Про затвердження статуту комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради у новій редакції


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Четверта сесія)

РІШЕННЯ

від 19.02.2021. № 104-4/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про затвердження статуту
комунального закладу
фахової передвищої освіти
“Коломийський медичний
фаховий коледж ім. І. Франка”
Івано-Франківської обласної ради
у новій редакції

 

 

Відповідно до статей 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, законів України “Про освіту”, “Про фахову передвищу  освіту”,  “Про вищу освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, враховуючи рішення обласної ради від 29.05.2020. № 1480-35/2020, Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016, обласна рада

вирішила:

1. Затвердити статут комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради у новій редакції (додається).

2. Директору комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради В. Васкулу забезпечити здійснення державної реєстрації нової редакції Статуту.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (І. Очкур), з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський), з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики (Б. Томенчук).

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 19.02.2021. № 104-4/2021

 

 

 

 

СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ “КОЛОМИЙСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІМ. І. ФРАНКА”
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
(НОВА РЕДАКЦІЯ)

 

 

 

м. Коломия
2021 рік


 

1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
1.1. Комунальний заклад фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради є закладом фахової передвищої освіти, що провадить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям фахової передвищої освіти в галузі знань 22. Охорона здоров’я. Код та найменування спеціальності: 223. Медсестринство (спеціалізації: “Акушерська справа”, “Сестринська справа”, “Лікувальна справа”), 226. Фармація, промислова фармація (спеціалізація “Фармація”).
Власником комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради є територіальні громади сіл, селищ, міст області в особі Івано-Франківської обласної ради (надалі – Власник).
1.2. Статут Комунального закладу “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради (далі – Статут) розроблений відповідно до діючого законодавства України і є документом, який регламентує діяльність комунального закладу фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради (далі – Коледж).
1.3. Уповноваженим органом управління Коледжу є Івано-Франківська обласна державна адміністрація в особі структурного підрозділу у сфері охорони здоров’я (далі – Уповноважений орган управління).
1.4. У своїй діяльності Коледж керується Конституцією України, кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
Діяльність Коледжу відокремлена від діяльності політичних партій і релігійних організацій.
1.5. Коледж є підзвітним, підконтрольним та підпорядкованим Власнику, а за галузевою спрямованістю підвідомчим департаменту охорони здоров’я та департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі – Департаменти).
1.6. Мовою освітнього процесу в Коледжі є державна мова відповідно до Конституції України та Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
1.7. Коледж створено у 1947 році згідно рішення Станіславського облздороввідділу № 612-к від 27.07.1947 р., як школу медичних сестер. У 1954 році школу медичних сестер реорганізовано у Коломийське медичне училище.
Рішенням Івано-Франківської обласної ради від 14.07.2005 р.
№ 631-17/2005 Коломийське медичне училище ім. І. Франка перейменовано у Коломийський медичний коледж ім. І. Франка.
Відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 29.05.2020 р. № 1480-35/2020 Коломийський медичний коледж ім. І. Франка перейменовано на комунальний заклад фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради.
1.8. Найменування Коледжу:
– повне: Комунальний заклад фахової передвищої освіти “Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка” Івано-Франківської обласної ради;
– повне (англійською): Municipal Institution of Professional Higher Education Ivan Franko Kolomyya Professional Medical College Ivano-Frankivsk Regional Council;
– скорочене: Коломийський медичний фаховий коледж ім. І. Франка;
– скорочене (англійською): Ivan Franko Kolomyya Professional Medical College.
1.9. Юридична адреса Коледжу:
78200, вул. І. Франка, 14,
м. Коломия,
Івано-Франківська обл.,
тел. (03433) 24450,
тел.-факс (03433) 26947,
E – mail: [email protected],
www. frankocollege. Info
Англійською мовою:
Ivano-Frankivsk Regional,
Kolomyya, 14, Ivan Franko Street,
telephone number (03433) 24450,
fax number (03433) 26947,
E – mail: [email protected],
www.frankocollege.info.
1.10. Коледж є юридичною особою публічного права, яка здійснює свою діяльність на засадах неприбутковості і є бюджетною установою.
1.11. Права та обов’язки Коледж набуває з дня його державної реєстрації.
1.12. Коледж має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, кутовий штамп і бланки зі своїм найменуванням, може користується власною емблемою та символікою.
1.13. Коледж не несе відповідальності за забов’язання держави, Власника та Уповноваженого органу управління.
1.14. Коледж має право укладати договори, угоди, набувати майнових і особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем у судах відповідно до чинного законодавства України та цьго Статуту.

