварталів. Ця проблема стосується не тільки цих громад, в цілому примикання до кварталів наших комунальних підприємств складає орієнтовно 1700 га. Це площа більша, ніж площа нашого Снятинського підприємства. Якщо ви бачите, будь ласка, там фіолетовим кольором – це всі зображені самозаліснені землі, на яких не ведеться жодне господарювання, крім, можливо, якогось розкрадання дров і всього іншого.

А тепер до головного. До обласної ради надійшов перелік документів та лист від Надвірнянської міської ради з проханням передачі земель лісогосподарського призначення у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області, які знаходяться на її території, в комунальну власність Надвірнянської територіальної громади.

Одним із пунктів переліку документів є погодження уповноваженого органу про передачу земель лісового фонду спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність громад з врахуванням рекомендацій Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”. Отже, дане звернення було розглянуто на засіданні наглядової ради Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” та прийнято рішення погодити запропоновані рекомендації Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” щодо часткової, наголошую, щодо часткової передачі відокремлених ділянок лісу Надвірнянського спеціалізованого агролісу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” Надвірнянській територіальній громаді в кварталах 34, 35, 36, 65, 66. Тобто, вони обведені в лівій стороні, якщо ви бачите великий квадрат, там є 34, 35, 36 квартали внизу, нижче, це по Надвірній, зеленим кольором – це Надвірна,
територіальна громада, є 65, 66 квартали. Загальна площа цих кварталів… 375,9 га. Це 29 ділянок. Копія рекомендацій ОКП вам надана.

Також дане звернення на перелік документів, який надійшов від громади, розглядалося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій. Постійна комісія погодилася з рішенням наглядової ради Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” щодо часткової передачі відокремлених ділянок лісу Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” Надвірнянській територіальній громаді в кварталах 34, 35, 36, 65, 66 загальною площею 375,9 га та рекомендувала розглянути даний проект рішення на сесії обласної ради.

Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Запишіться, будь ласка, для запитань.

Виноградник Тарас  Теофілович.

Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дякую. Дивіться, у вашій доповіді, пане Юрію, ви сказали, що це самозаліснені земельні ділянки. Я не можу зрозуміти, вони самозаліснені землі с/г призначення, чи вони все ж таки мають  призначення лісогосподарської діяльності? Це ви відповісте.

І друге. Скажіть, все-таки в чому причина, що ми не розглядаємо то положення, щоб передати громаді те, що знаходиться в межах її адміністративної території? Дякую.

Ю.Рошко. Що стосується першого питання, так, це землі сільськогосподарського призначення, вони не віднесені до земель лісогосподарського призначення.

Голос із залу. (Без мікрофона).

Ю.Рошко. Прошу?

О.Сич. Ми їх не передаємо, просто він, аналізуючи ситуацію, фіксує, що крім наших лісових земель, є самозаліснені землі ось такі-то, які прилягають до наших земель, і на них не ведеться господарська діяльність.

Ю.Рошко. Шановні депутати! Я об’їхав всі ці території, наші підприємства, це в дійсності дуже багато земель, які самозаліснені, і які взагалі… це не ліс, це кущі, які треба щось з ними робити: або вертати їхнє призначення до с/г, або переводити в лісогосподарські землі, виділяти певні кошти і робити щось з ними.

О.Сич. По факту це є лісові масиви, в яких громади не ведуть жодної господарської
діяльності. І це по області 1700 га, щоб ви розуміли.

Ю.Рошко. Стосовно другого питання, тобто, були рекомендації комісії спільно розглянути ці…

О.Сич. Волошин Сергій, будь ласка.

С.Волошин. В мене наступне питання. Яка саме є аргументація часткової передачі? Чому ми не можемо повністю розглянути і повністю передати, а ми передаємо частково? Перше.

Друге, чи мали ми діалог з цими громадами, чи громади готові прийняти часткові ті площі, які ми готові передати? І як би третє: чи вони тоді готові… ну, вони ж писали нам звернення про те, що вони створювали штати, створювали… готові створити комунальні підприємства, чи заради цих площ вони готові це створити? Дякую.

Ю.Рошко. Що стосується часткової передачі, дивіться: перед… ми планували з вами… ці два рішення були прийняті паралельно, тобто, реформування наших підприємств лісогосподарських і плюс… перед цим, коли розроблялись ці проекти рішень, були консультації і з Інститутом лісівництва, і з управлінням лісогосподарських підприємств області, все рекомендували, що все ж таки бажано не передавати всі землі, а передавати частково, можливо, для громад, які повинні вести якісь оздоровчі функції, лісозахисні функції…  І коли ми розробляли ці проекти рішень, так, вони були розроблені, вони погодились на комісії, були створені певні запобіжники. Одним з таких запобіжників, щоб не було так, що ми реформували підприємство, воно працює, а тут громада каже: я хочу забрати найкращі землі, і тому був створений пункт 5, вписаний пункт 5 на комісії, комісія прийняла рішення, тобто, повинні бути рекомендації і погодження. Тобто, ми йдемо згідно цього рішення, яке ми прийняли, згідно рекомендацій і погоджень, все. Тобто, рекомендовано і погоджено тільки ці квартали.

О.Сич. Наскільки я зрозумів, коли ми приймали Порядок передачі, можливої передачі лісових масивів, у нас у той Порядок був внесений пункт про те, що такі звернення розглядає наше спеціалізоване підприємство “Івано-Франківськоблагроліс” і подає свої експертні висновки. “Івано-Франківськоблагроліс” розглянув пропозицію тих громад, які ми сьогодні розглядаємо, дав свої висновки, ці висновки розглянуті, це вже повторюю те, що казав Юрій Юрійович, розглянуті на наглядовій раді підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, після цього вони пішли на комісію обласної ради, комісія обласної ради одобрила, і сьогодні це є перед нами. От на підставі чого формувався цей проект рішення.

Левконович Надія Михайлівна.

Н.Левконович. Пане голово! Так як це вже точиться не перший день, дебати стосовно цього питання, все ж таки я хочу нагадати. Якщо ми робимо реформу агролісового господарства, то ми повинні застосовувати до всіх громад однаковий підхід. Я не ставлюся упереджено до Івано-Франківської громади, але все ж таки, коли у нас робилось у квітні місяці або в червні, якщо я не помиляюся, передача земель Івано-Франківській міській раді, у нас не стояло питання у частковому чи вибірковому. Чи ми там якийсь інший застосовували до цього порядок? В даному питанні у нас до цих громад застосовуються подвійні стандарти. Дві комісії було, одна комісія, яка тривала два засідання, наглядова рада засідала в той же самий день, коли й друге засідання комісії. Які висновки, які аргументації, – так депутатам ніхто конкретно не…

О.Сич. Надія Михайлівна, ну, очевидно, ви повинні апелювати не до голови обласної ради, бо не він приймає рішення, приймає депутатський корпус. Але якщо вже ви апелюєте до мене і говорите про справедливість, порівнюєте з Івано-Франківською громадою, ну, давайте з вами сядемо і на калькуляторі порахуємо. Івано-Франківська громада отримала у власність 900 га, так? Вона має мешканців, ну, десь 250 тисяч, і власного доходу бюджету 3 млрд 600, так? А тепер подивимось, скільки мешканців має Івано-Франківська громада, скільки Надвірнянська, точніше, скільки вона має власних доходів і відсотково, відсотково запропонуємо. Ви хочете взяти калькулятор і порахувати, щоб було справедливо? Тому не маніпулюйте, будь ласка, звертаючись до мене, бо я можу взяти калькулятор і порахувати, щоб було все дуже справедливо.

Будь ласка, будь ласка.

М.Палійчук. Я хочу підійти до карти і показати, щоб не було спекуляцій… (Без мікрофона).

В.Гладій. Миколо Васильовичу, у мікрофон, бо то не чути.

О.Сич. Будь ласка, у мікрофон, Миколо Васильовичу.

М.Палійчук. Власне я хотів сказати, що немає упередженості, бо ми не передаємо все, не все, ми передаємо категорії лісів, ми не передаємо суцільні ділянки, де є особливо цінні ліси, де є дуби, де є ділова деревина, і де повинні господарювати спеціалізовані суб’єкти господарської діяльності. Єдине, я ще буду мати пропозицію, щоб депутати підтримали пропозицію, щоб ми звернулися до екологічної інспекції, щоб вони провели перевірку стану ведення господарської діяльності у цих лісах, тому що зараз воєнний час і заборонено проводити перевірки. По тих сигналах інформації, які вже десь там люди дають, що там дуже багато, скажемо так, самовільних рубок і протиправної діяльності, тому треба, щоби ми дали доручення голові обласної ради звернутися в екологічну інспекцію з метою провести перевірку.

