Стенограма пленарного засідання (20.09.2024)
С Т Е Н О Г Р А М А
ТРИДЦЯТЬ ТРЕТЬОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 20.09.2024 р.
О.Сич. Доброго дня, шановні пані і панове! 9 год. 59 хвилин: оголошую однохвилинну або ж шістдесятисекундну готовність до початку нашої роботи. Прошу колег-депутатів займати свої робочі місця! Колеги, будь ласка, займайте робочі місця в залі.
Отож, до обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.
За результатами письмової реєстрації в сесійній залі присутні 56 депутатів, відсутні – 28, з них: у відрядженні – 3, на лікарняному – 2. До речі, колеги, бережіть себе, бо я бачу, що під час бюджетних консультацій деякі депутати тут активно присутні, а потім терміново потрапляють у лікарню. Ну, якщо вже хворі, то вже хворійте.
У відпустці – 2, з інших поважних причин – 6, з невідомих причин – 15 депутатів. І я традиційно висловлюю сподівання, що хтось із них ще доєднається до нас.
Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Прошу увімкнути електронну систему, колеги, вас прошу зареєструватися.
Таким чином, згідно з електронною реєстрацією в залі присутні 58 депутатів, і відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту обласної ради наша сесія є правомочною, і я оголошую її відкритою.
(Звучить Гімн України).
(Звучить молитва).
Колеги, продовжуємо нашу роботу.
Для участі у сесії обласної ради запрошені голова і керівництво обласної державної адміністрації, керівники правоохоронних органів області, народні депутати України, з уваги на питання, які ми сьогодні розглядаємо, – голови районних рад, ректори університетів.
Уже традиційно в умовах режиму воєнного часу з уваги на заходи безпеки обласне телебачення “Галичина” не здійснює пряму трансляцію сьогоднішнього пленарного засідання, однак усі бажаючі матимуть змогу переглянути у записі.
Водночас традиційно знову ж таки наполегливо прошу всіх присутніх під час роботи в сесійні залі до завершення сесії не поширювати в соціальних мережах інформацію про нашу роботу.
І зараз прошу хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту української державності, мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії московської федерації проти України. І з уваги на те, що сьогодні відзначається День пам’яті українських журналістів, які загинули, так само прошу вшанувати пам’ять одночасно і їх.
(Хвилина мовчання).
Дякую.
Шановні колеги! Традиційно на початку сесії, коли у нас є державні чи обласні нагороди, ми здійснюємо їх вручення, тому дозвольте мені зараз із заступниками вручити державні і обласні нагороди, а пані Наталію Зорій прошу зачитати список нагороджених.
Н.Зорій. Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 30 серпня 2024 року
за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток області та з нагоди 33-ї річниці відновлення Незалежності України Подякою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджуються депутати обласної ради: Дяків Юрій Миколайович.
(Оплески в залі).
Кушнір Володимир Степанович.
(Оплески в залі).
Левконович Надія Михайлівна.
(Оплески в залі).
Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 30 серпня 2024 року № 576-р за жертовну готовність стати до оборони рідного краю, особистий внесок у виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, продовження українських національних військових традицій та з нагоди 110-ї річниці діяльності Легіону Українських Січових Стрільців ювілейною відзнакою Івано-Франківської обласної ради “Легіон Українських Січових Стрільців – 110” нагороджується Шкутяк Петро Зіновійович – депутат Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання.
(Оплески в залі).
Відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту на Прикарпатті та високий професіоналізм нагороджується Маланюк Любомир Богданович – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
(Оплески в залі).
За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток та популяризацію спорту на Прикарпатті та високий професіоналізм Оклієвич Орест Євгенійович – співзасновник спортивно-мистецького свята “Ніка”, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.
(Оплески в залі).
Відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради Івано-Франківською обласною відзнакою – медаллю “Доблесть Прикарпаття”…
(Оплески в залі).
За жертовність та зусилля, проявлені у волонтерській діяльності, організації і наданні матеріальної, фінансової та іншої допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням України для відсічі збройної агресії російської федерації нагороджуються Волошин Сергій Ярославович – директор Товариства з обмеженою відповідальністю “Піві медіа”, депутат обласної ради.
(Оплески в залі).
Харів Ігор Романович – директор Благодійної організації “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІГОРЯ ХАРІВА “РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!”.
(Оплески в залі).
За активну волонтерську діяльність, вагомий внесок у розвиток інформаційного простору області, оперативне й об’єктивне висвітлення актуальних питань економічного, соціального і політичного життя Івано-Франківщини та високий професіоналізм нагороджується Боднарчук Лілія Василівна – завідувачка редакції новин “Вісті” Івано-Франківської телерадіокомпанії обласного телебачення “Галичина”, голова Івано-Франківської обласної спілки журналістів.
(Оплески в залі).
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 14 серпня 2024 року
нагрудним знаком “Відмінник освіти” нагороджується Тринів Ігор Васильович – директор Рогатинського державного аграрного коледжу, депутат обласної ради.
(Оплески в залі).
О.Сич. Ще раз вітаємо всіх нагороджених. Дякуємо за працю і бажаємо хороших успіхів.
Приступаємо до формування порядку денного.
17 вересня 2024 року відбулося…
Ой, прошу вибачення. У нас згідно Регламенту є можливість виступів від фракцій, тому відповідно до статті 12.1 Регламенту обласної ради після відкриття сесії перед затвердженням порядку денного відводиться до 15 хвилин стислих (до 3 хвилин) виступів і заяв уповноважених представників депутатських фракцій з внесенням пропозицій, повідомлень без прийняття рішень по них.
Колеги, чи є уповноважені від фракцій виступити у цій частині нашої роботи?
Є. Будь ласка, запишіться до виступів.
Перцович Наталія Святославівна, будь ласка.
Н.Перцович. Доброго дня, шановний пане голово, шановна президіє, шановні депутати і гості, які присутні в залі!
В країні війна, і це звернення для того, щоб в черговий раз наголосити і звернути увагу на те, що кожного дня в полон потрапляють дуже багато українців. І кожного дня в полоні відбувають теж дуже багато українців. І задля того, щоби їх підтримати, і цей майданчик, я вважаю, теж є для того, щоби привернути до цього увагу, хоча ми не впливаємо на формування їхніх списків, я би хотіла зачитати звернення на підтримку військовополонених і полонених українців.
Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо посилення публічного висвітлення ситуації навколо полонених та безвісти зниклих захисників Сил оборони України та сприяння визволенню їх з полону.
“Збройна агресія росії проти України триває більше 10 років, що стало підтвердженням основної мети загарбника – знищити Українську державу та український народ будь-якими методами. Росія постійно нехтує усіма правилами ведення війни, конвенціями та угодами, щоби забезпечували стабільність та правосуддя у всьому світі. Обраний ними шлях – це насилля, вбивства, катування, знущання, грабіж та інші методи агресії проти українського народу.
На жаль, наші воїни потрапляють у полон та родини отримують сповіщення про безвісти зниклих.
До нас, депутатів, звертаються родини полеглих та зниклих безвісти воїнів, які втомились від невідомості про те, що відбувається та де знаходяться їхні сини, чоловіки, батьки.
Ми звертаємось до вас із наступним: вжити дієвих заходів щодо повернення з полону військовослужбовців Сил оборони України, надання повної інформації родинам щодо зниклих безвісти, в чергове звернутись до міжнародних партнерів, щоб зосередити та привернути їхню увагу до ситуації з нашими полоненими та безвісти зниклими, вкотре нагадати організаціям ООН, “Червоний хрест”, державним партнерам про їхнє зобов’язання забезпечити відправку представників цих організацій до місць утримання військовополонених, забезпечити належні соціальні гарантії родинам полонених та зниклих безвісти воїнів”.
О.Сич. Колеги, нагадую: ці звернення – без прийняття рішень, працюємо далі.
Приступаємо до формування порядку денного сесії.
17 вересня 2024 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять третьої сесії обласної ради 41 питання і питання “Різне”.
Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.
Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.
За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями надано відповідні висновки і рекомендації.
Повідомляю вас так само про те, що до проекту порядку денного внесено 4 питання, які були запропоновані прямо на засіданні президії обласної ради, зокрема:
– за номерами 2-4 – звернення обласної ради;
– за номером 10 – про затвердження однієї з нових програм.
Традиційно інформую про стан виконання нами затвердженого на 2024 рік плану роботи обласної ради.
Так у ІІІ кварталі 2024 року передбачалося розглянути питання “Про внесення змін до “Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2024-2027 роки”, однак
облдержадміністрація листом повідомила про те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2024 № 940 внесено зміни до Державної стратегії регіонального розвитку. Згідно з Порядком розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 № 816, у разі внесення змін до Державної стратегії регіонального розвитку України протягом шести місяців забезпечується приведенням завдань та заходів регіональних стратегій у відповідність із Державною стратегією. Після підготовки проекту оновленої Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та отримання висновку Мінінфраструктури про її відповідність стратегічним цілям і пріоритетам, визначених Державною стратегією, документ буде подано на розгляд сесії обласної ради.
Також ОДА поінформувала про те, що не буде подавати проект рішення “Про внесення змін та доповнень у мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду Івано-Франківської області”, оскільки на сесії обласної ради було прийнято рішення “Про оголошення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення “Панський дуб”, тобто створено (оголошено) територію (об’єкт) природно-заповідного фонду – ботанічну пам’ятку місцевого значення “Панський дуб”.
У зв’язку з неналежними надходженнями відповідних екологічних платежів проект рішення “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2024 році” теж не напрацьовувався.
Окрім цього, до обласної ради на сьогодні так і не надійшов звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації.
Загалом порядок денний та матеріали сесії, колеги, ви отримали під час реєстрації, частина депутатів – під час проведення президії обласної ради.
Під час реєстрації так само ви отримали достатньо об’ємний матеріал про виконання діючих обласних програм. Прошу взяти його так само до відома і використання у своїй депутатській роботі.
Колеги, є пропозиція наданий вам проект порядку денного тридцять третьої сесії обласної ради взяти за основу.
Прошу визначатись.
За – 61, не голосували – 2: рішення прийнято.
Колеги, чи є пропозиції до проекту порядку денного? Є пропозиції. Будь ласка, запишіться для виголошення пропозицій.
Виноградник Тарас Теофілович, будь ласка.
Т.Виноградник. Дякую. Пане голово, шановні члени президії, колеги-депутати!
Вношу пропозицію вилучити з порядку денного, який запропонований нам на розгляд, питання під номером 31, а саме “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” та передачу їх у постійне користування”. Чому? Тому що не в повній мірі було розглянуто, підготовлено дане питання, а саме: порушено питання Конституції, законів України, Земельного кодексу, Лісового кодексу, а розгляд та підготовка даних матеріалів може містити ознаки злочину за статтями 191, 151, 367, 366 Кримінального кодексу. Тому пропоную зняти це питання з порядку денного, доопрацювати його, привести у відповідність до законодавства України. Дякую.
О.Сич. Шановні колеги! Поступила пропозиція колеги, я ставлю на голосування. Прошу визначатись.
За – 25, утримались – 4, не голосували – 35: рішення не прийнято.
Левконович Надія Михайлівна, будь ласка.
Н.Левконович. Шановна президіє, присутні! Я також хочу поставити на голосування теж зняття питання номер 31. Але я хочу його пояснити.
При вивченні даного проекту рішення передбачалось порушення Порядку передачі земель лісового фонду спільної власності територіальних громад області у комунальну власність, територіальним громадам в особі сільських, селищних, міських рад від 14.04.2024 року під номером 793-30/2024, затвердженого Івано-Франківською обласною радою.
Пояснюю чому: двояке застосування при передачі земель лісового фонду окремим громадам. Беремо до прикладу: 21 червня 2024 року на тридцять першій сесії Івано-Франківської обласної ради винесено рішення за номером 935-31/2024, яким передано Івано-Франківській міській територіальній громаді земельні ділянки лісогосподарського призначення від Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу згідно вищезгаданого порядку. Керуючись даним порядком, Надвірнянська міська рада виконала всю процедуру та у належний спосіб передавала і зверталась щодо прийняття у комунальну власність Надвірнянської міської ради земельних ділянок лісогосподарського призначення, які знаходяться в межах Надвірнянської територіальної громади та надавала відповідний пакет документів, з яким депутати, наскільки мені відомо, тому що спілкувалась з ними, не були ознайомлені перед комісіями.
Прошу колег підтримати та зняти дане питання з порядку денного, так як воно потребує доопрацювання, і направити його на наступну сесію для узгодження.
Колеги, прошу підтримати. Дякую.
О.Сич. Заступник голови, відповідальний за ці питання, Микола Васильович Палійчук. Будь ласка.
М.Палійчук. Шановні колеги! Я дуже прошу не знімати питання, а при обговоренні ми поставимо всі крапки над “і”. Я не знаю, чому хтось вирішив, що ми не хочемо передавати землі Надвірній, чи Переріслю, чи Коломиї, які до нас звернулись. Ми передамо на наступній сесії. Звернення є. Але Франківськ ми готували два роки, і під передачу Франківську ми прийняли рішення – механізм передачі, ми передамо Надвірну. Яка процедура? Після того питання передачі в Коломийський лісгосп – це технічне питання, бо там йде процедура ліквідації підприємства, яка має майже 15 млн гривень боргу. Після прийняття рішення вони передаються тільки для того, щоб працювали лісництва, люди отримували заробітну плату і здійснювали контроль за охороною лісу.
Наступна сесія – ми розглядаємо звернення Перерісля і Надвірни. Ми виїдемо на місце, подивимось, треба передавати. Бо є земельні ділянки, до яких ми не маємо доступу, є земельні ділянки, які місто буде розвивати як рекреаційну зону. Ми будемо передавати. Чому вас ввели в оману, що ми не хочемо? Ми готуємо на наступну сесію проект рішення, запрошуємо всіх депутатів, керівників фракцій, бажаючих, зустрічаємось з міськими головами, дивимось на всі ділянки. По Надвірній у нас є 6 конфліктних ділянок, які нам потрібно ще врегулювати, що вони ще не пореєстровані, правильно, ще не можуть передати. І ми передамо ці землі. Ми два роки працювали над Франківськом, не можна його порівнювати одно до другого. І Перерісль будемо передавати, і Коломию будемо передавати, але все по порядку.
О.Сич. Колеги, обмінялись думками. Є пропозиція колеги-депутата, я ставлю на голосування. Прошу визначатись.
За – 24, утримались – 3, не голосували – 37: рішення не прийнято.
Думаю, під час розгляду цього питання можна буде достатньо об’ємніше і чіткіше поспілкуватись, подискутувати, розставити крапки на “і”.
Колеги, інших пропозицій не було, ставлю проект порядку денного в цілому. Прошу визначатись.
За – 61, не голосували – 3: рішення прийнято.
Отож приступаємо до розгляду питань порядку денного.
Питання перше – “Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой
України Ірині Фаріон (посмертно)”.
Проект рішення номер 1 – на окремому аркуші.
Доповідає Дебенко Ігор Богданович – депутат обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
І.Дебенко. Доброго дня, шановні колеги-депутати! Власне я впевнений, що всі присутні в залі знали Ірину Дмитрівну Фаріон, абсолютна більшість з вас були з нею й добре знайомі, слідкували за її діяльністю. І перш ніж перейти до самого тексту звернення, я хотів би попросити вас, щоб ми хвилиною мовчання вшанували не лише її, не лише Ірину Дмитрівну Фаріон, але також інших колег з місцевого самоврядування, зокрема нашого всім відомого депутата обласної ради багатьох скликань, Солотвинського селищного голову Манолія Піцуряка, депутата Отинійської селищної ради, військовослужбовця Любомира Гулія, який загинув напередодні у Курській області, а також всіх інших уповноважених і обраних представників органів місцевого самоврядування, які загинули в умовах воєнного стану.
(Хвилина мовчання).
Дякую.
Власне щодо звернення.
“19 липня 2024 року у м. Львові, біля власного помешкання, підступно вбили Ірину Дмитрівну Фаріон – професора, доктора філологічних наук, відому професійну інтелектуальну діячку українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху, народного депутата України VII скликання, депутата Львівської обласної ради V-VI демократичних скликань.
Справа її життя – становлення української мови, культури в українському суспільстві, повернення величних постатей в українську історію та боротьба із московщиною у всіх її проявах.
Наукова спадщина та просвітницька діяльність Ірини Фаріон – це фундаментальні засади для формування україноцентричного світогляду теперішніх та прийдешніх поколінь українців.
Попри численні погрози, ворожу пропаганду Ірина Фаріон продовжила світоглядну боротьбу за українську мову та національну ідентичність.
У період українсько-російської війни у її вбивстві, окрім москви, зацікавлені були також представники “п’ятої колони”, проросійські сили та їх агенти в середині нашої держави.
Немає сумніву, що вбивство Ірини Фаріон – це розправа за її національні погляди, за активну проукраїнську діяльність, за безкомпромісність у питаннях збереження, розвитку та утвердження державної мови.
То був не просто постріл в Ірину Фаріон, – ворог продемонстрував нам, як він може змусити мовчати українців, яких не спроможний підкорити силою. Це – зухвалий злочин проти українців й Української держави!
Надзвичайно важливо, аби всі особи, причетні до вбивства, були встановлені, затримані та притягнуті до відповідальності перед законом.
Івано-Франківська обласна рада, з огляду на багаторічну наукову, просвітницьку, педагогічну, суспільно-політичну діяльність Ірини Фаріон, що була спрямована на зміцнення статусу державної мови та державності України, закликає Президента України присвоїти Ірині Фаріон звання Герой України (посмертно)”.
Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
У мене є запитання, Ігоре Богдановичу. А яке відношення до процедури присвоєння звання Героя України має Голова Верховної Ради?
