Стенограма пленарного засідання (21.06.2024)

С Т Е Н О Г Р А М А
ТРИДЦЯТЬ ПЕРШОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 21.06.2024 р.

 

О.Сич. Шановні депутати! Шановні пані і панове! Будемо розпочинати нашу роботу.

Прошу зайняти всі свої робочі місця, закласти карточки у відповідні гнізда, щоб було показано, що ви вже присутні в залі, і щоб ми могли провести реєстрацію.

Отож, шановні колеги і шановні присутні, до обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.

За результатами письмової реєстрації в сесійній залі присутні 65 депутатів, відсутні – 19, зокрема: у відрядженні – 4, на лікарняному – 3, з інших поважних причин – 2, з невідомих причин відсутні 10 депутатів. Можливо, хтось з них доєднається до сесійної роботи.

Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Тому я прошу увімкнути, зрештою, вона вже увімкнута, електронна система, депутатів прошу зареєструватися.

Згідно з електронною реєстрацією у залі присутні 67 депутатів.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту обласної ради наша сесія є правомочною та оголошується відкритою.

(Звучить Гімн України).

(Звучить молитва).

Шановні колеги! Я зразу так, аби ми принагідно це зробили, прошу хвилиною мовчання вшанувати всіх захисників України, всіх цивільних громадян України, які загинули внаслідок московської агресії.

(Хвилина мовчання).

Дякую.

Колеги, і традиційно в умовах режиму воєнного часу з уваги на заходи безпеки обласне телебачення “Галичина” не буде здійснювати пряму трансляцію, однак пізніше у записі будь-хто може переглянути нашу сесію.

Одночасно наполегливо усіх прошу, особливо “зірок Ютубу” не транслювати жодних повідомлень під час проведення сесії у прямий ефір.

Шановні колеги! Уже стало такою доброю традицією протягом ведення широкомасштабної агресії проведення благодійної спортивно-патріотичної акції “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України”. Цього року вона відбулася 18 травня 2024 року. І це історія шляхетних вчинків, неймовірних емоцій на спортивних майданчиках і  насолода спілкування нас, депутатів, поза ними.

Головні завдання благодійної акції полягали в залученні депутатів рад усіх рівнів до благодійного збору коштів для потреб Збройних Сил України, посиленні співпраці органів місцевого самоврядування області, пропагуванні фізичної культури, спорту та здорового способу життя.

Дякую виконавчому апарату обласної ради за добру організацію цих змагань і цієї спортивно-патріотичної акції, командам органів місцевого самоврядування області дякую за участь, за благодійний внесок для підрозділів Збройних Сил України і дякую кожному колезі-депутату, а особливо колегам-головам органів місцевого самоврядування за організацію своїх команд для участі у спартакіаді і за особисту участь. Я хочу наголосити, що, окрім вашого слуги покірного, особисту участь на спортивних майданчиках у змаганнях взяли Василь Попович – голова Івано-Франківської районної ради, Василь Андрієшин – Бурштинський міський голова, Олег Кантор – Галицький міський голова, даруйте, не Галицький міський голова, “Князь міста Галича”, Іван Дирів – Долинський міський голова. До речі, сьогодні Івану Диріву виповнюється ювілейних
45 років, тому хоч він, не знаю, чи є, чи ні, але давайте його так, принаймні, онлайн привітаємо з Днем народження, побажаємо всього найкращого аплодисментами.

(Оплески в залі).

Андрій Найда – Калуський міський голова, Сергій Насалик – Рогатинський міський голова, Ігор Петрук – Тлумацький міський голова, Юрій Плосконос – Косівський міський голова, Андрій Мироняк – Яремчанський міський голова, Ростислав Заремба – Богородчанський
селищний голова, Анатолій Лущак – Лисецький селищний голова, Богдан Клим’юк –
Делятинський селищний голова, Сергій Радиш – Рожнівський сільський голова, Роман Крутий –
Ямницький сільський голова, Андрій Гунда – Пасічнянський сільський голова.

Із 62 рад територіальних громад та 6 районних рад до акції долучилися 4 районні ради, 22 сільські, селищні та міські ради, а також обласна рада.

Представники двох територіальних громад – Отинійської та Чернелицької хоча підтримали благодійну акцію, перерахувавши кошти для Збройних Сил України, однак самі не змогли взяти участь, на жаль, у змаганнях.

Усього за час проведення благодійної спортивно-патріотичної акції “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України” депутатами сільських, селищних, міських рад, районних та обласної рад надано підтримку у вигляді фінансової допомоги не з бюджету, а з власних коштів грошима на суму 312 тис. гривень, зокрема:

– для 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Сухопутних військ Збройних Сил України – 60 тис. гривень;

– для 102-ї окремої бригади територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського – 42 тис. гривень;

– для Навчального центру аеророзвідки (Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки) – 210 тис. гривень;

– шляхом придбання військового спорядження на суму близько півтора мільйона гривень, якщо точніше – 1 млн. 483 тис. 816 гривень.

Якщо це підсумувати, то це приблизно 1 млн 800 тис. гривень.

За ці кошти придбано та передано військовим частинам 3 автомобілі, 3 квадрокоптери, 8 дронів, а також комп’ютерне обладнання, автозапчастини, пальне, будівельні матеріали, медикаменти, військовий одяг, взуття і так далі.

Усі переможці змагань нагороджені кубками та грамотами, а всі учасники благодійної акції – подяками і медалями.

В теперішньому рішенні, проекті рішення “Про розподіл коштів обласного бюджету” ми передбачаємо призовий фонд для кожної команди і для кожного учасника в індивідуальних видах спорту для покращення спортивної матеріально-технічної бази, а зараз ми хочемо вручити переможцям в загальнокомандному заліку відповідні нагороди за те, що вони стали
переможцями. Дозвольте їх вручити.

Н.Зорій. За підсумками змагань благодійної спортивно-патріотичної акції до Дня Героїв “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України” 340 очок з усіх видів спорту та почесне ІІІ місце здобула збірна команда Рогатинської міської ради.

Запрошуємо секретаря Рогатинської міської ради Христину Сороку отримати нагороду.

(Оплески в залі).

Для оголошення срібного призера благодійної спортивно-патріотичної акції до Дня Героїв “Місцеве самоврядування Прикарпаття – Збройним Силам України” запрошується Василь Гладій – голова організаційного комітету благодійної спортивно-патріотичної акції, перший заступник голови обласної ради.

В.Гладій. Шановні колеги! Почесне ІІ місце, і це правильно, бо не може організатор вигравати, бо тоді, ви самі розумієте, все має бути по-людськи, – 381 очко присуджено збірній команді Івано-Франківської обласної ради.

Нагороду отримує голова обласної ради Олександр Максимович Сич.

(Оплески в залі).

Н.Зорій. Найбільшу кількість очок – 395, а отже І місце здобула збірна команда
Делятинської селищної ради.

Запрошуємо Делятинського селищного голову Богдана Клим’юка отримати нагороду.

(Оплески в залі).

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Вітаємо всіх переможців, зокрема вітаю і дякую учасникам збірної команди Івано-Франківської обласної ради і до наступної…, сподіваюся, що це вже буде не в умовах війни, у мирних умовах, спартакіади депутатів області.

Шановні колеги! Ну, і наступне у нашій неформальній програмі, чи в нашому плані, – це вручення нагород. Прошу, Наталю, будь ласка, зачитайте, а ми…

Н.Зорій. Відповідно до розпорядження голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації за жертовність та зусилля, проявлені у волонтерській діяльності, організації і наданні матеріальної, фінансової та іншої допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням України для відсічі збройної агресії російської федерації Івано-Франківською обласною відзнакою – медаллю “Доблесть Прикарпаття” (посмертно) нагороджується Приймак Роман Іванович – заступник директора з виробництва приватного підприємства “Агрофірма “Вільхівці”.

Запрошуємо батька Романа, депутата обласної ради пана Івана Приймака отримати нагороду.

(Оплески в залі).

Відповідно до розпоряджень голови обласної ради за самовідданість, вагомий особистий внесок у виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації медаллю Івано-Франківської обласної ради “Лицар бойового чину” нагороджується Грига Іван Іванович – лікар-хірург-ортопед-травматолог комунального некомерційного підприємства Івано-Франківської міської ради “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги”.

(Оплески в залі).

За вагомий внесок у розвиток медицини Прикарпаття, багаторічну сумлінну працю в галузі охорони здоров’я та високий професіоналізм, активну громадянську позицію та з нагоди
50-річчя від дня народження Цінним подарунком голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Грищук Остап Іванович – генеральний директор комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”.

(Оплески в залі).

Голоси із залу. (Без мікрофона).

Н.Зорій. Відповідно до розпорядження голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток інформаційного простору області, оперативне й об’єктивне висвітлення актуальних питань економічного, соціального і політичного життя
Івано-Франківщини та високий професіоналізм медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” нагороджуються Гладиш Іван Ярославович – головний редактор Івано-Франківського обласного телебачення “Галичина”.

(Оплески в залі).

Та Скиба Олександр Дмитрович – заступник генерального директора з технічних питань та розвитку мережі Івано-Франківського обласного телебачення “Галичина”.

(Оплески в залі).

О.Сич. Вітаю всіх нагороджених, бажаю доброго здоров’я, особистих успіхів і успіхів на благо Української нації і держави.

Колеги, ще одна шляхетна річ і потрібна в сучасних умовах – встановлення цивілізованого українського суспільства. До мене звернулася представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко з проханням надати можливість виступити на сесії обласної ради з метою інформування депутатів обласної ради про системні порушення прав і свобод людини та громадянина в Україні з врахуванням регіонального аспекту.

Є пропозиція, шановні колеги, це слово надати, і, на мою думку, це дуже хороша річ, оскільки ви є представники громадськості області, люди вас обирали, тому ви повинні, перш за все, знати, який стан справ у цій сфері.

Тож, пані Євгеніє, запрошую вас до слова.

Є.Мнишенко. Шановний пане голово, шановна президіє, депутати обласної ради, всі присутні!

Дуже дякую за можливість надати таку коротку інформацію, інформативну довідку з приводу нашого щорічного звіту. Це єдиний державний звіт, який стосується стану дотримання прав і свобод людини за рік в нашій державі, і особливості такого звіту, який називається “Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, омбудсмена про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році”, є така особливість, така родзинка – саме регіональний аспект: вперше ми оголошуємо саме в такому вигляді, взагалі він вперше буде вказаний в такій щорічній доповіді. Хороша подія, для мене особисто це вже вдруге ми оголошуємо такий звіт, представляємо його на засіданні обласної ради, ну, і буквально вчора відбулося засідання Верховної Ради України, і за щорічну доповідь проголосували народні депутати більшістю голосів, тому вже офіційно даний документ є затверджений, є проект Постанови Верховної Ради України, і, скажемо так, всі ті рекомендації, які були вказані в щорічній доповіді, обов’язковими є до виконання, і вже на офіційному рівні будуть виконуватись.

