Про звернення обласної ради щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять перша сесія)

РІШЕННЯ

 

06.04.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 661-21/2023

 

Про звернення обласної ради щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023)

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука щодо проєкту Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) (додається).
  2. Звернення надіслати Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку.
  3. Рішення і текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

 

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 06.04.2023 № 661-21/2023

 

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, підтримуючи звернення християнської спільноти, громадських організацій та небайдужих жителів Прикарпаття, глибоко стурбовані черговою спробою легалізації в Україні так званих “одностатевих шлюбів” під виглядом реєстрованих партнерств, передбачених проєктом Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023).

Ще більш цинічним є те, що такі законодавчі ініціативи вносяться народними депутатами України в умовах воєнного стану, прикриваючись при цьому начебто відстоюванням інтересів військовослужбовців, а насправді, руйнуючи інституцію шлюбу як таку.

Переконані, що саме зараз закладаються ціннісні підвалини як для Перемоги нашої держави, так і для подальшого відновлення і розбудови України. На наш погляд, є цілком очевидним, що однією з них має бути традиційна українська сім’я, яка потребує формування та реалізації відповідної державної політики. Відтак неприпустимими є ініціативи, що несуть загрози для традиційного інституту сім’ї, моральних та духовних засад українського суспільства.

Згідно зі статтею 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки, а сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Відповідно до статті 16 Загальної декларації прав людини та статті 23 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права сім’я є природним і основним осередком суспільства та має право на захист з боку суспільства та держави. Стаття 3 Сімейного кодексу України передбачає, що підстави, на яких створюється сім’я, не мають суперечити моральним засадам суспільства. Водночас наголошуємо на природній суті подружжя – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують та виховують дітей. Саме таке розуміння подружжя є традиційним для нашого народу уявленням про сім’ю.

Проєкт Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) в Прикінцевих положеннях передбачає внести зміни в Сімейний кодекс України, доповнивши частину другу статті 3 абзацом третім такого змісту: “Реєстровані партнери є сім’єю незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство”.

При розгляді питання інституту реєстрованих партнерств важливо зважати на необхідність подолання демографічної кризи в Україні, яка критично поглибилась внаслідок війни (жертви серед військовослужбовців та мирного населення, суттєве збільшення кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, значна кількість громадян України, які скористалися статусом тимчасового захисту в інших країнах, тощо). Демографічна ситуація відповідно до Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 14 вересня 2020 року № 392, визначена серед загроз національній безпеці та національним інтересам України. Легалізація реєстрованих партнерств жодним чином не сприятиме подоланню демографічної кризи, зокрема, через природну неспроможність одностатевих пар до народження дітей.

З уваги на викладене, звертаємося до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука з проханням не вносити на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України “Про інститут реєстрованих партнерств” (реєстраційний номер 9103 від 13.03.2023) як такий, що суперечить Конституції України і традиційним духовним засадам українського суспільства, що засновані на заданих природою уявленнях про подружжя, інститут сім’ї, забезпечення права дітей на належне батьківське виховання.

Прийнято на двадцять першій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
06 квітня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]