І.Дебенко. Олександре Максимовичу, я погоджуюся, і пропоную з тексту звернення забрати адресата – Голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку. Ну, власне, це десь моє таке недопрацювання, оскільки хотів підвищити силу звернення нашого до керівництва країни. Дякую.
О.Сич. Дякую.
Колеги, у нас так повелося, коли пишуть звернення, для авторитетності, для гоноровості пишуть всім підряд, і не дуже вдивляються, а хто за що відповідає. Ну, Голова Верховної Ради не відповідає за процедуру присвоєння.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу, оскільки є пропозиція. Прошу визначатись.
За – 56, утримався – 1, не голосували – 7: рішення прийнято.
І ставлю пропозицію, щоб з числа адресатів і пункту першого звернення зняти слова “Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука” і одночасно зняти їх в самому тексті звернення. Ставлю на голосування.
За – 55, не голосували – 9: рішення прийнято.
І ставлю на голосування проект рішення в цілому з проголосованою пропозицією.
За – 55, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про звернення обласної ради щодо дотримання норм Конституції України при формуванні місцевих бюджетів на 2025 рік”.
Проект внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
В.Гладій. Доброго дня, шановні колеги, шановні присутні, запрошені!
Даним проектом рішення пропонується схвалити звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, ну, і відповідно надіслати дане рішення вказаним мною адресатам.
Самий текст звернення наступний.
“Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області, вважаємо неправомірними й такими, що не відповідають Конституції України, окремі нормативно-правові акти щодо засад формування та виконання місцевих бюджетів.
Загальновідомо, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Усі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати Конституції (стаття 8 Основного закону про це говорить).
Конституція України, визначаючи районні та обласні ради органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, одночасно передбачає, що держава фінансово підтримує місцеве самоврядування. Про це йдеться в статтях 140 та 142 Конституції.
Відповідно до статті 143 Конституції обласні та районні ради затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання, а також затверджують районні та обласні бюджети. Це норма Конституції.
Ці ж повноваження обласних і районних рад закріплені у Законі “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме стаття 43.
У зв’язку з цим вважаємо неправомірною та неконституційною постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252 “Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану”, якою дозволено обласним, районним військовим адміністраціям затверджувати місцеві бюджети, оскільки це суперечить Конституції України, а також Бюджетному кодексу України, частина 2 статті 77 якого вказує, цитата: “місцеві бюджети затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради до 25 грудня (включно) року, що передує плановому”.
Окрім того, це суперечить також Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, стаття 9 даного Закону вказує, що в умовах воєнного стану… цитата: “органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України”.
Водночас вважаємо також і політику нівелювання ролі районних рад у розвитку місцевого самоврядування такою, що суперечить Основному закону, євроінтеграційному курсу нашої держави та підриває основи демократії.
Конституцією України в статті 142 закріплено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів. Однак, чинна політика органів державної влади вищого рівня суперечить цій конституційній нормі.
Так, Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” від 17 листопада 2020 року законодавець зобов’язав передати майно спільної власності району у власність територіальних громад. Як наслідок, більша його частина, що була сконцентрована у районних центрах, відійшла громадам відповідних населених пунктів. Зазвичай вони самостійно неспроможні його утримувати, використовують неефективно, що призводить до значних матеріальних втрат”.
Я дозволю собі відхилення, колеги, пояснити, що мається на увазі.
Це було тоді, коли адміністративно-територіальна реформа і окремі райони були ліквідовані, наприклад, Тлумацький, Городенківський, Снятинський, Галицький, Тисменицький. Ну, і в той час районні ради приймали рішення про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст тих районів ще. І вони передали, наприклад, районні лікарні, стаціонарні відділення територіальних центрів, районні бібліотеки, районні будинки культури, дитячі
музичні школи. Насправді, вони надають послуги, надавали і надають послуги не одній територіальній громаді, а декільком територіальним громадам, але натомість такі об’єкти передані у власність не районних рад, скажемо, Коломийської, Івано-Франківської, а відповідних територіальних громад. І це зроблено відповідно до Закону, який я щойно вам сказав.
“Очевидно, що це було зроблено цілеспрямовано з метою підірвати економічну основу життєдіяльності районів. Натомість такий крок наніс суттєвої шкоди соціально-економічному розвитку відповідних територій.
Безсистемним та необґрунтованим є також підхід з боку органів державної влади вищого рівня до формування фіскальної політики в частині доходів районних бюджетів. Це призвело до того, що з переліку 15-ти податків, які визначені Бюджетним кодексом України як доходи районних бюджетів, вони наповнюються бюджетним ресурсом лише за рахунок п’яти податків”.
Колеги, ми проаналізували: всі наші 6 районних рад, районні бюджети отримували тільки тих 5 податків з 15-ти.
Якщо я вам зараз назву цифри, і ви зрозумієте, в яких умовах сьогодні працюють районні ради, як наповнюються районні бюджети. Наприклад, план на 2024 рік, Коломийський районний бюджет, загальний фонд – 11 тис. гривень, реально поступило станом на 1 вересня 17 тис. гривень в районний бюджет, Косівський районний бюджет, план – 70 тис. гривень, реально поступило 52 тис. гривень, Івано-Франківський районний бюджет, план на 2024 рік – 120 тис. гривень, реально поступило 570 тис. гривень.
Якщо брати минулий рік, то за минулий рік, наприклад, Косівський районний бюджет отримав 78 тис. гривень, Коломийський – 120 тис. гривень, Верховинський – 240 тис. гривень і так дальше. Це реальні цифри, аналітика, яка стосується районних бюджетів. Я думаю, що ці цифри говорять самі за себе і за ту ситуацію, в якій сьогодні перебувають районні ради.
“Цим самим районні ради фактично позбавлені важелів впливу на соціально-економічний розвиток району, а недостатність обсягу коштів для фінансування діяльності районних рад унеможливлює здійснення ними повноважень, визначених Конституцією та законодавством України.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення норм Конституції України в частині реалізації матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування на стадіях бюджетного процесу на 2025 рік вимагаємо:
– скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252 “Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану” в частині делегування повноважень щодо затвердження обласних і районних бюджетів відповідними військовими адміністраціями;
– вжити заходів щодо забезпечення дохідною частиною конституційних повноважень районних рад;
– відновити механізми державної бюджетної підтримки діяльності районних рад у системі міжбюджетних відносин”.
Дякую за увагу.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Немає. Дякую, Василь Іванович.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, колеги?
Є, так? Хто бажає?
В.Гладій. Колеги, наскільки я знаю, є присутні голови районних рад, і мене інформували, що голова Калуської районної ради Михайло Миколайович хотів би виступити від імені голів районних рад нашої області.
О.Сич. Шановні колеги! Оскільки пропонований голова не є депутатом обласної ради, а мають згідно з Регламентом право виступати тільки депутати обласної ради, то я ставлю на голосування за те, щоб надати дозвіл вказаному голові районної ради виступити при обговоренні цього питання. Ставлю на голосування. Прошу визначатись.
За – 61, не голосували – 4: рішення прийнято.
Прошу, пане Михайле, до слова. Регламент – 3 хвилини.
М.Лаврів – голова Калуської районної ради. Доброго дня, шановний Олександре Максимовичу, Василю Івановичу, Миколо Васильовичу, поважні депутати обласної ради!
Хочу вам подякувати сьогодні від своїх колег – голів районних рад області, що однією з тем сьогоднішнього вашого обговорення на засіданні є проблематика районних рад, а також стан місцевого самоврядування в Україні.
Ви вже чули цифри, які навів Василь Іванович, хочу тільки сказати, що, на жаль, в антиконституційний спосіб Верховна Рада, а також уряд України позбавили районні ради фінансових основ, тобто, забрали реальні доходи, залишили бутафорні доходи, які, ви чули по цифрах, не дають можливості абсолютно впливати районам, районним депутатам, районним радам на соціально-економічний розвиток районів, а також нас змусили передати майно і установи, і на жаль, наслідками також маємо те, що багато установ закрито, і якість надання послуг погіршилась, і вже чотири роки по суті і комітет Верховної Ради профільний з питань самоврядування пробує ліквідувати районний рівень самоврядування, і так само в цьому їм допомагає уряд.
Така ситуація мала місце в історії, коли комуністичний режим Польщі ліквідував повітовий районний рівень, і більше 20 років Польща жила без районного рівня, і у 1998 році уряд Польщі сам ініціював відновлення районного повітового рівня. На сьогодні районний рівень Польщі функціонує на досить високому рівні, збалансовує розвиток територій повітів.
Хочу сказати, що проблема сьогодні районних рад не тільки є така вузька в питаннях фінансів, те, що ми не маємо можливості здійснювати повноваження, оплачувати в повній мірі заробітну плату, оплачувати енергоносії та впливати на соціально-економічний розвиток,
сьогодні є набагато ширша проблема. Проблема сьогодні в стані самоврядування… в системі самоврядування в Україні. Ми бачимо ситуацію, коли тільки 5 обласних рад приймають бюджети на сесії обласної ради, коли міста обласного… обласні центри Полтава, Запоріжжя, Чернігів, Суми, вони сьогодні без міських голів. Сьогодні повноваження міських голів здійснюють секретарі. Це не є випадковість. Тому коли Україна ратифікувала у 1996 році Хартію місцевого самоврядування, яка передбачає, що на кожному адмінрівні має бути представлено місцеве самоврядування, і досвід успішних країн світу показує: там, де високо розвинуто місцеве самоврядування, там є високий рівень життя населення.
Тому на сьогодні, коли наші хлопці захищають кордони України на сході, півдні і півночі, ми повинні також захистити наш європейський напрям розвитку, бо якщо чинником є… рівнем розвитку суспільства є рівень демократії, то місцеве самоврядування показує один з критеріїв розвитку тої демократії. На сьогодні ми повинні всі разом захистити демократію… (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Це був Михайло Лаврів – голова Калуської районної ради.
Інших бажаючих немає.
Колеги, у мене будуть пропозиції стилістичного характеру, тому я з вашого дозволу поставлю на голосування за основу. Прошу визначатись.
За – 63, не голосували – 2: рішення прийнято.
Колеги, зокрема, на другій сторінці звернення, там, де мова йде про те, що законодавець зобов’язав передати майно спільної власності району у власність територіальних громад і як наслідок більша його частина, яка була сконцентрована в районних центрах, відійшла цим громадам, я хочу уточнити те, що казав Василь Іванович, але що не відображено у зверненні, власне, що майно, яке було призначене для обслуговування спільних інтересів громад району, було передано одній громаді. І це, скажемо, не якийсь закид, що саме ця громада взяла неправомірно це майно, а справа в тому, що воно дійсно неправомірно використовується.
Приклад: постійно до нас вже протягом напевно трьох років апелює голова Косівської районної ради… міської ради про те, що він не годен утримати районну лікарню, яка насправді обслуговує два райони – Косівський і Верховинський, він не чіпляється за це майно, він каже, я не можу його сам утримувати. Все це робилось для того, щоб підірвати економічну основу функціонування районних рад, а шкода завдана районам.
Прошу проголосувати це уточнення. Ставлю на голосування.
За – 61, не голосували – 4: рішення прийнято.
І знову ж таки ще таке саме уточнення в наступному абзаці. Мова йде… так написано: “очевидно, це зроблено цілеспрямовано з метою підірвати економічну основу життєдіяльності районів”, не “районів“, “функціонування районних рад”, бо наступне речення каже, що це відбилось на всій території районів, щоб не було “масло масляне”, вношу це уточнення.
Прошу проголосувати.
За – 57, не голосували – 8: рішення прийнято.
Ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованих пропозицій.
За – 59, не голосували – 6: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про звернення обласної ради щодо забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації”.
Внесено питання на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 3 – на окремому аркуші.
Доповідає Мельничук Василь Іванович – депутат обласної ради.
В.Мельничук. Добрий день! Шановний пане голово, шановні колеги! Вашій увазі пропонується проект рішення “Про звернення обласної ради щодо забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації”.
Даний проект рішення планується адресувати Кабінету Міністрів України.
Тож дозвольте зачитати сам текст звернення.
“Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (п.1 статті 11) визначено, що військовослужбовці під час лікування і реабілітації в закладах охорони здоров’я усіх форм власності забезпечуються за рахунок державного бюджету щоденним харчуванням за нормою № 5, яка застосовується у військово-медичних закладах.
13 серпня 2024 року Кабінет Міністрів України на виконання цього Закону прийняв постанову № 955 “Про затвердження Порядку забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норм, які застосовуються у військово-медичних закладах”.
Постанова передбачає підписання договорів про компенсацію витрат на продукти харчування для організації послуги покращеного харчування військовослужбовців між замовником (державні, розвідувальні, правоохоронні органи, центральні органи виконавчої влади, в яких проходять службу військовослужбовці тощо) і закладами охорони здоров’я, в яких військовослужбовці отримують медичну та реабілітаційну допомогу.
Замовник щомісяця повинен відшкодовувати медичним закладам витрати на покращення харчування військовослужбовців відповідно до формули, а лікувальні заклади отримують можливість суттєво покращити якість харчування наших захисників.
Станом на 17 вересня 2024 року жоден комунальний заклад охорони здоров’я Івано-Франківщини не підписав із замовником такий договір.
З огляду на викладене, вимагаємо від Кабінету Міністрів України негайно зобов’язати відповідних замовників ініціювати укладення договорів з медичними закладами щодо забезпечення наших захисників якісним і повноцінним харчуванням”.
Слава Україні! Героям слава! Дякую, колеги.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача? Немає. Дякую.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Звернення, я думаю, своєчасне, хоча з огляду на те, що відбувається, агресію російської федерації по відношенню до України, гинуть наші бійці, більша частина з них перебуває на лікуванні, а ми майже на третій рік війни піднімаємо це питання щодо забезпечення харчуванням – це якась парадоксальна ситуація.
Друге, звернення було розглянуто також на президії, де були представники державних органів влади. Ніхто не відреагував, можна було відкорегувати і підготувати відповідь мотивовану, по крайній мірі. Шкодую з того, що це звернення також не розглянуто на нашій профільній комісії. Також би треба було тут вказати і політичну складову, що відбувається майже третій рік війни, агресії російської федерації, а в цей час ми не можемо забезпечити харчуванням. Це жахлива ситуація.
Колеги, треба підтримати, але я би трошки жорсткіше його написав. Дякую.
О.Сич. Яворський Андрій Михайлович.
А.Яворський. Добрий день! Шановні колеги! Справді, звернення є важливим і правильним, адже ми всі розуміємо, що військовим передбачено і необхідне покращене та посилене харчування. Як було сказано, справді, на сьогодні не укладено договорів ще із закладами охорони здоров’я, але всі ми розуміємо, що за кошти, які НСЗУ сплачує на заклади охорони здоров’я, десь частково компенсується те харчування. Дана постанова діє тільки місяць, ми розуміємо, що, можливо, не встигли ще підписати, але дане звернення пришвидшить все-таки виконати цю норму і виправити ті всі моменти, які є, і дозволити деяким закладам виконати саме цю норму, яку хтось не дотримує. Тому прошу підтримати.
О.Сич. Саїв Василь Степанович.
Голос із залу. Помилково. Пане голово, помилково.
О.Сич. Дякую.
Василь Іванович Гладій, будь ласка.
В.Гладій. Шановні колеги! Буквально декілька цифр, щоб було розуміння.
33 заклади охорони здоров’я за тими даними, які я маю по нашій області, лікують військовослужбовців. Якщо взяти середню вартість харчування в цих закладах, то вона менше 50 гривень, середня, у когось 100, у когось – 120, у когось – 40, 30, але в середньому менше 50 гривень. Норма 5, про яку ми говоримо в цьому зверненні, десь 200-220 гривень. Тобто, ви розумієте, яка різниця у харчуванні повинна бути для військовослужбовців, і цю різницю має платити замовник, там, де військовослужбовець перебуває на службі.
Якщо порахувати кількість військовослужбовців, які пролікувались за цей рік, взяти ліжко-дні середні, і ця різниця у харчуванні, наші заклади мали би отримати за цей рік додатково, якщо би ця постанова діяла з 1 січня, 18 млн гривень на покращене харчування військовослужбовців. Тобто, мова реально йде про серйозні кошти для підтримки наших закладів. Навіть, якщо наші заклади за свої кошти будуть харчувати за нормою номер 5, їм повинні компенсовувати це харчування, а ці кошти заклади, звичайно, можуть потратити на наступне харчування, не тільки військовослужбовців, на покращення харчування інших пацієнтів, які лікуються у цих закладах. Тому кошти дуже серйозні, і якщо уряд виконає свою ж постанову, то це відчують усі заклади охорони здоров’я, які сьогодні лікують військових. Дякую.
О.Сич. Я тільки один акцент в продовження того, що казав Василь Іванович.
Очевидно, що наші заклади охорони здоров’я і заклади охорони здоров’я в громадах, вони намагаються, якщо й не дотриматись норм, то покращити харчування. Отже, мова просто йде про легалізацію компенсації з державного бюджету тих затрат, що несуть наші заклади охорони здоров’я.
Колеги, чи є пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 64, не голосував – 1: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про звернення обласної ради щодо критичного стану енергетичної інфраструктури”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 4 – на окремому аркуші.
Доповідає Кукурудз Ростислав Степанович – депутат обласної ради.
Р.Кукурудз. Доброго дня, шановні колеги, доброго дня, шановна президіє!
Перш ніж зачитаю текст звернення, хочу звернути увагу, що тут виникла подібна ситуація, як при зверненні колеги Ігоря Дебенка, що десь адресатом, тобто, отримувачем цього звернення є все-таки органи виконавчої та законодавчої влади, тому відразу прошу виключити з тексту звернення адресата Президента України.
О.Сич. Я потім поставлю на голосування.
Р.Кукурудз. Дякую.