Ю.Рошко. Ще, Олександре Максимовичу…

О.Сич. Тому насправді не маніпулюйте…, а підходи абсолютно однакові, абсолютно однакові.

Кукурудз Ростислав Степанович.

Ю.Рошко. Можна?

О.Сич. Будь ласка. Будь ласка, завершуйте.

Ю.Рошко. Я би хотів сказати, що дивіться: немає ніякого упередженого підходу, бо якщо ми візьмемо характеристику лісового фонду, який передався Івано-Франківську, це в дійсності баласт, який для нашого підприємства є, комунального, в майбутньому. Не знаю, як ми будемо його реформувати, тому що ми на попередній сесії так і не погодили його реформування. Він зараз у “підвішеному стані”, зростають борги, зарплата не виплачується. Це велика  проблема, тому що минулої сесії не хотіли… тобто, ми не прийняли рішення розподілити певні ці масиви… Що у нас отримав Франківськ? Франківськ отримав дуб, найстарший вік – 50 років. Тобто, вік стиглості дуба це 100, 110, 120 років. Фактично Франківськ для того, щоб в дійсності господарювати на цих землях, 50-60 років повинні ще утримувати ті землі, вкладати туди купу грошей. Дальше, всі інші породи – це береза, осика, вільха, верба, – це насадження, які фактично не є продуктивними для нашого підприємства. І тому для нашого підприємства віддати такі насадження – це не є проблематично, тому що воно в майбутньому покращить стан підприємства. Так само те, що пропонується зараз, це землі рекреаційного характеру…

О.Сич. Включіть мікрофон, щоб договорити. Це цінна інформація.

В.Гладій. (Без мікрофона).

Ю.Рошко. Тобто, це рекреаційні землі, тобто, вони мають статус рекреації. Це дійсно ті землі, на яких можна проводити, розвивати туризм та інші. Тобто, саме місто… У нас є економіка, ми можемо так само порахувати, тобто, вкладення. Ви подивіться, наприклад, план
розвитку підприємств. В плані розвитку підприємства витрати на заробітну плату в районі
3 млн гривень. Якщо ви проаналізуєте, скільки може отримати громада в результаті господарської діяльності, це мільйон гривень, тому що 1000 кубів вони максимум можуть рубати, середня ціна 1000 гривень. Тобто, ми будемо мати мінус і плюс інші  питання, якщо ми передаємо ці два масиви, якщо йдеться про Надвірну, залишається Пасічна, залишається Делятин, залишається Ланчинська громада. Хто буде утримувати ці ліси? Тобто, це мінус 2 млн гривень для обласного бюджету, який ми повинні утримувати, тому що там господарської діяльності не буде ніякої. Ті масиви основні, які ви там бачите, ми маємо передати, тобто, громада хоче, щоб ми передали їм. Через це був створений певний запобіжник, щоб ми наші підприємства не пускали у банкрутство, тому що так само Долинська, Коломийська, інші громади можуть звернутись, тоді немає змісту реформи наших підприємств, просто закриваємо і все, тому що господарської діяльності не буде, тупо обласна рада буде утримувати і так дальше. Основна ціль, мета нашої реформи була, щоб наші підприємства не брали більше грошей з бюджету. Це основна ціль. А як ми  хочемо, щоб вони брали гроші з бюджету, як ми забираємо ресурс? Це саме цінне, що в них є. І розділення цього ресурсу не приведе до економічного ефекту нікого, ні одну громаду, тому що громада не витягне. І так само наші підприємства просто-напросто будуть втрачати. В кінцевому результаті буде великий мінус для області. Ну, ми повинні дивитись не з політичної точки зору, а з економічної. Просто сказати: у нас є економіка, це вигідно, а це не вигідно, нам вигідно підприємству віддати ті землі для рекреації, вони для нас не є цінними. Всі інші землі повинні приносити прибуток в області в цілому. Дякую.

О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Шановний Юрій Юрійович! Два питання. Перше, а скажіть, будь ласка, все-таки хотів би зрозуміти, за яким критерієм відбувався відбір тих земельних ділянок, які передаються одній та іншій громаді? То як би питання зразу наперед, тобто і про Перерісль. За якими критеріями відбирались ці земельні ділянки? Питання перше.

І питання друге. Чи громада… бо процес передачі – то така двостороння гра, то такий рух назустріч один одному, чи є як би згода Надвірнянської, в даній ситуації, громади прийняти ці ділянки саме в такому форматі? Дякую.

Ю.Рошко. Що стосується критеріїв, я вже деякі сказав критерії, тобто, критерії, в основному, це рекреація, це ті землі, які підходять під рекреацію, і це окремо виділені ділянки, які відокремлені від масивів, тобто, де не буде потім конфлікту, наприклад, інтересів, коли громада буде собі вести свою діяльність на своїй території, наша територія, наше підприємство… буде трошечки іншою.

Що стосується діалогу, дивіться, я вам скажу, що ще від самого початку немає жодного діалогу, тобто, громада прислала пакет документів і все, тобто, діалогу не було ніякого, ніхто нормально не звертався, ніхто не прийшов, ніхто не звернувся в ОКП, ніхто не переглянув, які там ліси, чи варто їх брати, чи не варто, ніхто не проаналізував ці речі. Тобто, це був кинутий пакет документів і сказали: давайте нам землю, все. Ну, чесно, це мав бути діалог громади. Коли Надвірна зверталась, Писклинець до мене дзвонив, я сказав: будь ласка, приїжджайте. Вони мали завезти документи. Ми проконсультуємо, ми вам все скажемо, ми подамо всю інформацію. – Добре, добре. В кінцевому результаті отримали тільки пакет документів і потім… Чому ви зразу не приймаєте рішення? Це непросте рішення. Його треба обгрунтувати, його треба переглянути. Є ОКП, яке в дійсності дало заключення своє.

О.Сич. Колеги, запитання завершились. Обговорення. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Будь ласка, запишіться.

Юрій Юрійович, ви своє завершили. Будь ласка, сідайте.

Виноградник Тарас Теофілович, будь ласка.

Т.Виноградник. Дякую. Хотів задати питання, але вже обговорення. Дивіться, по суті справи. Ми обласною радою, депутатським корпусом приймали процедуру і проголосували рішення обласної ради щодо процедури передачі територіальним громадам за їхніми зверненнями. В процедурі ніде не було вказано щодо фінансового стану, що має особисто стояти під чергою, під кабінетом, коли зустрітись, не зустрітись, калькулятор мати, не мати, я думаю, що територіальні громади зробили по процедурі, підготували документи, їх передали в належний спосіб. Відповідно по процедурі їх потрібно розглядати. Це перша складова.

Друга складова. Земельний кодекс передбачає окремий статус земель щодо рекреаційного призначення і лісогосподарські землі. На жаль, Юрій Юрійович казав, що ми передаємо рекреаційні, а вони згідно акту інвентаризації земель Надвірнянського агролісового підприємства не були визначені як рекреаційні, вони були визначені як землі лісогосподарського призначення. То трошки, мабуть, поплутався, бо хвилювався.

Тому наступне питання. У нас має бути сталий підхід щодо передачі, так? Якщо ми дійсно передали певним громадам, які бажають, і це був успішний крок, не задавали питань, є право громади звернутись, підготували документи, все чудово, проголосували.  Тут у нас ж якийсь “камінь спотикання”.

Наступне. Те, що сказав Олександр Левицький, дуже важливе питання. Дивіться, підприємства ж створені, штатний розпис складений, підприємства мають функціонувати. Зараз громади несуть в певній степені також збитки. Чому? Тому що вони розраховували на ту кількість, яку подали документи. Це наступна складова. І щодо певних маніпулятивних речей, але я думаю, це хвилювався Юрій Юрійович. Я вважаю, що необхідно розглянути питання, ті документи, які подала територіальна громада. На жаль, ми їх не розглядали. Ну, розглядала комісія, – добре, ну, розглядало ОКП, – добре. А чому депутатський корпус не розглядає ті документи, які передбачені процедурою? Тобто, я – за процедуру. Дякую.