Перш за все, я би хотіла, знаєте, вже так коротко, постараюсь у рамках Регламенту, можливо, навіть коротше, проінформувати вас взагалі про стан дотримання прав людини і про ту кількість звернень, з якими ми попрацювали впродовж року, і відповідно буду посилатись також на цифри, які стосуються нашої Івано-Франківської області.

Впродовж 2023 року до Офісу омбудсмена надійшло 95796 звернень, це вдвічі більше, ніж це було минулого року. Про що це свідчить? Це свідчить, в першу чергу, про велику довіру до нашої інституції, про те, що оперативно і справді якісно поновлюються права Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини паном Дмитром Лубінцем, тому ми бачимо позитивну динаміку з однієї сторони, а з іншої сторони така велика кількість осіб, які звертаються, говорить про незадовільну ситуацію в контексті порушення  прав людини.

Що стосується регіонів, то Івано-Франківська область посіла по суті 14 місце по кількості звернень, які надійшли до Офісу омбудсмена. І це 2553 звернення ми опрацювали впродовж року. Чи багато, чи мало? Хтось каже, що мало, – 14 місце, я скажу – багато, бо за кожним таким зверненням є порушення прав людини, стоїть якась людина, яка, скажемо так, не змогла реалізувати свої права в тій чи іншій сфері.

Було поновлено за рік, це станом на 31 грудня 2023 року 54149 прав, трошечки менше, ніж 6000 звернень, які надійшли до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Чому така різниця? Тому що якісь права поновлюються, десь надаються роз’яснення, десь звернення надсилаються уже відповідно до органів, до яких вони були першочергово спрямовані, нікому не відмовляємо.

З такої серйозної цифри, на яку потрібно звернути увагу, і я десь трошки пишаюся, що ми були до цього дотичні, за рік Офісом омбудсмена проведено 3148 моніторингових візитів, перевірок, Івано-Франківська – маленька область знаходиться на 4-му місці. Тобто, за рік ми провели 226 моніторингових візитів і перевірок, і дозвольте пожартувати. Ну, у нас вже такий, знаєте, вирує жарт у регіональному представництві, що не знаємо, що перевіряти в наступному році, бо вже перевірили в цьому.

Є розділ щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини пана Дмитра Лубінця, який має важку назву, знаєте, вона така змістовна, коли без броні стають мішенями, і саме ці цифри я би хотіла вам оголосити. Це про цивільне населення, яке постраждало від агресивних дій російської федерації, зокрема постраждало цивільних осіб 29330, 10191 особа загинула, з них 553 особи – це діти, 17140 зникли безвісти і 4,9 млн стали внутрішньо переміщеними особами, відповідно з якими ми також працюємо щодня, і понад 6 млн громадян покинули Україну.

Ми щодня фіксуємо порушення норм міжнародного гуманітарного права, просто щодня ми говоримо також і про ядерний шантаж, який зокрема в засобах масової інформації наразі дуже загострюється зі сторони російської федерації, ми говоримо про екоцид в контексті знищення Каховського водосховища, і говоримо про те, що ворог нещадно знищує все, що близьке і дороге для нас, це і релігію, нашу культурну спадщину, наші об’єкти, які визначають нас як певну національність. Відповідно пошкоджено 495 релігійних об’єктів, зруйновано або пошкоджено культурної інфраструктури дещо менше ніж 1000, і суттєво постраждала інша інфраструктура.

Не буду, як минулого року розказувати про всі напрямки роботи омбудсмена, тому що багатьом з вас вони знайомі, а зупинюсь тільки на одному напрямку в сфері безпеки та оборони. Дмитро Валерійович Лубінець має постійно діючого представника в координаційному штабі, і наша робота заключається також в тому, що ми повертаємо з полону наших воїнів, працюємо з особами… з членами сімей осіб, які зникли безвісті, і відповідно на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини покладено виконання пункту 4 Формули миру Президента
Зеленського, це саме повернення всіх: і цивільних, і вивезених дітей, і цивільних заручників, про яких я вже сказала, також і військових полонених.

Станом за… впродовж 2023 року було повернуто 991 військовослужбовця. Зараз цифра ніби виглядає великою, але впродовж 2023 року частково обміни не відбувались з, скажемо так, поганої ініціативи росії.

Що стосується нашого регіонального аспекту, то хотілося би сказати наступне, що це, по-перше, така новела щорічних доповідей, я маю щирі сподівання, що щороку будуть зростати регіональні аспекти в їх формуванні, в їх, скажемо так, в їх ширшому охопленні. До Івано-Франківської області надійшло 2553 звернення, до нашого регіонального представництва, в основному, до нас звертались члени сімей військовослужбовців. На другому місці по кількості звернень – до нас звертались внутрішньо переміщені особи, також особи з інвалідністю, захисники, адвокати в інтересах інших осіб, ну, відповідно далі – засуджені, інші категорії осіб, яких ми вже окремо не виділяли.

В кінці щорічної доповіді є рекомендації, вони є обов’язковими до виконання. Вперше зараз надані рекомендації також кожній області. Івано-Франківська область, до речі, я пишаюся тим, що я представляю саме Івано-Франківську область, тому що так неформально, ви перші, хто презентує вже проголосовану Верховною Радою щорічну доповідь…

О.Сич. Після Верховної Ради ми другий орган, який розглядає доповідь.

Є.Мнишенко. Серйозно, це так. Вдруге за два роки, так. І насправді надано багато рекомендацій різним областям різного типу. В Івано-Франківську їх три лише, наголошую, що лише. Івано-Франківська обласна військова адміністрація отримала три рекомендації: перше, забезпечити виконання закладами охорони здоров’я області вимог наказу МОЗ від 19 жовтня 2018 року № 1881 щодо утворення при багатопрофільних лікарнях, обласних, дитячих лікарнях, відділень психіатричної допомоги для забезпечення надання стаціонарної допомоги за спеціальністю “Психіатрія”, це відкриття профільних дитячих психіатричних лікарень, забезпечення обладнанням приміщень НКП в інфраструктуру, яка забезпечить доступність для внутрішньо переміщених осіб. Ну, це те, з чим ми працюємо фактично щодня, ну, і третє, це забезпечити перевірку діяльності в органах опіки та піклування відповідно до правил 1.9 опіки та піклування, затвердженими наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді. Мова йде про виконання опікунами своїх обов’язків щодо недієздатних, які знаходяться під їхнім опікунством в нашій області. На жаль, це питання залишає бажати кращого.

Я завершила, намагалась вкластися в Регламент. Я ще раз хочу подякувати всім вам від імені Дмитра Валерійовича Лубінця, від Офісу омбудсмена, від регіонального представництва Уповноваженого в Івано-Франківській області, дякую за те, що кожен з вас робить свою роботу, що ви на своїх правильних місцях допомагаєте нам боронити права кожної людини, кожного та кожної.

Дякую. Слава Україні!

О.Сич. Дякую, Євгеніє Василівно. Шановні колеги! Може ще якісь запитання є до Євгенії Василівни стосовно захисту прав людини?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Я навзаєм дякую Євгенії Василівні за нашу добру співпрацю. Вона дійсно така добра і неформальна. Ми регулярно спілкуємось, контактуємо, і обласна рада завжди готова йти назустріч у цій надзвичайно важливій справі – забезпеченні прав людини і громадянина в Україні. Дякую вам.

Є.Мнишенко. Дякую вам.

О.Сич. І успіхів вам.

Є.Мнишенко. Я дуже пишаюся. Дякую.

О.Сич. Колеги, продовжуємо роботу.

Відповідно до пункту 12.1. Регламенту обласної ради після відкриття сесії перед затвердженням порядку денного відводиться до 15 хвилин для стислих (до 3 хвилин) виступів і заяв уповноважених представників депутатських фракцій з внесенням пропозицій, повідомлень без прийняття рішень по них.

Колеги, хто з уповноважених представників депутатських фракцій хоче виступити чи виголосити заяву – прошу записатися до виступу.

Слово надається Іваночку Михайлу Степановичу. Будь ласка.

М.Іваночко. Слава Україні!

Голоси із залу. Героям слава!

М.Іваночко. Товариство, хочу звернутися до всієї громади Прикарпаття та до голови
Івано-Франківської обласної військово-цивільної адміністрації стосовно ганебних закриттів відділень “Укрпошти”. Люди звертаються, всі прекрасно знаєте, я перебуваю в даний момент у відпустці, лікарняному, ротації, тому депутатською діяльністю займаюся, як кажуть, скільки виходить, але на даному етапі звертаються сотні людей стосовно ганебного закриття саме відділення “Укрпошти” у селищі Ланчин, в самому центрі територіальної громади Ланчинської.

В минулому році закрили у Добротові, в позаминулому закрили у Середньому Майдані. Це виходить так, що руйнується громада, яка вже почала руйнуватись ще до її створення. Тоді вирвали з Перспективного плану села Саджавка та Красна, лишили три депресивні населені пункти плюс Ланчин. Дуже важко виживати, а на даному етапі ще взяли й закрили відділення “Укрпошти”.

Тому враховуючи те, що в громаді самій проживає понад 11 тис. людей, в самому Ланчині – понад 8 тис. людей і серед них понад 3 тис. – пенсіонери, то я вважаю, що це взагалі катастрофічно неправильно, це ганебно, і це не можна терпіти таку сваволю. Враховуючи те, що в сусідніх селах втричі менше, відділення пошти залишили, як ні в чому не бувало, працюють і все нормально.

Тому звертаюся і вимагаю негайно звернутись до уряду, звернутись до керівництва “Укрпошти”, щоби навести лад в цій незрозумілій ситуації та навести врешті-решт справедливість, адже ті люди, які не можуть отримати пенсію, ті люди, які проводять платежі через “Укрпошту”, та зрештою в Законі про мобілізацію чітко сказано, що повістки мають роздавати через “Укрпошту”. Як це буде проходити?

Тому вимагаю навести лад в цій справі і закінчити руйнувати й так до того громади, саме Ланчинську громаду, і так до того дуже важко працювати.

Дякую всім, і ще раз наголошую: перестаньте займатись дурницями! У нас в країні війна.

Слава нації!

Дякую.

О.Сич. Смерть ворогам!

Колеги, продовжуємо роботу. Переходимо до формування порядку денного.

18 червня 2024 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять першої сесії обласної ради 31 питання та питання “Різне”.

Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.

За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями надано відповідні висновки і рекомендації.

Принагідно інформую вас про те, що відповідно до плану роботи обласної ради на І квартал 2024 року на сесії передбачалося розглянути питання “Про звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації”, однак відповідний проект рішення до обласної ради до сьогодні не надійшов. Мені головою киває в знак згоди Тарас Теофілович – голова комісії з питань законності та правопорядку.

Окрім того, обласна державна адміністрація повідомила про те, що проект рішення “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2024 році” буде подано у встановленому порядку на розгляд чергової сесії обласної ради за умови фактичних надходжень відповідних екологічних платежів. Насправді, сьогодні вони з відомих обставин мізерні.

Порядок денний та матеріали сесії, колеги, ви отримали під час реєстрації, частина депутатів – перед проведенням засідання президії обласної ради.

Тому, колеги, є пропозиція наданий вам проект порядку денного тридцять першої сесії обласної ради взяти за основу.

Прошу визначатись.

За – 58, не голосували – 10: рішення прийнято.

Колеги, чи є якісь пропозиції до проекту порядку денного? Є? Запишіться для пропозицій.

Гораль Ліліана Тарасівна – голова комісії.

Л.Гораль. Доброго дня, шановний пане голово. Прошу включити до проекту порядку денного питання щодо затвердження регіональної програми розвитку та утримання мостів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Івано-Франківської області на 2024-2028 роки.

Дане питання розглянуто на спільному засіданні комісій обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства та бюджетної комісії, підтримано для включення в порядок денний.

О.Сич. Вкрай потрібна програма. Ми вже напевно десь пів року про неї спілкувались з усіма можливими ініціаторами. Мені тільки шкода, що вона поступила за день до проведення сесії, і ми змушені були просити дві комісії спеціально сьогодні зранку зібратись, щоби її розглянути.

Шановні колеги! Хто за те, щоб…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Під час обговорення питання.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, з приводу? Будь ласка, увімкніть мікрофон Левицького Олександра Михайловича.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Я хочу трошки уточнити. Обидві комісії підтримали не просто в запропонованій, поданій редакції, а з доповненням від комісії, яке пов’язано з включенням до самого тіла і тексту програми переліку мостів, виконання робіт на яких є першочерговим і нагальним, із загального переліку тих мостів, на яких треба виконувати роботи, аби привести їх до належного, безпечного експлуатаційного стану. Саме з цими пропозиціями комісії підтримали включення до порядку денного. Тому в цьому контексті прошу і зараз пропонувати його. Дякую.

О.Сич. Колеги, я не думаю, що зараз цей момент, щоб дискутувати про саме тіло проекту рішення. Коли будемо його розглядати, тоді, скажемо, або ж відповідні зміни внесемо, або ж знімемо його з розгляду. А зараз є пропозиція включити для того, щоб мати можливість обговорювати.

Хто за включення питання до проекту порядку денного? Прошу голосувати.

За – 63, не голосували – 5: рішення прийнято.

Колеги, якщо інших пропозицій немає, ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.

Після четвертого питання будемо його розглядати. Воно логічно буде стояти так.

За – 62, не голосували – 6: рішення прийнято.

І приступаємо до розгляду питань.

Отже, перше питання – “Про виконання обласного бюджету за І квартал 2024 року”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 1 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Н.Кучма. Слава Україні! Шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проект рішення обласної ради “Про виконання обласного бюджету за І квартал 2024 року”, а саме: за перший квартал 2024 року до обласного бюджету надійшло доходів загального та спеціального фонду з врахуванням трансфертів у сумі 637,5 млн гривень, що складає 26,5 відс. до затвердженого річного плану з врахуванням змін. Із загальної суми надходжень міжбюджетні трансферти склали 185,2 млн гривень або 29,1 відс. від загального обсягу, з них: базової дотації – 72 млн гривень або 38,8 відс., додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 33,3 млн гривень або 18 відс., додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад, – 0,9 млн гривень або 0,5 відс., субвенції з державного бюджету – 77,2 млн гривень або 41,7 відс., та інші субвенції з місцевих бюджетів – 1,8 млн гривень або 1 відс., доходів загального фонду з врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 363 млн гривень, що складає 112,4 відс., плюс 40 млн гривень до затверджених планових показників з врахуванням змін на цей період та менше у порівнянні з січнем – березнем 2023 року на 68,3 млн гривень або 15,8 відс. Надходження податку на доходи фізичних осіб склали 273,1 млн гривень, податку на прибуток підприємств – 58,5 млн гривень. До спеціального фонду надійшло доходів без врахування трансфертів у сумі 89,2 млн гривень, що більше проти першого кварталу минулого року на 10,9 відс. або на 8,8 млн гривень. Власних надходжень бюджетних установ, питома вага по доходах спеціального фонду – 71,3 відс., екологічного податку – 24,5 млн гривень.

Видатки. Видатки загального та спеціального фондів обласного бюджету проведено в сумі 497,8 млн гривень, в тому числі по загальному фонду – 449,6 млн гривень, по спеціальному – 48,3 млн гривень. Видатки соціального спрямування у видатках загального фонду складають 83 відс., освіта – 56 відс., охорона здоров’я – 13,5 відс., соціального захисту та соціального забезпечення населення – 15,6 відс., культура і мистецтво – 8,6 відс., фізичної культури і спорту…

О.Сич. Наталіє Дмитрівно, дякую. Я прошу вибачення, депутати мені дають знати, що вони заздалегідь отримали, вивчили, дехто каже, що навіть ночами не спав, вивчав. Вважаю, що це на шкоду демографічній політиці української держави, але вивчили. Тому я би просив перейти до запитань.

Колеги, чи є запитання до доповідачки?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Запишіться… Ну, як це голосуємо? Якби Галина Василівна не мала запитань, я би здивувався.

Запишіться, будь ласка.

Галина Василівна Карп.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дякую, Олександре Максимовичу. У мене одне зауваження і два запитання.

Наталіє Дмитрівно, коли мова йде про звіт про виконання обласного бюджету, необхідно називати точні цифри, які передбачені у звіті, оскільки це статистична звітність, і у вашій доповіді вони повинні відповідати проекту рішення, у вас тут тисячі гривень, а ви називаєте мільйони гривень. Одне зауваження.

Наступне запитання. Значить, ви вказуєте в проекті рішення, що за результатами звіту отримано за перший квартал 637487,3 тис. гривень, що складає 26,5 відс. до затвердженого річного плану з врахуванням змін. Скажіть, будь ласка, яка сума змін включена в дану суму окремо по загальному, окремо по спеціальному фонду? Це перше питання.

І друге запитання. По пункту “загальний фонд” у вас є “інші надходження” – 343,3 тис. гривень. Які надходження включені в дану суму? Дякую.

Н.Кучма. Зауваження ваше врахуємо, Галино Василівно. Дякую за задане запитання. По 343,3 млн гривень внесені зміни… я допрацюю це питання і дам додатково вам відповідь.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пізніше допрацюємо. Ну, Галино Василівно, слухайте: то тільки такі педанти бюджетні, як ви, будете нулі рахувати. Мільйон, тисяча, – яке це має значення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Шановні колеги! Більше запитань немає. Дякую. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає, так?

Ну, колеги, ставлю тоді питання на голосування за основу і в цілому, оскільки не було пропозицій до проекту рішення. Прошу визначатись.

За – 60, не голосували – 8: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про внесення змін до Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік”.

Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Наталіє Дмитрівно.

Н.Кучма. Шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проєкт рішення “Про внесення змін до Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік”, яким передбачається внесення змін до Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 16 лютого 2024 року: виключити з Програми слова “районні державні адміністрації, районні військові адміністрації” у всіх відмінках, у пункті 5 Паспорта програми цифри і слова “15 млн гривень” замінити цифрами і словами “35 млн гривень”, викласти у новій редакції додаток до Програми “Перелік завдань, заходів і показники Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік” (додається). Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться, будь ласка, для запитань.

Левицький Олександр Михайлович.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Можливо, я десь пропусти в і випустив з уваги. В інформаційних матеріалах, можливо, й були відповіді, але я прошу зараз, в тому числі і для стенограми, і для наших районних рад дати відповідь. То ми все-таки пропонуємо і плануємо фінансову підтримку надавати лише органам виконавчої влади, а місцевому самоврядуванню ні, на рівні районних рад? І якщо тут не плануємо, то як взагалі будемо ставитись? Фактична ситуація, в якій вони перебувають, вона не зумовлена ні їхніми діями, ні їхньою бездіяльністю. Ну, а так, скажемо, скромно, щоб нікого не образити недосконалими особливостями законодавства. Тому прошу дати відповідь, чи буде, чи не буде підтримка, і як ви її пропонуєте дати, якщо пропонуєте. Районним радам.

Н.Кучма. Дякую. Олександр Михайлович, з цієї Програми виключені районні державні адміністрації. Тут буде дотація тільки для обласної військової адміністрації, так як обласна рада делегує деякі повноваження обласній військовій адміністрації. Районним радам проведено моніторинг, їм вистачає на заробітну плату субвенції з державного бюджету, який їм надходить протягом року. Дякую.

О.Сич. Карп Галина Василівна.

Г.Карп. Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка, сума Програми збільшується на 20 млн гривень, тобто, ви 15 млн гривень міняєте на 35 млн гривень і суто для обласної державної адміністрації. Скажіть, будь ласка, чи є техніко-економічне обгрунтування даного проекту рішення? Конкретно, на які видатки буде спрямована дана сума коштів? Зарплата, енергоносії і так дальше? Чи є у вас кошторис цих видатків? Дякую.

Н.Кучма. Дякую за запитання. Галина Василівна, дана сума буде спрямована на підвищення окладів для працівників обласної військової адміністрації, а також там передбачено 5 млн гривень на предмети і матеріали, тобто, на 22.10.

О.Сич. Запитання завершені. Шановні колеги! Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ну, колеги, я вам скажу так, скажемо, свою думку. Держава не може утримати систему органів місцевої виконавчої влади, очевидно вважаючи їхнє існування недоцільним, а одночасно не хоче передати, повернути ці повноваження органам місцевого самоврядування. Тому ми так, знаєте, стоїмо “на одній нозі”: і хочеться, і колеться, як в народі кажуть, і мамка не велить. І віддати повноваження назад обласним радам не хочеться, але й утримати обласні адміністрації теж не можуть. Ну, так є, як є, і нема на то ради, як казав мій земляк великий Кравчук.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А в чому тут сексизм? Що так говорив мій колега..?

Шановні колеги! Ставлю питання на голосування, оскільки не було змін, за основу і в цілому.

За – 54, утримався – 1, не голосували – 14: рішення прийнято.