Отже, “сьогодні Україна перебуває у стані постійних і тривалих відключень електроенергії після істотних руйнувань агресором українських потужностей електричної генерації. В деяких областях тривалість відключень електроенергії для населення вже зараз складає до 10 годин на добу. За прогнозами аналітиків тривалість відключень електропостачання може збільшитися вже восени та продовжуватися у зимовий період через зростання споживання електроенергії.
Однак актуальними залишаються питання: чому не вдалося захистити критичну інфраструктуру від атак ворога та чи ефективно було використано виділені на це кошти?
Критичним також є питання: як вийти із ситуації, що склалася? Який план дій у держави, і як має впоратися із новими викликами місцева влада?
Підняття тарифів на електроенергію ніяк не стосується відбудови енергетичної інфраструктури, тому Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України необхідно вжити невідкладних, вичерпних і дієвих заходів для вирішення проблем в енергетиці та забезпечення належної підготовки до нового опалювального сезону.
З огляду на викладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з вимогами:
– внести зміни до нормативно-правових актів, які регулюють відносини, що виникають у сфері електроенергетики. Зокрема, для бізнесу та громадян, які вирішили самостійно інвестувати у власну енергетичну безпеку, забезпечити захист від держави: страховий, фінансовий, енергетичний, правовий. Спростити правила проектування та запровадити податкові канікули для тих, хто інвестує у системи диверсифікації енергозабезпечення та енергетичну децентралізацію;
– спрямувати кошти західних партнерів, які передбачені для підтримки України в частині енергозабезпечення, на побудову малих електро- і теплових станцій в територіальних громадах, першочергово забезпечивши для цього необхідними ресурсами та фінансуванням місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування;
– відмовитися від хибної ідеї витрачання коштів на добудову за російською технологією атомних енергоблоків Хмельницької АЕС”.
Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Є. Запишіться, будь ласка.
Качур Олег Васильович.
О.Качур – депутатська фракція “Слуга Народу”. Шановний Ростиславе Степановичу, хотів вас запитати, чи відомо вам про те, що держава зняла повністю ввізне мито, ПДВ на завіз сонячних панелей, інверторів, це про те, що ви говорили, що держава повинна зробити в правовому полі. Це вже зроблено, як на мій погляд.
І хотів би запитати, перше, чи знаєте… і друге, що означає ваша фраза “податкові канікули”? Для кого? Як це повинно зробитись? В країні є війна. Якщо ви вважаєте, що люди можуть брати в банках кредити, а тіло кредиту чи відсоткову ставку має гасити держава, то, на мій погляд, це невірно. Якщо ви маєте якусь іншу пропозицію, то, будь ласка, подайте її. Дякую.
Р.Кукурудз. Дякую за запитання, шановний пане Олеже. Так, звичайно, мені відомо, що зовсім недавно, мені здається, то відбулося декілька тижнів тому назад, на ввіз інверторів, сонячних батарей знято податок на додану вартість. То як би відповідь на перше питання.
Відповідь на друге питання ваше. Ви мені, здається, якщо я… ми говоримо про “податкові канікули” і погашення відсотків, то мені здається, ми плутаємо трошки фінансові поняття. Мені здається, ви сплутали одне з другим. Тобто, “податкові канікули” – це як би одна історія, а погашення відсотків й так частково відбувається, тому що кредитування 5-7-9% є власне частковим погашенням відсотків державі, воно й так відбувається. Якщо ви проти цього, то мене це трохи тоді дивує. Дякую.
О.Сич. Королик Михайло Михайлович.
М.Королик. Шановний Ростислав Степанович! Це звернення дуже потрібне, і логічно, що в цей час ми всі за те, щоб українська держава була в енергетичній безпеці, а наші міста – зі світлом. Але скажіть, будь ласка, що саме означає пункт третій “відмовитись від хибної ідеї витрачання коштів на добудову за російською технологією атомних енергоблоків Хмельницької АЕС”? Якщо можна, детальніше про цей пункт розкажіть нам. Буду вдячний.
Р.Кукурудз. Дивіться, сьогодні і вже довгий час в енергетичній спільноті мусується питання про необхідність добудови енергоблоків Хмельницької АЕС. Той проект, який сьогодні розглядається, на першому місці власне стоїть проект… тому що ми сьогодні знаємо, що
сьогодні АЕС, я вам розкажу, є сьогодні дві технології: західна, “Прайсуотерхауз”, і російська. І тому десь є… в цьому пункті ми говоримо про те, що треба все-таки віддати перевагу західним технологіям для того, щоб позбавитись залежності від російських.
О.Сич. Колеги, я прошу вас коректно ставитись один до одного. Якщо вам не подобається відповідь доповідача, ви маєте можливість взяти слово і висловити свої думки. Ні, але, ну, так, не треба під час відповіді хіхікати або якісь репліки видавати.
Дякую, Ростиславе Степановичу.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Запишіться, будь ласка.
Качур Олег Васильович.
О.Качур – депутатська фракція “Слуга Народу”. Шановні колеги! Я би хотів торкнутись атомної станції Хмельницької, про яку мій колега Королик задав питання, але відповіді ми від Ростислава Степановича не отримали.
А я би хотів вас інформувати, що ситуація така. Хмельницька атомна станція вже декілька років проводить добудову третього, четвертого енергоблоку. 80 відс. інфраструктури збудовано цих енергоблоків. Що стосується російської та західної технологій, які назвали, “Вестенхауз-компанії”, по цьому питанню.
Ну, якщо історично, це не російська, а радянська технологія, в якій брали участь багато українських підприємств в розробці.
Що стосується ядерних реакторів, ядерні реактори, російський слід тут умовний. Чому? Тому що це два ядерні реактори, які у свій час закупив уряд Болгарії на атомну станцію “Белене”. Вони там знаходяться, вони відмовились від будівництва даної станції, і зайшли в суди з “Росатомом”. У 2016 році прийнято рішення міжнародними судами, згідно з якими болгарський уряд 620 млн євро виплатив “Росатому”, і зараз ці два ядерні реактори знаходяться в Болгарії.
Уряд має два варіанти розвитку подій добудови станції: або купити ці два ядерні реактори і встановити, що буде в часі мати пів року – рік, і вся інфраструктура, потрачені кошти державні, вже готова, щоб встановити ці ядерні реактори. І ми маємо… що стосується Запорізької атомної станції, вони готові вже там працювати. Але є й інше. Уряд замовив таку довідку, де було опрацьовано, яким шляхом йти. І швидше всього, я думаю, що вони куплять ці реактори, але мають право замовити дані ядерні реактори на заводі “Шкода”, який теж виготовляє, що стосується західної технології. Тому прошу вас не вводити в оману людей.
І хочу вам сказати, скільки це є. Це 2200 МВт, кожен блок – 1100, це 2,2 ГВт, а ми виготовляємо 10 ГВт, а на пікові завантаження нам потрібно 17. Тому я не бачу такої логіки, що ви звертаєтесь до уряду, давайте це все, не треба добудовувати, і це не треба робити. На мій погляд, це потрібно робити. І уряду видніше, як йому це добудовувати.
Тому коли ми звертаємось, а звернення йде від всієї обласної ради, воно повинно бути виважене, правильне і державницька позиція. Дякую.
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Шановні колеги! Я вважаю, що звернення є на часі, воно є необхідним. Кожен з нас це відчув, а особливо підприємства, і підприємства критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність громад. В той же час те, що доповідач сказав, що Президента України він хоче забрати зі звернення, я вважаю, що це хибна точка зору, думка. Чому? Тому що Президент України є головою РНБО. Я вважаю, що все-таки питання енергетики і життєдіяльності є стратегічним в час війни. В той же час я би вважав, що необхідно добавити отримувача, чи до кого ми звертаємось, а також до голови Національної комісії регулювання енергетики та надання послуг. Чому? Тому що саме вони регулюють діяльність в частині надання послуг як об’єктам критичної інфраструктури, об’єктам… медичним закладам, закладам, де перебувають внутрішньо переміщені особи. Я вже зараз навіть мовчу про військові об’єкти, і де перебувають наші захисники. Їм також виключають світло. Тому дякую і вважаю, що треба підтримати. Дякую.
О.Сич. Левконович Надія Михайлівна.
Н.Левконович. Шановні колеги! Так як нас зараз дивляться багато глядачів, то я би також хотіла, щоб вони були проінформовані про те, що нашим урядом уже станом на сьогоднішній день запроваджено кілька програм, які якраз проводять кредитування і реалізовують дані програми щодо закупівлі, починаючи від альтернативних джерел енергії для індивідуальних господарств, так і для багатоповерхівок, а також для об’єктів, які перебувають як у приватній власності, так і в комунальній. Це стосується і сонячних панелей, генераторів, і різних-різних частин, які складають загальну складову енергетики.
Ці програми реалізовуються через державні банки, такі як “Ощадбанк”, а також через наші центри зайнятості у формі грантів. Також є дуже багато іноземних коштів, які надаються нашій державі для реалізації фізичними особами, підприємцями, юридичними особами, в частині грантів для теж виконання… тобто, мінімізації енергоефективності власних підприємств та власних господарств. Дякую.
О.Сич. Слободян Любомир Ярославович.
Л.Слободян – депутатська фракція “Батьківщина”. Хочу звернути увагу, що на сьогоднішній день після багаторазових посягань на підтримуючі, регулюючі… енергогенерацію, фактично все, на чому тримається наша країна, це зараз атомна енергетика, майже 100 відс. Через це питання розбудови, так, як це робить Франція, хоча більшість Європи у свій час йшла ніби до “зеленої енергетики”, є критичним і важливим.
Інше питання – це щодо палива, яке буде використовуватись, щоб це не використовувалось російське паливо, щоб це використовувалось паливо по аналогу, яке, наприклад, робить Франція.
І друге дуже важливе питання: основні проблеми, як нам завжди пояснюють, це є проблеми розподілу електроенергії. Уже два роки ми отримуємо величезні… сотні мільйонів доларів, євро на реконструкцію, на покращення, але чомусь ми не бачимо звіту, що покращили, що реконструйовано. Відповідно я вважаю, що це є архіважливо, стратегічно. Крім того, ми маємо приклад, от, Бурштина. Таких точок по Україні є достатньо. Я думаю, що на рівні держави мала би бути окрема робота десь закритого характеру, десь відкритого, яка би мала в першу чергу закривати питання, що стосується розподілу і перспективи нарощення виробництва атомної електроенергії. Дякую.
О.Сич. Левицький Олександр Михайлович.
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Перше, імпорт в Україні не обкладається ПДВ. Друге, “ПрайсуотерхаусКуперс” – це компанія, яка робить аудит, а
“Вестенхауз” – це компанія, яка в Америці якраз опікується, займається технологіями виробництва ядерної енергії, ядерного палива. Реактори, які мали бути в Болгарії, Болгарія ніколи би не заплатила “Росатому” ті 620 млн, і не купувала би їх, якби була залежна від російського палива, навіть не дивлячись на те, що росіяни і болгари тривалий час були, як комусь здається, союзниками. Те, що далі ми не можемо озвучувати, і звідки, в тому числі, Україна отримувала у 2022 році величезну, величезну військову і воєнну підтримку, говорить нам про те, що Болгарія – наш союзник, а не чийсь союзник. І всі ці розмови, які зараз ведуться про Хмельницький, це якраз в контексті того, щоб ми могли використовувати паливо не російського походження. Це на це націлено. Я не є адептом цього уряду, більше того, набагато більше критичних і навіть нищівної критики на їхню адресу можна спрямувати, але мені здається, що треба розуміти політичні бали дрібонькі тут, в області, і великі події в державі, а навіть за межами держави. Треба “не вихлюпувати з маленької мисочки воду на сторону”. Дякую.
О.Сич. Дебенко Ігор Богданович.
І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Шановні колеги-депутати! В першу чергу, ну, вибачайте за тавтологію, але з поваги і солідарності до колег з “Європейської солідарності” не вноситиму пропозицію в текст звернення. Більше того, вважаю його актуальним і на часі, але не хотів би десь акцентувати увагу на Хмельницькому, а говорити більше про країну в цілому, Прикарпаття зокрема, і опиратимусь на цифри та факти.
Власне буквально вчора було оприлюднено звіт по атаках на об’єкти енергетичної інфраструктури, який базувався на основі даних і опитувань міжнародних та національних експертів і їхні витяги з цього звіту.
Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено або зруйновано ключові електростанції та об’єкти електропередачі, близько 73 відс. енергоблоків теплових електростанцій були виведені з ладу, близько 2 десятків гідроагрегатів на гідроелектростанціях також були виведені з експлуатації. Непрямі наслідки атак завдали серйозної довготривалої шкоди цивільному населенню та цивільним об’єктам. Вони також негативно вплинули на реалізацію соціальних та економічних прав, як от право на належне житло, охорону здоров’я, освіту, з різним ступенем впливу на жінок, людей літнього віку та осіб у вразливому становищі, зокрема малозабезпечені сім’ї.
Широкомасштабну шкоду можна було передбачити, адже Україна є високоіндустріалізованою та урбанізованою країною з пострадянським спадком централізованих систем електропостачання та опалення, а також значним житловим фондом у багатоповерхових будинках.
Цивільне населення ймовірно відчуватиме наслідки цих атак впродовж багатьох наступних місяців або навіть років. Керівники енергетичних компаній попередили, що для виготовлення та встановлення частини зруйнованого обладнання може знадобитись 12 місяців або й більше.
Попри значні та дороговартісні заходи, які вживає Україна для пом’якшення наслідків, їх недостатньо для компенсації втрати енергогенеруючих потужностей цього року. Українська електропередавальна компанія оголосила ще у червні, що на населення чекає важка зима з дефіцитом електроенергії понад 30 відс. через нестачу від 3 до 6 ГВт електроенергії в години пік. Експерти повідомили, що цей дефіцит може призвести, увага, до відключення електроенергії взимку від 4 до 18 годин на добу. Система водопостачання залежить від електроенергії. Оскільки більшість муніципальних водоканалів не мають достатніх резервних джерел енергії, під час відключень їх пріоритети зводяться до забезпечення водою пожежних служб, виробництва харчових продуктів та централізованого теплопостачання. Споживачі отримуватимуть воду за розкладом і за зниженою подачею тиску. Про це слід говорити і готуватись.
Мешканці багатоповерхівок, які не мають автономних генераторів, втрачають доступ до води та каналізації під час виключення електроенергії, оскільки водяні насоси, необхідні для подачі води, на верхні поверхи працюватимуть від електрики.
Ми пам’ятаємо Бурштин, ми розуміємо, що є проблеми, і я не встигну говорити про економіку і збитки, які завдані вже, вони є…
О.Сич. Шановні колеги! Ми завершили обговорення.
З вашого дозволу, так само як депутат обласної ради хочу декілька слів висловити.
Перше, я не погоджуюся з колегою-депутатом, що все-таки слід адресата Президента Зеленського залишати, бо він голова РНБО. Президент не наділений повноваженнями здійснювати внутрішню політику. Навіть якщо він голова РНБО, він не підміняє собою главу уряду України. Тому я принципово це роблю завжди, якщо пригадуєте, коли був Президентом Петро Порошенко, і коли Президент Володимир Зеленський, не пхати у будь-яке звернення Президента тільки тому, що він глава держави.
Наступне питання, щодо тексту звернення, то я достатньо критично ставлюся до пункту 2 і 3, зокрема: “спрямувати кошти західних партнерів для будівництва малих гідро- і тому подібних електростанцій”. Зрозуміло, якщо сьогодні 20 вересня, то до початку опалювального сезону, до 15 жовтня, ніхто не збудує навіть за кошти інвесторів ці гідроелектростанції, бо в тексті йдеться гідно підготуватись до опалювального сезону.
Так само я критично ставлюсь до третього питання: щодо використання російських технологій. Знаєте, в армії я служив на артилерійських системах залпового вогню “Смерч” і “Ураган”. То що, українській армії не використовувати сьогодні “Смерч” і “Ураган“, тому що вони радянського виробництва, у боротьбі з ворогом? Я вже не кажу про те, що в радянських технологіях велика частка українського інтелекту, бо тоді Україна була окупована совєтською державою. Але з поваги до колеги-депутата я не беруся ставити питання зняти чи не зняти, там на його розсуд. Якщо захоче, сам запропонує, чи залишити, чи зняти ці пункти в цьому зверненні.
Колеги, наразі поступила одна пропозиція: забрати з тексту звернення, і звернення і самого проекту рішення адресата Володимира Зеленського. Ставлю на голосування цю пропозицію.
В.Гладій. За основу.
О.Сич. Прошу вибачення. Ставлю спочатку за основу.
За – 53, не голосували – 12: рішення прийнято.
Колеги, чи є інші пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.
За – 54, проти – 6, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про виконання обласного бюджету за І півріччя 2024 року”.
Проект рішення номер 5 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проєкт рішення обласної ради “Про виконання обласного бюджету за І півріччя 2024 року”. А саме: за I півріччя 2024 року до обласного бюджету надійшло доходів загального та спеціального фондів з врахуванням трансфертів в сумі 1 млн 368 тис. 310 гривень, що складає 53,5 відс. до затвердженого річного плану з врахуванням змін.
Із загальної суми надходжень міжбюджетні трансферти склали 461,065 тис. гривень, або 33,7 відс. від загального обсягу, з них: базова дотація – 143989,2 тис. грн, або 31,2 відс., додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 66572,4 тис. гривень, або 14,4 відс.
Додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні районних та обласних рад…
О.Сич. Наталіє Дмитрівно, дякую. Заздалегідь поступив проект рішення, депутати мені сигналізують, що у всіх є матеріали, вони готові розглядати.
Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає запитань, Дякую. Чи є бажання взяти участь в обговоренні? Немає?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Тоді ставлю на голосування за основу і в цілому проект рішення “Про виконання обласного бюджету за I півріччя 2024 року”. Прошу визначатись.
За – 48, не голосували – 17: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до комплексної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Івано-Франківської області на 2022-2025 роки (зі змінами)”.
Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.
Доповідає Стебницький Володимир Миронович – начальник управління з питань цивільного захисту обласної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Стебницький. Доброго дня, шановні депутати!
О.Сич. Підніміть мікрофон, будь ласка.
В.Стебницький. Дане рішення обговорювалось на профільних комісіях, на бюджетній комісії. Суть змін полягає в тому, що з 2024 року на 2025 рік ми просимо перекинути 2 млн 793 тис. гривень в межах бюджетної програми, не виходячи за межі фінансування. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Є?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Будь ласка, запишіться для запитань.
Дебенко Ігор Богданович.
І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Володимире Мироновичу, власне про ці 2,8 млн гривень. Власне, якщо можна, все ж таки поясніть, чому ви їх перекидаєте з цього року на наступний, адже це пункт “Модернізація територіальних та місцевих автоматичних систем централізованого оповіщення”? Чому їх не можна було цього року модернізувати, а вносимо на наступний?
В.Стебницький. Так склалось, що на ринку даних послуг немає виконавців, які змогли би… Це нове в державі, нове в Україні, і це тільки початок. До речі, наша область йде однією з перших в Україні, тому що у нас вже є проект, експертиза проекту, виконані… закуплено необхідне обладнання, виконані необхідні роботи, і сама суть – це закупівля програмного забезпечення.
На даний час програмне забезпечення немає де купити в Україні. Але обіцяють його розробити буквально у найкоротший термін.
О.Сич. Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 41… рішення…
Шановні колеги! У нас люди просто вийшли покурити. Нам що, перерву зробити? Ми ж недієздатні зараз, у нас немає кворуму!
Покличте, будь ласка, своїх… голови фракцій, покличте своїх колег. Або давайте оголосимо перерву.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, то разом з головами фракцій пішли..? Так, у фракціях бійці залишились, свисніть!
Колеги, з вашого дозволу, я повторно ставлю на голосування, тому що просто відсутні люди в залі, декілька депутатів зайшло.
Це ж рядове питання, це не є принципове питання, що ми не приймаємо.
Будь ласка, повторно поставте на голосування.
За – 48, не голосували – 16: рішення прийнято.
В.Стебницький. Дякую.
О.Сич. Дякую вам.
Ну, колеги, давайте домовимось, або ми оголошуємо перерву, і тоді всі справи залагоджуйте, або тоді давайте будемо оперативно працювати.
Розглядається питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.
Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради, з врахуванням пропозицій комісії.
Пропозиції, колеги, у цій же брошурі.
Будь ласка, Наталіє Дмитрівно.
Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проект рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, який враховує витяги з протоколів постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 05.07.2024 року № 84, від 27 серпня 2024 року № 85, від 10 вересня 2024 року № 86, від 13 вересня 2024 року № 87 та від 18 вересня 2024 року № 88, від 19 вересня 2024 року № 89.
О.Сич. Дякую. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні цього питання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю… Є. Є пропозиція?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Тоді я ставлю, колеги, на голосування за основу. Прошу визначатись.
За – 46, не голосували – 18: рішення прийнято.
Увімкніть мікрофон депутата Олега Качура, будь ласка.
О.Качур. Прошу внести зміни до додатка проекту рішення Івано-Франківської обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, а саме: по головному розпоряднику коштів обласного бюджету “департамент охорони здоров’я облдержадміністрації” у рядку “бюджетні програми” за номером 0719800 замінити на 0712152 та викласти їх у наступній редакції: “Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я (на виконання заходів комплексної програми “Здоров’я населення Прикарпаття” на 2021-2025 роки) для комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський центр репродукції людини”. Дякую.
О.Сич. Колеги, поступила пропозиція. Ставлю на голосування.
За – 48, не голосували – 16: рішення прийнято.
Чи є ще пропозиції?
Голос із залу. Є.
О.Сич. Є. Депутат Саїв, будь ласка.
С.Саїв. Доброго дня, пане голово, шановні колеги! Прошу внести зміни до проекту рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, а саме: у додатку по розпоряднику бюджету Солотвинській селищній територіальній громаді у позиції по
спеціальному фонду “Капітальний ремонт перекриття даху стаціонарного корпусу
КНП “Солотвинська лікарня” обсяг фінансування визначити 102 тис. 776 грн, доповнити позиції по загальному фонду “Придбання матеріалів для проведення робіт з благоустрою території сільського кладовища села Маркова Солотвинської територіальної громади” – 63 тис. 224 грн. При цьому зменшити передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду у сумі 63 тис. 224 грн. Дякую.
О.Сич. Колеги, ставлю на голосування. Будь ласка.
За – 54, не голосували – 10: рішення прийнято.
І ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням внесених…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, я прошу вибачення. Дякую, що нагадали. Є ще пропозиції комісії, колеги. У вас вони роздані у матеріалах. Будь ласка, зверніть увагу. Ставлю на голосування пропозиції комісії.
За – 56, не голосували – 8: рішення прийнято.
І ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 56, не голосували – 8: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про стан виконання обласної програми підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей на 2022-2026 роки”.
Проект рішення номер 8 – в окремій брошурі.
Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Володимире Олексійовичу.
В.Лемчак. Шановна президіє, шановні депутати! Станом на 01.08.2024 року на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 2991 ветерани війни, які брали участь у бойових діях та локальних конфліктах на території інших держав, з них: 2400 – учасники бойових дій, 560 осіб з інвалідністю внаслідок війни і 31 загиблих військовослужбовців.
Обсяг фінансування програми на 2022-2026 роки становить 19 млн 250 тис. гривень. Для реалізації даної програми у 2022-2024 роках з обласного бюджету виділено 2 млн 600 тис. гривень. По роках не буду зачитувати у зв’язку з браком часу, тому звернуся за 2024 рік.
На 2024 рік за кошти з обласного бюджету надано матеріальну… виділено 1 млн гривень і надано матеріальну допомогу 146 особам на загальну суму 189 тис. гривень, членам сімей загиблих зібрали на лікування – 120 на суму 159, 9 особам на суму 45 тис. гривень – сім’ям, які брали участь у бойових діях і померли після демобілізації, сім’ям загиблих у бойових діях на території інших держав на оздоровлення – 17 особам на суму 85 тис. гривень.
На сьогоднішній день у нас залишилось ще 26 заяв, і будемо вас просити про виділення додаткових коштів. Дякую за увагу.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає запитань. Пропозицій також немає до проекту рішення?
Тоді ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 10: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про обласну комплексну програму залучення наукового
потенціалу національних університетів Прикарпаття до соціально-економічного розвитку краю на 2024-2027 роки”.
Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.
Доповідач: Подошва Сергій Валерійович – директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики; з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства; з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій. Всі комісії рекомендували до розгляду на сесії обласної ради це питання.
С.Подошва. Шановна президіє, шановні депутати! На виконання рішення обласної ради від 19 квітня 2024 року № 887 обласною державною адміністрацією спільно з університетами розроблено проект програми… обласної комплексної програми залучення наукового потенціалу національних університетів Прикарпаття до соціально-економічного розвитку краю на 2024-2027 роки. Програма в цілому містить 13 заходів, з них: 4 – організаційно-методичного характеру, пов’язаних з розробкою програми короткострокового та середньострокового планування, а решта – це заходи, запропоновані університетами, а саме проекти, які вже реалізовуються, проекти в цілому знакові, показові для області. Однак на певному етапі потребують підтримки обласного бюджету. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Дякую. Чи є пропозиції або бажання взяти участь в обговоренні?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Так само немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 9: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про затвердження Програми підвищення рівня кібербезпеки
сегментів інформаційно-комунікаційної системи Головного управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області під час казначейського обслуговування коштів обласного бюджету на 2024 рік”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Н.Кучма. Шановна президіє, шановні депутати!
Просимо затвердити проєкт рішення “Про затвердження Програми підвищення рівня
кібербезпеки сегментів інформаційно-комунікаційної системи Головного управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області під час казначейського обслуговування коштів обласного бюджету на 2024 рік”.
Обсяг зазначеної програми складає 665 тис. гривень. Прийняття зазначеного проєкту рішення посилить інформаційну безпеку шляхом оновлення автоматизованих робочих місць у складі інформаційно-комунікаційної системи сегментів області, що мають операційні системи, які більше не підтримуються (end of support), забезпечить безперебійне функціонування сервісів обслуговування, покращить ступінь захищеності системи головного управління Держказначейства та клієнтів. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення, бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 10: рішення прийнято.
Шановні колеги! Маю підстави попросити ще раз присутніх в нашому залі, зірок шоу соціальних мереж: будь ласка, не публікуйте матеріали. У питаннях безпеки, даруйте за тавтологію, будьмо всі солідарні. Всі знають, кого це стосується. Точніше, ті, кого це стосується, знають.
Наступне питання – “Про інформацію керівника Івано-Франківської обласної прокуратури про результати діяльності органів прокуратури Івано-Франківської області у
І півріччі 2024 року”.
Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.
Доповідач: Байдак Андрій Юрійович – виконувач обов’язків керівника Івано-Франківської обласної прокуратури.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
А.Байдак. Шановний Олександре Максимовичу, шановні депутати, присутні!
На виконання статті 6 Закону України “Про прокуратуру” нами завчасно скерована
детальна інформація про результати діяльності органів прокуратури в області за I півріччя
2024 року.
Якщо є необхідність зупинитись на окремих пунктах або відповісти на ваші питання, я готовий.
О.Сич. Шановні колеги! Завчасно була інформація надіслана, всі мали можливість з нею ознайомитись, вона була опублікована дійсно на сайті обласної ради, тому моя пропозиція перейти до запитань, якщо вони є, до Андрія Юрійовича.
Колеги, чи є запитання? Немає.
Андрію Юрійовичу, у мене запитання такого характеру, юридично-правового. Є категорія людей, які вважають, що обласна рада неправомірно виступає власником лісів, комунальних лісів, якими вона зараз розпоряджається. В той же час з боку обласної прокуратури ми вже отримали десь півтора чи два десятка судових позовів проти громад, які незаконно почали володіння земельними ділянками, якими розпоряджається обласна рада.
То хто тут правий? Я не розумію, закон є чи немає? Ми є власниками чи не є власниками?
А.Байдак. Ну, давайте окремо розберемось, розглянемо це питання. Якщо ми звертались з позовами до судів, то для цього були відповідні законні підстави.
О.Сич. Ну, логіка правильна. Бо нам навіть такі гнівні звернення присилають, що ви не маєте права розпоряджатись цими лісами, вони є власністю громад. А в той час прокуратура нам пише: ви чого як обласна рада, як власник не впантрували, що вашу землю поцупили ті чи інші громади? І ми, от, знаєте, “на розтяжці” стоїмо, розумієте, в цьому питанні.
Добре, ми до цього питання ще сьогодні повернемось.
Дякуємо вам.
Колеги, немає запитань? Немає. Дякую, Андрій Юрійович.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Є. Запишіться, будь ласка.
Сідайте, будь ласка.
А.Байдак. Дякую.
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович, будь ласка.
Т.Виноградник. Дякую. У мене взагалі-то пропозиція до проекту рішення, пане голово.
О.Сич. Це буде пропозиція, так?
Т.Виноградник. У мене є пропозиція…
О.Сич. Я зрозумів. Колеги, ставлю проект рішення за основу. Прошу визначатись.
За – 52, не голосували – 12: рішення прийнято.
Будь ласка, пропозиція Тараса Теофіловича.
Т.Виноградник. Дякую. Даний проект рішення розглянутий на профільній комісії Івано-Франківської обласної ради, і ми винесли спільну пропозицію: у назві проекту рішення слово “керівник” замінити словами “виконувач обов’язків керівника”, а абзац перший проекту рішення викласти в такій редакції – “Інформацію виконувача обов’язків керівника Івано-Франківської обласної прокуратури Байдака Андрія Юрійовича про результати діяльності органів прокуратури Івано-Франківської області в I півріччі 2024 року взяти до відома”. Дякую.
О.Сич. Колеги, є пропозиція голови комісії. Ставлю на голосування. Будь ласка.
За – 58, не голосували – 6: рішення прийнято.
І ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 59, не голосували – 5: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про інформацію начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про результати діяльності органів та підрозділів Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області за I півріччя 2024 року”.
Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.
Доповідач: Безпалько Сергій Вікторович – начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Сергій Вікторович.
С.Безпалько. Доброго дня! Шановні присутні в залі! Перш за все, хочу подякувати за співпрацю і сказати, що інформацію ми надали, і у вас також була змога з нею ознайомитись.
Якщо є якісь питання до підрозділів поліції, готовий на них відповісти. Дякую.
О.Сич. Дякую за лаконічну доповідь, Сергію Вікторовичу.
Колеги, чи є запитання? Будь ласка, запишіться для запитань.
Дебенко Ігор Богданович.
Ризикуєш, Дебенко Ігор Богданович.
І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Сергій Вікторович, ну, власне, у мене було достатньо питань щодо звіту, але в принципі абсолютна більшість цих питань у звіті подані, і більше того, хочу відзначити, що достатньо багато і візуалізації, інфографіки, тому це безумовний плюс.
Але у мене питання стосовно форми подання. От у вас звіт вмістився на 20 сторінках, а прокуратура щойно звітувала, і там 48 сторінок. Чому така різниця велика?
(Сміх у залі).
О.Сич. Оце так!!! Оце!
С.Безпалько. Дякую, Ігоре Богдановичу. Ну, перш за все, хочу сказати, що в прокуратурі є інші правоохоронні органи, можливо, вона зачепила і діяльність інших правоохоронних структур. Щодо діяльності поліції, це буде враховано, ми можемо надати і в три рази більше, і на 120 сторінках. Тому ми врахуємо і будемо надавати, завантажувати вас більшою роботою щодо діяльності поліції, вивчати.
О.Сич. Сергій Вікторович, у мене в контексті того питання, що задав Ігор Богданович
Дебенко. Я пригадую ваш перший виступ з інформацією на цій трибуні. Так от, в контексті виступу Дебенка: так все-таки зменшилась кількість незаконного випасання корів на чужих городах?
(Сміх у залі).
(Оплески в залі).
С.Безпалько. Враховуючи зменшення поголів’я ВРХ, то зменшилась.
О.Сич. Може з цим і пов’язана менша кількість сторінок у вашій інформації?
Колеги, це, звичайно, все жарти. Дякую, Сергію Вікторовичу. Навзаєм дякую від імені обласної ради за добру співпрацю між нами.
Колеги, якщо немає запитань, зауважень, пропозицій…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? А, є обговорення. Сергію Вікторовичу, дякую. Будь ласка.
Запишіться для обговорення.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Шановні колеги! На нашій комісії була розглянута інформація, яку надало нам Головне управління Національної поліції, і депутатам, які задають питання, хочу сказати наступне: не від кількості сторінок залежить діяльність Головного управління Національної поліції, а тим більше, якщо врахувати, що воєнний стан, Закон “Про місцеве самоврядування” не передбачає звітування та надання інформації Головним управлінням Національної поліції на сесії обласної ради.
Хочу подякувати, що у нас є співпраця з Головним управлінням Національної поліції, вони нам надають таку інформацію, може, дійсно, мало – 20 сторінок. Врахуємо це в майбутньому. В той же час хочу сказати, що три питання назад, коли вносили зміни до бюджету, ми підтримали Головне управління Національної поліції, внесли зміни до бюджету для профілактики правопорушень на суму понад 3 млн гривень. Тому не від кількості сторінок залежить це питання. Вважаю, що треба підтримати дану інформацію. Дякую.
О.Сич. У свою чергу хотів би сказати таку репліку на продовження того, що колега-депутат сказав: закон про режим воєнного часу передбачає не звітування перед громадськістю, а обласна рада не є громадськістю, а органом влади.
Шановні колеги! Якщо немає більше зауважень, пропозицій, ставлю проект рішення на голосування за основу і в цілому.
За – 58, не голосували – 4: рішення прийнято.
Колеги, наступне питання – “Про внесення змін до Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради (зі змінами)”.
Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
В.Гладій. Колеги, даним проектом рішення пропонується пункт 14.5 статті 14 Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради, а саме “Прийняття рішень на засіданні постійної комісії”, – так називається дана стаття, викласти її у новій редакції. Нова редакція у вас є, у вас є в додатках порівняльна таблиця – діюча редакція і та, яка пропонується. Хочу тільки сказати, що даний проект рішення напрацьований на виконання Закону України щодо внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування, а саме внесені зміни до частини 10 статті 47 даного Закону. Тому й ми вносимо відповідні зміни до цього Положення. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача? Немає. Чи є пропозиції, бажання взяти участь в обговоренні? Критичні зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 7: рішення прийнято.
“Про внесення змін до рішення обласної ради від 27.10.2023 № 768-26/2023 “Про
навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.
Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.
Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій. Всі комісії рекомендували до розгляду на сесії.
Будь ласка, Василю Івановичу.
В.Гладій. Даним проектом рішення ми вносимо зміни на виконання Програми розвитку місцевого самоврядування, а конкретно підпрограма “Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування”, враховуючи клопотання Інституту гуманітарної підготовки та державного управління національного технічного університету нафти і газу, ми вносимо зміни в перелік осіб, які навчаються за рахунок коштів обласного бюджету, а саме вилучаємо з цього переліку двох осіб, які вже не навчаються, і відповідно вносимо зміни також у цифри оплати за навчання. Змінюється за 2023-2024 рік цифра, зменшується, і за 2024-2025 навчальний рік.
Ось такі зміни. Зразу хочу сказати, що стосується наступних посадових осіб місцевого самоврядування або які зараховані в кадровий резерв, або депутатів місцевих рад, ми це питання будемо розглядати на черговій сесії обласної ради, тому що є наші колеги, які навчаються, і буде пропозиція також здійснювати оплату за їх навчання. Дякую.