О.Сич. Книшук Орися Володимирівна.

О.Книшук – депутатська фракція “Батьківщина”. Добрий день! Комісія аграрної політики та земельних відносин двічі засідала по питанню передачі лісових масивів Надвірнянській та Переріслянській територіальним громадам. Врахували позицію представників громад, врахували позицію фракцій, а також висновок, професійний висновок “Облагролісу” і наглядової ради, напрацювали проект рішення, і зі слів представників громади ті лісові масиви, які пропонується передати територіальним громадам, не в найкращому стані. Але думаю, що саме бажання отримати всі ліси мало би мотивувати громади зробити там порядок: розчистити дорогу до тої земельної ділянки, винищити, побороти той борщівник Сосновського, з яким ми нічого не можемо зробити, і багато інших робіт. І почати… хоч бодай почати з цього. А наступним етапом, звичайно, буде передача всього лісового масиву.

Комісія готова і виїжджати на місце, і допомагати, і засідати.

Тому прошу колег-депутатів з розумінням віднестись і проголосувати за цей проект рішення. Дякую.

О.Сич. Боднарчук Володимир Дмитрович.

В.Боднарчук. Доброго дня! Я хочу сказати, що я як член наглядової ради все-таки не побачив від керівництва “Облагролісу” аргументації і підстав, яким принципом вони керувались під час відбору земельних ділянок для передачі Надвірнянській і Переріслянській територіальним громадам. Мною було задано питання, відповідно тільки зі слів керівника і зі слів голови комісії була дана відповідь, що передаються землі рекреації, але за яким принципом відбувався відбір рекреації, і якоїсь документальної доказової бази на комісії не було надано.

О.Сич. Чекайте, чекайте, бо там підказує, що сказати Тарас Теофілович. Договорюйте, договорюйте!

В.Боднарчук. Якщо можна, якщо можна, то нехай би керівник ще раз пояснив, який принцип відбору і підстави надання цих 320 га Надвірнянській і Переріслянській територіальним громадам.

О.Сич. Ви завершили? Більше Тарас Теофілович нічого не підказує вам?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні вже, так? Добре. Вітенко Микола Іванович.

М.Вітенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Ну, кілька разів Франківську ОТГ згадували, але я навіть не в цьому контексті. Надіюся, по Франківську як би все зрозуміло, те, що я раніше стверджував, і ще до прийняття рішення, це є дійсно не товарні, рекреаційні ліси, і ми по цьому працюємо.

Стосовно цього рішення, я вважаю, що це рішення досить таки обгрунтоване, тому що ми в першу чергу маємо не забувати, що ми депутати обласної ради, які, в першу чергу, десь,
напевно, що мали би враховувати, господар, дарування комунальних підприємств, і якщо є така думка комунального підприємства стосовно фінансової стабільності і покращення фінансового стану, то потрібно це враховувати.

Знову ж таки після цього рішення буде створюватись або не створюватись Надвірнянською міською радою комісія, яка буде працювати стосовно прийняття лісів. Без рішення підписання напрацювань цією комісією і акту прийому-передачі, який буде підписуватись головою обласної ради і міським головою Надвірної, жодні ліси ніхто нікому не передасть і не прийме. Тобто, власне за результатами напрацювання роботи цієї комісії і остаточного підписання акту головою Надвірнянської ОТГ будуть прийматись і передаватись ліси, і ніхто насильно ті чи інші ліси Надвірній не збирається як би “нагирювати”, скажемо так. А стосовно того, що робота цієї комісії – це тривалий час, зараз ми вже виходимо десь в частині Франківська на фінішну пряму, потрібно обійти ці всі ліси, потрібно лісовпорядкувальні документи всі перевірити, потрібно знову ж таки квитки вирубування за останні 3 роки перевірити, потрібно знову ж таки в ліцензованої організації, яких небагато на західній Україні, провести ще одну інвентаризацію лісів стосовно віку, стану і тому подібне, – це величезна робота, яка займає тривалий час. І я думаю, що немає проблеми, якщо Надвірна все ж таки погодиться прийняти ці ліси, комісія цей весь шлях пройде, а це тривалий час, я думаю, що це пів року займе часу, запустить роботу свого власного комунального підприємства, побачимо результати її роботи, і далі, я думаю, можна знову ж таки повторно звертатись по інших лісах, якщо буде позитивний приклад в частині, цієї частини, то будемо вертатись до цього питання і рухатись далі. Дякую.

О.Сич. Перед тим, як надати слово. Ви говорили, коли завершимо, я…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Вітенко записався до слова. Вибачте, будь ласка.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Мені трошки дивно, бо колега Володимир Боднарчук критично ставиться до тих висновків, що розглядались на наглядовій раді, але наглядова рада каже, що він голосував позитивно за ті висновки. То якесь таке – дихотомія внутрішнього стану.

Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Шановні колеги! Я так трошки про свої рефлексії від розгляду цього питання. Знаєте, ну, по-перше, коли ми починали тільки розглядати ці питання, був як би такий аргумент, що ми не можемо на минулій сесії передати напряму Надвірній, бо “Надвірнаагроліс” в стані ліквідації. Був такий аргумент, він звучав всюди. Сьогодні вже можемо. Ну, це трошки дивно.

Друге, теж під час обговорення довгого в попередньому місяці, ну, десь ми говорили, що разом з громадою, разом з депутатами від відповідних громад буде зроблено виїзд на місце і огляд тих земельних ділянок, і буде як би проведена така узгоджувальна робота по тому, щоб як би перелік цих ділянок був погоджений. Бо от зараз користуюсь аргументами пана Вітенка про те, що, ну, процес передачі – це, знаєте, як те танго, для якого треба двоє. Правда? А тут наразі у мене таке враження, що є тільки ми. Ми, які хочемо передати, і немає тих, хто хоче прийняти. Тобто, і це підтвердив Юрій Юрійович, який каже, що немає діалогу, немає діалогу між тими, хто хоче передати, і тими, хто хоче прийняти. Тому чи не вартує все-таки організувати цей діалог, чи не вартує все-таки провести якісь ці узгоджувальні комісії, виїзди, назвемо то будь-як, для того, щоб то питання було проголосовано, передано і прийнято? Бо у мене є таке відчуття попереднє, що ми сьогодні передамо, а наше рішення, можливо, буде якимсь нікчемним, тому що відчуваю по настрою громади, маю інформацію, що громада не хоче це приймати в такому форматі. Дякую.

О.Сич. Будь ласка, Микола Васильович.

М.Палійчук. Шановні колеги! Ми розглянули звернення громади і погоджуємо його
частково. Нічого в цьому поганого немає. І кажемо громаді: давайте, ми вам передаємо 379 га, маєте ще 175 га самозаліснених, там тоже треба навести порядок, бо ви звернулись до нас за новим лісом, а на самозаліснених не навели порядок. І у нас був діалог на комісіях. На першій комісії були представники і міської ради, і Переріслянської сільської громади, на другій комісії були представники міської ради, і ми їм сказали: ви можете до нас звернутись за пів року знову, тут зробили порядок, показали роботу, і ми, як каже Ростислав, їдемо, дивимось. Можливо, там ще якась людська земля є. Ми готові аргументовано виїжджати з діалогом і далі погоджувати, але нічого поганого немає. Ви візьміть те, що ми пропонуємо, покажіть роботу, і далі звертайтесь.

