Обласна рада закликала український парламент не допустити вилучення коштів “військового ПДФО” з місцевих бюджетів

У вівторок, 3 жовтня 2023 року, відбулася позачергова двадцять п’ята сесія обласної ради. До порядку денного засідання було включене одне питання – “Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів”.
“Звертаємося до Верховної Ради України з ініціативою не підтримувати законопроєкт щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, яким пропонується вилучити з доходів місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу (далі – “військовий ПДФО”), оскільки зазначене призведе до порушення балансу фінансових ресурсів регіону”, – йдеться у зверненні.
За результатами обговорення депутати обласної ради схвалили звернення до ВРУ та КМУ з пропозицією доповнити пункт VI Бюджетного кодексу України такого змісту:
“Установити, що, як виняток з положень пунктів 1 і 1.1. частини першої статті 64 та пункту 1 частини першої статті 66 цього Кодексу, частина податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, що сплачується згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України та згідно із зазначеними нормами цього Кодексу, належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, зараховується: 50 відсотків – до обласного бюджету, 50 відсотків – до державного бюджету. Розподіл коштів обласного бюджету, отриманих від надходжень доходів, зазначених у абзацах 1, 2 цього пункту здійснюється між місцевими бюджетами пропорційно до чисельності військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації з відповідної територіальної гроди області”.
Рішення “Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів” підтримали 45 депутатів обласної ради.