О.Сич. Будемо здійснювати, то вже потім після того екзамену, який я прийму. Але чи прийму я той екзамен? То я як викладач кажу. Бо просто ходити на пари – це одне, а вчитись – це трошки інше.
Колеги, чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення, запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 56, не голосували – 6: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про внесення змін до плану діяльності обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2024 рік”.
Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.
Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
В.Гладій. Колеги, до обласної ради надійшов лист-клопотання від Івано-Франківського національного медичного університету щодо зменшення орендної ставки за оренду майна
спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Сьогодні діюча орендна ставка – 3 відс., національний медичний університет просить зменшити її до 1 відс.
Для того, щоби розглянути це питання і підготувати проект рішення про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати, нам необхідно прийняти сьогоднішнє рішення, тому що Методика розрахунку орендної плати за майно спільної власності є регуляторним актом. Тому перший крок, який ми робимо, ми вносимо зміни до Плану діяльності обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів. Як ви бачите в додатку, мова йде саме про внесення змін до Методики розрахунку. У разі прийняття позитивного рішення сьогодні на наступній сесії ми розглянемо питання про внесення змін до Методики безпосередньо щодо того, щоби замість 3 відс. встановити 1 відс. оренди для національного медичного університету. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Пропозиції до проекту? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 56, не голосували – 5: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про звіт постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей”.
Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.
Доповідач: Чаплинська Наталія Любомирівна – голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей.
Проект рішення напрацьовано цією комісії і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Наталіє Любомирівно.
Н.Чаплинська. Вітаю, шановний голово, шановна президіє, колеги-депутати, присутні!
Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (далі – Комісія) була утворена відповідно до рішень обласної ради у 2020 році.
Роботу Комісії згідно з розпорядженням голови обласної ради від 2 грудня 2020 року “Про здійснення координації діяльності постійних комісій обласної ради” координує перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.
У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом обласної ради, рішенням обласної ради від 23 грудня 2020 року “Про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради” та іншими нормативно-правовими актами.
До складу Комісії входять 5 депутатів обласної ради: я як голова комісії, Дроняк Микола Миколайович – заступник голови комісії, Федоришин Володимир Євгенійович – секретар комісії, Гоголь Ярослава Михайлівна і Кріль Мирослав Петрович – члени комісії.
Засідання Комісії скликаються у разі потреби з метою попереднього розгляду в межах
функціональних повноважень проектів рішень, які плануються для розгляду на пленарних засіданнях сесій обласної ради, та прийняття відповідних висновків і рекомендацій до них, а також для розгляду інших питань.
За звітний період, з грудня 2020 року по серпень 2024 року, проведено 21 засідання, одне з яких – спільно з постійною комісією обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку.
На засіданнях Комісії розглянуто 82 питання, які належать до її функціональних повноважень, зокрема щодо захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, ефективного фінансування з обласного бюджету заходів, планів і програм, спрямованих на реалізацію
державної політики саме з цих питань.
Протягом звітного періоду за висновками та рекомендаціями Комісії обласна рада затвердила адаптовану до нових викликів в умовах російсько-української війни обласну програму підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян, які залучалися та брали безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, починаючи з 20 лютого 2014 року…
О.Сич. Наталіє Любомирівно, все є написано. Всі колеги-депутати ознайомлені з роботою комісії один одного. Я би пропонував, якщо ваша згода або лаконічно заокруглитись, або перейти до запитань. Можливо, у колег-депутатів будуть запитання.
Н.Чаплинська. Можна декілька слів скажу?
О.Сич. Будь ласка.
Н.Чаплинська. Наша комісія стала ініціатором дуже багатьох питань, які стали… які отримали підтримку не тільки в нашій обласній раді, але й по Україні, принаймні статус добровольців – це наша ініціатива, нашої обласної ради, який потім був затверджений Міністерством ветеранів, і цей статус зараз є офіційним для всіх добровольців в Україні.
Так само і скажу про питання щодо психологічної реабілітації, тому що рекомендації, які ми даємо і проводимо, використовує зараз… отримало схвалення Академії наук України.
О.Сич. Дякую. Колеги, чи є запитання до Наталії Любомирівни?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Наталіє Любомирівно! Ну, при обговоренні цього питання я порекомендую, чи навіть прошу або скажу те, що сказав, скажемо, відповідальним працівникам обласної державної адміністрації. Наша програма захисту учасників АТО/ООС і їхніх сімей була найкращою в Україні завжди тільки тому, що ми закривали ті пробіли, де держава ще не встигала реагувати. І якщо сьогодні, скажемо, те, що вчора ми робили, а держава не робила, сьогодні вона почала робити і виділяє на це величезні ресурси, а ми до тих ресурсів своїх 5 копійок пхаємо, то воно нам честі не робить. Це такий, знаєте, це не продуктивний популізм. Треба шукати ті проблеми, на які держава ще не встигла зреагувати. І тоді наша програма дальше буде залишатись цінною, і ми будемо продуктивно використовувати наші не такі вже великі кошти, бо наш обласний бюджет є одним з найменших в Україні.
От це моя така, знаєте, ділова пропозиція. Я про неї вже останній рік кажу, але поки що я не бачу якоїсь реакції. Над цим треба працювати, от над цим треба працювати: шукати ті “білі місця”, де держава ще не зреагувала, але люди вже відчувають проблеми. Ось таке моє побажання.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні або подати якісь пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Н.Чаплинська. Дякую.
О.Сич. За – 51, не голосували – 10: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про звіт постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму”.
Проект рішення номер 17 – в окремій брошурі.
Доповідач: Сергій Михайлович Басараб – голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.
Проект напрацьовано цією комісією та рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Сергій Михайлович. Ну, бажано лаконічно.
С.Басараб. Доброго дня, шановне панство!
Постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму утворена відповідно до рішень обласної ради від 01.12.2020 року “Про утворення постійних комісій обласної ради” та від 01.12.2020 року “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради”.
Роботу Комісії згідно з розпорядженням голови обласної ради від 02.12.2020 року “Про здійснення координації діяльності постійних комісій обласної ради” координує перший заступник голови обласної ради Василь Іванович Гладій.
У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом обласної ради, рішенням обласної ради від 23.12.2020 року “Про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради”.
До складу Комісії входять 11 депутатів обласної ради: Басараб Сергій Михайлович – голова комісії, Якимчук Михайло Ігорович – заступник голови комісії, Саїв Сергій Степанович – секретар комісії, так само Бардяк Євгенія Мар’янівна, Боднарчук Володимир Дмитрович,
Гондурак Віталій Федорович, Книшук Богдан Петрович, Левкович Андрій Васильович, Мошура Роман Богданович, Шевчук Ігор Михайлович, Яцишин Володимир Богданович – члени комісії.
Засідання Комісії скликаються у разі потреби з метою попереднього розгляду в межах
функціональних повноважень проектів рішень, які плануються для розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, та прийняття відповідних висновків і рекомендацій до них, а також для розгляду інших питань.
За звітний період, з грудня 2020 року по серпень 2024 року, проведено 26 засідань постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, на яких відповідно до функціональних повноважень було розглянуто 137 питань.
Особливу увагу постійна комісія звертала на опрацювання обласних програм. Перелік поданий у звіті.
Так само упродовж звітного періоду Комісія у межах своїх функціональних повноважень аналізувала стан виконання діючих Програм та, за необхідності, ініціювала зміни до них.
Також комісія детально вивчила питання щодо екологічної ситуації в області та з метою оперативного реагування на вирішення екологічних проблем в області були прийняті рішення обласної ради “Про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища” та про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень та понадпланових надходжень та зміни до цих рішень.
О.Сич. Сергію Михайловичу, секретар комісії каже, щоби ми вже припиняли.
С.Басараб. Щиро дякую!
О.Сич. І перейшли до запитань. Сергій Степанович, правда, ви підтверджуєте?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Підтверджує, що ви достатньо глибоко на засіданні комісії обговорювали це питання, всі депутати також мали можливість ознайомитись з вашим звітом. Ну, якщо будуть запитання… Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є пропозиції до проекту рішення або ж взяти участь в обговоренні питання? Не маєте? Я ставлю на голосування за основу і в цілому.
С.Басараб. Щиро дякую.
О.Сич. Дякую, Сергію Михайловичу.
За – 45, не голосували – 15: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про організацію надання соціальних послуг”.
Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.
Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Лемчак. Шановні депутати! Законом України “Про соціальні послуги” передбачено, що надання соціальних послуг має бути організовано територіальними громадами, а саме: соціальні послуги мають надаватись надавачами соціальних послуг, які внесені в Єдиний державний реєстр.
На сьогодні тільки в 33 територіальних громадах функціонує 38 комунальних закладів – надавачів соціальних послуг, 8 територіальних центрів соціального обслуговування, 24 центри надання соціальних послуг, 6 центрів соціальних служб, 24 інші надавачі соціальних послуг. У решті 30 громадах соціальні послуги надаються укладенням відповідних угод з благодійними організаціями, зокрема “Карітас”, закладення коштів на дану мету, закупівлю послуг іншій громаді.
Перелік цих громад не буду робити, тому що ми це направили і додамо до рішення.
Наданням базових соціальних послуг охоплено більше 55 тис. осіб. Найбільш витребувані такі соціальні послуги, як догляд вдома, інформування, матеріальна допомога, консультування, соціальна адаптація та інші. Окрім того, в області функціонують 8 інтернатних закладів
комунальних, які підпорядковуються обласній раді, соціального захисту, надавачі… з них: 3 – геріатричні пансіонати, 4 – психоневрологічні інтернати, 1 – дитячий будинок-інтернат, в яких на даний час проживає 1174 підопічних, з яких 109 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.
З початку воєнної агресії проти України інтернатними закладами області було прийнято і розміщено понад 200 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та 21 дитина з евакуйованих інтернатних закладів Донецької області.
Обласним центром комплектації та реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю… забезпечено надання реабілітаційних та соціальних послуг 44 особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, з них 4 – внутрішньо переміщені діти з інвалідністю з Одеської області, яким забезпечено цілодобове проживання та надання соціальних послуг з догляду.
Центром соціально-психологічної допомоги “Верховина” з початку року забезпечено надання соціальних послуг з проживання 104 особам, з них 15 – з числа внутрішньо переміщених осіб.
Активно долучаються до надання соціальних послуг надавачі соціальних послуг
недержавного сектору. У 5 приватних закладах надається соціальна послуга стаціонарного догляду для 167 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
О.Сич. Хвилинку, я прошу вибачення. Кажуть мені депутати, що, в принципі, інформація, яку ви їм повідомляєте, не відрізняється від тої, яка їм роздана і з якою вони мали можливість завчасно ознайомитись. У мене є пропозиція перейти до запитань.
Можливо, у вас є щось таке особливе, на чому ви би ще хотіли наголосити.
В.Лемчак. Прошу підтримати, тому що ми в рішенні просимо рекомендувати громадам це рішення… просимо рекомендувати громадам, міським, селищним головам забезпечити надання базових соціальних послуг вразливим верствам населення, при формуванні бюджету на 2025 рік передбачити кошти на здійснення комплексних виплат, що фінансуються з місцевих бюджетів, а саме також для військовослужбовців. Дякую.
О.Сич. Дякую. Чи є запитання, колеги? Є. Включіть мікрофон, щоб я не оголошував запис, Андрія Яворського – голови комісії.
А.Яворський. Ще раз добрий день!
Володимире Олексійовичу, дякую. Я вже питав на комісії, але я обіцяв, що спитаю на сесії. Все ж таки, якщо ви можете, голосно сказати, чому 38 тільки громад долучились до цієї… надання соціальних послуг, а інші не хочуть або не можуть. Або яка причина, на вашу думку? Все-таки ми розуміємо, що соціальні послуги, їх наблизити до наших жителів вкрай необхідно.
В.Лемчак. В основному, це було відсутність фінансування громад, решта уклали відповідні угоди з благодійними організаціями і заклали кошти на дану мету, закупівлю іншій громаді послуги. Тому в цих громадах, ви звертались, ми писали листи і звертались через наші районні соціальні служби, однак… тому сьогодні і виносимо це питання і тому просимо рекомендувати громадам закласти на дані послуги в 2025 році кошти.
О.Сич. Колеги, більше запитань немає.
Чи є бажаючі виступити в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Пропозиції до проекту рішення відсутні.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Дякую, Володимире Олексійовичу.
За – 48, не голосували – 12: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про підготовку робітничих кадрів закладами професійної (професійно-технічної) освіти Івано-Франківської області для відновлення інфраструктури у післявоєнний період”.
Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кімакович Віктор Євстахійович – директор департаменту освіти і науки обласної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Кімакович. Шановний голово, шановна президіє, шановні депутати! Гарною традицією є розглядати діяльність освіти, і обласна рада вже розглядала і діяльність загальної середньої освіти, і наших коледжів, і сьогодні ми надали інформацію про наші заклади професійно-технічної освіти.
Чому важливе це питання? Тому що у нас триває реформа старшої школи, а професійно-технічна освіта стає основною частиною, тому що передбачається, що після 2027 року у наших професійно-технічних ліцеях майбутніх буде навчатись 60-70 відс. випускників 9-их класів.
Тому ми хочемо сказати, що в нашій області ми готові до цього, у нас збережена мережа, у нас є 24 заклади професійно-технічної освіти, 19 власне професійно-технічної освіти, 4 заклади фахові передвищої освіти, які надають послуги підготовки робітничих кадрів, і 1 заклад при установі виконання покарань – Коломийський навчальний центр № 41 у Товмачику. Це закритий заклад зі специфічними можливостями, але він функціонує в мережі не професійно-технічної освіти.
В області готуються фахівці 86 професій. Ми динамічно розглядаємо постійно професії, які є неактуальними, ми уже не набираємо слухачів, а інші ми ліцензуємо і впроваджуємо.
На сьогодні у нас вчиться 9282 учнів. Це дані попереднього року. Бо навчальний 2024 рік тільки почався, і зарахування ще триває до кінця вересня. Тому дані будуть… Але це буде приблизно однакова кількість. У нас після 9-го класу кожен рік 14-16 відс. учнів – випускників 9-их класів йдуть власне у професійно-технічні заклади і ще десь приблизно 35 відс. в коледжі. Тобто, 50 відс. на сьогодні у нас вже йдуть у професійно-технічну освіту.
В освіті у нас, крім соціалізації, там відбувається також… у нас учаться діти, позбавлені батьківського піклування, – 166 дітей, більше 300 дітей – це інші, яких батьки є учасниками бойових дій, 450 учнів малозабезпечених, 126 учнів – діти з особливим освітніми потребами.
На що акцентуємо? Ми розуміємо, що успішність професійно-технічної освіти – це така можливість, щоб діти, які навчаться там робітничих професій, приходили на підприємства у виробничу сферу і їх не потрібно було перенавчати. Тобто, вони повинні вчитись на сучасному обладнанні, тому ми спільно з державними програмами створюємо так звані “Навчально-практичні центри”, де обладнуємо, оснащуємо обладнанням. Ми створили вже 10, ще 3 цього року, якщо буде все добре, ми обладнаємо. Є міжнародна співпраця, ми працюємо з фондом “Decide”, вони також створюють центри професійної орієнтації на базі нашого одного училища.
Також працюємо з американсько-українським фондом “Junior Achievement”, який готує дітей до підприємницької діяльності, бо ми вважаємо, що вони повинні також, певна кількість випускників, вони приходять не тільки на підприємства працювати, вони працюють в галузі самозайнятості, тобто, самі створюють робочі місця, ну, перукарі, наприклад, кондитери, які відкривають свої власні справи.
Важливим елементом є дуальне навчання, і саме важливе, ми розуміємо, що після закінчення бойових дій велика кількість учасників прийдуть, і вони захочуть почати свій власний бізнес, бо держава створює програми кредитування, і нам треба швидко перепідготувати на короткотермінових курсах, щоб наші захисники отримали швидко професії.
Ми зараз вже готуємо на таких курсах достатню кількість людей, наприклад, у 2023 році ми 768 осіб підготували. Тому це один з таких напрямків, куди ми будемо… і працювати в цій галузі. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Дебенко, перш ніж дам доручення увімкнути мікрофон, тільки не питай, чому мало сторінок інформації. Ну, Тарас Теофілович тобі звертав увагу. Якість інформації не залежить від кількості букв.
Увімкніть мікрофон Дебенка.
І.Дебенко. Пане голово, про те, що ви власне кажете, я в обговоренні буду говорити, а запитання маю до Віктора Євстахійовича наступного характеру.
Власне, Вікторе Євстахійовичу, серед проблемних питань, які ви подаєте в інформації, першим стоїть недостатнє фінансування галузі. І власне в попередніх питаннях, коли ми розглядали виконання обласного бюджету, розділ “Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”, відповідно позиція “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти” з передбачених 2 млн 164 тисяч за перше півріччя надійшло в область лише 610 тис. гривень.
Власне, будь ласка, поясніть, яка зараз ситуація, і чому таке невиконання показників виявилось за підсумками першого півріччя? Дякую.
В.Кімакович. Ну, створення навчально-практичних центрів – це конкурсний процес, де училища, ПТНЗ беруть участь, Міністерство обирає переможців. Тобто, ми прогнозуємо приблизно по показниках попередніх років, але Міністерство попереднього року може вибрати 4, цього року може 3 вибрати. І після того надходить фінансування.
О.Сич. Чи є ще запитання, колеги? Немає.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? Будь ласка, увімкніть мікрофон Лесі-Марійки Рудик.
М.Рудик. Леся-Марія Рудик, фракція “Свобода”.
Вікторе Євстахійовичу, у мене два питання. Перше, чи за період війни і викликів часу для майбутнього відновлення інфраструктури у післявоєнний період є створені нові спеціальності, спеціалізації, чи вони реалізовані? І відповідно до питання відновлення інфраструктури в післявоєнний період ми розуміємо, що всі спеціальності потрібні, але в першу чергу це будівельні. Чи збільшилась статистика набору кількості учнів за період 2022-2024 років відповідно до довоєнних років? Дякую.