Питання “Про внесення змін до регіональної цільової програми профілактики правопорушень на 2021-2025 роки (зі змінами)”.

Проект рішення номер 3 – в окремій брошурі.

Доповідає Лавринович Ростислав Михайлович – в. о. директора юридичного департаменту обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Р.Лавринович. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! До розгляду пропонується проект рішення. Даним проектом рішення передбачається збільшити орієнтовний обсяг фінансування даної програми на 3 млн 55 тис. гривень, і викласти в новій редакції додаток до програми.

Прошу підтримати.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Також немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 64, не голосували – 4: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.

Проект рішення номер 4 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозиції комісії.

Пропозиції вам додані.

Будь ласка.

Н.Кучма. Дякую. Шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проект рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, який передбачає внесення змін до доходів і видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, перерозподілу видатків бюджету, передачі бюджетних призначень, здійснених у міжсесійний період відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації,
збільшення обсягу доходів загального фонду обласного бюджету на суму 66 млн 298 тис. 600 гривень за кодом класифікації доходів бюджету, податок та збір на доходи фізичних осіб на
23 млн 798 тис. 600 гривень, податок на прибуток підприємств на 38 млн гривень, рентна плата за користування надрами на видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення на 1 млн гривень, плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах на 1 млн гривень, надходження від орендної плати за користування майном, комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, на 2,5 млн гривень, збільшення бюджетних призначень головним розпорядникам коштів обласного бюджету на суму 66 млн 298 тис. 600 гривень, згідно з додатком, який надається до рішення. При цьому здійснити передачу коштів із загального фонду бюджету розвитку до спеціального фонду в сумі 30 млн 648 тис. 419 гривень, внесення відповідних змін до додатків 1, 2, 3 і 7 рішення обласної ради від 22.12.2023 року.

Просимо погодити. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка, ви збільшуєте обсяг загального фонду по податку на прибуток на 38 млн гривень. Це практично 1/3 до тих доходів, які заплановані в бюджеті, при тому, що отримали тільки 58 млн гривень. У нас появилось підприємство, яке сплачує податок на прибуток, чи вже ті, які сьогодні працюють і сплачують?

Це перше питання. І друге питання. Нам роздали зміни, де написано, що збільшуються кошти загального до спеціального фонду за кодом бюджетної програми – надання довгострокових кредитів в сумі 2056,78 тис. гривень. Скажіть, будь ласка, ці кошти були не заплановані в бюджеті, чи це внесення змін до бюджету, яке пов’язано з їхнім поступленням? Дякую.

Н.Кучма. Перше питання. Ми збільшуємо, тому що він у нас є релоковані підприємства, які зараз, на даний момент, працюють на території області, тому треба збільшити податок на прибуток. По другому питанню, так, вони не були заплановані, у нас є…

Голос із залу. (Без мікрофона).

Н.Кучма. Прошу? По другому вашому запитанню, вони не були заплановані, програма була прийнята пізніше по цьому, де ми відшкодовуємо кредити. У першому кварталі.

О.Сич. Запитання завершені.

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, колеги?

Є. Запишіться, будь ласка, для обговорення. Ну, зразу при обговоренні… А, пропозиції, так?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Добре, добре. А може хтось запишеться, зараз, почекайте. Тоді зараз переорієнтуємо.

Колеги, записався тільки Іван Ілліч Депутович, оскільки, я так зрозумів, для пропозиції, в такому разі ми будемо голосувати за основу. Єдине, що я висловлю своє… ну, то навіть не запитання, не здивування, а застереження, вже десь принаймні більше пів року представники адміністрації зі мною вели бесіди про те, переконуючи, що треба надати допомогу Манявському скитові в ремонті підпірної стінки. Так само, скажемо, направили до мене голову Бурштинської громади, щоб надати допомогу для облаштування котелень міста. Але в проекті бюджету нічого немає. Хоча після обов’язкових видатків, які ми спрямували на Збройні Сили, на правоохоронні органи, на заробітну плату, на бомбосховища… не бомбосховища, як там вони у нас називаються… в обласних закладах… укриття. Ну, були достатньо нормальні резерви, їх можна було спрямувати. Мені просто шкода того часу, знаєте, коли ми десятки годин переливаємо з пустого в порожнє.

Колеги, є, що є. Я пропоную, оскільки є пропозиції, пропоную прийняти проект рішення за основу. Ставлю на голосування.

За – 62, не голосували – 7: рішення прийнято.

Колеги, спочатку є пропозиції комісії. Вони у вас роздані. Вони достатньо… ну, не об’ємні, але вони є… Одним словом, прочитайте пропозицію, я ставлю пропозицію комісії. Будь ласка, визначайтесь.

За – 54, не голосували – 15: рішення прийнято.

І пропозиція депутата Депутовича. Будь ласка. Увімкніть мікрофон.

І.Депутович. Дякую. Прошу внести зміни до протоколу комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 14.06.2024 року № 82, а саме: у додатку номер 1 по головному розпоряднику коштів “Обласна рада (КП “БУДІНВЕСТ”) зменшити бюджетні призначення по спеціальному фонду на 173 тис. гривень, натомість по бюджету Брошнів-Осадської селищної територіальної громади доповнити позицію по спеціальному фонду, а саме на виконання заходів регіональної цільової програми “Духовне життя” на 2022-2026 роки – придбання комп’ютерної техніки для релігійної громади парафії Вознесіння Господнього Української Греко-Католицької церкви селища Брошнів-Осада – 30 тис. гривень, по бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади доповнити позицію по спеціальному фонду на виконання тієї ж програми – “Реконструкція господарської будівлі з добудовою катехитичного центру для забезпечення діяльності церкви на вул. Вовчинецька, 54, м.Івано-Франківськ” – 50 тис. гривень, і по цій же ж програмі – “Капітальний ремонт молитовної каплиці (колишнє приміщення кисневої станції КНП “Центральна міська клінічна лікарня” Івано-Франківської міської ради на вул. Гетьмана Мазепи, 114, м.Івано-Франківськ) – 93 тис. гривень.

Дякую. Прошу проголосувати і поставити на голосування.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Шановні колеги! Поступила пропозиція. Прошу визначатись.

За – 56, не голосували – 9: рішення прийнято.

Колеги, немає інших пропозицій, ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням уже проголосованих пропозицій.

За – 62, не голосували – 5: рішення прийнято.

Колеги, і питання, яке внесено прямо на сесії, – “Про затвердження регіональної програми розвитку та утримання мостів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Івано-Франківській області на 2024-2028 роки”.

Проект рішення – в окремій брошурі.

Доповідач: Дунич Роман Васильович – в.о. директора департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва, дорожнього господарства та з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.

Будь ласка, пропозиція додана Доповідайте.

Р.Дунич. Шановна президіє, шановні присутні! Всім доброго дня! Вашій увазі пропонується проект рішення “Про затвердження регіональної програми розвитку та утримання мостів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Івано-Франківській області на 2024-2028 роки”.

Хочу зазначити, що затвердження регіональної програми розвитку та утримання мостів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Івано-Франківській області на 2024-2028 роки є вкрай важливим для області, оскільки фінансування ремонтів та утримання як автомобільних доріг загального користування, так і місцевого значення в області, так і мостів у 2024 році за рахунок державного фонду не було передбачено. Тому і фінансування ресурсу обласного бюджету, місцевих бюджетів вкрай обмежений, тому пропонується прийняття, затвердження такої програми. Прошу проголосувати та підтримати.

Що стосується переліків об’єктів, які будуть запропоновані, будуть даватись на погодження. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Запишіться, будь ласка.

Понайда Олег Володимирович.

О.Понайда – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Скажіть, будь ласка, бо зразу не зрозуміло. Ви пропонуєте нам приймати програму по мостах, а самого переліку ми не бачимо. Це перше.

І друге, коли вже цей перелік ви будете формувати, якщо він буде, я прошу врахувати міст у селищі Рожнятів на річці Дуба, який є у вкрай плачевному стані, і треба, щоб не допустити там летальних наслідків, бо там можуть бути наслідки дуже шкідливі, бо цей об’їзд, який є, також річка Дуба є швидкоплинна, і коли зараз будуть паводки, щоб не було катастрофічних наслідків. Дякую.

О.Сич. Ліліана Тарасівна Гораль.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, я прошу вибачення. Це питання.

Р.Дунич. Дякую. Ваше побажання буде обов’язково враховано при формуванні переліків першонеобхідних для проведення капітальних чи поточних ремонтів.

О.Сич. Даруйте, бо деколи я не можу в інтонації депутата розібратися, чи це питання, чи це виступ. Розумієте?

Ліліана Тарасівна Гораль.

Л.Гораль – депутатська фракція “За майбутнє”. Шановний Романе Васильовичу! На засіданнях двох комісій вам було доручення до сесії підготувати перелік аварійних мостів. Тим паче, ви запевняли комісії, що 256 споруд, ви маєте саме цей перелік, який нескладно подати.

Прошу сказати, коли ми можемо очікувати даний перелік, і як ви плануєте залучати комісії до інформування щодо першочерговості проведення робіт і фінансування даних робіт?

Р.Дунич. Дякую за запитання. Вибачайте, що не подали перелік, бо фізично дуже великий об’єм матеріалів, який треба сформувати і подати. І хочу зазначити, що нам треба у самому переліку заходів внести зміни, оскільки в першому пункті у нас є “проведення реконструкцій, капітальних, поточних ремонтів”, дані переліки треба було розділити по категоріях і зазначити в даному пункті, тому воно буде доопрацьовано, сформовано і додано до програми.

О.Сич. Іваночко Михайло Степанович.

М.Іваночко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Роман Васильович, дуже вас прошу також, коли вже буде ця програма діяти, включити дві позиції додаткові. Це дорога Надвірна – Ланчин через Красна, там такий є міст, біля самого НПЗ, він зруйнований ще у 2008 році, там об’їжджають буси, об’їджджають люди вже роками, тому бажано його включити в ту програму, а також відтинок дороги Делятин – Раківчик від Саджавки до Шепарівців, де вже практично неможливо проїхати, там яма в яму. Тому бажано це також врахувати.

Враховуючи те, що я на сесії наступний раз буду десь приблизно в грудні місяці, я би не хотів вам телефонувати звідти, з зони бойових дій, прошу включити це в розподіл, коли будете робити розподіл. Дякую вам.

Р.Дунич. Дякую. Буде враховано.