2. КОНЦЕПЦІЯ, МЕТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ,
ЗАВДАННЯ І СТРУКТУРА КОЛЕДЖУ

2.1. Освітня діяльність Коледжу ґрунтується на концептуальних засадах Національної Доктрини розвитку освіти, Державній Національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), та здійснюється відповідно до законів України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про ліцензування видів господарської діяльності”, наказів Міністерства освіти і науки України, Статуту Коледжу, Положення про організацію освітнього процесу Коледжу, Правил внутрішнього розпорядку Коледжу та інших нормативно-правових актів.
Концепція розвитку Коледжу полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного студента – громадянина України, вихованні покоління людей, які будуть ефективно працювати і навчатися впродовж життя, зберігаючи і примножуючи цінності національної культури і громадянського суспільства, у розвитку і зміцненні незалежної, демократичної та правової держави як невід’ємної складової європейської та світової спільноти.
2.2. Коледж – це заклад фахової передвищої освіти, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності за спеціальністю “Медсестринство” і “Фармація, промислова фармація” забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра і відповідає стандартам освіти, освітньо-професійним програмам, установленим для закладів фахової передвищої освіти.
2.3. Цілі освітньої діяльності Коледжу:
– забезпечення та примноження досягнень і кращих традицій;
– розвиток та поглиблення нових напрямків діяльності;
– стабільність та системність роботи на фоні позитивного морально- психологічного клімату в колективі;
– формування соціокультурного, мотиваційного середовища Коледжу, що сприяє професійному зростанню співробітників, забезпечує високу якість освіти, отримання нових знань та їх передачу студентам, динамічний розвиток досліджень та інновацій.
2.4. Основною метою діяльності Коледжу є:
1) реалізація законів України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту” та інших законодавчих актів щодо підготовки кваліфікованих фахівців для системи охорони здоров’я України;
2) дотримання державних стандартів фахової передвищої освіти;
3) забезпечення безпечних умов проведення освітньої діяльності, необхідних для отримання особою фахової прередвищої освіти;
4) здійснення договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності та громадянами;
5) дотримання господарсько-фінансової дисципліни та збереження державного майна;
6) соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.
2.5. Основними завданнями Коледжу є:
1) забезпечення реалізації права громадян на фахову передвищу освіту;
2) підготовка кадрів з фаховою передвищою освітою для потреб економіки та суспільства, забезпечення якості фахової передвищої освіти;
3) провадження на високому рівні освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами фахової передвищої освіти за обраними ними спеціальностями;
4) участь у забезпеченні суспільного та економічного розвитку держави шляхом формування людського капіталу;
5) виховання у здобувачів фахової передвищої освіти патріотизму, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, академічної доброчесності, формування правової та екологічної культури, моральних цінностей, здорового способу життя, здатності критично мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах;
6) забезпечення органічного поєднання в освітньому процесі теоретичного та практичного навчання, дослідницької та інноваційної діяльності;
7) створення необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів, збереження здоров’я учасників освітнього процесу;
8) збереження та примноження моральних, культурних, наукових цінностей і досягнень суспільства;
9) поширення знань серед населення, підвищення освітнього і культурного рівня громадян;
10) налагодження міжнародних зв’язків та провадження міжнародної діяльності у сфері освіти, науки, спорту, мистецтва і культури;
11) вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці та сприяння працевлаштуванню випускників;
12) взаємодія з роботодавцями, їх організаціями та об’єднаннями, іншими соціальними партнерами, професійними об’єднаннями та сприяння працевлаштуванню випускників;
13) ефективне використання майна і коштів для провадження освітньої діяльності;
14) види діяльності, що потребують відповідних дозволів та ліцензування, здійснювати після отримання необхідних документів відповідно до вимог чинного законодавства України;
