Про звернення обласної ради щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023)
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцять перша сесія)
РІШЕННЯ
06.04.2023 м. Івано-Франківськ № 661-21/2023
Про звернення обласної ради щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023)
Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада
вирішила:
- Схвалити звернення обласної ради до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) (додається).
- Звернення надіслати Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку.
- Рішення і текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).
Голова обласної ради Олександр Сич
Додаток
до рішення обласної ради
від 06.04.2023 № 661-21/2023
Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, підтримуючи звернення християнської спільноти, громадських організацій та небайдужих жителів Прикарпаття, глибоко стурбовані черговою спробою легалізації в Україні так званих “одностатевих шлюбів” під виглядом реєстрованих партнерств, передбачених проєктом Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023).
Ще більш цинічним є те, що такі законодавчі ініціативи вносяться народними депутатами України в умовах воєнного стану, прикриваючись при цьому начебто відстоюванням інтересів військовослужбовців, а насправді, руйнуючи інституцію шлюбу як таку.
Переконані, що саме зараз закладаються ціннісні підвалини як для Перемоги нашої держави, так і для подальшого відновлення і розбудови України. На наш погляд, є цілком очевидним, що однією з них має бути традиційна українська сім’я, яка потребує формування та реалізації відповідної державної політики. Відтак неприпустимими є ініціативи, що несуть загрози для традиційного інституту сім’ї, моральних та духовних засад українського суспільства.
Згідно зі статтею 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки, а сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Відповідно до статті 16 Загальної декларації прав людини та статті 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права сім’я є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства та держави. Стаття 3 Сімейного кодексу України передбачає, що підстави, на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства. Водночас наголошуємо на природній суті подружжя – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують та виховують дітей. Саме таке розуміння подружжя є традиційним для нашого народу уявленням про сім’ю.
Проєкт Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) в Прикінцевих положеннях передбачає внести зміни в Сімейний кодекс України, доповнивши частину другу статті 3 абзацом третім такого змісту: “Реєстровані партнери є сім’єю незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство”.
При розгляді питання інституту реєстрованих партнерств важливо зважати на необхідність подолання демографічної кризи в Україні, яка критично поглибилась внаслідок війни (жертви серед військовослужбовців та мирного населення, суттєве збільшення кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, значна кількість громадян України, які скористалися статусом тимчасового захисту в інших країнах, тощо). Демографічна ситуація відповідно до Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, визначена серед загроз національній безпеці та національним інтересам України. Легалізація реєстрованих партнерств жодним чином не сприятиме подоланню демографічної кризи, зокрема, через природну неспроможність одностатевих пар до народження дітей.
З уваги на викладене, звертаємося до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука з проханням не вносити на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) як такий, що суперечить Конституції України і традиційним духовним засадам українського суспільства, що засновані на заданих природою уявленнях про подружжя, інститут сім’ї, забезпечення права дітей на належне батьківське виховання.
Прийнято на двадцять першій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
06 квітня 2023 року