О.Сич. Левицький Олександр Михайлович.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Шановні колеги-депутати!
Коротке звернення до вас, бо потім при оголошенні пропозицій до проекту рішення, я ще раз буду про це казати: не просіть зараз включити щось у перелік. Вони мають цей перелік зараз подати, і ми маємо зараз на сесії його затвердити. Те, що вони не можуть, не мали, – не має значення. Те, що буде не включено в програму, це буде потім будете бігати, просити, і ніхто не буде слухати.

Зараз має бути проголосований перелік, він має бути включений до тіла, до тексту програми. Він має бути невід’ємною частиною рішення і все. Інакше будете бігати і просити. Зараз перелік має бути включений. Я не знаю, якщо голова згідно Регламенту процедурно дозволить доопрацьовувати, якщо ми підтримаємо пропозицію двох комісій, і вони додадуть цей перелік, і тільки після цього буде підписано рішення, то це єдиний компроміс, на який можна піти.

У мене питання. Де перелік і чому ви не пропонуєте його включити зараз? Ви зобов’язані це зробити. Ми комісійно це підтримали лише при умові того, що в тіло…

Р.Дунич. Дякую за запитання. При розробці програми було передбачено державне фінансування і обов’язково перелік мостів. Якщо є таке побажання, ми доопрацюємо його і подамо. Його треба доопрацювати, я казав… Загальний перелік є, зараз формується перелік тих, які є першочергові…

Голос із залу. (Без мікрофона).

Р.Дунич. Зараз формується перелік тих, які є першочергові, треба їх відремонтувати, і він обов’язково буде доданий до програми.

О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Дякую. Я думаю, в кожного депутата виникає дане питання. Чому? Тому що ще попереднього скликання Олександр Максимович дуже вірно підмітив, гостре питання, що Остап Дзеса піднімав, скільки у нас мостів в області, скільки і в якому стані вони знаходяться, і мені дивно, що тільки зараз у 2024 році дійшли до того питання, щоб розробити програму. Це зауваження вам.

Друге питання, що тільки поспіхом ви підготували, підтримуючи повністю свого колегу Олександра Левицького, що підготувати програму без переліку, і потім ви кажете, що будете потім нам подавати на якесь погодження, – це незрозумілий підхід до вирішення питання.

І в той же час хочу звернути увагу, що в пояснювальній записці ви написали, що ви в.о. директора розвитку громад. Ви пропустили слово “департаменту”. Хочу, щоб ви дотримувались процедури підготовки документів, діловиробництва. Тому перелік треба надавати депутатам для погодження і голосування. Дякую.

Р.Дунич. Дякую, буде враховано.

О.Сич. У мене питання такого порядку. Знову ж таки, розмови про крайню доцільність, актуальність цієї програми я вів з відповідальними людьми протягом останніх пів року. Мені регулярно там надзвонюють колеги-депутати Верховної Ради з цього питання, я не розумію, так довго ведучи бесіду, чому питання подавати поза межами, встановленими законом, за один день до сесії. Хіба для того, щоб не приймати його. Ми заздалегідь, десь приблизно за місяць в державну адміністрацію пишемо листа, що до такого-то числа, будь ласка, подайте проект рішення, оскільки у нас буде сесія обласної ради. Не тільки по цьому питанню, але саме по цьому питанню чому всі терміни минають, всі комісії відбулися, і за день до сесії приходить лист: просимо розглянути таку програму, бо якщо ми її не приймемо, то світ точно завалиться. Я це називаю хаосом системи державної влади.

От як розглядати питання? Я розумію, якби це питання було вчасно подано, на комісіях розглядалось тиждень тому назад, комісія могла б зобов’язати до президії подати перелік, той перелік за тиждень доопрацювати. Як сьогодні напрацювати перелік? А гроші, якщо вони в державному бюджеті є, вони чекати не будуть! Хто пізно встав, даруйте, як народ каже, той штани сі вбрав. Хто програму прийняв, той кошти отримує з державного бюджету. Отже, якщо ми цю програму не приймаємо сьогодні, то, можливо, на наступній сесії її вже не треба приймати! То що, ви так спеціально робите?! Ну, це шкідництво!

Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться для обговорення.

Левицький Олександр Михайлович.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Я, звичайно, дякую і Тарасу Теофіловичу, і підтримую багаторазові намагання голови обласної ради вирішити цю проблему, бо знали про можливість тільки в такий спосіб реагувати на проблеми доріг і мостів ми давно, дорожній фонд не вчора у нас забрали. Але одночасно хочу зауважити і звернути увагу всіх наших колег-депутатів на те, що не завтра нам після прийняття цієї програми надають гроші. Перелік, будь ласка, має бути включений, я на цьому наполягаю, візьму все одно стенограму і поіменне голосування, і вважаю, що кожен депутат має наполягати на тому, аби саме в тіло програми був включений перелік. Потім до програми можна вносити зміни, можна бігати, просити за ними, щоб вони ще довнесли чийсь міст, хто забув, але перелік аварійних мостів, якщо в області відсутній, або треба його освіжати, оновлювати, актуалізовувати, – це неправильно. Навіть можете додати той, який був проблемним станом на 1 січня 2024 року і сказати, що зараз ми включаємо до програми те, що точно вже завідомо зрозуміло, що з того часу не
зремонтувалось і не стало в кращому стані, і з цим йти до держави, інакше держава вибере сама, навіть не питаючи нас, ті мости, на які дадуть гроші.

Ми й так розуміємо, що вони самі це можуть зробити, але тоді ніхто не зможе нам сказати, що область не дала сигналу, не дала повідомлення, що є найболючішим з точки зору області. Даючи туди співфінансування, ми мусимо, і це найкраще, що ми можемо зробити, на жаль, більше ми не можемо зробити, – це повідомити державу, що пріоритетними саме через неналежний стан для нас є до співфінансування такі і такі об’єкти, які якраз є додатком і невід’ємним переліком, невід’ємним додатком, невід’ємною частиною самого тексту рішення про програму. Інакше ми направимо порожню програму в Кабінет Міністрів, і ніхто тоді не буде ніяким чином зобов’язаний щось конкретне наше врахувати. Ви потім листами вдогонку будете писати, що згідно тої програми ви би хотіли? Тому я наполягаю всіх на обов’язковому включенні зараз в тіло і текст рішення програми.

Ще раз кажу: згідно Регламенту і законодавства можна дати можливість редакційно доопрацювати і додати цей перелік, погодивши суть і зміст якого зараз можна, наприклад, в спосіб, коли ми скажемо, що ті мости, які станом на останній звітний якийсь документ, який подавався до Києва по стану мостів, у нас є. Якщо ми щось подавали станом на 31 грудня 2023 року про проблемні і критичні мости, то от їх включіть, будь ласка, раз у вас немає обстежень і актуального станом на нині конкретного переліку. Потім цю програму можна доповнювати, і завжди ще… це не Конституція, тут простіше внести зміни.

Тому я на цьому наполягаю і прошу це не викривлювати нікого. Суть і зміст того, що я говорю, я думаю, зрозуміла всім. Дякую.

О.Сич. Ліліана Тарасівна Гораль, будь ласка.

Л.Гораль – депутатська фракція “За майбутнє”. Колеги, підтримуючи слова Олександра Левицького, хочу сказати, що ми з вами свідомі того, що мости забезпечують сталий розвиток регіону, забезпечують інфраструктуру, але є неприйнятним, коли представники військової адміністрації комісіям обіцяють доопрацювати програму, надати перелік, і ви бачите, що пропозиції комісій якраз додані  з тим, що ми зобов’язали додати перелік до даної програми, однак на наші слова, на слова комісії з питань бюджету і постійної комісії з питань промисловості представники обласної адміністрації не зважають і не додають повною мірою програму.

Зрозуміло, що дана програма є вкрай необхідною, я прошу підтримати цю програму, але прошу і зобов’язати протокольним рішенням надати до даної програми перелік першочергових мостів, які потребують ремонту. Так, як це було сказано на засіданнях двох комісій.

О.Сич. Колеги, в форматі обговорення скажу декілька слів.

Зрозуміло, що ми не можемо, при всій повазі, колеги, до ваших пропозицій, голосувати за те, чого немає в документах. Тому казати, що давайте ми проголосуємо, а вони нехай додадуть додаток, ми так не можемо робити. Це фальсифікація документів. Тому у нас є тільки три варіанти. Варіант перший… якщо вони готові це зробити: ми питання переставляємо на кінець порядку денного і до того часу, будемо сподіватись, що вони принесуть перелік, а по ходу до нього ми ще можемо щось з голосу добавити. Це одне питання.

Друге питання: ми взагалі знімаємо питання на наступну сесію, хоч я казав, що нас ніхто чекати в Києві не буде, якщо там є якісь фонди.

Третій компромісний варіант: у пункт 3 проекту рішення добавити… пункт звучить так: “Встановити, що бюджетні призначення для реалізації заходів програми передбачаються щорічно при формуванні обласного бюджету, виходячи з можливостей його дохідної частини, і затверджується рішенням обласної ради про бюджет на відповідний бюджетний період…”, при умові подання переліку об’єктів комісіям обласної ради з питань бюджету, з питань промисловості, будівництва і так дальше.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Тому у нас, повторюю ще раз: або ми переносимо на кінець…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ви готові до кінця сесії подати перелік? Вони не готові.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. І тоді або ми включаємо, скажемо, той пункт, що я продиктував, або ми знімаємо питання.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, ваша позиція: знімаємо чи не знімаємо виявиться під час голосування за основу. Ставлю на голосування за основу.

Р.Дунич. Ми можемо подати загальний перелік.

О.Сич. Я вже поставив на голосування. Прошу вибачення.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я не давлю, я раджуся з вами. Це ви давите голосувати за те, чого немає.

За – 33, проти – 1, утримались – 5, не голосували – 29: рішення не прийнято.

Колеги, але позитив полягає в тому, що ви отримали інформацію про існування такого проекту рішення, про існування  проекту програми, про те, що вона на чергову сесію має бути подана. Будь ласка, працюйте, в тому числі і з виборцями на тих округах, де ви обрані.

Дякую.

Розглядається питання “Про план діяльності обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2024 рік”.

Проект рішення номер 5 – на окремому аркуші.

Доповідач: Палійчук Микола Васильович – заступник голови обласної ради.

Колеги, чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голос із залу. Немає!

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 6: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про оголошення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення “Панський дуб”.

Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.

Доповідач: Пліхтяк Андрій Дмитрович – начальник управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання до доповідача?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 14: рішення прийнято.

А.Пліхтяк. Дякую.

О.Сич. Розглядається питання “Про клопотання перед Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій про присудження щорічної Премії Верховної Ради України Тетяні Федорів”.

Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кімакович Віктор Євстахійович – директор департаменту освіти і науки обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Хоч скажіть, хто це є.