15) захист персональних даних здійснювати відповідно до вимог законів України “Про інформацію”, “Про захист персональних даних”, “Про доступ до публічної інформації” ,“Про охорону дитинства” та інших нормативно-правових актів.
2.6. Структурні підрозділи утворюються рішенням директора Коледжу. Статус і функції структурних підрозділів визначаються Законом України “Про фахову передвищу освіту”, Статутом Коледжу та положеннями про відповідні структурні підрозділи. Основними структурними підрозділами Коледжу є:
– відділення;
– циклові комісії;
– бібліотека;
– навчальні кабінети та навчальна частина;
– лабораторії;
– керівництво;
– бухгалтерія;
– канцелярія та архів;
– помічник директора з кадрової роботи;
– інженер-програміст;
– фельдшер;
– юрисконсульт;
– практичний психолог;
– господарський підрозділ;
– бази проходження студентами навчальної, виробничої та переддипломної практик у лікувально-профілактичних закладах міста і області.
Структурними підрозділами Коледжу також можуть бути:
– навчально-виробничі центри, медичні центри (сектори, частини, комплекси тощо), що забезпечують практичну підготовку фахівців;
– підрозділи з підготовки до вступу, навчально-методичні кабінети, комп’ютерні та інформаційні центри, виробничі структури, підрозділи культурно-побутового та спортивного призначення;
– підрозділ, що забезпечує поєднання теоретичного навчання з навчанням на робочих місцях (дуальну освіту);
– інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законодавством.
2.6.1. Відділення – це структурний підрозділ Коледжу, що об’єднує навчальні групи з однієї або кількох спеціальностей, у яких навчаються не менше 150 здобувачів фахової передвищої освіти за різними формами навчання, методичні, навчально-виробничі та інші підрозділи. Керівництво відділенням здійснює завідувач. Завідувач відділення призначається на посаду директором Коледжу за погодженням з колегіальним органом управління Коледжу з числа педагогічних працівників, які мають медичну освіту, ступінь магістра і стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше як п’ять років.
Завідувач відділення забезпечує організацію освітнього процесу, виконання навчальних планів і програм навчальних дисциплін, здійснює контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, навчально-методичною діяльністю викладачів відділення. Повноваження завідувача відділення визначаються положенням про відділення, що затверджується колегіальним органом управління Коледжу.
2.6.2. Циклова комісія – це структурний підрозділ Коледжу, що провадить освітню, методичну діяльність за певною спеціальністю (освітньо-професійною програмою), групою спеціальностей однієї або споріднених галузей, може проводити дослідницьку, спортивну діяльність за певною дисципліною (групою дисциплін). Циклова комісія створюється, якщо до її складу входять не менше п’яти педагогічних (науково-педагогічних) працівників, для яких Коледж є основним місцем роботи.
Голова циклової комісії призначається директором Коледжу за погодженням з колегіальним органом управління Коледжу з числа педагогічних (науково-педагогічних) працівників, які мають ступінь магістра і стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менш як п’ять років.
Голова циклової комісії забезпечує організацію освітнього процесу, виконання навчальних планів і програм навчальних дисциплін, здійснює контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, навчально-методичною діяльністю викладачів циклової комісії.
2.7. У відповідності до діючих навчальних планів в Коледжі створені навчальні кабінети. Для забезпечення студентів, викладачів літературою та періодичними виданнями в Коледжі функціонують бібліотека та читальний зал.
2.8. Структурні підрозділи підпорядковані безпосередньо директору Коледжу, який відповідно до Статуту призначає керівників підрозділів, визначає напрямки основної діяльності, порядок фінансово-господарської діяльності, структуру управління та умови використання матеріально-технічної бази Коледжу.
2.9. Коледж може організовувати курси підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу, масажу, косметології, догляду за хворими, комп’ютерні та інші курси відповідно до чинного законодавства України.
2.10. Коледж може утворювати навчально-наукові, навчально-науково-виробничі комплекси (центри) з закладами вищої освіти, загальноосвітніми школами, лікувально-профілактичними закладами, тощо.

3. ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ,
ОСНОВНІ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ КОЛЕДЖУ

3.1. Діяльність Коледжу провадиться на принципах:
1) автономії та самоврядування;
2) розмежування прав, повноважень і відповідальності Власника, Уповноваженого органу управління, державних органів та органів місцевого самоврядування, до сфери управління яких належить Коледж, органів управління Коледжу та його структурних підрозділів;
3) поєднання засад колегіального та одноособового прийняття рішень;
4) незалежності від політичних партій і релігійних організацій.
3.2. Держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію Коледжу.
3.3. Коледж має рівні права, що становлять зміст його автономії та самоврядування, у тому числі має право:
1) визначати зміст освіти з урахуванням державних стандартів та освітньо-професійних програм;
2) самостійно визначати перспективи свого розвитку, здійснювати освітню та господарську діяльність на основі розроблених програм, перспективних та поточних планів;
3) самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу;
4) запроваджувати спеціалізації, розробляти та реалізовувати освітньо-професійні програми в межах ліцензованої спеціальності;
5) приймати на роботу та звільняти з роботи педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників відповідно до законодавства;
6) формувати та затверджувати власний штатний розпис відповідно до законодавства;
7) запроваджувати власні системи заохочення учасників освітнього процесу за освітні, мистецькі, дослідницькі, інноваційні та спортивні досягнення;
8) надавати додаткові освітні та інші послуги відповідно до законодавства;
9) самостійно розробляти та запроваджувати власні програми освітньої, мистецької, спортивної та інноваційної діяльності;
10) присуджувати освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра здобувачам фахової передвищої освіти, які успішно пройшли процедуру атестації після завершення навчання;
11) утворювати, реорганізовувати, перетворювати (змінювати тип) та ліквідовувати свої структурні підрозділи відповідно до законодавства;
12) провадити видавничу діяльність, зокрема видавати підручники, навчальні посібники, а також розвивати власну поліграфічну базу;
13) провадити на підставі відповідних договорів спільну діяльність із закладами освіти, науковими установами та іншими юридичними особами;
14) розміщувати свої навчальні та навчально-виробничі підрозділи на підприємствах, в установах та організаціях;
15) брати участь у роботі міжнародних організацій;
16) запроваджувати власну символіку та атрибутику;
17) звертатися з ініціативою до органів, що здійснюють управління у сфері фахової передвищої освіти, про внесення змін до чинних або розроблення нових нормативно-правових актів у сфері фахової передвищої освіти, а також брати участь у роботі над проєктами відповідних документів;
18) здійснювати фінансово-господарську та іншу діяльність відповідно до законодавства та установчих документів Коледжу;
19) розпоряджатися власними надходженнями, зокрема від надання платних послуг;
20) відкривати поточні та депозитні рахунки в банках у встановленому законодавством порядку;
21) утворювати навчально-наукові, виробничі комплекси чи інші об’єднання, не заборонені законодавством, спільно з науковими установами, закладами освіти, підприємствами;
22) здійснювати інші права, що не суперечать законодавству.
3.4. Коледж зобов’язаний:
1) дотримуватися ліцензійних умов провадження освітньої діяльності;
2) мати внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої освіти, у тому числі затверджену політику забезпечення дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу (кодекс академічної доброчесності);
3) створювати необхідні умови для здобуття фахової передвищої освіти особами з особливими освітніми потребами;
4) вживати заходів, у тому числі шляхом запровадження відповідних новітніх технологій, для запобігання та виявлення порушень академічної доброчесності у наукових і методичних роботах педагогічних, інших працівників, індивідуальних завданнях здобувачів фахової передвищої освіти та в разі виявлення порушень притягати винних до академічної відповідальності;
5) мати офіційний веб-сайт, оприлюднювати на офіційному веб-сайті (веб-сторінці), на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб інформацію, визначену законодавством;
6) здійснювати освітню діяльність на засадах студентоорієнтованого навчання;
7) забезпечувати своєчасну оплату податків, зборів (обов’язкових платежів) та відрахувань до бюджету і державних цільових фондів відповідно до чинного законодавства України;
8) забезпечувати ефективне використання та збереження майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
9) здійснювати будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів;
10) здійснювати заходи з удосконалення організаційної роботи Коледжу, оперативної діяльності та його матеріально-технічного забезпечення;
11) створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечення вимог чинного законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техногенної безпеки, соціального страхування;
12) нести відповідальність в установленому законами порядку за шкоду заподіяну фізичному, психічному здоров’ю та працездатності працівників Коледжу;
13) забезпечувати економічне, раціональне використання бюджетних коштів, своєчасні розрахунки з працівниками та студентами Коледжу;
14) розробити та впроваджувати заходи із забезпечення завдань, передбачених планом мобілізаційної підготовки та техногенно-екологічних заходів;
15) виконувати норми та вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціональне використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
16) мати внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості фахової передвищої освіти;
17) здійснювати бухгалтерський, оперативний облік, ведення фінансової та статистичної звітності відповідно до чинного законодавства;
18) виконувати інші обов’язки, визначені чинним законодавством України.

4. ПОВНОВАЖЕННЯ ВЛАСНИКА
ТА УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ УПРАВЛІННЯ

4.1. Повноваження Власника та Уповноваженого органу управління щодо управління Коледжем визначаються законодавством України та Статутом Коледжу.
4.2. До компетенції Власника належить:
– прийняття рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію Коледжу;
– прийняття рішення про призначення та звільнення з посади директора Коледжу;
– прийняття рішення про затвердження Статуту та внесення змін до нього;
– прийняття рішення про відчуження нерухомого майна Коледжу, надання його в заставу, оренду;
– призначення планових та позапланових ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності;
– заслуховування звітів директора про його роботу.
4.3. До компетенції Уповноваженого органу управління належить:
– укладання та продовження терміну дії контракту з директорм Коледжу на підставі рішення обласної ради;
– подання на затвердження обласної ради Статуту та проєкту змін до нього;
– розроблення стратегії розвитку Коледжу;
– затвердження річних фінансових та інвестиційних планів;
– проведення моніторингу фінансової діяльності, зокрема виконання показників фінансових планів;
– прийняття рішення про призначення (звільнення) виконуючого обов’язки директора Коледжу;
– забезпечення проведення інвентаризації майна Коледжу та подання на розгляд Власнику;
– забезпечення проведення перевірок щодо виконання державних, регіональних та інших програм і заходів програмного характеру;
– затвердження штатного розпису.
4.4. Власник або Уповноважений орган управління може делегувати окремі повноваження наглядовій раді, директору та/або іншому органу управління Коледжу.
4.5. Власник або Уповноважений орган управління не мають права втручатися в діяльність Коледжу, що здійснюється у межах його автономних прав, визначених законодавством та цим Статутом.
4.6. Власник та Уповноважений орган управління зобов’язані:
1) забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази Коледжу на рівні, достатньому для виконання ліцензійних умов та вимог стандартів фахової передвищої освіти;
2) у разі реорганізації чи ліквідації Коледжу забезпечити здобувачам фахової передвищої освіти можливість продовження навчання за обраною ними спеціальністю;
3) забезпечити відповідно до законодавства створення в Коледжі безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

5. ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ТА ОРГАНІВ ГРОМАДСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КОЛЕДЖУ, ПОРЯДОК ОБРАННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ ДО ОРГАНІВ ГРОМАДСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
5.1. Управління Коледжем в межах повноважень, визначених законодавством та Статутом, здійснюють:
1) Власник;
2) Уповноважений орган управління;
3) директор Коледжу;
4) Колегіальний орган управління коледжу (педагогічна рада);
5) Вищий колегіальний орган громадського самоврядування (загальні збори трудового колективу);
6) органи студентського самоврядування;
7) наглядова рада;
8) робочі та дорадчі органи.
5.2. Педагогічна рада є колегіальним органом управління Коледжу, склад якого щорічно затверджується наказом директора Коледжу.
5.2.1. Педагогічна рада Коледжу:
1) визначає стратегію і перспективні напрями розвитку Коледжу;
2) розглядає проєкт Статуту Коледжу, а також пропозиції щодо внесення змін до нього;
3) розглядає проєкт кошторису (фінансового плану) Коледжу та річний фінансовий звіт Коледжу;
4) ухвалює відповідно до законодавства рішення про розміщення власних надходжень Коледжу у територіальних органах центрального органу виконавчої влади у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів або в банківських установах;
5) визначає систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
6) погоджує за поданням директора Коледжу рішення про утворення, реорганізацію, перетворення (зміну типу) або ліквідацію структурних підрозділів;
7) за поданням директора Коледжу надає згоду на призначення завідувачів відділень, кафедри та голів циклових комісій;
8) затверджує положення про організацію освітнього процесу;
9) затверджує зразок та порядок виготовлення власного документа про фахову передвищу освіту;
10) має право вносити подання про відкликання директора Коледжу з підстав, передбачених законодавством, установчими документами Коледжу, контрактом, яке розглядається вищим колегіальним органом громадського самоврядування Коледжу;
11) обговорює питання та визначає заходи з підвищення кваліфікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних (науково-педагогічних) працівників;
12) приймає рішення та/або рекомендації з питань впровадження в освітній процес кращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку фахової передвищої освіти;
13) має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту Коледжу;
14) приймає рішення з питань вдосконалення методичного забезпечення освітнього процесу;
15) приймає рішення з питань відповідальності учасників освітнього процесу за порушення академічної доброчесності;
16) приймає рішення та/або рекомендації з інших питань відповідно до законодавства та Статуту Коледжу;
17) педагогічну раду очолює голова, яким є директор Коледжу;
18) до складу педагогічної ради Коледжу можуть входити за посадами заступники директора, завідувачі відділень, завідувач бібліотеки, голови циклових комісій, інші педагогічні та науково-педагогічні працівники, головний бухгалтер, голова органу громадського самоврядування працівників Коледжу, голова виборного органу первинної профспілкової організації, представники студентського самоврядування відповідно до квот, визначених установчими документами Коледжу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності складу педагогічної ради мають становити педагогічні та/або науково-педагогічні працівники Коледжу і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа студентів Коледжу. Виборні представники осіб, які навчаються, обираються вищим органом студентського самоврядування Коледжу;
19) виборні представники з числа студентів Коледжу беруть участь у роботі педагогічної ради Коледжу під час розгляду питань, що стосуються навчання, побуту та відпочинку осіб, які у ньому навчаються. Під час розгляду інших питань, віднесених до повноважень педагогічної ради, норма щодо обов’язкової участі в роботі колегіального органу управління закладу не менш як 10 відсотків виборних представників з числа студентів Коледжу не застосовується;
20) рішення педагогічної ради Коледжу, прийняті відповідно до законодавства, є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу;
21) рішення педагогічної ради Коледжу вводяться в дію наказами директора Коледжу.
5.3. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Коледжу є загальні збори трудового колективу, включаючи виборних представників з числа студентів, які навчаються у Коледжі.
5.3.1. Порядок скликання і прийняття рішень загальних зборів трудового колективу визначається Статутом Коледжу та Положенням про загальні збори трудового колективу.
5.3.2. У складі загальних зборів трудового колективу мають бути представлені всі категорії учасників освітнього процесу Коледжу. При цьому не менш як 75 відсотків складу делегатів (членів) колегіального органу мають становити педагогічні (науково-педагогічні) працівники, які працюють у цьому закладі за основним місцем роботи, і не менш як 10 відсотків – виборні представники з числа студентів Коледжу, які обираються вищим органом студентського самоврядування.
5.3.3. Загальні збори трудового колективу скликаються не менше одного разу на рік.
5.3.4. Загальні збори трудового колективу Коледжу:
1) погоджують за поданням педагогічної ради Статут Коледжу;
2) заслуховують щорічний звіт директора Коледжу та оцінюють його діяльність;
3) обирають комісію з трудових спорів відповідно до законодавства про працю;
4) розглядають за обґрунтованим поданням педагогічною радою питання про дострокове припинення повноважень директора Коледжу і направляють відповідне подання Власнику або Уповноваженому органу управління;
5) затверджують правила внутрішнього розпорядку Коледжу і колективний договір;
6) приймають рішення з інших питань діяльності Коледжу відповідно до законодавства та цього Статуту.
