Обласна рада рекомендує органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу закладів загальної середньої освіти
20 Жовтня 2018
На черговому засіданні 24-ої сесії обласної ради, яке відбулося у селі Печеніжин Коломийського району 19 жовтня 2018 року, прикарпатські депутати проаналізували функціонування загальної середньої освіти та реалізацію концепції Нової української школи.
За словами директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Віктора Кімаковича, на Прикарпатті функціонує 706 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається майже 155 тисяч учнів. Окрім цього, в рамках проекту по децентралізації освіти наразі створено 9 опорних шкіл.
“Проблемним питанням залишаються малокомплектні школи у сільській місцевості. Зараз функціонує 175 таких шкіл. Також є 28 закладів І-ІІІ ступенів, в яких навчається менше ста учнів, 27 закладів І-ІІ ступенів – менше 40 учнів, 7 закладів І ступеня – менше 10 учнів“, – розповів освітянин.
Керівник профільного департаменту також акцентував, що за останні 18 років кількість учнів зменшилася приблизно на 70 тисяч (понад 222 тисячі у 2000 році проти 156 тисяч у 2018). При тому, кількість вчителів майже не змінилась (понад 19 тисяч у 2000 році проти 18,6 тисяч у 2018).
Водночас голова обласної ради Олександр Сич зауважив, що вражений цифрами щодо кількості шкіл, вчителів та учнів.
“Маємо ситуацію, коли нема чим виплатити вчителям зарплату. Але якщо кількість учнів зменшилась на чверть, то вчитель не має кого вчити. Платити комусь зарплату лише за те, що він сидить на посаді неправильно. Тому потрібно думати і шукати вихід з цієї ситуації. Треба говорити, що ця проблема не лише Прикарпаття, а країни загалом“, – наголосив Олександр Сич.