В.Кімакович. Добрий день, шановна президіє, шановні депутати! Йде мова про директора Калуської школи, людина, яка працює інтенсивно в розвитку реформи освіти, це опорна школа, це є пілотна школа в багатьох міністерських проектах. Людина нагороджена обласними, міністерськими відзнаками…

О.Сич. Директор Калуської школи.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пропозиції до проекту рішення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 53, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про клопотання перед Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій про присудження щорічної Премії Верховної Ради
України Петру Іванківу”.

Проект рішення номер 8 – в окремій брошурі.

Доповідач: Кімакович Віктор Євстахійович – директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Знову ж таки, принаймні, хто такий Петро Іванків?

В.Кімакович. Це директор Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій, наш профтех, який також є одним з провідних в цій галузі, тому що він готує електриків для нашої галузі. Петро Іванків має 48 років педагогічного стажу, людина заслужена, також нагороджена міністерськими та обласними нагородами.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, утримався – 1, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Статуту комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” у новій редакції”.

Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Постійна комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики рекомендувала до розгляду з врахуванням пропозицій.

Пропозиції – у цій же брошурі.

Будь ласка.

Колеги, зрештою, питання поступило планово, ви мали змогу ознайомитись.

Чи є запитання до питання? Ви пригадуєте, що ми об’єднали декілька наших закладів охорони здоров’я в один, і тепер ми затверджуємо Статут цього закладу.

Є питання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому. А, я прошу вибачення, є пропозиції комісії. За основу. Пропозиції комісії є.

За – 48, не голосували – 18: рішення прийнято.

Колеги, у вас є пропозиції комісії: пункт 2 проекту рішення викласти в редакції “Керівнику комунального некомерційного підприємства забезпечити здійснення державної реєстрації Статуту комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” у новій редакції”.

Ставлю на голосування пропозицію комісії.

За – 53, не голосували – 13: рішення прийнято.

Ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням пропозицій комісії.

За – 49, не голосували – 17: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження у новій редакції статутів спеціалізованих агролісгоспів та агролісництва Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Пропонується до вашого розгляду проект рішення “Про затвердження у новій редакції статутів спеціалізованих агролісгоспів та агролісництва Івано-Франківської обласної ради”. Для завершення реєстрації та оперативного отримання дозвільної документації, яка є невід’ємною частиною роботи спеціалізованих комунальних агролісогосподарських підприємств Івано-Франківської обласної ради, пропонується внести зміни в розділи 1, 2, 5 та 6 їхніх статутів.

Всі зміни, які пропонується внести, викладені в порівняльній таблиці проекту рішення. Зокрема, розділ перший “Загальні положення”: згідно із Законом “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб” від 26.11.2015 року…

О.Сич. Шановні колеги! Даруйте, Юрій Юрійович. Заздалегідь проект рішення розданий.

Чи є запитання, колеги? Є. Будь ласка, запишіться.

Іваськів Андрій Степанович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Левконович Надія Михайлівна.

Голос із залу. Помилково.

О.Сич. Помилково. Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Ні, ні. Юрій Юрійович, я вам дякую. Я в принципі говорив з вами, але, Олександр Максимович, то напевно для всіх. Дивіться: ми забираємо в статутах місцезнаходження підприємств. Тобто, я розумію, що по закону таке може бути. Юридична особа розташована на певній території, але не має вказаної юридичної адреси. Ну, трошки такий нюанс є. Ну, що, в печатці навіть не буде, де вони розміщені?

Я розумію, що вони орендують, цього місяця можуть бути там. Але якось це треба врегулювати. Дякую.

Ю.Рошко. Романе Володимировичу, я розумію…

Р.Ткач. (Без мікрофона).

Ю.Рошко. Я…

О.Сич. У мікрофон голосніше.

Ю.Рошко. Я розумію ваше запитання, але останній час наші підприємства вже переїжджали два рази. Це Коломия і Снятин. Тобто, якщо ми зараз зареєструємо їхню юридичну адресу, а у них завтра закінчиться договір оренди чи з’їдуть з того чи іншого місця знаходження, треба знову приймати зміни в Статут, тобто, міняти місцезнаходження юридичне підприємства. Вони можуть ставити фізичну адресу, я не думаю, що це проблематично. Тобто…

О.Сич. Колеги, дивіться: моя думка така. Ми на перехідному етапі реформування цих підприємств. Ми зіткнулись з тим, що насправді вони виглядають майже як “фількіна грамота”. Ні приміщень, ні обладнання, там 2-3 пили і все. По ходу будемо робити так, щоб вони мали все стабільне: і приміщення… Якщо потрібно буде, будемо придбавати, будемо обмінювати в громад і обладнання, і все решту. Бо сенсу можливо дійсно немає сьогодні реєструвати, а через два місяці знову перереєстровувати, бо юридична адреса вже помінялась.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка, заступник голови з цих питань Микола Васильович.

М.Палійчук. Роман Володимирович, слушне питання. Я так само задумувався. Ми рішення знайшли таке: на сайті підприємства буде, де розміщена адреса. У разі зміни адреси будемо повідомляти на сайті про зміну адреси. А реєстратор реєструє так, тому що всі приміщення орендовані.

О.Сич. Але в будь-якому разі на сайті повна інформація, всі деталі буде забезпечено, в тому числі, скажемо так, і на виконання того, що ми сьогодні говоримо, що зафіксовано у стенограмі засідання.

Колеги, більше запитань немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”.

Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Лаконічно.

Ю.Рошко. Пропонується до вашого розгляду проект рішення “Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”. До обласної ради з клопотанням звернулася державна установа “Івано-Франківський обласний центр”, там є проблема: у них є ділянка для обслуговування 0,45 га, зареєстровано на вул.Обліски, 133, м.Долина, Калуський район. Однак під цим самим кадастровим номером зареєстрована ще одна ділянка – 0,12 га, власником якої є Долинська міська рада.

З метою здійснення належної державної реєстрації права власності необхідно виготовити та затвердити технічну документацію із землеустрою. Прошу підтримати.

О.Сич. Бачите, колеги, ми вже 5 років, вже більше як 5 років, вже 7, відколи створили цей відділ, займаємось впорядкуванням земельних відносин, і кожного разу щось вилазить, вилазить, вилазить, вилазить, ні кінця ні краю.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у державну власність”.

Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Дуже лаконічно і лише те, що можна.

Ю.Рошко. Пропонується до вашої уваги проект рішення “Про передачу земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у державну власність”.

До обласної ради надійшов лист від Національної поліції України про сприяння у передачі земельних ділянок для потреба Національної поліції. Пропонується передати 4 земельні ділянки. Вся інформація є у вас в брошурах, додатках.

О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання? Є. Запишіться, будь ласка.

Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Юрій Юрійович, дивіться. Питання – потрібне, я думаю, депутатський корпус підтримає, в цілому підтримає. У мене питання тільки до вас щодо процедури. Чому? Тому що в розділі “вирішили” ми говоримо, що передаємо в державну власність в особі обласної державної адміністрації, в пояснювальній записці ми пишемо, що є лист Національної поліції, і ви всюди посилаєтесь на Лісовий кодекс.

Задаю вам просте питання. Згідно Лісового кодексу, статті 17 говориться, що земельні ділянки надаються в постійне користування спеціалізованим державним комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам, організаціям, в яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.

Отже, суть питання згідно Лісового кодексу, статті 17. Якщо ми передаємо обласній військовій адміністрації, чи у них створений такий підрозділ чи підприємство? Дякую.

Ю.Рошко. Слушне питання. Тарас Теофілович, ми не передаємо в постійне користування, ми передаємо у власність. Це коли передається у постійне користування, потрібно створювати спеціалізовані… Так, ви тут праві, але ми передаємо у власність, тобто, тут не потрібно створювати, тут вже обласна адміністрація своїм розпорядженням передає своїм підприємствам, тобто “Ліси України”, які мають спеціалізовані підприємства, і дальше вони між собою ці питання…

О.Сич. Шановні колеги! В межах доцільного і дуже лаконічно. Знову ж таки, два місяці ми над цим питанням працюємо. Ну, я завжди прихильник того, що чим більше ти працюєш до сесії, тим менше питань виникає на сесії.

Вважаю, що не дуже досконало над цим питанням… тільки це не нас стосується, не апарату обласної ради, працювали зацікавлені структури. Можу сказати одне: якщо потрібно буде внести зміни, ми їх завжди внесемо. Якщо до наступної сесії буде потрібно внести якесь формулювання, ми його внесемо.

Тому моя пропозиція ось така.

Чи є ще запитання або зауваження чи пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 62, не голосували – 5: рішення прийнято.

Переходимо до наступного питання – “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та передачу їх у комунальну власність”.

Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Юрій Юрійович.

Ю.Рошко. Пропонується до вашого розгляду проект рішення “Про припинення права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення та передачу їх у комунальну власність”.

До обласної ради надійшов лист від Івано-Франківської міської ради щодо передачі земель лісогосподарського призначення площею 912,26 га, це 15 ділянок, які знаходяться у села Камінне та Тисменичани Івано-Франківської міської територіальної громади, у власність міської ради.

На минулій тридцятій сесії було прийнято рішення “Про затвердження Порядку передачі земель лісового фонду спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність територіальних громад в особі сільських, селищних, міських рад”, де прописаний механізм та перелік документів, необхідних для  передачі в комунальну власність земель лісового фонду. Останнє додається у ваших брошурах. Тобто, перше, рішення міської ради про прийняття земель у їх комунальну власність надано, воно є, рішення про створення спеціалізованого агролісогосподарського підприємства є, завірена копія статуту є, довгостроковий план розвитку є, погодження наглядової ради… там було прописано в комісії рекомендації, є, і структура та чисельність працівників прописана в плані розвитку. Якщо немає запитань, прошу підтримати даний проект рішення.

О.Сич. Питання є. Запишіться, будь ласка.

Ну, бажано, щоб запитання задавали ті, хто не проживає на території громади.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановні колеги, шановний Юрій Юрійович! Трошечки запитання не до вас. Я зразу почну з кінця. Ясно, що ми будемо голосувати. Це прецедент у нас, в обласній раді, і на території області. Минулого разу Микола Васильович сказав, що за його ідеєю ми розпочинаємо реформування наших агролісів і так дальше, і це один з пунктів, що ми будемо робити за агролісами. Будемо голосувати. Але мене все-таки цікавить питання: це в майбутньому, для майбутніх тих ОТГ, які будуть це забирати. А скільки ця радість і задоволення буде коштувати для міської ради? Скільки там буде працювати працівників? Чим конкретно..? Бо у мене є цей довгостроковий план, але він загальний такий. Просто цікаво, от, скільки? Скільки…? Це тисячу гектарів, колеги! Ми передаємо тисячу гектарів. Ми передаємо, припиняємо, доручаємо… доручаємо голові  і все – це не наші ліси. А якщо вони будуть гірше використовувати? (Без мікрофона).