О.Сич. До речі, щодо того питання, скажемо так, його абсолютно справедливо задав Ростислав Степанович, що на попередній сесії ми говорили про те, що не варто це робити, коли підприємство у стані ліквідації. І знову ж таки, звертаючись до слів Миколи Вітенка, це довгий процес. І хто буде передавати ці землі від Надвірнянського лісгоспу, якщо на сьогоднішній день, до речі, тут у мене питання до Олега Олійника, якщо на сьогоднішній день директор цього лісгоспу, який одночасно є головою ліквідаційної комісії, вже звільнився. А якщо завтра знову хтось звільниться, хто взагалі буде передавати? Ви уявляєте чи ні? Що, скажемо, добре, ми пішли по цьому шляху, підприємство у стані ліквідації, ми готові передавати ліси. А може не буде кому актів підписувати. Тому вам казали, щоб такого питання не виникло, давайте ми ці ліси адміністративно віднесемо до двох сусідніх лісгоспів, щоб було кому передавати. Бо через пів року, через рік невідомо, чи буде кому акти підписувати.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. І ще чи ліс буде, – мені підказують. Бо за той час, коли ліс у безгосподарському стані, там користається, хто тільки не хоче. Хіба не чули ви, колеги, фактів, які вже в цій каденції називав Микола Вітенко, як в одному селі за одну нічку 70 дубів пішло, зовсім випадково у Надвірнянському районі. А спеціалісти кажуть, що кожен дуб – це 1000 доларів. Знаєте, непоганий заробіток – за нічку 70 тис. доларів! А в попередньому скликанні у нас депутатка була, яка називала в іншому селі, знову ж таки, чисто випадково в Надвірнянському районі 120 дубів за ніч пішло, а це 120 тис. доларів. Непогано хтось “нагрів руки”! І чомусь зовсім випадково, напевно, це співпадіння таке випадкове, що саме цей лісгосп збанкрутував! І коли ми проаналізуємо, хто призначав директора лісгоспу, хто був головою адміністрації, бо тоді він призначав директора лісгоспу, і хто був головою адміністрації в Надвірній, тоді ми зрозуміємо, чому та чи інша фракція так чи інше поступає сьогодні! Ви розумієте? І, до речі, представники не тільки в одній фракції, але й в іншій, бо, незалежно, до якої фракції належать, – “пташата з одного гніздечка”.

І до речі, у нас кажуть, що один депутат написав “цедулку” на ДБР проти керівництва обласної ради. Ну, якщо хтось на цю “цедулку” зреагує, і прийдеться оці всі схеми розкривати, то невідомо, чи бос того депутата погладить його по голівці, бо багато чого “випливе”!

Колеги, чи має ще хтось бажання щось висловити? Є бажання.

Будь ласка, по черзі, Надія Левконович, Тарас Виноградник піднімали руки. Ще хтось підняв, ні? Немає. І по черзі, і Олександр Левицький.

Будь ласка. Надія Левконович. Увімкніть мікрофон.

Н.Левконович. Пане голово, так як у нас в залі є присутній голова територіальної громади Надвірнянської, можливо все ж таки доречно було би його запросити до слова і якесь роз’яснення дати, навіть пану Юрію з приводу того, в який спосіб передавались документи, з приводу того, чи було економічно обгрунтовано, чи не обгрунтовано, які ті ліси, де вони знаходяться, в який спосіб вони мають обслуговуватись. Якщо можна, будь ласка, надайте Зіновію Андрійовичу слово.

О.Сич. Я вашу пропозицію почув, депутати висловляться, потім я поставлю на голосування.

Н.Левконович. Дякую.

О.Сич. Будь ласка, Тарас Теофілович Виноградник. Увімкніть мікрофон.

Т.Виноградник. Дякую, пане голово. Перш за все, хочу сказати, ви висловлюєтесь і коментуєте, це ваше право. Хочу дійсно сказати: я звернувся в прокуратуру Івано-Франківської області…

О.Сич. А, то це ви, так? Бо я не знав, хто.

Т.Виноградник. Тоді я вам доповідаю. Я ж на минулій сесії сказав, що я це зроблю, а значить, я це зроблю. Тому, дивіться, я дійсно звернувся в прокуратуру Івано-Франківської області, в територіальне управління Державного бюро розслідувань щодо можливих ознак злочину щодо передачі земель лісогосподарського призначення громадам. Це дійсно факт, я зареєстрував офіційно. Але я попереджав про це ще в червні місяці, Олександр Максимович. Це ваше право, ви – висококваліфікована освічена людина, називати “цедулками” і тому подібне…

До речі, дійсно, підтримуючи слова Надії Левконович, хотів сказати, бо ми говоримо про Надвірнянську громаду: вона така, вона сяка, вона ніяка, вона зухвала, вона неправильно робить документи, не може два слова зв’язати… Ну, я би не хотів, щоб ми так відносились до громад області. Чому? Тому що ви правильно сказали під час урочистостей до Дня Конституції, що ми маємо бути єдині, і громади обирають нас. І дійсно, якщо в залі присутній голова територіальної громади, то він може також відповісти, не треба чекати наступних сесій, чергових засідань комісій і тому подібне. Тому я би також, підтримуючи думку моєї колеги, депутата обласної ради Надії Левконович, надайте слово голові громади, нехай він скаже своє бачення. Дякую.

О.Сич. Олександр Левицький, будь ласка.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. В ході перепалки і виступів депутатів пролунало моє прізвище з посиланням на мене, щось коментували. Я не висловлювався ще з цього приводу, але зараз таки подумаю і щось висловлю. Краще мене не чіпайте, якщо я сам не виступав. Дякую.

О.Сич. Є пропозиція Левицького не чіпати, колеги.

Шановні колеги! Поступила пропозиція Надії Левконович надати слово присутньому в залі голові Надвірнянської громади. Ставлю на голосування, оскільки згідно Закону і Регламенту в залі мають право говорити тільки депутати, рішення приймати депутати. Надання слова будь-кому іншому потребує вашого схвалення.

Колеги, хто за те, щоб надати слово голові Надвірнянської громади, присутньому в залі? Прошу визначатись.

За – 43, не голосували – 23: рішення прийнято.

Будь ласка, пане голово, до трибуни. Регламент – 3 хвилини.

З.Андрійович. Слава Україні! Дякую народним депутатам за те, що надають можливість висловити позицію Надвірнянської громади. Скажу коротко, що Надвірнянська міська рада в частині звернення Івано-Франківської обласної ради звернулася до нас про дві вкрай важливі речі. Перше, про початок реформи комунального лісового господарства в області шляхом часткового припинення діяльності “Івано-Франківськоблагроліс”, і в результативній частині звернулося до нашої Надвірнянської громади на предмет того, щоби ми визначились, чи ми можемо прийняти в комунальну форму власності, чи не можемо, 2 118 га землі лісогосподарського призначення. Повністю підтримую це звернення. Це так званий процес децентралізації
комунальних лісів, який раніше, ще до створення, у 1996 році комунальне підприємство “Івано-Франківськагроліс”, Івано-Франківська обласна рада не була засновником. Ми дотримали всю процедуру, більше того, ми переконали громаду, депутатів про те, щоби ми після того, як у квітні місяці 2024 року згідно рішення сесії обласної ради, де була виписана вся процедура, ми у липні місяці створили КНП “Надвірнаагролісгосп”, ми зробили всі кроки про те, щоби затвердити статут, стратегію розвитку і в липні місяці подали до обласної ради пакет документів про те, що Надвірнянська міська рада чітко висловлює позицію Івано-Франківської обласної ради щодо  прийняття в комунальну форму власності 2 118 га землі. Після того, коли ми були здивовані, коли в липні місяці на черговій земельній комісії ми побачили позицію комісії декларативну про те, що Івано-Франківська обласна рада пропонує проект про поділ земель лісогосподарського призначення Надвірнянського спецагролісгоспу для передачі територіальним спецагролісгоспам – Богородчанам і Коломиї. Ну, і звичайно, дві комісії, які останні були, з присутністю представників міської ради.

Тому Надвірнянська міська рада просить депутатів обласної ради повернутись до пропозиції передачі Надвірнянській міській раді 2 118 га лісогосподарських земель.

Тепер відповідь пану Юрію про стан тих земель, про 5 кварталів, які планується сьогодні розглядати і голосувати. Стан цих земель – це землі схилів і пагорбів, це яри…

О.Сич. Увімкніть, будь ласка, мікрофон, але я вас прошу: лаконічно, будь ласка.

З.Андрійович. Дякую. Це яри, це млаки, це віддалені земельні ділянки, де до цього часу самозаліснені, не проводилась господарська діяльність. Ефективність даного комунального підприємства у проведенні господарки на 370 га нереально, взагалі нереально.

Тому Надвірнянська міська рада просить вас підтримати звернення Надвірнянської міської ради на основі звернень… Івано-Франківської обласної ради і поставити пропозицію для передачі Надвірнянській міській раді 2 118 га. Один з аргументів – я підтримую рішення у червні місяці про передачу Івано-Франківській міській раді. Це правильне рішення. Але площа для господарських земель села Камінне і села Тисменичани співпадають з площею земель
спецагролісгоспу, тобто 912 га, що було все передано Івано-Франківській міській раді.

Прошу прийняти до уваги. Дякую.

