Про звернення обласної ради щодо прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Двадцята сесія)
РІШЕННЯ
від 16.02.2018. № 753-20/2018
м. Івано-Франківськ
Про звернення обласної ради
щодо прийняття у Республіці Польща
закону про Інститут національної пам’яті
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада
вирішила:
Схвалити звернення обласної ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Міністра закордонних справ України П. Клімкіна, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Я. Пєкла, Генерального Консула Республіки Польща у Львові Р. Вольскі щодо прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті (додається).
- Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Гройсману, Міністру закордонних справ України П. Клімкіну, Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні Я. Пєклу, Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові Р.Вольскі.
- Звернення опублікувати в газеті “Галичина”, розмістити на інтернет-сторінці обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму (І. Дебенко).
Голова обласної ради Олександр Сич
Додаток
до рішення обласної ради
від 16.02.2018. № 753-20/2018
Президенту України
Петру Порошенку
Голові Верховної Ради України
Андрію Парубію
Прем’єр-міністру України
Володимиру Гройсману
Міністру закордонних справ України
Павлу Клімкіну
Надзвичайному і Повноважному
Послу Республіки Польща в Україні
Яну Пєклу
Генеральному Консулу Республіки
Польща у Львові
Рафалу Вольскі
ЗВЕРНЕННЯ
Івано-Франківська обласна рада глибоко стурбована фактом прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті, в якому поряд із впровадженням кримінальної відповідальності за висловлювання про причетність поляків до Голокосту, вкотре піднімається тема Волинської трагедії й передбачена кримінальна відповідальність за пропаганду так званої “бандерівської ідеології”.
З прикрістю констатуючи, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися, ми засуджуємо цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.
Хотіли б нагадати польським партнерам, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. Відтак, категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а заборону “бандерівської ідеології” – розцінюємо не просто як дешевий популізм частини польського політикуму, але як намагання заперечити суверенне право українців на власну державність і національну гідність.
Нагадуємо, що і Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами “Слава Україні! ‒ Героям слава!”. Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.
Усвідомлюючи чутливість проблематики історичної пам’яті у житті українського та польського народів, в черговий раз закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин. Відзначаємо також, що прийняття такого законодавчого акту та його подальше застосування на практиці негативно впливають на висхідну динаміку взаємовідносин між Івано-Франківщиною та адміністративно-територіальними одиницями Республіки Польща й можуть зруйнувати фундамент добросусідських, партнерських стосунків між нашими громадами, на рівні яких налагоджена взаємовигідна співпраця й реалізуються численні проекти. До того ж, закон у прийнятій редакції стосується не лише громадян Республіки Польща, але й іноземців, а відтак – становить загрозу як для українців, які працюють в Польщі, так і для наших туристів, які щороку відвідують країну.
Окремо апелюємо до вищих органів державної влади й особисто Президента України Петра Порошенка, як відповідального за зовнішню політику, дати врешті-решт належну оцінку зовнішньополітичному відомству на чолі з міністром Павлом Клімкіним за неодноразові, системні провали на міжнародній арені, вимагати на найвищому представницькому, в тому числі міжнародному рівні скасувати прийнятий у Республіці Польща закон й вжити комплекс невід’ємних заходів у відповідь з метою недопущення можливих порушень прав і свобод українських громадян, які перебувають в Польщі, а також запобігання зростаючим претензіям політичної влади сусіда на ревізію підсумків Другої світової війни та можливий перегляд кордонів.
Слава Україні!
Прийнято на першому пленарному
засіданні двадцятої сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
16 лютого 2018 року