5.4. У Коледжі та його структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування Коледжу. Студентське самоврядування – це право і можливість студентів Коледжу вирішувати питання навчання і побуту, захисту своїх прав та інтересів, а також брати участь в управлінні Коледжем.
Студентське самоврядування об’єднує всіх студентів Коледжу, у тому числі неповнолітніх. Усі студенти Коледжу, які у ньому навчаються, мають рівні права щодо участі у студентському самоврядуванні, можуть обиратися та бути обраними до його органів.
Студентське самоврядування здійснюється студентами Коледжу безпосередньо, а також через органи студентського самоврядування, що обираються у порядку, визначеному Законом України “Про фахову передвищу освіту” та Статутом Коледжу.
5.4.1. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, Статутом Коледжу та Положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.4.2. У Положенні про студентське самоврядування Коледжу має визначатися:
1) структура органів студентського самоврядування, порядок і періодичність їх обрання та звітування, розподіл повноважень та порядок здійснення ними своєї діяльності;
2) повноваження органів студентського самоврядування, у тому числі порядок погодження рішень, визначених Законом України “Про фахову передвищу освіту”;
3) порядок припинення повноважень студентів Коледжу, обраних до органів студентського самоврядування, у тому числі щодо питань ініціювання та проведення голосування про їх відкликання;
4) порядок здійснення студентського самоврядування у структурних підрозділах Коледжу;
5) порядок проведення виборів представників студентів Коледжу до органів студентського самоврядування.
5.4.3. Органи студентського самоврядування діють на принципах:
1) добровільності, колегіальності, відкритості;
2) виборності та звітності;
3) рівності прав студентів Коледжу в участі у студентському самоврядуванні;
4) незалежності від впливу політичних партій та релігійних організацій;
5) академічної доброчесності.
5.4.4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні Коледжу, гуртожитку, структурних підрозділів Коледжу.
Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (парламент, старостат, студентська рада тощо).
На рівні Коледжу також діє контрольно-ревізійний орган студентського самоврядування – контрольно-ревізійна комісія. До складу контрольно-ревізійної комісії не можуть входити керівники та члени виконавчих органів студентського самоврядування, студентських виборчих комісій.
Делегати на конференцію студентів Коледжу обираються студентами Коледжу шляхом прямого таємного голосування на строк, визначений положенням про студентське самоврядування, що не може бути більшим за один календарний рік.
Керівник органу студентського самоврядування та його заступники не можуть перебувати на посаді більш як два строки.
З припиненням особою навчання у Коледжі припиняється її участь в органі студентського самоврядування у порядку, передбаченому положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.4.5. Органи студентського самоврядування:
1) беруть участь в управлінні Коледжем у порядку, встановленому Законом України “Про фахову передвищу освіту” та Статутом Коледжу;
2) беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту;
3) проводять організаційні, просвітницькі, дослідницькі, спортивні, оздоровчі, культурно-мистецькі та інші заходи;
4) беруть участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості фахової передвищої освіти;
5) захищають права та інтереси здобувачів фахової передвищої освіти;
6) делегують своїх представників до робочих та дорадчо-консультативних органів;
7) ухвалюють акти, що регламентують їх організацію та діяльність;
8) беруть участь у вирішенні питань забезпечення належних побутових умов проживання здобувачів у гуртожитках;
9) розпоряджаються коштами органу студентського самоврядування та наданим їм майном відповідно до законодавства; при формуванні кошторису Коледжу надають обов’язкові до розгляду пропозиції щодо розвитку його матеріальної бази, у тому числі з питань, що стосуються навчання, побуту та відпочинку студентів;
10) вносять пропозиції щодо змісту освітньо-професійних програм;
11) мають право оголошувати акції протесту;
12) мають право об’єднуватися у регіональні та всеукраїнські організації, діяльність яких не має політичного або релігійного спрямування;
13) виконують інші функції, передбачені Законом України “Про фахову передвищу освіту” та Положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.4.6. За погодженням з відповідним органом студентського самоврядування Коледжу приймаються рішення про:
1) відрахування студентів Коледжу та їх поновлення на навчання (крім випадків, передбачених пунктами 1-3, 7 частини першої статті 44 Закону України “Про фахову передвищу освіту”);
2) переведення осіб, які навчаються у Коледжі, з одного джерела фінансування на інше;
3) затвердження положення про організацію освітнього процесу.
Рішення з питань, передбачених цією частиною, може бути ухвалене без погодження, якщо протягом одного місяця після надходження відповідного подання орган студентського самоврядування не висловив своєї позиції.
5.4.7. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) студентів Коледжу, які:
1) затверджують положення про студентське самоврядування Коледжу;
2) обирають керівника та членів виконавчого органу студентського самоврядування, дають оцінку їхній діяльності;
3) затверджують процедуру використання майна та коштів органів студентського самоврядування, підтримки студентських ініціатив на конкурсних засадах;
4) затверджують річний кошторис витрат (бюджет) органів студентського самоврядування, вносять до нього зміни, заслуховують звіт про його виконання;
5) обирають контрольно-ревізійну комісію з числа студентів для здійснення поточного контролю за діяльністю, станом використання майна та виконання бюджету органів студентського самоврядування;