В.Кімакович. Дякую. Нові спеціальності. Наприклад, ми розуміємо, що одним із ринків, які інтенсивно розвиваються, є відновлювальна енергетика, і на базі нашого одного училища ми впроваджуємо власне цю нову спеціальність, яку ми ліцензували, це обслуговування обладнання, пов’язаного з відновлювальною енергетикою. Це сонячні батареї та інші речі, це на базі нашого Івано-Франківського підприємства… ПТНЗ…
Також ми плануємо відкривати це і в інших наших закладах. Також колишню цю, пам’ятаєте, сесію, оператор комп’ютерного набору, яка давно не актуальна, ми замінили на працівників, які готують… фактично програмістів нижчого рівня, ми маємо тісні стосунки з IT-кластером, це також йде трансформація підготовки тих фахівців.
А друге питання щодо будівельної галузі, статистики, я вже казав, що ми зможемо статистику зробити після 1 жовтня…
О.Сич. Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Запишіться, будь ласка.
Вікторе Євстахійовичу, дякую, сідайте, будь ласка.
Дебенко Ігор Богданович.
І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Ну, кілька тез. Перше, вочевидь не всі з колег депутатів зрозуміли мою іронію в одному з попередніх запитань. Я більше навпаки говорив про позитивний ефект і аспект візуалізації і тому подібне. Але погоджуюсь з тим, що форма не завжди визначає… і кількість сторінок якість, навпаки, хіба лише доповнює зміст і робить його більш якісним.
Стосовно даного питання і ситуації, бо у нас питання дуже гарно називається “Про підготовку робітничих кадрів закладами професійно-технічної освіти Івано-Франківської області для відновлення інфраструктури у післявоєнний період”. Власне маємо тих 7 сторінок. Я знову акцентую, так? Але фактично все те, що стосується існуючого стану, існуючих реалій і закладів, те, що стосується відбудови, вміщено фактично в одному реченні: “Сьогодні професійно-технічна освіта – це той інструмент, що здатен поповнити кадровий потенціал, який необхідний на ринку праці, і в якому, без сумніву, буде потреба при відбудові країни”. Крапка.
Немає, ну, як на мене, немає позиції держави, профільного Міністерства, департаменту самого, яка робота ведеться в контексті планів відбудови, немає запитів конкретних на професії і бачення майбутнього розвитку самих закладів. Натомість ми маємо проблеми, які озвучені. Перше, недостатнє фінансування. Ну, ми з інформації не бачимо стосовно потреби в такому фінансуванні, які є потреби у закладів, що потрібно, немає запитів. Якщо вони були, то тоді дайте нам, будь ласка, цю інформацію, щоб була повна картина. А ми бачимо, що з державного бюджету навіть субвенції сьогодні не надходять в повній мірі, але ми розуміємо знову ж таки реалії, розуміємо, що можливо не на цьому зараз варто акцентувати.
Наступна проблема – відсутність реальних прогнозованих показників потреби ринку праці регіону в робітничих кадрах. Ну, якщо немає реальних прогнозованих показників і потреби, то як ми взагалі можемо говорити, розглядати це питання?
Наступне – недостатня співпраця між закладами професійно-технічної освіти та підприємствами для ефективних механізмів. Це зазначає департамент.
Ну, я би хотів розуміти, яку роботу проробляє департамент, відповідні структури для того, щоби ця співпраця налагоджувалась. Цієї інформації також у звіті немає.
Пропозиції щодо вирішення проблемних питань… маю ще 30 секунд… створення
навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням – є недофінансування, модернізація матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти, ну, даруйте, це загальні слова, поширення практики здобуття професійної освіти за дуальною формою, про це говорив Віктор Євстахійович, підвищення енергоефективності будівель і споруд шляхом впровадження енергозберігаючих технологій. Кому ці пропозиції, де і чого? Обласна рада цим не займається, ми неодноразово заклади модернізували також. Дякую.
О.Сич. Згадав Манолія Васильовича, царство йому небесне.
Шановні колеги! Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 51, не голосували – 9: рішення прийнято.
Колеги, питання “Про зміну найменування комунального навчального закладу
“Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних
підприємств, установ і організацій” та затвердження його Статуту”.
Проект рішення номер 20 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кімакович Віктор Євстахійович – директор департаменту освіти і науки обласної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства. Будь ласка.
В.Кімакович. Шановний голово, шановна президіє, шановні депутати! Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 1681 “Про регіональний центр підвищення кваліфікації (зі змінами)” це фактично були затверджені типові положення про відповідні центри, відповідно ми пропонуємо змінити найменування, затвердити новий Статут, іменування “Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій” поміняти на “Івано-Франківський регіональний центр підвищення кваліфікації”.
Дякую.
О.Сич. Чи є запитання, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Я хотів би одне. Тобто, назва буде коротшою.
В.Кімакович. Так.
О.Сич. Тобто, це відповідає домінуючій сьогодні тенденції в цій сесійній залі, що від
кількості букв не залежить якість змісту. Так?
В.Кімакович. Ну, в Статуті буде певне більше букв, тому…
О.Сич. Колеги, ми сьогодні прийшли до дуже важливої закономірності: кількість букв і якість змісту, викладеного в реченні, не обов’язково корелюється між собою.
Чи є зауваження, пропозиції, бажання взяти участь в обговоренні, колеги?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 49, не голосували – 11: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення директора комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради “БУДІНВЕСТ”.
Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.
Доповідач: Микола Васильович Палійчук – заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
М.Палійчук. Шановні колеги! Вам пропонується прийняти рішення і призначити керівником підприємства обласної ради “БУДІНВЕСТ” Орловську Зоряну Степанівну.
Другим пунктом пропонується голові обласної ради О.Сичу укласти з Орловською Зоряною Степанівною контракт терміном 3 роки. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає.
Чи є пропозиції до проекту рішення? Також немає.
Тоді ставлю на голосування.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? Пані Орловська. Пані Зоряно, будь ласка, підійдіть. Колеги-депутати будуть з вами працювати, творчо, натхненно і з наснагою, тому хочуть бачити вас в обличчя, аби не помилитись, і зустрівшись на вулиці, привітатись.
Колеги, є запитання до пані Зоряни?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю проект рішення на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 5: рішення прийнято.
Вітаю вас, пані Зоряно.
З.Орловська. Дякую.
О.Сич. Розглядається питання “Про звіт генерального директора комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудка Ігоря Васильовича”.
Проект рішення номер 22 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рудко Ігор Васильович – генеральний директор комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради”.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, чи є у вас запитання до пана директора? Звіт у вас є, поданий завчасно. Всі, хто мав можливість ознайомитись, ознайомились. Чи є актуальні питання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Будь ласка, запишіться для запитань.
Кукурудз Ростислав Степанович.
Р.Кукурудз. Пане Ігоре, прочитав звіт, все ніби зрозуміло. А хотів би запитати про плани. Які майбутні кроки для закладу, який ви очолюєте? Які ваші наступні дії щодо вдосконалення роботи закладу?
І.Рудко. Доброго дня всім! Шановна президіє, шановні депутати! Пане Ростиславе, дякую за запитання. Звичайно, планів є багато. Три роки пройшли дуже швидко, мені було приємно з усіма вами співпрацювати, і дякую за цю співпрацю.
Наразі заклад об’єднав три наші підприємства, це інфекційна лікарня, дерматологічний центр і фтизіопульмонологічний центр.
Ми надаємо допомогу на чотирьох основних локаціях. І в одному з основних своїх закладів я знаю те, що ми повинні зменшити кількість місць надання послуг. Це є важливо для оптимізації наших видатків. Тому в стратегії розвитку навіть прописано, що ті послуги, які ми можемо надавати амбулаторно, ми будемо старатись впроваджувати стаціонарозаміщуючі, стаціонарно заміщуючим варіантом, а ті послуги, які потребують стаціонарної допомоги, нам потрібно зводити до одного місця. Ми маємо зараз 10 пакетів за програмою медичних гарантій, коштів вистачає нам в повному об’ємі, планів багато, і будемо розвиватись спільно, надіюся. Дякую.
О.Сич. Колеги… Дякую. Більше запитань немає? Зауважень, пропозицій?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 6: рішення прийнято.
Дякую, Ігоре Васильовичу.
Колеги, наступне питання – “Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудком Ігорем Васильовичем”.
Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозиції комісії.
Пропозиція комісії у цій же брошурі.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати, шановні колеги! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо продовження дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудком Ігорем Васильовичем, позаяк він себе проявив як ефективний керівник. І прошу підтримати цю пропозицію.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає запитань. Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу, оскільки є пропозиція комісії.
За – 54, не голосували – 6: рішення прийнято.
Колеги, пропозиції комісії у вас є роздані. Вони стосуються… чого там?
В.Гладій. (Без мікрофона).
О.Сич. Уточнення часу призначення, колеги.
Ставлю на голосування пропозицію комісії. Будь ласка, визначайтесь.
За – 50, не голосували – 10: рішення прийнято.
І ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції комісії.
За – 55, не голосували – 5: рішення прийнято.
Вітаємо, Ігоре Васильовичу, успіхів в роботі вам!
Колеги, “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на розроблення технічної документації із землеустрою”.
Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Юрій Юрійович.
Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати!
До обласної ради з клопотанням звернулося комунальне некомерційне підприємство “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості приблизною площею 5,8 га, яка розташована за адресою: вул. Медична, 15, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область.
На земельній ділянці знаходяться об’єкти нерухомого майна, а саме: будівлі і споруди спільної власності. Попередньо земельна ділянка знаходилась у постійному користуванні
обласної психоневрологічної лікарні № 3 згідно з державним актом на право власності постійного користування земельною ділянкою.
На даний момент в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстрована площа земельної ділянки складає 5,47 га, що є помилковою, адже підставою для виникнення іншого речового права є державний акт на право постійного користування, в якому зазначена площа земельної ділянки складає 5,403 га. Також при реєстрації речових прав на нерухоме майно не було враховано рішення Івано-Франківської міської ради від 20.04.2010 року № 9549 “Про матеріали управління земельних відносин виконавчого комітету міської ради”, яким надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки релігійній громаді Української Греко-Католицької церкви Святого Апостола Луки площею 0,3468 га за рахунок земель обласної психоневрологічної лікарні № 3 за її добровільною згодою для будівництва храму по вул. Медичній, 3. Дана земельна ділянка сформована та зареєстрована в Державному реєстрі речових прав та має свій кадастровий номер.
З огляду на вищевикладене, проектом рішення обласної ради передбачено надати дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради”.
Якщо немає запитань, будь ласка, прошу підтримати та проголосувати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.
Ростислав Степанович Кукурудз, будь ласка.
Р.Кукурудз. А скажіть, будь ласка, а я добре зрозумів? Йде мова про будівництво храму на території психоневрологічного диспансеру?
Ю.Рошко. Він вже давно збудований.
Р.Кукурудз. А ми тільки тепер даємо дозвіл?
Ю.Рошко. Ми не даємо дозвіл.
О.Сич. Наскільки я зрозумів… Одну хвильку! Наскільки я зрозумів, ситуація така: коли міська рада Івано-Франківська передавала спочатку нам цей заклад, вона передала нам його без землі, а передавши, частинку землі вже “врізала” і віддала церкві. А пізніше дала нам вже й землю, але насправді, передавши, все це не врегулювала, яка земля передана обласній раді, а яка передана… кому там? Церкві чи якійсь організації при церкві?
Ю.Рошко. Прошу?
О.Сич. Кому вона була передана, та частка землі?
Ю.Рошко. Українська Греко-Католицька церква Святого Апостола Луки.
О.Сич. Ну, от. А ми сьогодні просто змушені це все врегульовувати, розставляти межі. У нас дуже багато питань, коли ми уточнюємо межі і все решта.
Ю.Рошко. Це просто уточнення меж, тому що церква вже давно існує, є всі документи на неї…
О.Сич. Колеги, чи є ще запитання? Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 52, не голосували – 7: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки”.
Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. До обласної ради з клопотанням звернулось комунальне некомерційне підприємство “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 13,3971 га, яка розташована по вул. Шевченка, 41 у с.Підмихайлівці Рогатинської міської ради Івано-Франківського району, на дві земельні ділянки площами 11,3971 га та 2,0 га. До клопотання додано план-схему поділу земельної ділянки. Ви можете її бачити. На згаданій земельній ділянці розміщені об’єкти нерухомого майна, тобто це майновий комплекс, який є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області. З метою належного виготовлення та оформлення документації із землеустрою, державної реєстрації земельних ділянок необхідно виготовити та затвердити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки. Основною вимогою відповідно до чинного законодавства є прийняття обласною радою рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки.
З огляду на вищевикладене, проектом рішення обласної ради передбачено надати дозвіл комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки. Дякую.
О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання? Пропозиції, зауваження?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 53, не голосували – 6: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання дозволу Івано-Франківській обласній базі
спеціального медичного постачання на розроблення технічної документації із землеустрою”.
Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Шановні колеги! До обласної ради з клопотанням звернулася Івано-Франківська обласна база спеціального медичного постачання про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості орієнтовною площею 1 га, яка розташована за адресою: вул. Марка Черемшини, 2, селище Солотвин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, та використовується для обслуговування будівель Івано-Франківської обласної бази медичного постачання. На
земельній ділянці знаходяться об’єкти нерухомого майна, а саме будівлі та споруди спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які перебувають у власності обласної ради та є в користуванні Івано-Франківської обласної бази спеціального медичного постачання.
З метою належного виготовлення документації із землеустрою, здійснення державної реєстрації права власності Івано-Франківської обласної ради та права постійного користування Івано-Франківської обласної бази спеціального медичного постачання на вказану земельну ділянку в органах державної реєстрації майна необхідно видати та затвердити технічну
документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості, основною умовою чого є наявність дозволу власника земель, тобто обласної ради на виготовлення документації.
Якщо немає запитань, прошу підтримати…
О.Сич. Колеги, є запитання до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зауваження?
Також немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 51, не голосували – 7: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про надання згоди на передачу земельних ділянок у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області, які розташовані у м. Коломиї, вул. І. Франка, 8, 10, 12”.
Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Ю.Рошко. Враховуючи протокольні доручення голови обласної ради щодо врегулювання земельних відносин між обласною радою та територіальними громадами області, до
Коломийської міської ради було направлено листа № 12-161/515/117 від 29.05.2024 року з проханням розглянути можливість передачі з комунальної власності Коломийської міської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області земельних ділянок, на яких розташовані будівлі Коломийського педагогічного фахового коледжу Івано-Франківської
обласної ради площею 0,2718 га по вул. Івана Франка, 12, 0,3996 га по вул. Івана Франка, 10, 0,2512 га по вул. Івана Франка, 8.
Розглянувши звернення обласної ради, Коломийською міською радою було прийнято рішення №3590-54/2024 від 27.06.2024 року “Про передачу земель комунальної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області”.
З огляду на вищевикладене, проектом рішення обласної ради передбачено надати згоду на передачу земель комунальної власності Коломийської міської ради у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області. Тобто, Коломия передає нам
земельні ділянки усі три.
О.Сич. Наголошуємо, колеги, бо на засіданні президії деякі наші колеги не розібрались. Коломийська міська рада нам передає. Ми там знайшли з нею порозуміння, тому що під нашою власністю не були оформлені земельні ділянки. Ми їм передали в місто деяку власність, яка нами не використовується, вони натомість нам передають земельні ділянки.
Чи є запитання, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 52, не голосували – 6: рішення прийнято.
Наступне питання аналогічного характеру – “Про надання згоди на передачу земельної ділянки у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області, яка розташована у м. Коломиї, вул. Ю. Шкрумеляка, 26”.
Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Шановні депутати! Питання є аналогічне, тільки тут передається земельна ділянка 0,7129 га. Це будівля – комунальний заклад “Івано-Франківський обласний госпіталь”, розташована по вул. Юрія Шкрумеляка, 26.
Якщо немає запитань, прошу підтримати та проголосувати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 52, не голосували – 6: рішення прийнято.
Я при цій нагоді, колеги, в чергове наголошую те, що я весь час кажу. Десятки і десятки років існують наші обласні заклади, деякі, а в них не врегульовані питання землі, меж. Деколи буває таке, що навіть користуються спорудами, які на балансі не стоять. Таке буває. Хтось же ж колись має наводити з цим порядок.
Двадцять дев’яте питання – “Про надання у постійне користування Івано-Франківському обласному навчально-курсовому комбінату земельної ділянки”.
Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Юрій Юрійович.
Ю.Рошко. До обласної ради з клопотанням звернувся Івано-Франківський обласний навчально-курсовий комбінат щодо надання в постійне користування земельної ділянки площею 0,7 га, яка розташована по вул. Галицькій, 12 у с.Залуква Івано-Франківського району, для обслуговування нежитлових будівель.
На вказану земельну ділянку зареєстровано право спільної власності за Івано-Франківською обласною радою та присвоєно кадастровий номер 2621283301:01:001:1311, цільове призначення – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру.
Крім того, на земельній ділянці розташовані нежитлові будівлі, які є в користуванні Івано-Франківського НКК, та є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підтверджується свідоцтвом на право власності на нерухоме майно від 20.09.2007 року.
З огляду на вищевикладене, та враховуючи всі попередньо викладені матеріали, проектом рішення обласної ради передбачено надати Івано-Франківському обласному навчально-курсовому комбінату в постійне користування земельної ділянки площею 0,7 га, кадастровий номер 2621283301:01:001:1311.
Якщо немає запитань, будь ласка…
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення?
Також немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 53, не голосували – 4: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про припинення (реорганізацію) комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради”
(код ЄДРПОУ 22184058) шляхом приєднання до комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 31792419)”.