О.Сич. Шановні колеги! Обговорення завершено. І оскільки були зауваження у декого з колег-депутатів до доповідача щодо його не фахового підходу, то я пропоную надати для заключного слова час доповідачу Юрію Юрійовичу Рошку.

Будь ласка, Юрій Юрійович. Зокрема, наскільки пам’ятаю, вам казали про те, що ви не фахово віднеслись до визначення земель як рекреаційних і в тому плані. Будь ласка, поясніть.

Ю.Рошко. Що стосується категорії земель, які планується передати, то ця площа: рекреаційно-оздоровчі – це 108 га, захисні ліси – це 117 га, експлуатаційні ліси – це 150 га. Це у
відсотках: 29 відс. – рекреаційно-оздоровчих, 31 відс. – захисні, 40 відс. – це експлуатаційні.

Що стосується інвентаризації земель, інвентаризація земель проводилась не з врахуванням категорійності, категорійність визначають матеріали лісовпорядкування. При проведенні матеріалів лісовпорядкування, тоді визначається категорійність земель. На сьогоднішній день вона є така. Є окрема постанова Кабінету Міністрів, де чітко визначена ця категорійність. На сьогоднішній день в Україні існує 4 категорії: ліси природоохоронного, рекреаційно-оздоровчі ліси, захисні ліси і експлуатаційні ліси. До рекреаційно-оздоровчих відносяться лісові ділянки, що виконують рекреаційно-санітарну, гігієнічну, оздоровчу функції, використання для туризму, зайняття спортом, санаторно-курортного лікування та відпочинку населення і розташовані в межах міст, в межах округів санітарної охорони, в межах поясів… і в містах зелених зон. Тобто, не тільки передається все погане, звичайно, там є також і експлуатаційні ліси, де можна вести господарку, можна вести рекреацію, і частково, звичайно, попадають рекреаційні. Ми не можемо визначити, що це саме рекреаційні мають бути чи експлуатаційні. Ці ділянки підпадають під такі категорії на сьогоднішній день.

О.Сич. Дякую, Юрію Юрійовичу. Займіть, будь ласка, своє місце.

Шановні колеги! Я з повагою ставлюся до фахових знань кожного присутнього в залі, але я вважаю, що на сьогоднішній день Юрій Юрійович Рошко є найкращим спеціалістом в галузі лісового господарства у цій залі.

Тому я пропонував вам все-таки так ніґелістично до нього не ставитись, не погрожувати кримінальними статтями за його фаховий підхід і тому подібне. Тому що хочу нагадати, що якщо депутат використовує свій мандат для задоволення своїх приватних або інших приватних інтересів, то для цього також є кримінальні статті.

Колеги, ми завершили обговорення. Пропозицій, наскільки я зрозумів, не було до проекту рішення.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є пропозиції? Будь ласка, увімкніть мікрофон депутата Виноградника.

Т.Виноградник. Дякую, але ми ще не голосували за основу.

О.Сич. Так я питаю, чи є пропозиції, щоб поставити чи за основу, чи в цілому.

Т.Виноградник. Є пропозиції до проекту рішення, якщо дозволите.

О.Сич. Одну хвильку. Якщо є пропозиції, колеги, я чому й перепитую, я ставлю за основу, потім будемо ставити пропозиції. Добре? Добре.

Колеги, ставлю проект рішення за основу, оскільки є пропозиція депутата Виноградника. Прошу визначатись.

За – 62, не голосували – 4: рішення прийнято.

Увімкніть мікрофон депутата Виноградника для виголошення пропозиції.

Т.Виноградник. Дякую. Шановні колеги! В частині “вирішила” першим пунктом: “Припинити право постійного користування Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” земельними ділянками лісогосподарського призначення згідно з переліком земельних ділянок, що є додатком до рішення обласної ради від 16 лютого 2024 року № 863-29/2024, а також рішення від 21 червня 2024 року № 926-31/2024, що знаходяться в межах Надвірнянської міської територіальної громади”.

Другим пунктом “Передати зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у комунальну власність Надвірнянської міської територіальної громади в особі Надвірнянської міської ради земельні ділянки лісогосподарського призначення згідно з переліком, що знаходяться в межах Надвірнянської міської територіальної громади”. Дякую.

О.Сич. Ставлю на голосування. Прошу визначатись.

За – 26, не голосували – 40: рішення не прийнято.

Колеги, перед тим, як ставити на голосування в цілому, я зобов’язаний запитати, чи є у депутатів конфлікт інтересів? Бо якщо навіть через 2, 3, 5 чи 10 років частина цих земель потрапить у чиюсь приватну власність, то для цього існують незгоряючі стенограми сесій, і правоохоронні органи зможуть прослідкувати, як вів себе депутат, якщо можливо він набуде у
приватну власність і перегородить трошки громадської землі до вже існуючої своєї. Чи є конфлікт інтересів?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так, немає. Ставлю на голосування проект рішення в цілому. Прошу визначатись.

За – 39, проти – 2, утримались – 6, не голосували – 19: рішення не прийнято.

Переходимо до наступного питання, колеги.

Розглядається питання “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та передачу їх у комунальну власність
Переріслянської сільської територіальної громади”.

Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань
аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Ю.Рошко. Ще раз доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Це аналогічний проект рішення. До обласної ради надійшов перелік документів та лист від Переріслянської сільської ради з проханням передачі земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які знаходяться на її території, в комунальну власність Переріслянської територіальної громади.

Одним з пунктів, так як ми попередньо казали, це є перелік документів, є погодження уповноваженого органу про передачу земель.

Відбулося засідання наглядової ради Івано-Франківського ОКП “Облагроліс”, і було погоджено щодо часткової… погодити щодо часткової передачі окремих ділянок лісу
Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу КП “Івано-Франківськоблагроліс”
Переріслянській територіальній громаді в кварталах 29, 30, 31, 32, 33 загальною площею 379,3998 га. Це є 6 ділянок. Також дане звернення та перелік документів, який надійшов від громади, розглядався на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики і земельних відносин та розвитку гірських територій. Постійна комісія погодилась з рішенням наглядової ради Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” щодо часткової передачі окремих ділянок лісу Надвірнянського спеціалізованого агролісогосподарського підприємства КП “Івано-Франківськоблагроліс” Переріслянській територіальній громаді в кварталах 29, 30, 31, 32
загальною площею 379,3998 га та рекомендувала розглянути проект рішення на сесії. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає запитань?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.

Виноградник Тарас Теофілович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я не знаю, як ви записувались. Немає вас.

Т.Виноградник. Оскільки питання аналогічне, що стосується Надвірнянського питання і аналогічне Переріслянській, але ви вже, мабуть, дали вичерпну відповідь, і мабуть, вже більше вам доповнити не буде чого. Дякую.

О.Сич. Записувався, але чомусь система не записала, Ростислав Степанович Кукурудз. Увімкніть мікрофон, будь ласка.

Р.Кукурудз. Юрій Юрійович, як би то саме питання: критерії відбору ділянок і діалог з громадою, чи він є, чи його немає, чи яка позиція громади, чи десь погоджувались ці земельні ділянки з представниками Переріслянської громади? Дякую.

Ю.Рошко. На засіданні комісії постійної Переріслянська територіальна громада, як і
Надвірнянська, хотіли всю площу, яка є в їхніх межах, як такого діалогу, тобто, той самий перелік документів, жодних звернень, жодних… Але є рекомендації, вивчалось це питання, є певні розрахунки, тобто, ОКП розрахувало ці всі речі, чи є економічна доцільність ведення господарства, врахувало інтереси наших підприємств. Це все розглядалось ними, тобто, всі документи, пакет документів був поданий на розгляд ОКП, відповідно ми отримали певні рекомендації їхні. У них є спеціалісти також, вони погодили ці речі, переглянули, проаналізували.

О.Сич. Колеги, я би хотів розставити деякі акценти. Юрій Юрійович є технічний виконавець і на підставі висновків наглядової ради, ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”, комісії готує проект рішення на сесію. Про діалог треба не його питати, треба питати, напевно, голову комісії. От до вас, пані голово комісії, приїжджали на засідання представники громади чи не приїжджали? Ви з ними спілкувались чи не спілкувались? Тому, очевидно, це питання не до Юрія Юрійовича. Він може надати консультації, як він казав. Будь ласка, я можу вам розказати, які ліси, якої категорійності, яка там їхня продуктивність і тому подібне. Але він не уповноважений вести переговори з громадою.

Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є, будь ласка, запишіться. Ставлю на голосування за основу спочатку, потім надам слово депутатові. Прошу визначатись.

За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.

Пропозицію має депутат Виноградник, так?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть, будь ласка, мікрофон депутата Виноградника.

Т.Виноградник. В результативній частині – “вирішили: 1. Припинити право постійного користування Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськ­облагроліс” земельними ділянками лісогосподарського призначення згідно з пунктами 16-34 переліку земельних ділянок, що є додатком до рішення обласної ради від 16 лютого 2024 року № 863-29/2024, що знаходяться в межах Переріслянської сільської територіальної громади.
2. Передати зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність Переріслянської сільської територіальної громади в особі Переріслянської сільської ради земельні ділянки лісогосподарського призначення згідно з пунктами 16-34 переліку
земельних ділянок, що є додатком до рішення обласної ради від 16 лютого 2024 року, що знаходяться в межах Переріслянської сільської територіальної громади”.

Одночасно, пане голово, реагуючи на слова, які ви сказали, хочу всім депутатам сказати, що здійснював господарську діяльність в межах Переріслянської територіальної громади, і також візьму за правило те, що ви сказали: всі депутати, які проживають в тих чи інших громадах, селах, містах, вулицях, і коли питання голосування відбуватиметься за ті чи інші питання в селах, громадах, вулицях, щоб вони також про це повідомляли, бо ви сказали, що може бути кримінальна відповідальність. Дякую.

О.Сич. Я прошу вибачення. Я до вас не звертався з цим питанням. Ви помилились,
напевно. Ні, ні, але я до вас не звертався, персонально, до Тараса Виноградника я не звертався з питанням про конфлікт інтересів. Я просто запитав депутатів, чи в когось є конфлікт інтересів. А якщо це прийняли на свою адресу, ну, то це вам судити.

Колеги, ставлю на голосування пропозицію депутата Виноградника. Прошу визначатись.

За – 23, не голосували –  43: рішення прийнято.

Колеги, ставлю… рішення не прийнято. Ставлю на голосування проект рішення в цілому. Перед цим повторюю ще раз: шановні колеги-депутати, якщо є в когось конфлікт інтересів, будь ласка, оголосіть. Немає.

Ставлю на голосування. Прошу визначатись.

За – 38, проти – 3, утримались – 2, не голосували – 23: рішення не прийнято.

Переходимо до наступного питання – “Про звіт директора автопідприємства Івано-Франківської обласної ради Пилюка Руслана Івановича”.

Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.

Доповідач: Пилюк Руслан Іванович – директор автопідприємства Івано-Франківської обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка. Колеги, може давайте зразу до запитань перейдемо.

Чи є запитання до Руслана Івановича?

Будь ласка, запишіться для запитань.

Виноградник Тарас Теофілович, будь ласка.

Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. До речі, я на президії сказав, що у мене будуть питання. Треба тримати слово.

Дякую вам за пророблену роботу. Єдине у вашому звіті, якщо дозволите, у мене є питання. Ви не вказали кількість транспортних засобів, бо ви вказали штат підприємства, які посади займають. У звіті, на жаль, не вказана кількість транспортних засобів. Це перше питання.

Р.Пилюк. У звіті це є.

Т.Виноградник. І друге питання, якщо ви дозволите. Чи користуєтесь ви послугами Централізованої закупівельної організації? Бо ви, мабуть, придбаваєте пальне, запчастини і тому подібне. Дякую.

Р.Пилюк. Дякую за запитання. Автопідприємство Івано-Франківської обласної ради станом на 24 жовтня складає 7 одиниць транспорту: 5 автомобілів, 2 мікроавтобуси. Це по першому питанню.

По другому питанню, по штатному розпису: по автопідприємству затверджено кількість 13,5 штатних одиниць. На цей час працює 13 осіб: директор, головний бухгалтер, бухгалтер, 5 водіїв, 4 робітники з благоустрою, черговий лікар по випуску водіїв.

На рахунок тендерних пропозицій, ми самі проводимо тендерну пропозицію, ми проводимо тільки по паливу, паливно-мастильних матеріалах.

О.Сич. Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 55, не голосували – 11: рішення прийнято.

“Про продовження терміну дії контракту з директором автопідприємства Івано-Франківської обласної ради Пилюком Русланом Івановичем”.

Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.

Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Шановні колеги! Відповідно до Статуту підприємства, а також Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, враховуючи висновки комісії обласної ради, проект рішення передбачає продовження терміну дії контракту, укладеного з директором автопідприємства обласної ради Пилюком Русланом Івановичем у 2019 році, на 5 років.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Будь ласка, увімкніть мікрофон Карп Галини Василівни.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Ми пишемо “продовжити термін дії контракту на 5 років”, водночас у звіті пишемо, що “відповідно до рішення обласної ради 2019 року зі мною продовжено трудові відносини і укладено контракт терміном на 5 років”. Я не розумію. Тоді ми продовжуємо який контракт: 2019 чи 2024 року?

В.Гладій. 2019 року. Він був укладений у 2019 році, а зараз ми його продовжуємо, ми його продовжуємо на наступні 5 років. Мова йде про продовження.

Г.Карп. Діючого. Не 2024 року, а 2019 року?

В.Гладій. Так. Та ми… дивіться, контракт підписаний 28 грудня 2019 року.

Г.Карп. Так.

В.Гладій. Завершується він в грудні 2024 року, ми його продовжуємо на 5 років.

Г.Карп. Василь Іванович, я по вашому звіту. Ви пишете: “відповідно до рішення обласної ради з директором підприємства укладено контракт…”, ні “зі мною продовжено трудові відносини і укладено контракт терміном на 5 років”. Ви пишете, що у 2019 році укладено новий на 5 років.

В.Гладій. Він закінчується…

О.Сич. Він мав до 2019 року, уклав новий з 2019 по 2024 рік, зараз закінчується, треба продовжити.

Колеги, чи є ще запитання? Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 51, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт директора – художнього керівника Театру фольклору, народних свят і видовищ Уляни Трощук-Шкромиди”.

Проект рішення номер 17 – в окремій брошурі.

Доповідає Трощук-Шкромида Уляна Вікторівна – директор – художній керівник Театру фольклору, народних свят і видовищ.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Уляни Вікторівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую вам.

За – 47, не голосували – 17: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора – художнього керівника Театру фольклору, народних свят і видовищ”.

Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Т.Бойко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Просимо підтримати призначення Трощук-Шкромиди Уляни Вікторівни на посаду директора – художнього керівника Театру фольклору, народних свят і видовищ строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану. Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, тут інше формулювання, тому що в цій галузі призначаються згідно чинного законодавства саме так, по конкурсу. Але конкурс не відбувається під час воєнного стану.

Чи є запитання, зауваження, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пропозиції? Немає? Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую.

За – 43, не голосували – 21: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт в. о. керівника Науково-редакційного відділу “Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область” Галини Максимців”.

Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.

Доповідач: Максимців Галина Михайлівна – в. о. керівника Науково-редакційного відділу “Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область”.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Галини Михайлівни?

Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Галино Михайлівно, вам.

Г.Максимців. Дякую.

О.Сич. За – 42.

В.Гладій. (Без мікрофона).

О.Сич. Шановні колеги! Ну, не було жодних запитань, жодних зауважень, люди просто вийшли… Покличте, будь ласка, своїх колег з перекуру.

Голови фракцій! Галино Михайлівно, ви сідайте, ми зараз врегулюємо.

Шановні колеги! Зайдіть, будь ласка, до залу.

В.Гладій. Шановні колеги! У зв’язку з тим, що я бачу, що депутати повертаються в зал для роботи, є пропозиція повернутися до розгляду цього питання.

Прошу поставити на голосування.

О.Сич. Колеги, ставлю на голосування, щоб повернутись до цього питання. Процедурне питання: потрібно 28 голосів.

Хто за те, щоб повернутись до цього голосування?

За – 45, не голосували – 19: рішення прийнято.

А тепер ставлю на голосування проект рішення про призначення керівника…

В.Гладій. (Без мікрофона).

О.Сич. А, прошу вибачення, про звіт, про звіт в.о. керівника Науково-редакційного відділу “Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область” Галини Максимців.

Зауважень, пропозицій немає інших?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 52, проти – нуль, утримались – нуль, не голосували – 13: рішення прийнято.