О.Сич. Я би з вашого дозволу тоді це питання  переадресував від Юрія Юрійовича нашому колезі-депутату, по сумісництву заступнику голови міської… голови міста, який за ці питання в місті відповідає.

Будь ласка, Микола Вітенко. Увімкніть мікрофон.

М.Вітенко. Доброго дня всім! Дивіться: у нас були проведені перемовини з Надвірнянським лісгоспом, і насправді ці території, про які ми говоримо, обслуговують два лісники. Ми вже з ними провели співбесіду, ми готові на наше комунальне підприємство їх працевлаштовувати в подальшому, відповідні зміни в штатний розпис уже затверджені виконавчим комітетом. Крім того, ми вже провели перемовини про включення договору – цивільно-правової угоди спеціалізованого спеціаліста, скажемо так, який має необхідні сертифікати, додатково потрібен буде бухгалтер. Тобто, ми говоримо всього-на-всього про чотири поки що додаткові людини.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

М.Вітенко. По коштах. Дивіться: ці люди отримували заробітну плату на руки, якщо ми говоримо, це було 11 тис. гривень, ці два власне лісники. Людина, яка має ліцензію, по пам’яті, – 15 тис. гривень, і бухгалтер так само – 17 тис. гривень.

О.Сич. Ну, насправді, я думаю, що Роман Володимирович має на увазі інакше, не просто, не зарплата працівникам і відрахування, він взагалі: для того, щоб ефективно господарити, на скільки треба буде коштів вкласти громаді, тому що… що це означає? Це не просто лісники будуть ходити й дивитись, чи ніхто не краде ліс. Його треба вирощувати, його треба розчищувати, треба рубки робити, насаджувати і так далі, тобто… охороняти, пожежна охорона і так дальше. Тобто, насправді я не знаю, чи ви прораховували, але насправді для громади… очевидно, що громада буде мати від того зиск, якщо буде по-ґаздівськи ґаздувати. Але це й фінансовий вантаж для громади. Хтось рахував? Будь ласка.

М.Вітенко. Дивіться: насправді це розрахувати наразі в принципі неможливо, хоча ми пробували. Але в першу чергу ми говоримо про те, що це рекреаційний напрямок, що це насправді не товарні ліси. Ну, і в подальшому зрозуміло, що можливо буде якийсь прибуток. І громада готова вкладати кошти, тому що наша громада об’єктивно більше як ніхто зацікавлена власне у раціональному використанні, збереженні цих лісів і створенні нових рекреаційних, в першу чергу, зон і розвитку власне цих лісів, які, скажемо так, в не дуже хорошому наразі стані.

О.Сич. А я навзаєм скажу: а ми зацікавлені, щоб цей експеримент був успішний. Бо я переконаний, що чим ближче ліси до реального господарника, тим ефективніше ними будуть господарити. Не ми тут в обласній раді, які не годні вгледіти за всіма лісами на території області, а конкретна громада, біля якої ті земельні ділянки знаходяться. Вона би мала бути зацікавлена в доброму господарюванні, в охороні і забезпеченні.

Колеги, чи є ще запитання, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Обговорення, обговорення. Запишіться для обговорення.

Тарас Теофілович Виноградник, будь ласка.

Т.Виноградник. Шановні колеги! Не питання, обговорення. В чому воно полягає? Перед винесенням цього питання на розгляд депутатського корпусу, я думаю, що депутати підтримають дане рішення. Чому? Тому що це повноваження громад згідно Закону “Про місцеве самоврядування”, згідно Лісового кодексу і згідно Земельного кодексу.

Я би хотів, щоб ми тут зрозуміли і зняли ці інсинуації. Кажуть, що це ніби політична підтримка керівництвом обласної ради керівництва Івано-Франківської міської ради.

Олександр Максимович, говорять. Я кажу, щоб ми це зняли, бо тут будуть приймати рішення всі фракції обласної ради. Це перша складова.

Друга складова. Я думаю, що будуть і громади, які також будуть звертатись до нас, якщо вони підготують пакет документів, і ми також їх підтримаємо у намаганні, я вже сказав Олександр Максимович, ґаздувати на територіях, які наближені до громад. З цієї позиції.

А так я вітаю дане рішення і закликаю також колег підтримати даний проект рішення. Дякую.

О.Сич. Я так зрозумів, що Тарас Теофілович пропонує ні мені, ні фракції “Свобода” не голосувати ні за це рішення, ні за будь-яке інше таке подібне, тому що в кожній громаді є члени “Свободи”.

Зрештою, мені підказують, що там в кожній громаді є представники всіх фракцій. То що, не голосувати взагалі нам?! Взагалі будь-яке рішення ми не можемо приймати, бо в будь-якому рішенні може бути конфлікт інтересів. Такого маразму у нас вже, слава Богу, вистачає.

Колеги, якщо немає зауважень, пропозицій, бажаючих виступити, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 4: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.

Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Лаконічно, будь ласка.

Ю.Рошко. Пропонується до вашого розгляду проект рішення “Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.

До обласної ради надійшов лист Івано-Франківського обласного комунального підприємства з проханням щодо погодження та затвердження технічної документації.

Хочу нагадати, що рішенням обласної ради від 22.02.2023 року було прийнято про проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу, надано дозвіл на розробку технічних документацій. Роботи виконані на 99 відс., проінвентаризовано 71 ділянку загальною площею 2077 га. Залишилось погодити ще 6 ділянок орієнтовною площею 10 га.

Даним проектом рішення пропонується затвердити технічні документації із землеустрою. Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, ми гроші виділяли, ми землю впорядковуємо. Там, де погодили межі, там ми й затверджуємо. Є ще декілька непогоджених меж. Ми будемо пізніше вертатись до цього питання.

Чи є запитання? Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 55, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про безоплатну передачу майна (лісопродукції у вигляді необробленої деревини) Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.

Доповідач: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 55, не голосували – 12: рішення прийнято.

Питання “Про внесення змін до Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області”.

Проект рішення номер 16 – на окремому аркуші.

Доповідає Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Суть змін, будь ласка.

В.Даниш. Шановний Олександре Максимовичу, шановні депутати!

Зараз в діючій редакції обласна рада приймає рішення про надання балансоутримувачу згоди на проведення будівельних робіт в разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту. Ми пропонуємо забрати “капітального ремонту”, оскільки відсутня така необхідність.

О.Сич. Тобто, колеги, ви зрозуміли? У нас в положенні стояло, що ми повинні давати згоду на капітальний ремонт. Капітальний ремонт – це вікна поміняти, це що треба згоду давати, чи що? Реконструкція – зрозуміло. Там, де треба, скажемо, несучу конструкцію зачіпати, планування приміщень тощо. Тому очевидно, що логічно.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Чи є зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 51, не голосували – 16: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу нерухомого майна спільної власності
територіальних громад сіл, селищ, міст області на вул. Академіка Сахарова, 30 у м. Івано-Франківську”.

Проект рішення номер 17 – на окремому аркуші.

Доповідач – той же: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Даним проектом рішення пропонується виключити зі складу єдиного майнового комплексу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на вул. Академіка Сахарова, 30 у м.Івано-Франківську як таке, що не використовується за цільовим призначенням в діяльності бібліотеки у зв’язку із незадовільним технічним станом, та передати це нерухоме майно з балансу бібліотеки на  баланс та в оперативне управління комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.

О.Сич. Отже, з балансу на баланс.

Чи є запитання? Немає. Є? Будь ласка, запишіться.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Добрий день!

В.Даниш. Добрий день!

Р.Ткач. Яка площа, який розмір земельної ділянки? Я так зрозумів, що цей об’єкт готується в майбутньому під приватизацію. Дивіться, у мене немає ніякого підтексту. Знаю це приміщення, там був колектор і так дальше. Але хоча би такі дані: яка площа?

В.Даниш. Площа… це двоповерхова будівля площею 808,4 кв. м, земельна ділянка – 6 сотих.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

В.Даниш. Наша, так, це зараз ділянка для обслуговування бібліотеки, при зміні власника… балансоутримувача буде змінено цільове призначення…

Р.Ткач. (Без мікрофона).

В.Даниш. Може бути приватизація, може бути оренда.

О.Сич. А там зараз є орендарі?

В.Даниш. Там є один орендар на сьогоднішній день, частина – 78 кв. м орендується, а решта приміщення, практично вся площа пустує. Протікає дах, так.

О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.

Р.Кукурудз. Дякую, у мене власне було питання щодо бачення подальшої долі цього приміщення. Ну, я так розумію, що воно буде виставлено або до приватизації, або підготовлено до оренди…

В.Даниш. Може бути цілісним майновим комплексом…

О.Сич. Бачення будемо вирішувати ми з вами.

В.Даниш. …або…

О.Сич. Це наші виключні повноваження. Ніхто не має права цього бачення міняти.

Р.Кукурудз. Дякую.

О.Сич. Колеги, немає більше запитань. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 13: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про приватизацію нежитлового приміщення першого поверху (літер А) площею 65,27 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м. Івано-Франківську”.

Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.

Доповідач – той самий: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Даним проектом рішення пропонується здійснити приватизацію нежитлового приміщення першого поверху (літер А) площею 65,27 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м. Івано-Франківську, що є новим об’єктом, включеним до Переліку об’єктів малої приватизації, шляхом викупу орендарем – громадською організацією “Громадська трибуна “Бліц-Інфо” відповідно до статті 18 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”.

Друге, затвердити висновок про вартість нежитлового приміщення першого поверху за цією адресою. Ринкова вартість складає 1 млн 582 тис. 164 грн з врахуванням ПДВ. Частка орендаря складає 274 тис. 770 гривень без врахування ПДВ. Частка спільної власності – 1 млн
252 тис. 440 гривень з врахуванням ПДВ.

Управлінню з питань майна спільної власності територіальних громад області як органу приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області укласти з громадською організацією “Громадська трибуна “Бліц-Інфо” попередній договір купівлі-продажу за даною адресою за ціною продажу 1 млн 252 тис. 440 гривень з врахуванням ПДВ.

Після сплати в повному обсязі ціни продажу об’єкта малої приватизації, зазначеної у пункті 3 цього рішення, не пізніше ніж протягом 30 робочих днів укласти договір купівлі-продажу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про передачу нежитлових будівель на бульварі Лесі Українки, 34 у м. Коломиї”.