6) формують студентські виборчі комісії з числа студентів Коледжу для організації та проведення виборів до органів студентського самоврядування;
7) обирають представників студентів Коледжу до вищого колегіального органу громадського самоврядування та колегіального органу управління Коледжу;
8) заслуховують звіти виконавчого, робочих і контрольно-ревізійних органів студентського самоврядування, дають оцінку їхній діяльності;
9) здійснюють інші повноваження, передбачені Законом України “Про фахову передвищу освіту” та положенням про студентське самоврядування Коледжу.
5.4.8. Адміністрація Коледжу не має права втручатися в діяльність органів студентського самоврядування (крім питань, пов’язаних з безпекою учасників освітнього процесу, а також із використанням бюджетних коштів та майна Коледжу).
Рішення органів студентського самоврядування, прийняті в межах їх компетенції та доведені до адміністрації, не потребують затвердження, схвалення чи введення в дію керівником, іншими органами управління Коледжу.
5.4.9. Директор Коледжу забезпечує належні умови для діяльності органів студентського самоврядування (надає приміщення, меблі, оргтехніку, забезпечує телефонним зв’язком, постійним доступом до Інтернету, відводить місця для встановлення інформаційних стендів тощо).
5.4.10. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань і здійснення повноважень відповідно до затверджених ними кошторисів.
Органи студентського самоврядування публічно звітують про використання коштів та виконання кошторисів не менше одного разу на рік.
5.5. Власник або Уповноважений орган управління створює та затверджує строком на п’ять років персональний склад наглядової ради у кількості від трьох до п’яти осіб.
5.5.1. Членом наглядової ради не може бути особа, яка:
1) за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
2) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
3) відповідно до вироку суду позбавлена права обіймати відповідні посади;
4) за рішенням суду була визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
5) піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією – протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
6) підпадає під дію частини третьої статті 1 Закону України “Про очищення влади”.
До складу наглядової ради не можуть входити працівники Коледжу та здобувачі фахової передвищої освіти Коледжу.
5.5.2. Наглядова рада Коледжу сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням, ефективній взаємодії Коледжу з державними органами та органами місцевого самоврядування, громадськістю, громадськими об’єднаннями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку, підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності Коледжу.
5.5.3. Наглядова рада має право:
1) сприяти залученню додаткових джерел фінансування;
2) брати участь у роботі колегіальних органів Коледжу з правом дорадчого голосу;
3) брати участь у визначенні та затверджувати стратегію розвитку Коледжу;
4) контролювати дотримання Статуту Коледжу;
5) проводити конкурсний відбір на посаду директора Коледжу;
6) погоджувати статути ендавментів, підприємств та установ, в яких заклад фахової передвищої освіти є засновником чи співзасновником (крім закладів фахової передвищої освіти у статусі бюджетної установи);
7) розглядати щорічні звіти директора Коледжу про реалізацію стратегії розвитку Коледжу;
8) ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту діяльності Коледжу (не більше одного разу протягом строку повноважень наглядової ради);
9) відстежувати та врегульовувати потенційні конфлікти інтересів у діяльності директора Коледжу;
10) вносити Власнику Коледжу або Уповноваженому органу управління подання про заохочення або відкликання директора Коледжу з підстав, визначених законодавством, Статутом Коледжу або контрактом;
11) здійснювати інші права, визначені законодавством та Статутом Коледжу.
5.5.4. Організаційною формою роботи наглядової ради є засідання. Засідання проводяться при потребі, але не рідше одного разу на рік.
1) Засідання наглядової ради проводить її голова, а в разі його відсутності інший її член, визначений самою радою. Засідання є правомочним за умови участі 2/3 від загального складу.
2) Рішення наглядової ради приймаються простою більшістю голосів членів наглядової ради, голос головуючого є вирішальним. Рішення наглядової ради оформляються протоколами, які підписуються головуючим на засіданні та скріплюються печаткою Коледжу.
3) Наглядова рада у своїй діяльності керується принципами прозорості і підзвітності. Протоколи, відеотрансляції та/або стенограми засідань наглядової ради оприлюднюються на офіційному веб-сайті Коледжу протягом тижня з дня відповідного засідання.
4) Рішення наглядової ради у письмовій формі в п’ятиденний строк доводяться до відома директора Коледжу та є обов’язковими до розгляду та відповідного реагування.
5.5.5. Порядок визначення компенсації витрат членів наглядової ради закладів фахової передвищої освіти державної та комунальної форм власності затверджується Кабінетом Міністрів України.
5.5.6. Власник або Уповноважений орган управління має право достроково припинити повноваження наглядової ради або окремих її членів.
5.6. Робочі та дорадчі органи Коледжу
5.6.1. Для вирішення поточних питань діяльності Коледжу директором утворюються робочі органи – дирекція, адміністративна рада, методична рада, приймальна комісія, стипендіальна комісія тощо.
5.6.2. З метою вироблення стратегії та напрямів провадження освітньої та іншої діяльності Коледжу, директор Коледжу має право утворювати на громадських засадах дорадчі (дорадчо-консультативні) органи (раду роботодавців, раду інвесторів, раду бізнесу, навчально-методичну раду тощо.
5.6.3. Робочі та дорадчі органи Коледжу діють відповідно до положень про робочі та дорадчі органи, які затверджуються директором Коледжу.