Проект рішення номер 30 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Після прийняття рішення про реформування комунального лісового господарства Івано-Франківської області уповноваженим органом управління підприємств є наглядова рада. Відповідно до Положення про наглядову раду до її компетенції входить аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. За результатами проведеного аналізу фінансової звітності було встановлено, що підприємство постійно працює на межі неплатоспроможності. Загальна площа лісового фонду складає всього 1480 га, при цьому захисні ліси… тобто, становлять 80 відс. цієї площі. Структура вікових груп насаджень підприємства та обмежений режим
рекультування суттєво погіршує виробничу та лісогосподарську діяльність даного агролісництва.
Чисельність працівників згідно штатного розпису складає всього 11 чоловік, зараз
фактично є 8, люди звільняються, там немає хороших спеціалістів. Але витрати на адміністрування складають 34 відс. на собівартість виробленої продукції, тобто дуже маленькі площі, мале користування, відповідно заробітна плата займає такий великий відсоток собівартості.
Результати фінансово-господарської діяльності підприємства було обговорено членами наглядової ради, виконувачем обов’язків керівника комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво” і комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”. За результатами розгляду наглядова рада вирішила рекомендувати на розгляд постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, сесії обласної ради проект рішення “Про припинення (реорганізацію) комунального підприємства “Снятинське спеціалізоване агролісництво Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 22184058) шляхом приєднання до комунального підприємства “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 31792419)”.
Якщо немає запитань, прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Зауваження, пропозиції? Бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 51, не голосували – 7: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення Надвірнянським спеціалізованим агролісгоспом ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” та передачу їх у постійне користування”.
Проект рішення номер 31 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Цей проект рішення є продовженням основного рішення про реформування комунального лісового господарства Івано-Франківської області. Попередньо, якщо ви пам’ятаєте, було запропоновано 4 основні кроки реформування лісового господарства. Першим кроком передбачалось провести зміну власника комунальних спеціалізованих підприємств, що на сьогоднішній день реалізовано повністю, але не було розглянуто питання реформування Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”. Його ми планували провести, якщо ви пам’ятаєте, ми тоді говорили, за окремою процедурою.
Станом на сьогоднішній день розпочато процес припинення як юридичної особи даного підприємства. І тому для збереження і охорони лісового фонду, його раціонального та ефективного використання, приведення у відповідність технічної документації із землеустрою виникла необхідність передати його у постійне користування нашим комунальним підприємствам.
Даним проектом рішення обласна рада припиняє право постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.
Хочу повідомити вас про те, що підприємство систематично не сплачує земельний податок, що згідно статті 141 пункту Д Земельного кодексу України є підставою для припинення права постійного користування. Припинивши право постійного користування, передається… тобто, пропонується передати їм у постійне користування, комунальному підприємству “Богородчанський спеціалізований агролісгосп” Івано-Франківської обласної ради та частину комунальному підприємству “Коломийський спеціалізований агролісгосп Івано-Франківської обласної ради”.
Хочу зауважити, що передається в постійне користування, власність залишається за
обласною радою, тобто, це є спільна власність територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Також даним проектом рішення нашим комунальним підприємствам надається дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення… тобто, на сьогоднішній день ще не проінвентаризовано по Надвірнянському. 1264 га – це Ланчинська селищна територіальна громада, 122,7 га – це Делятинська селищна територіальна громада, 9,79 га – Надвірнянська міська територіальна громада.
Беручи до уваги вищенаведене, прошу підтримати даний проект рішення і проголосувати за нього, якщо немає запитань.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Сивак Аріна Володимирівна.
А.Сивак. Добрий день! Юрій Юрійович, підкажіть, будь ласка, чи після того, як ми передавали землі агролісу Івано-Франківській громаді, чи проявили ініціативу інші громади теж взяти такі землі собі. Якщо так, то яка була відповідь обласної ради? Якщо так, чи були якісь зауваження до їхніх пропозицій? І скажіть, будь ласка, якщо сьогодні рішення це не проходить, то які подальші кроки, які наслідки для обласної ради і власне для Надвірнянського агролісу?
Ю.Рошко. Дивіться, по першому питанню, звичайно, після того, як ми надали Івано-Франківській міській раді землі, до нас звернулася Надвірнянська громада, а також
Переріслянська громада. Тобто, якщо ми говоримо про Надвірнянську громаду, ми надали і Переріслянській, і Надвірнянській громаді, ми надали відповіді-листи. Ми не відмовляли, тобто, це не була відмова, ми говорили, що ми доопрацюємо деякі питання і розглянемо на наступній сесії обов’язково. Тому що якщо ми говоримо про Надвірну, по Надвірній на сьогоднішній день, якщо ми дивимось Порядок передачі, який ми приймали, там є чітко прописано: ділянки мають бути проінвентаризовані, і зареєстровано право постійного користування. На сьогоднішній день ще не проінвентаризовано біля 10 га по Надвірній і не зареєстровано ще право постійного
користування, оскільки ми тільки на минулій сесії прийняли рішення про затвердження технічної документації на 71 ділянку. Це великий об’єм роботи, і ЦНАП Івано-Франківський просто не встигає. На сьогоднішній день зареєстровано тільки десь в районі 60-70…
О.Сич. Дайте можливість договорити.
Ю.Рошко. …60-70 відс. від об’єму. Що стосується Перерісля, від Перерісля надійшла документація після того, як у нас було засідання постійної комісії, де ми… тобто, було рекомендовано розробити цей проект рішення про передачу, тому що було звернення податкової надвірнянської, податкової Івано-Франківська, де ми бачили критичну ситуацію даного підприємства.
Якщо ми зараз, на сьогоднішній день, не проведемо це рішення, фактично ці ділянки будуть залишатись безконтрольними, без нагляду, без охорони, тому що підприємство є банкрутом, фактично в стадії ліквідації, кожен день звільняються люди, і на сьогоднішній день це може бути дійсно погана ситуація. Тобто, ми не відмовляємось передавати, ми будемо розглядати всі звернення, але, будь ласка, треба спочатку зробити порядок з усіма ділянками, які на сьогоднішній день по Надвірнянському лігоспу, тоді можемо розглядати будь-які питання. Будуть звернення, будемо аналізувати. Тому що ті звернення, які надходили, там є багато зауважень, багато нюансів. Це треба обговорити. З Івано-Франківськом ми це обговорювали. Ми навіть проект рішення разом з ними розробляли. Ми брали матеріали лісовпорядкування, чи це вигідно, не вигідно їм. Тобто, це була співпраця. Тут просто прийшли… ну, ми просто фізично це не могли зараз взяти на цю сесію. Воно обов’язково буде розглядатись.
О.Сич. Волошин Сергій Ярославович, будь ласка.
С.Волошин. Юрій Юрійович, частково отримав на своє запитання відповідь. Але хотів сказати одне, що в липні місяці ви отримали якраз два звернення: перше звернення від Надвірної, від Надвірнянської територіальної громади 18.07., а друге 24.07. Підкажіть, будь ласка, невже не було часу, тобто, станом на зараз, вересень місяць, підготувати та провести цю інвентаризацію для того, щоб зараз передати землі дійсно громадам? А не передавати комунальному підприємству, проводити інвентаризацію і просто відтягувати цей процес? Дякую.
Ю.Рошко. Дивіться, на сьогоднішній день інвентаризація фактично неможлива, тому що підприємство не може перераховувати кошти, там всі рахунки заблоковані. Ми й так цю 71 ділянку, ми давали дозвіл на затвердження технічної документації по Надвірній на минулій сесії, я фактично просто випросив у виконавця, який виконував технічну документацію, і випросив, тому що ми не доплатили ще їм кошти. Я просто попросив: дайте нам, будь ласка, цю документацію, щоб ми затвердили, щоб ми зробили порядок з цими ділянками. Тобто, тут немає такого, що ми не хочемо передавати. Є певний процес, є певний час, який потрібен для того, щоб це все організувати. Ну, це не робиться за пів дня. І ділянки, земля ж нікуди не діваються, вона залишається власністю обласної ради.
О.Сич. Качур Олег Васильович.
О.Качур. Шановний Юрій Юрійович, у мене таке питання. Коли передавалась земельна ділянка, земля Івано-Франківській територіальній громаді, всі були “за”, і це був добрий
приклад. І я, опираючись на… Миколи Васильовича, сьогодні почув, що два роки пророблялася ця дорожня карта. Дійсно, так. Ви зробили… ще більше скажу. Обласна рада прийняла процедуру, за якою будуть передаватись ті ділянки. Коли дійшло до Надвірної, вони зробили все згідно процедури. Вони створили комунальне підприємство, вони прийняли певне рішення, вони дали вам пакет документів. І складається таке враження, що на Надвірній зупинились, і потім ви приймаєте рішення ці земельні ділянки передати – цілком законно й правильно – нашим комунальним підприємствам.
У мене питання: чому зупинилось іменно на Надвірній? Проблема в Надвірній чи в чомусь інакше? Дякую.
Ю.Рошко. Олеже Васильовичу, тут немає жодних якихось питань по Надвірній. Я ще раз кажу: якщо ми відкриємо Порядок, там написано чітко “проінвентаризовані, зареєстровано право постійного користування”. Ми недореєстрували, ми фізично це не могли зробити. Через що ми й написали, бо самі бачимо, що ми це не зробимо.
Тобто, якщо наступний раз… ми будемо дивитись, можемо передати до реєстрації по
Надвірній в Надвірнянський район, там вони можуть зареєструвати, можливо, швидше. Франківськ реєструє дуже повільно і, на жаль, так воно є. Тобто, це чисто технічне питання і жодних якихось…
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Колеги задають питання, я задам трошки в іншому ракурсі питання до вас.
Скажіть, будь ласка, чи ви, коли готували документи на сесію, на комісію, готували керівництву обласної ради, усвідомлювали те, що ви надаєте достовірні документи, вичерпну інформацію, яка не буде суперечити законодавству України? Це перше питання.
Друге питання. Чи ви усвідомлюєте той факт, що якщо ви неправильно надавали
документацію, невірно інформували, ви будете притягнуті до відповідальності згідно статті 191 Кримінального кодексу, статті 351 Кримінального кодексу, статті 367 Кримінального кодексу, а також статті 366 Кримінального кодексу? Дякую.
Ю.Рошко. Я навіть не знаю, що відповісти на це питання. Вибачайте.
О.Сич. Ну, перш за все, коли Юрій Юрійович поступав на службу в органи місцевого самоврядування, він підписував відповідні документи, і зокрема етику поведінки службовця органу місцевого самоврядування. І я не думаю… у нас там прописані статті, які називає Тарас Теофілович, от, я сподіваюсь, що вони співпадають з тими, які може вказати прокурор, бо наразі Тарас Теофілович не є прокурором. Не лякайте, будь ласка, працівника обласної ради. Знаєте, це виглядає на шантаж трошки, так воно…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, немає запитань. Будь ласка, хто бажає взяти участь в обговоренні? Запишіться…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, ви не були записані, даруйте. Будь ласка, ні, якщо є запитання, будь ласка, Надія Левконович.
Н.Левконович. Пане Юрію, у мене наступне питання. Я пам’ятаю, на початку року, коли збиралась погоджувальна рада, і були присутні і керівники лісового господарства, також керівництво обласної ради – заступники і представники кожної фракції, і ми тоді обговорювали те питання: чи буде дійсно дотримання і той підхід, який буде відбуватись, – передача певних земель лісового фонду певним громадам. Було озвучено про те, що розробляється певна процедура, і та процедура, цей Порядок був затверджений у нас в квітні.
Якщо повертаємось ми до лютого, то в лютому місяці була проінформована кожна громада, щоб вони спрямували листи з пропозицією, і пройшли цю процедуру, надали документи.
У мене два питання. Перше: в який спосіб Івано-Франківська міська рада готувалась два роки до цього, якщо Порядок затверджений у квітні? І друге: чому на комісії не були розглянуті… (Без мікрофона).
Ю.Рошко. Фактично я почав працювати з березня місяця. Багато речей, які попередньо обговорювались, на жаль, я не був присутній. З Івано-Франківськом ми питання це обговорювали останні… перед прийняттям рішення про Порядок передачі досить тісно, і разом з ними ми опрацьовували питання передачі, враховуючи Лісовий кодекс, враховуючи Земельний кодекс, ми ці речі пропрацьовували. Вони вивчали матеріали лісовпорядкування, вони подавали свої пропозиції. Це був процес, який ми дійсно з ними опрацьовували. Вони звертались до ОКП, інформація була надана безпосередньо Олегом Богдановичем їм. Тобто, це була робота.
Що стосується Надвірної, тут не є питання, що ми не хочемо, ми будемо обговорювати ці питання так само з ними. Зараз нам треба владнати технічні питання, просто владнати технічні питання, зареєструвати, доінвентаризувати, а дальше приступимо до кожного… тому що ми ж прийняли Порядок, не тому, що ми не хочемо передати громадам, ми ж спеціально приймали цей Порядок, щоб була можливість на сьогоднішній день передати громадам, і воно є. І якщо ми не розглянемо на цій сесії, це не означає, що ми комусь відмовляємо чи не хочемо надавати. Ми ці документи протягом… до наступної сесії обов’язково… з Надвірної пропрацюємо, з Переріслем пропрацюємо і дальше винесемо на розгляд вам, депутатам, а ви будете приймати рішення передавати чи не передавати.
О.Сич. Шановні колеги! Запитання завершились. Будь ласка, запишіться для обговорення.
Палійчук Микола Васильович, будь ласка.
М.Палійчук. Шановні колеги! В першу чергу прошу всіх підтримати дане рішення, тому що воно потрібне, бо Надвірнянське підприємство ліквідовується, треба комусь його охороняти і вести господарську діяльність. А друге, розділити два питання. Тому що у питанні передачі громаді ми напрацювали спеціально механізм і процедуру. Франківськ звернувся два роки тому, і власне їх звернення стало каталізатором напрацювання наших проектів рішень, які прийняті і дають можливість нам передавати.
До нас у липні звернулися Перерісль і Надвірна.
І ми готові передавати, але перед тим, як передавати, ми не будемо передавати, щоб ви розуміли, всі громади, що мають певну кількість площі на своїй території, їм передавати. У Франківську я сам об’їздив всі ділянки, подивився, проаналізував. У Франківську ми передали 900 га. Ми ставимо питання: чи можете ви утримувати, чи є комунальне підприємство, чи є план розвитку? 900 га, при бюджеті міста Івано-Франківська власних доходів загального фонду 3 млрд 600 тис. гривень і створення підприємства… зрозуміло, що можуть утримувати. Причому, що подані документи Надвірною і Переріслем абсолютно однакові, такі, як подав Франківськ, абсолютно. Або одна людина писала, або просто переписали. Але ліси інакші, кількість лісів інакша. Вперше звернувся Перерісль: передайте нам 2948 га, це 19 ділянок. Вони у нас проінвентаризовані, ми можемо їх передавати. Але бюджет Перерісля, власний загальний фонд 20 млн гривень.
Тому я кажу: давайте ми перше наведемо порядок в Надвірній, потім зберемо комісію, запросимо всіх депутатів, які хочуть, їдемо у Перерісль, зустрічаємось з головою, кажемо: дивіться, полянки, невеличкі ділянки, які можна під рекреацію, можна якесь будівництво, виробництво, нема питань, а якщо масив лісу – столітні дуби, для чого вам тратити кошти з бюджету, якого ви не маєте, щоб охороняти? Якщо переконає, каже: ні, у мене є гроші, – звичайно, що даємо. Звертається Надвірна, я більше схильний Надвірній надавати. Ми будемо розглядати рішення, тому що Надвірна має затверджено на початку року 320 млн гривень власних доходів загального фонду і просить 2077 га на 71 ділянці. 30 відс. ще не пореєстровано, і 9,79 га є не проінвентаризовано. Треба завершити цю процедуру, щоб передавати. Ми не можемо передавати не пореєстровані, без кадастрового номера, не реєстровані ділянки.
Тому процедура абсолютно окрема. Я прошу підтримати це рішення. І навіть ми говорили з Ростиславом Степановичем – керівником фракції “Європейська Солідарність”… (Без мікрофона).
О.Сич. Дайте завершити, будь ласка.
М.Палійчук. …пропозицію під час обговорення, що прийняти за основу, потім включити пропозицію, що на наступній сесії розглянути питання передачі Надвірній, Переріслю і Коломиї, бо Коломия також готує пакет документів щодо передачі. Ми всі розглянемо, хто звернеться до нас, але з виїздом на місце, зустрінемось з мером міста Надвірни, з головою Переріслянської ОТГ, подивимось, які ділянки вартують. Якщо всі, хто каже, передаємо, немає питань, але це будуть приймати рішення члени комісії і депутати, ніхто інший. Прошу підтримати, бо це важливо, щоб підприємство функціонувало.
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Прошу, якщо я не встигну закінчити, мені також продовжити.
Дивіться, при підготовці даного рішення не була врахована в повній мірі вся документація, всі законодавчі акти, які діють в Україні. Я зараз говорю про Основний закон України – Конституцію, Земельний кодекс. Я просто хочу зупинитись на профільному кодексі – Лісовому кодексі. Ніде не вказано в проекті рішення, що є стаття 7 Лісового кодексу, що об’єктом права власності лісів є український народ. Від імені українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Чудово! Але стаття 11 Лісового кодексу говорить, що право комунальної власності на ліси реалізуються територіальними громадами безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування, або комунальні підприємства, що й зробила обласна рада, коли прийняла рішення про процедуру передачі, умови передачі.
Наступне. Дивно звучить питання від доповідача, що ЦНАП не встигає. В області понад 50 ЦНАПів, якби хотіли, зробили би давно.