Наступне питання – логічне: “Про призначення керівника Науково-редакційного
відділу “Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область”.

Проект рішення номер 20 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Т.Бойко. Прошу підтримати призначення Максимців Галини Михайлівни на посаду
керівника Науково-редакційного відділу “Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область” строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Прошу підтримати. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання, зауваження?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про звіт в. о. директора Івано-Франківської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту Ігоря Гладиша”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.

Доповідач: Ігор Васильович Гладиш – в. о. директора Івано-Франківської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Ігоря Васильовича.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту Ігоря Гладиша”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 22 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – в. о. начальника управління спорту та молодіжної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

К.Лисейко. Доброго дня, шановна президіє, панове депутати! Відповідно до проекту рішення пропонується призначити Гладиша Ігоря Васильовича на посаду директора Івано-Франківської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту терміном на 5 років.

О.Сич. Колеги, тут інша специфіка призначення на керівні посади в цій галузі. Тут конкурс не передбачається.

Чи є запитання, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт в. о. директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 1 обласної ради Руслана Перети”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.

Доповідач: Перета Руслан Пилипович – в. о. директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 1 обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Руслана Пилиповича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Не маєте? Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Руслане Пилиповичу.

Р.Перета. Дякую вам.

О.Сич. За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 1 обласної ради Руслана Перети”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – в. о. начальника управління спорту та молодіжної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

К.Лисейко. Дякую, Олександре Максимовичу. Відповідно до проекту рішення пропонується призначити Перету Руслана Пилиповича на посаду директора дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Івано-Франківської обласної ради терміном на 5 років.

О.Сич. Аналогічно: в цій сфері саме так йде призначення.

Чи є зауваження, пропозиції, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 9: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про звіт в. о. директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 обласної ради Ореста Яковини”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.

Доповідач: Яковина Орест Васильович – в. о. директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Ореста Васильовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Оресте Васильовичу.

За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 обласної ради Ореста Яковини”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – в. о. начальника управління спорту та молодіжної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

К.Лисейко. Дякую, пане голово. Відповідно до проекту рішення пропонується призначити Яковину Ореста Васильовича директором Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Івано-Франківської обласної ради терміном на 5 років.

О.Сич. Колеги, чи є запитання, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 57, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт в. о. директора Івано-Франківського обласного комунального підприємства “Льодова арена імені Степана Бандери” Назарія Якимчука”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.

Доповідач: Якимчук Назарій Ігорович – в. о. директора Івано-Франківського обласного комунального підприємства “Льодова арена імені Степана Бандери”.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Назарія Ігоровича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є в Якимчука запитання. Будь ласка, увімкніть мікрофон Якимчука.

М.Якимчук. Голово, не запитання, я хочу оголосити про конфлікт інтересів по номерах 27, 28. Не буду брати участі у голосуванні.

О.Сич. Зафіксовано, прийнято до відома.

Колеги, чи є ще зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Назарію Ігоровичу.

За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківського обласного комунального підприємства “Льодова арена імені Степана Бандери” Назарія Якимчука”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – в. о. начальника управління спорту та молодіжної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

К.Лисейко. Дякую. Відповідно до проекту рішення пропонується призначити Якимчука Назарія Ігоровича на  посаду директора комунального закладу “Льодова арена імені Степана Бандери” терміном на 5 років.

О.Сич. Чи є запитання? Є. Будь ласка, увімкніть мікрофон Дебенка Ігоря.

І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. У мене запитання наступного характеру. Найперше, я особисто підтримую кандидатуру Назарія Ігоровича, але до вас, пане Костянтин Володимирович, запитання. Я не дуже розумію канву загальну, по якій у нас відбувається відбір кандидатур, оскільки пану Назарію лише 34 роки, а іншим кандидатам, за яких ми голосували і вже голосуємо, – 66, 67, 64? Тобто, є якийсь ценз, по якому ви обираєте, чи професійні здібності? І взагалі, які були критерії до обрання кожної з кандидатур, крім продовження контракту?

К.Лисейко. Дякую, Ігоре Богдановичу, за запитання, найперше – це професіоналізм. Якщо ми беремо аналітику, дитячо-юнацька спортивна школа № 1, яку очолює Перета Руслан Пилипович, і зараз продовжений як виконувач обов’язків, у минулому році, у 2023 році зайняла 11 місце в рейтингу дитячо-юнацьких спортивних шкіл України, яких більше як 400. Дитячо-юнацька спортивна школа № 2, яку очолює Яковина Орест Васильович, в минулому році за підсумками наказу Міністерства молоді і спорту зайняла 15 місце в рейтингу всеукраїнських дитячих шкіл. І ще у 2022 році вперше в історії незалежної України дитячо-юнацька спортивна школа № 2, яку очолює Яковина Орест Васильович, зайняла високе – 10-те місце в рейтингу дитячо-юнацьких спортивних шкіл України. Хочу зазначити, що це більше як 400 дитячо-юнацьких спортивних шкіл України. Завдячуючи вам, ми створили ці спортивні школи, дійсно, ці люди професійно їх очолюють.

О.Сич. Ні, я зрозумів інакше, я зрозумів, що Дебенко пропонує через те, що занадто молодий Якимчук, його не призначати, так? Через те, що він занадто молодий?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон Дебенка.

І.Дебенко. Я підтримую, ще раз кажу, і кандидатуру Назарія Якимчука, і підтримую кандидатури інших людей, за яких ми вже голосували. Але коли ми говоримо про професіоналізм, і як член колегії управління спорту хочу відзначити те, що потрібно ще говорити про те, що коли ми… це не стосується “Льодової арени”… що ми мали прецеденти, коли ті чи інші школи завідома подавали необгрунтовані бали. Правильно, пане Костянтине?

К.Лисейко. Все вірно.

І.Дебенко. Але ми про це чомусь не говоримо. І на колегії управління спорту ми також ці питання не обговорювали перед призначеннями, хоча могли би. Дякую.

О.Сич. Питання вичерпано, колеги.

Чи є ще зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 57, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт в. о. директора Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Мирослава Карабіна”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.

Доповідач: Карабін Мирослав Євгенович – в. о. директора Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Мирослава Євгеновича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 43, утримався – 1, не голосували – 18: рішення прийнято.

Наступне  питання. Розглядається питання “Про призначення на посаду директора
Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Мирослава Карабіна”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 30 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лисейко Костянтин Володимирович – в. о. начальника управління спорту та молодіжної політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

К.Лисейко. Дякую, пане голово. Відповідно до проекту рішення пропонується призначити Карабіна Мирослава Євгеновича директором обласної дитячо-юнацької спортивної школи терміном на 5 років.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 44, утримався – 1, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Долинського
обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” Івано-Франківської обласної ради Куцалаби Наталії Василівни”.

Проект рішення номер 31 – в окремій брошурі.

Доповідає Куцалаба Наталія Василівна – в. о. директора Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” Івано-Франківської обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Наталії Василівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Наталіє Василівно, дякую вам.

Ставлю на голосування. Прошу визначатись. За основу і в цілому.

За – 48, не голосували – 16: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” Івано-Франківської обласної ради Наталії Куцалаби”.

Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.

Доповідач: Євчук Марія Михайлівна – в. о. начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Шановні колеги! Чи є запитання до Марії Михайлівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Будь ласка, увімкніть мікрофон депутата Яворського.

А.Яворський. Доброго дня, шановні колеги! Я, звичайно, би хотів, щоб колеги теж
повернулись до залу, оскільки перед нами стоять важливі голосування, і хотілося би, щоб все-таки люди, за яких ми будемо дальше голосувати, враховувались.

О.Сич. Шановні колеги! Вибачте, Андрію Михайловичу. Голови фракцій, будь ласка, подзвоніть своїм колегам.

А.Яворський. Я про те, що… хотів наголосити, що нашою комісією, від імені нашої комісії було ретельно і виважено опрацьовано діяльність кожного керівника, і якого ми зараз розглядаємо, і яких будемо розглядати, їхня стратегія розвитку, закладу. Звичайно, у нас було ряд зауважень щодо викладення матеріалів. Можна сказати, що про це було наголошено і
департаментам в майбутньому щодо якоїсь правильної і злагодженої роботи в поданнях. В нашій комісії чітко погоджені були всі ці кандидатури. Ми розглядали їх, це і питання по геріатричних пансіонатах, психоневрологічних, дитячих притулках, ми постійно спостерігаємо за їхньою діяльністю, не раз ми були в них, ми бачили, що за останні два роки вони зробили, ми бачимо їх успіх. Звичайно, хочеться велику вдячність сказати всім працівникам, які там працюють. І я би хотів, щоб ми все-таки повернулись до залу і проголосували за ці кандидатури. Дякую.

