Прикарпатським митцям вручили обласну премію ім. Патріарха Володимира Романюка та ім. Митрополита Андрея Шептицького
17 Грудня 2020
![](https://orada.if.ua/wp-content/uploads/2020/12/premia04.jpg)
Голова обласної ради Олександр Сич та заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей вручили премію імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького. Ця нагорода в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури – найвища відзнака на Прикарпатті, яку щорічно присуджують обласна державна адміністрація та обласна рада.
“Переконаний, що величні особистості як Патріарх Володимир Романюк та Митрополит Андрей Шептицький без надмірного пафосу є прикладами справжньої української еліти, якої нам так бракує. Ті люди, які сьогодні нагороджуються цією премією, власне керуються тими принципами у своїй творчій діяльності, якими свого часу в житті керувалися ці величні особистості. Щиро вітаю переможців цієї премії, бажаю усім творчої наснаги і нових звершень” – привітав переможців голова обласної ради Олександр Сич.
У номінації “Духовне друковане слово” нагородою посмертно відзначили письменника Василя Романюка за книгу “Патріарх Мстислав: призабуті сторінки”. У номінації “Образотворче та народне сакральне мистецтво” премією нагородили художника та іконописця Назара Кульчицького. У номінації “Реставрація сакральних об’єктів” премію отримав отець Андрій Танасійчук. У номінації “Новостворені сакральні об’єкти” нагороду присудили релігійній громаді за храм Святого Духа (м. Івано-Франківськ).
Премією імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького відзначають твори духовної літератури, мистецтва і архітектури, виконані на найвищому професійному рівні, які стали мистецьким надбанням, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали видатною подією у мистецькому, духовному житті Прикарпаття.