Проект рішення номер 19 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань
комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Проектом рішення пропонується виключити зі складу єдиного майнового комплексу Івано-Франківської обласної бази спецмедпостачання нежитлові будівлі на бульварі Лесі Українки, 34 у м.Коломиї. Передати зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у комунальну власність Коломийської міської територіальної громади нежитлові будівлі на бульварі Лесі України, 34 у м.Коломиї. І припинити право після цього оперативного управління, здати підписання акта приймання-передачі.

Мова йде про будівлю двоповерхову з мезоніном, площа 1613 кв.м, земельна ділянка на сьогоднішній день не сформована за цією адресою.

О.Сич. Перебуває у власності територіальної громади Коломиї.

В.Даниш. Коломиї.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, дивіться: насправді я вам так скажу. Ми впорядковуємо взаємно майнові відносини у Коломиї. Коломиї ми передаємо декілька об’єктів, наступний теж, які не використовуються і руйнуються, натомість Коломия йде назустріч нам і оформляє земельні ділянки під нашими об’єктами у місто. Скільки там? Здається, 5 земельних ділянок. Ну, ми потім дійдемо до тих питань. Тобто, таким чином ми це…

До речі, так само, як і по Івано-Франківську. Зараз врегульовуємо, користаючись ситуацією, врегульовуємо питання і оформляємо земельні ділянки під нашими об’єктами.

Будь ласка, Микола Васильович Палійчук – заступник голови з цих питань.

М.Палійчук. Власне ми почали впорядковувати, у нас є порядка 68 ділянок в області, де майно наше, а земля міста. По Коломиї, ми передаємо їм два об’єкти, це по Бандери, 2 і Лесі Українки, вони нам передають землю під госпіталем. Ми були з Ростиславом Кукурудзом, з керівником госпіталю Володимиром Євгенійовичем, передають нам землю під музеєм і поки що педагогічне училище.

Я думаю, що наша каденція повинна впорядкувати всі землі, тому що якщо майно знаходиться у власності обласної ради, а земля у власності громади, то ні ми, ні громада не можемо з тим майном чи землею робити.

На наступній сесії будуть також пропонуватись подібні проекти рішень.

О.Сич. По землі. По землі, по землі.

Ну, і ми ще зустрілись з фактом, що коли ми майно не використовуємо, воно руйнується, його треба утримувати, і на це виділяти кошти, а земля не наша, ми й продати не можемо. І з цим ми зустрілись. Або ж його хочуть купити за мізерну ціну.

Колеги, більше немає запитань, зауважень, пропозицій?

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.

В контексті цього ж таки питання і сказаного наступне питання – “Про передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на вул. Степана Бандери, 2 у м. Коломиї”.

Проект рішення номер 20 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

В.Даниш. Пропонується передати зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у комунальну власність Коломийської міської територіальної громади нежитловий будинок на вул. Степана Бандери, 2 у м.Коломиї і припинити з часу передачі право повного управління, закріплене за комунальним підприємством Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна. Мова йде про площу будівлі 789,9 кв. м, земельна ділянка там 19 сотих, яка є власністю Коломийської міської ради.

О.Сич. Ми намагалися продати, на жаль…

Бачу, є запитання. Запишіться для запитань, будь ласка.

Дебенко Ігор Богданович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково.

Качур Олег Васильович.

О.Качурдепутатська фракція “Слуга Народу”. Добрий день, шановні колеги!
Шановний Василь Степанович! У мене є запитання. Я так розумію, що коли ви подивились всі об’єкти нерухомого майна в м.Коломиї, то виявилось, що ні одна земельна ділянка не оформлена, а не тільки на Бандери. Я правильно розумію? І коли до того дійшли, коли виставляли на приватизацію шляхом аукціону чи як би ви то не виставляли, немає земельної ділянки, неможливо продати, бо потім нібито хто би це купив будуть проблеми з оформленням земельної ділянки. То я вам скажу, що це так неправда, бо якщо ви продаєте об’єкт нерухомого майна і сформована земельна ділянка, то вона зобов’язана згідно закону надатися в оренду.

Але у мене тоді інше питання. Якщо ви подивились так на ті чотири об’єкти, то я так розумію, що ви передаєте безкоштовно Коломийській громаді об’єкт на Бандери, і цей об’єкт – це 600 квадратів, а за те, він вам оформить земельну ділянку під музеєм. Як на мене, це не рівноцінно. Під музеєм й так земельна ділянка… (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка, Миколо Васильовичу.

М.Палійчук. На сьогоднішній день Коломия передає нам земельні ділянки під військовим госпіталем, де ми знаходимось, близько 70 сотих землі, передає нам земельну ділянку під педучилище трьома там окремими… разом приблизно 1 га, і музей – 18 сотих.

Дальше, у нас ще є конфлікти невирішені, по Коломиї питання з нашими об’єктами соціальної політики, там є одне судове рішення, але ми вже знаходимо механізм вийти. Ми хочемо впорядкувати. Якщо є два ґазди, стоїть, може стояти, можемо не передавати, стояти буде Бандери ще 5 років і руйнуватись. А навіщо тратити кошти, охороняти, зберігати і нести відповідальність, якщо, не дай Бог, щось там станеться.

Я вважаю, що якщо не ми, то хтось має це впорядкувати. Але поки що впорядкувати, а далі місто вже буде робити, що вважає за потрібне з ним.

О.Сич. Мені важко казати, чи рівноцінно, чи не рівноцінно, але принаймні, скажемо, тут є рух з двох сторін: щось робимо ми, йдемо назустріч, щось робить громада, йде назустріч.

Колеги, чи є ще запитання, зауваження?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 8: рішення  прийнято.

Розглядається питання “Про передачу на баланс та в оперативне управління іншого окремого індивідуально визначеного майна комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Лиш скажіть, що і кому передається і все, лаконічно.

О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! Беручи до уваги висновки та рекомендації профільних постійних комісій, з метою раціонального використання рухомого майна обласної ради та покращення матеріально-технічної бази комунальних некомерційних підприємств просимо погодити передачу з балансу комунального некомерційного підприємства “Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” на баланс та оперативне управління комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я” транспортного засобу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 53, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання комунальному некомерційному підприємству “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради” згоди на проведення будівельних робіт з реконструкції об’єкта нерухомого майна”.

Проект рішення номер 22 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Бойчук. Керуючись Положенням про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, для можливості початку робіт по реконструкції ліфтового вузла клінічного корпусу, забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп просимо надати згоду комунальному некомерційному підприємству “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради” на проведення
будівельних робіт з реконструкції об’єктів нерухомого майна – поліклініки на вул. Шкрумеляка, 26 у м.Коломиї Коломийського району.

О.Сич. Я так зрозумів, що це про ліфт, так?

О.Бойчук. Так, це про ліфт.

О.Сич. Колеги, чи є запитання, зауваження?  Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Ну, і зараз там добрих напевно 7 питань про списання майна. Тому я буду лаконічно, колеги.

Розглядається питання…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я прошу вибачення. За – 58, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.

Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є зауваження, пропозиції?

Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 55, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.

Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний центр служби крові Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.

Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання, колеги? Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 53, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання Делятинському психоневрологічному інтернату дозволу на списання майна”.

Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального
господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 52, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання Залучанському дитячому будинку-інтернату
дозволу на списання майна”.

Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає запитань. Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 6: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання обласному закладу оздоровлення та відпочинку “Карпатські мрії” Івано-Франківської обласної ради дозволу на списання майна”.

Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання? Зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

В.Лемчак. Дякую.

О.Сич. За – 55, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про надання Івано-Франківській обласній універсальній
науковій бібліотеці ім. І. Франка дозволу на списання майна”.

Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Чи є запитання? Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 53, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.

Проект рішення номер 30 – на окремому аркуші.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Зазначений проект розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Традиційно, шановні колеги, даним проектом рішення ми беремо до відома відповідні постанови та рішення вищеперелічених судів, а другим пунктом надати товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничий відвід відповідної площі для розробки відповідної ділянки родовища піску, яке знаходиться біля хутора Москалі Рогатинського тоді ще району Івано-Франківської області, коли документи розроблялись.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції?

Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 31, проти – нуль, утримались – 2, не голосували – 22: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про депутатські запити”.

Проект рішення номер 31 – на окремому аркуші.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Проектом рішення пропонується підтримати депутатський запит нашого колеги Богдана Ленігевича до голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації –
начальника обласної військової адміністрації щодо надання інформації про кількість талановитої учнівської молоді області, переможців і призерів Всеукраїнських олімпіад різних рівнів та етапів з навчальних предметів, а також інформацію про нагороди, проведення заходів по відзначенню їх на обласному рівні. Прошу підтримати.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. У мене є пропозиція. Оскільки там зазначений голова обласної ради, я цей запит просто не зможу виконати, бо у нас у виконавчому апараті немає управління з питань освіти, і я…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Кому? Облдержадміністрації? Ми й так делегували, закон делегував, не ви делегували!

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я би рекомендував депутату все-таки вивчити Закон “Про місцеве самоврядування”. Немає у нас в апараті відділу освіти, тому я не знаю, і я не можу знати, і не повинен знати, скільки у нас переможців олімпіад в області є.

Я, колеги, прошу прийняти проект рішення за основу, проголосувати за мою пропозицію про виключення із запиту голову обласної ради Сича і дальше проголосувати в цілому.

Отже, хто за те, щоб прийняти депутатський запит за основу? Прошу голосувати.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Крім того, що йому не положено знати.

За – 49, не голосували – 9: рішення прийнято.

Пропозиція: виключити з тексту депутатського запиту звернення до голови обласної ради Сича. Прошу ставити на голосування.

За – 39, не голосували – 21.

Ну, тоді, колеги, я не можу такий запит підтримати, тому що він суперечить Закону. І всіх, хто в цьому орієнтується, будь ласка, цей запит суперечить Закону, оскільки він спрямований до неналежного виконавця. Прошу, колеги, не голосувати, але я на голосування ставлю.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, я ставлю на голосування в цілому, в цілому. Ставлю на голосування в цілому. Все, ставлю на голосування в цілому. Прошу визначатись.

За – 23, проти – 1, утримались – 4, не голосували – 32: рішення не прийнято.

Вам, пане депутате, рекомендація: а) читати Закон, б) зробити депутатське звернення замість запиту.

Шановні колеги! Розглядається питання “Різне”. Питання “Різне” надзвичайно важливе, оскільки воно символізує торжество демократії в нашій державі, тому всіх, хто бажає щось виголосити у “Різному”, будь ласка. Чи є бажаючі?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ніхто не хочете тішитись здобутками демократії.

В такому разі, шановні колеги, наш порядок денний завершений. Дякую всім за роботу.

Сесію оголошую закритою.

(Звучить Гімн України).

Голова обласної ради                                     Олександр Сич

 

Консультант                                                         Галина Кубік