О.Сич. Я, власне, ще хотів… Андрію Михайловичу, і свою фракцію теж запросіть, бо у вас теж негусто. Для голосування у вас теж негусто. Ви закликаєте інші фракції, але у вас негусто.

Маріє Михайлівно, щось доповідаєте чи ні на цій ремінісценції?

Ні? Ні, не було? Це просто висловлення пропозиції.

Колеги, чи є зауваження до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Снятинського психоневрологічного інтернату Дякура Дмитра Дмитровича”.

Проект рішення номер 33 – в окремій брошурі.

Доповідач: Дякур Дмитро Дмитрович – в. о. директора Снятинського психоневрологічного інтернату.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до нашого колишнього колеги-депутата Дмитра Дмитровича
Дякура?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Дмитре Дмитровичу.

Д.Дякур. Дякую.

О.Сич. За – 48, не голосували – 16: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Снятинського психоневрологічного інтернату”.

Проект рішення номер 34 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Володимир Олексійович.

В.Лемчак. Шановна президіє, шановні депутати! Прошу підтримати призначення Дякура Дмитра Дмитровича на посаду директора Снятинського психоневрологічного інтернату строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану.

О.Сич. Шановні колеги! В системі соціальної політики знову ж таки при призначенні передбачений конкурс, поки діє режим воєнного часу. Тут, бачите, у кожній сфері є свої нюанси при призначенні керівників.

Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 50, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Залучанського дитячого будинку-інтернату Сухолиткого Миколи Васильовича”.

Проект рішення номер 35 – в окремій брошурі.

Доповідач: Сухолиткий Микола Васильович – в. о. директора Залучанського дитячого
будинку-інтернату.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Наш колишній колега-депутат обласної ради. Ну, хто з досвідченіших депутатів пам’ятає.

Колеги, чи є запитання до Миколи Васильовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Дякую, Миколо Васильовичу.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Залучанського дитячого
будинку-інтернату”.

Проект рішення номер 36 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановні депутати! Прошу підтримати проект рішення: строково – аналогічно – на… переможця конкурсу, до переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування воєнного стану.

О.Сич. Дякую. Чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю “Лелеченя” Лавриненко Лілії Амброзіївни”.

Проект рішення номер 37 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лавриненко Лілія Амброзіївна – в. о. директора обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю “Лелеченя”.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Лілії Амброзіївни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Дякую, Ліліє Амброзіївно.

За – 51, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю “Лелеченя”.

Проект рішення номер 38 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановні депутати! Прошу підтримати призначення Лавриненко Лілії
Амброзіївни на  посаду директора обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю “Лелеченя” строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня  припинення чи скасування військового стану.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до Володимира Олексійовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так само немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 51, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Коршівського геріатричного пансіонату Іваночка Михайла Дмитровича”.

Проект рішення номер 39 – в окремій брошурі.

Доповідає Іваночко Михайло Дмитрович – в. о. директора Коршівського геріатричного пансіонату.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Михайла Дмитровича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую.

За – 53, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Коршівського геріатричного пансіонату”.

Проект рішення номер 40 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановні депутати! Прошу підтримати проект рішення і призначити Іваночка Михайла Дмитровича на посаду директора Коршівського геріатричного пансіонату строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування військового стану.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є пропозиції до проекту рішення? Зауваження?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Коломийського геріатричного пансіонату Фокшанського Віталія Григоровича”.

Проект рішення номер 41 – в окремій брошурі.

Доповідає Фокшанський Віталій Григорович – в. о. директора Коломийського геріатричного пансіонату.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Віталія Григоровича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Коломийського геріатричного пансіонату”.

Проект рішення номер 42 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

В.Лемчак. Шановні депутати! Прошу підтримати проект рішення про призначення
Фокшанського Віталія Григоровича  на посаду директора Коломийського геріатричного пансіонату строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування військового стану.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до Володимира Олексійовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так само немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 53, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про звіт виконувача обов’язків директора Погонянського психоневрологічного інтернату Ферштея Михайла Васильовича”.

Проект рішення номер 43 – в окремій брошурі.

Доповідач: Ферштей Михайло Васильович – в. о. директора Снятинського психоневрологічного інтернату. Тут помилково написано “Снятинського”, Погонянського, прошу вибачення.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до Михайла Васильовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 39, не голосували – 23. Колеги, рішення не прийнято.

Але, тим не менше, переходимо до наступного питання.

Розглядається питання “Про призначення директора Погонянського психоневрологічного інтернату”.

Проект рішення номер 44 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Прошу.

В.Лемчак. Панове депутати!

О.Сич. Колеги, щось вас замало в “Європейській солідарності”. Будь ласка, змобілізуйтесь.

В.Лемчак. Прошу підтримати призначення директора Погонянського психоневрологічного інтернату. Даний чоловік працює з 1991 року в цьому інтернаті. Призначити його на посаду директора Погонянського… строково до призначення на цю посаду переможця конкурсу, але не пізніше дванадцятимісячного строку з дня припинення чи скасування військового стану.

О.Сич. Чи є запитання до Володимира Олексійовича?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 25, не голосували – 35: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про надання комунальному некомерційному підприємству “Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради” дозволу на списання майна”.

Внесено питання на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 45 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я
обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! До  вашої уваги представляється проект рішення щодо надання комунальному некомерційному підприємству “Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр ” дозволу на списання майна у зв’язку з повним фізичним та моральним зносом. Спрямовані кошти, які надійдуть внаслідок списання майна, плануються на господарські потреби. Мова йде про дефібрилятор та монітор артеріального тиску. Додається… акт технічного висновку додається.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до Олександри Григорівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Якщо немає, ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 52, не голосували – 9: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Доповідач – той же: Олександра Григорівна Бойчук – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Олександро Григорівно.

О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проект рішення щодо надання дозволу
комунальному некомерційному підприємству “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” щодо списання майна у зв’язку з повним фізичним та моральним зносом. Кошти планується спрямовувати на господарські потреби. Мова йде про рентгенівський діагностичний апарат та медичний принтер. Акт технічного стану додається.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до Олександри Григорівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 51, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання дозволу комунальній організації (установі, закладу) “Івано-Франківська обласна база спеціального медичного постачання” на списання майна”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 47 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Олександра Григорівна Бойчук – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Олександро Григорівно.

О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проект рішення щодо надання дозволу
комунальній організації “Івано-Франківська обласна база спеціального медичного постачання” щодо списання майна у зв’язку з фізичним та моральним повним зносом. Ці кошти пропонується спрямовувати на господарські потреби. Мова йде про транспортний засіб 1991 року. Акт технічного стану додається.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до Олександри Григорівни?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 50, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання постанови Верховного Суду у справі № 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.

Проект рішення номер 48 – на окремому аркуші.

Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, рішення не прийняла.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Шановні колеги! Даним проектом рішення, пунктом 1, взято до відома відповідні постанови та рішення судів. А пункт другий передбачає надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу площею 14,8 га для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску, яке знаходиться на відповідній відстані від хутора Москалі колишнього Рогатинського району Івано-Франківської області.

Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає.

Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 23, проти – 1, не голосували – 25: рішення не прийнято.

Колеги, питання “Про депутатські запити”.

Згідно нашого Регламенту це питання може наповнюватись навіть під час сесії.

Зважаючи на те, що на цю хвилину не поступило жодного депутатського запиту, є пропозиція це питання зняти з проекту порядку денного.

Ставлю на голосування. Хто за те, щоб це питання зняти з проекту порядку денного? Прошу голосувати.

За – 44: рішення прийнято.

Колеги, питання “Різне”. Чи має хтось бажання висловитись у цьому питанні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Дякую. В такому разі ми розглянули всі заплановані питання порядку денного тридцять четвертої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання.

Порядок денний вичерпаний. Тридцять четверту сесію восьмого демократичного скликання оголошую закритою. Дякую.

(Звучить Гімн України).

Голова обласної ради                                                                           Олександр Сич

Консультант                                                                                              Галина Кубік

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]