Далі, щодо банкрутства – дивно, кошти виділялись на інвентаризацію підприємства “Облагроліс”, Надвірнянському облагролісу, і ми прийняли, по-моєму, результати інвентаризації. Дивно.
Коли говорять, що там хватає, там не хватає, дуби і тому подібне… до речі, хочу сказати, що Івано-Франківській громаді передали ліс, і близько 20 відс. того лісу знаходиться під лініями електропередач, які не можна використовувати як лісові землі, ще й треба буде збирати кошти за те, що проходять лінії електропередач.
В цілому чому я, пане голово, зупинився на тому? Ви дуже вірно задали запитання прокурору: чому звертаються до обласної ради та порушують кримінальні провадження щодо земель, які нібито хтось десь забрав. Чому? Тому що з самого початку не було правильно визначено. Я вам скажу, в чому річ. Право власності визначається згідно Конституції. Коли я в керівника, який зараз доповідає перед нами всіма, спитав: скажіть, а коли і в який спосіб обласна рада набула право власності на ліси так званого тепер Надвірнянського райагролісу? Мені показують, от, Богородчанська районна рада прийняла таке-то рішення. Богородчанська – це одне, а Надвірнянська… Покажіть, коли Надвірнянська районна рада у 1996 році передавала обласній раді комунальні ліси. До сьогоднішнього дня такого рішення нема, і його ніхто не знайшов.
Якщо ми говоримо про Лісовий кодекс, про Конституцію України, про Цивільний кодекс, стаття 316, 317, я вважаю, що право розпоряджатись цим є у громад. Чому? Тому що це в межах адміністративного устрою громад. Те, що неправомірно надається документація, трошки перекручується під певним кутом, я ні в якому разі не шантажував, я питав, чи вас як голову обласної ради інформували, які закони, які положення Конституції, Лісового кодексу, Цивільного кодексу застосовувались при підготовці рішення про розгляд депутатським корпусом. Тому я вважаю, даний проект рішення треба відкласти, доопрацювати…
О.Сич. Дайте можливість договорити Тарасу Теофіловичу.
Т.Виноградник. Дякую. Вважаю, що його треба відкласти, зняти з розгляду, доопрацювати, щоб воно відповідало всім вимогам законів.
Дуже, дійсно, до речі, казали і ви, голово, і заступник Микола Васильович, і доповідач: є звернення голови Надвірнянської районної ради, який представляє весь район, те, що ми говорили сьогодні про повноваження районних рад, є звернення і рішення сесій Надвірнянської територіальної громади і Переріслянської територіальної громади. Ну, не може один представник і один керівник, вміло мотивуючи або підтасовуючи документи, скасовувати їхнє волевиявлення, їхнє бажання.
Я пропоную переглянути, розглянути в правовій площині, щоб воно відповідало духу і силі закону. Дякую.
О.Сич. Левконович Надія Михайлівна.
Н.Левконович. Шановні колеги! Дивіться, я переглядаю, ще раз піднімаю проект рішення, в якому є пояснювальна записка. В пояснювальній записці чітко йде про те, яким громадам що передається. В продовження до пояснювальної записки наведені таблиці. В таблицях чітко зазначені, перелічені, пронумеровані земельні ділянки з кадастровими номерами. Ви нам розповідаєте про те, що немає інвентаризації. Але ви склали певний перелік земельних ділянок, котрі передаються від одного комунального підприємства іншому. І цей реєстр є складений. Що стосується Надвірнянської, – 71, що стосується Переріслянської, – 19 ділянок. Перегляньте, будь ласка, ще раз, можливо, ви дійсно не звернули на це уваги. Це перше питання.
Друге, така ж сама історія, якщо підняти проект рішення, був на червневій сесії, коли передавалась Івано-Франківській міській територіальній громаді, в такий самий спосіб було укладено і сформовано рішення. Тому в чому ж тоді різниця? Від одного комунального підприємства йде на дві громади: одній громаді ми передаємо, на іншій ми створюємо проблеми. Дякую.
О.Сич. Колеги, завершилось обговорення. Є ще бажаючі щось сказати?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, у мене… ні, ні, я зараз поставлю на голосування. У мене таке враження, знаєте, що кожен говорить те, що він запланував, але не слухає іншого. От людина запланувала так сказати, і вона так собі сказала, іншого не слухає.
Якби ми зараз зробили перерву в сесії, скажімо, і зустрілись через тиждень, чи могли б ми напрацювати і розглянути проекти рішень про передачу тим громадам, які… які документи до нас поступили? З того, що я почув, я не спеціаліст у галузі лісового господарства, одній громаді ми можемо розглядати… Чому? Та тому що проведена повністю інвентаризація земель, присвоєння кадастрових номерів. Так? Другій громаді ми навіть не зможемо це зробити, наскільки я зрозумів, тому що інвентаризація не завершена і кадастрові номери не присвоєні, не зареєстровані. Колеги, то це не має значення, чи ці землі перебувають в користуванні Надвірнянського лісгоспу чи Богородчанського, чи Коломийського. Треба завершити інвентаризацію, бо без неї воно не передається, бо без неї не передається. А через Надвірнянський ми це зробити не можемо, бо він у стадії ліквідації. Не плутайте технічні питання з якимись політичними. Не пхайте політичний підтекст під технічні питання.
Я єдине, що можу гарантувати: до нас на сьогоднішній день поступили два пакети документів від двох громад, ми обов’язково їх розглянемо, обов’язково. Я як голова обласної ради забезпечу процедуру розгляду на комісіях і на сесії обласної ради. Мій заступник вже буде забезпечувати супровідний контекст, аби це все було прозоро: їхати на місце з представниками всіх фракцій, спілкуватись з головою громади і тому подібне. Але в будь-якому разі ці питання будуть розглянуті, навіть згідно закону про звернення ми зобов’язані їх розглянути. Те, що сьогодні з технічних підстав ми не можемо їх розглянути, – це вже інше питання. Технічні підстави і моменти не плутайте з політикою. І навпаки: не підсовуйте політику під технічні питання.
Але зрештою кожен має право голосувати так, як він вважає за доцільне, тому, колеги, я ставлю на голосування. Будь ласка, визначайтесь.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Прошу? За основу. За – 38, проти – 3, утримались – 0, не голосували – 14: рішення не прийнято.
Переходимо до наступного питання.
Розглядається питання “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів круглих хвойних порід) спеціалізованих комунальних агролісогосподарських підприємств обласної ради”.
Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Надійшло звернення командира військової частини А7166 Міністерства оборони України з проханням надати допомогу у вигляді лісоматеріалів круглих хвойних порід у кількості 70 м3 для здійснення заходів з національної безпеки і оборони. В грошовому
еквіваленті це орієнтовно 175 тис. гривень плюс погрузка, це біля 200 тис. гривень.
Будь ласка, прошу…
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції, бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 44, не голосували – 11: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів) спеціалізованих комунальних агролісогосподарських підприємств обласної ради”.
Проект рішення номер 33 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Це аналогічний проект рішення. До обласної ради надійшло звернення начальника Військово-медичного клінічного центру Північного регіону військової частини А3306 з проханням надати допомогу в наданні лісоматеріалів круглих хвойних порід у кількості 80 м3 для проведення ремонтних робіт лікувальних корпусів. В еквіваленті гривневому це десь 200 тис. гривень.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Зауваження, пропозиції? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 47, не голосували – 8: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання згоди комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на проведення будівельних робіт з реконструкції об’єкта нерухомого майна”.
Проект рішення номер 34 – в окремій брошурі.
Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я
обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. На президії, шановні депутати, враховуючи клопотання комунального
некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” від
11 червня, погодження департаменту охорони здоров’я від 26 червня, беручи до уваги висновки та рекомендації постійних комісій обласної ради до вашої уваги, пропонується рішення “Про надання згоди комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на проведення будівельних робіт з реконструкції…”, мова йде про реконструкцію приміщень екстреної медичної допомоги, хірургічного корпусу і стерилізаційної.
О.Сич. Дякую. Колеги, чи є запитання, зауваження, пропозиції? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 46, не голосували – 9: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання згоди комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” на проведення будівельних робіт з реконструкції об’єкта нерухомого майна”.
Проект рішення номер 35 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується рішення щодо… проект рішення щодо надання Прикарпатському клінічному онкологічному центру Івано-Франківської обласної ради на проведення будівельних робіт з реконструкції об’єкта нерухомого майна, а саме мова йде про реконструкцію частини приміщень радіологічного корпусу для встановлення радіотерапевтичної системи, тобто, мова йде про лінійний прискорювач, який ми очікуємо у нас давно і плануємо до кінця жовтня, до кінця року, скажімо, встановлення.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 49, не голосували – 6: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про передачу на баланс іншого окремого індивідуально визначеного майна комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради”.
Проект рішення номер 36 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення “Про передачу на баланс іншого окремого індивідуально визначеного майна комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради”. Мова йде про передачу автомобіля, транспортного засобу ГАЗ-21214 власне для надання допомоги пацієнтам центру психічного здоров’я у віддаленому корпусі, мова йде про гірські і передгірські місцевості.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 50, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.
Проект рішення номер 37 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проект рішення щодо надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”, а саме списання рентгенапарату РУМ-7 1970 року та рентгенапарату РУМ-7 з трубкою рентгенівською 1962 року.
О.Сич. Чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 49, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” на списання апарату рентгенотерапевтичного РУМ-17”.
Проект рішення номер 38 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проєкт рішення щодо надання дозволу
комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” на списання апарату рентгенівського РУМ-17, оскільки він не придатний до подальшої експлуатації у зв’язку з повним фізичним та моральним зношенням. Прошу підтримати.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 49, не голосували – 5: рішення прийнято.
“Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.
Проект рішення номер 39 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я
обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проект рішення “Про надання дозволу
комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”. Мова йде про 5 автомобілів у зв’язку з непридатністю для подальшої експлуатації та повним фізичним та моральним зносом. Автомобілі представлені у проекті.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
О.Бойчук. Дякую.
О.Сич. За – 49, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.
Проект рішення номер 40 – на окремому аркуші.
Доповідає Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла.
Будь ласка, Василь Іванович.
В.Гладій. Проектом рішення передбачено взяти до відома постанови та рішення судів і другим пунктом надати товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничий відвід площею 14,8 га для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску, яке знаходиться на відстані 500 м на схід від хутора Москалі тоді ще Рогатинського району Івано-Франківської області. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є бажання взяти участь в обговоренні цього питання? Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Тому ставлю на голосування за основу і в цілому, шановні колеги. Прошу визначатись.
За – 20, утримався – 1, не голосували – 27: рішення не прийнято.
Розглядається питання “Про депутатські запити”.
Проект рішення номер 41 – на окремому аркуші.
Доповідач: Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.
Будь ласка.
В.Гладій. Проектом рішення пропонується підтримати депутатські запити згідно з додатком і спрямувати їх за належністю.
Колеги, в додатку є два депутатські запити: депутатський запит Тараса Виноградника до керівника окружної прокуратури міста Івано-Франківська та начальника Головного управління поліції в області щодо надання інформації про хід розслідування кримінального провадження номер такий-то від 30 грудня 2021 року, встановлення причетних до вчинення злочину осіб, повідомлення їм про підозру.
І депутатський запит Миколи Палійчука та Богдана Хлівінського до голови обласної державної адміністрації, начальника обласної військової адміністрації та виконувача обов’язків начальника служби відновлення та розвитку інфраструктури в області щодо вжиття заходів та проведення ремонту під’їзду до міста Рогатина з дороги Н30 Стрий – Ізварине до дороги Н09 Мукачеве – Львів по вулиці Шевченка автомобільної дороги загального користування державного значення. Але я маю інформацію, що є ще інші депутатські запити, тому пропоную проголосувати за основу, а тоді вже визначатись по всіх запитах, і цих, що є, і тих, що зараз поступлять в залі засідань. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Я хочу звернути увагу на таку річ. Я не готовий зараз сказати, чи це у нас прописано в Регламенті, але, колеги, давайте депутатські запити, будь ласка, якщо ви це робите,
заздалегідь в апарат обласної ради з супровідним листом, ну, так як будь-який проект рішення: прошу взяти до розгляду на черговій сесії обласної ради депутатський запит… тра-та-та. Тому що ми… от, припустимо, я не хочу називати депутата, ну, нам прийшла копія депутатського запиту до когось там. Ну, прийшла копія, ми звідки знаємо, що з ним робити. Копія прийшла, ну, взяли до відома. А ви уявляєте, що депутат хоче, щоб ми це розглянули на сесії обласної ради. Ми ж це не знаємо.
Якщо на сесії депутат оголошує запит, то нема питань, він може просто вийти на сесії… і то, зачитавши письмово вручити, тоді це буде, скажемо, на сесії, це буде зафіксовано в стенограмі, що депутат давав запит з голосу, давши текст, а документально до сесії зі супровідним листом. Ми ж не можемо здогадуватись депутат дав запит, не дав запит, що він хоче з ним робити, а може він переплутав запит зі зверненням. Ну, я ж не знаю. Просто чисто технічно, щоб ви зрозуміли, так легше працювати.
Ставлю на голосування, колеги, за основу.
Прошу визначатись.
За – 44, не голосували – 6: рішення прийнято.
Ну, і Василь Іванович казав, що є в залі.
Є, Наталя Перцович. Будь ласка, увімкніть мікрофон.
Н.Перцович. Перепрошую, десь може не до кінця вивчила Регламент, або мені неправильно підказали, не подала, хоча думала, що внесу цей запит депутатський з голосу.
Прошу внести до даного питання 41 депутатський запит Наталії Перцович до голови обласної ради Олександра Сича та голови ОДА Світлани Онищук щодо відзначення у 2025 році 80-ліття з часу проведення героїчного бою під Космачем під командуванням Мирослава Симчича (Кривоноса).
Депутатський запит додається. Якщо потрібно, можу його зачитати.
О.Сич. Тобто, текст є запиту, так? Подасте, будь ласка, до проекту рішення.
Колеги, є пропозиція депутата, це, скажемо, внесення змін до проекту існуючого рішення.
Хто за внесення такої зміни? Прошу голосувати.
За – 44, не голосували – 7: рішення прийнято.
І в цілому проект рішення “Про депутатські запити” з врахуванням того депутатського запиту, що ми щойно проголосували.
Прошу визначатись.
За – 46, не голосували – 5: рішення прийнято.
Колеги, у нас в порядку денному є ще питання “Різне”. Чи є бажаючі висловитись в цьому питанні?
Будь ласка, запишіться.
Качур Олег Васильович.
О.Качур. Шановний Олександре Максимовичу, шановні колеги-депутати! У мене є пропозиція повернутись до питання номер 4 порядку денного “Про звернення обласної ради щодо критичного стану енергетичної інфраструктури”, а саме: якщо є можливість, прибрати третій пункт даного звернення, що говорить “Відмовитись від хибної ідеї витрачання коштів на добудову за російською технологією атомних енергоблоків Хмельницької АЕС”. Дякую.
О.Сич. Колеги, я прошу вибачення, але ми не можемо повернутись до прийнятого рішення, ми можемо повертатись до рішення, яке не прийняте, аби повторно його розглянути, тоді ми повертаємось, а рішення вже проголосовано, прийнято.
Може я щось неправильно розумію, але у нас так прописано в Регламенті. Ну, то я інакше зробити не можу. Прошу вибачення. Але тоді треба було власне, я ж тоді наголошував.
Так само, обговорюючи цей текст звернення, я казав: так, воно виглядає не зовсім коректно, але я з поваги до доповідача не став ставити пропозицію. Будь-хто з вас міг поставити пропозицію або сам доповідач.
Вона не була поставлена, ми рішення прийняли. Бо ми можемо створити прецедент, можемо тоді повертатись до всіх прийнятих рішень. Це неправильно.
Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.
Р.Кукурудз. Олександре Максимовичу, дякую. У мене така організаційна ремарка, зважаючи на сьогоднішню присутність, нечисленну таку присутність колег-депутатів, я би десь пропонував все-таки координувати день призначення сесії з іншими важливими подіями у місті, тому що сьогоднішній інвестиційний, чи як там, форум, на якому мали виступати частина наших депутатів, як би викликав їхню відсутність. То може, щоб ми якось так координували все-таки такі важливі події в місті і зважали на те, що частина колег все-таки може бути відсутня при одноденному одномоментному проведенні таких заходів? Дякую.
О.Сич. Колеги, можу вас проінформувати, що заздалегідь, за місяць до сесії ми спілкувались з керівництвом адміністрації, перепитували про плани один одного. Я повідомив, що у нас 3 вересня буде урочиста сесія, 20 вересня буде чергова сесія. Не було жодних пропозицій чи зауважень, що у цей день у нас є якісь накладки, заходи і тому подібне.
Даруйте, і сесія була призначена розпорядженням голови знову ж таки заздалегідь. Ми ж не можемо, скажемо, міняти проведення сесії з уваги на те, що там хтось щось запланував провести в області.
Даруйте, але ми все-таки вищий повноважний орган обраної влади в області.
Тарас Теофілович, будь ласка.
Т.Виноградник. Дякую, пане голово. В доповнення до ваших слів хочу сказати. Ростислав Кукурудз є членом нашої комісії, постійної комісії обласної ради, і Олександру Леонідовичу Шевченку, і мені також було направлено запрошення на участь у міжнародному форумі. Але ми знаємо, що ми є депутати обласної ради і беремо участь в роботі обласної ради. Ми просто виставляємо пріоритети. Дякую.
О.Сич. Ну, тут ключове слово “пріоритети”.
Колеги, хто ще хоче взяти участь в питанні, що символічно означає торжество демократії, – “Різне”? Хто що хоче – може говорити.
Немає?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Дякую. Наш порядок денний вичерпаний. І я тридцять третю сесію обласної ради восьмого демократичного скликання оголошую закритою.
(Звучить Гімн України).
Голова обласної ради Олександр Сич
Консультант Галина Кубік