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ДИРЕКТОРА КОЛЕДЖУ, ПІДСТАВИ ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДУ ТА ДОСТРОКОВОГО РОЗІРВАННЯ КОНТРАКТУ З ДИРЕКТОРОМ КОЛЕДЖУ

6.1. Управління Коледжем здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника, Уповноваженого органу управління (в межах делегованих обласною радою повноважень) і участі в управлінні трудового колективу.
6.2. Поточне керівництво діяльності Коледжу здійснює директор, який обирається відповідно до чинного законодавства та призначається на посаду на пленарному засіданні обласної ради на умовах контракту. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.
6.3. Директор є представником Коледжу у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством та Статутом Коледжу.
6.4. Директор Коледжу:
1) організовує діяльність Коледжу;
2) вирішує питання фінансово-господарської діяльності Коледжу, формує його структуру і затверджує штатний розпис відповідно до законодавства, є розпорядником майна і коштів, забезпечує дотримання штатно-фінансової дисципліни;
3) забезпечує розроблення, несе відповідальність за реалізацію затвердженої стратегії розвитку Коледжу;
4) забезпечує дотримання законодавства, Статуту Коледжу, виконання рішень загальних зборів трудового колективу, педагогічної ради Коледжу;
5) подає на погодження загальних зборів трудового колективу проєкт Статуту Коледжу (крім випадку утворення закладу фахової передвищої освіти);
6) видає накази і розпорядження, надає доручення, обов’язкові для виконання всіма учасниками освітнього процесу і структурними підрозділами Коледжу;
7) відповідає за результати діяльності Коледжу перед Власником та Уповноваженим органом управління;
8) забезпечує виконання кошторису, укладає договори;
9) приймає на роботу та звільняє з роботи працівників;
10) призначає на посаду завідувачів відділень, циклових комісій за згодою педагогічної ради Коледжу;
11) забезпечує охорону праці та безпеку життєдіяльності, дотримання законності та порядку;
12) затверджує посадові інструкції працівників;
13) формує контингент здобувачів освіти;
14) у встановленому законодавством порядку відраховує із Коледжу та поновлює на навчання в ньому осіб, які навчаються (навчалися);
15) забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітньо-професійних програм;
16) розробляє та ухвалює за погодженням з педагогічною радою Коледжу рішення про утворення, реорганізацію, перетворення (зміну типу) або ліквідацію структурних підрозділів;
17) організовує функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
18) здійснює контроль за якістю роботи педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників;
19) забезпечує створення умов для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Коледжу;
20) сприяє та створює умови для діяльності органів громадського самоврядування, організацій профспілок, які діють у Коледжі;
21) сприяє формуванню здорового способу життя у Коледжі, зміцненню спортивно-оздоровчої бази закладу, створює належні умови для занять масовим спортом;
22) спільно з виборним органом первинної профспілкової організації Коледжу подає для затвердження на загальних зборах трудового колективу Коледжу правила внутрішнього розпорядку та колективний договір і після затвердження підписує їх;
23) здійснює інші повноваження, визначені законодавством.
6.5. Директор Коледжу відповідає за провадження та результати освітньої, економічної та інших видів діяльності у Коледжі, стан і збереження нерухомого та іншого майна Коледжу.
6.6. Директор Коледжу щороку звітує перед Вланиском, Уповноваженим органом управління та загальними зборами трудового і студентського колективу Коледжу, наглядовою радою.
Директор зобов’язаний оприлюднювати щорічний звіт про реалізацію стратегії розвитку на офіційному веб-сайті Коледжу.
6.7. Директор Коледжу може делегувати частину повноважень своїм заступникам, а також керівникам структурних підрозділів.
6.8. Директор Коледжу призначається на посаду строком на п’ять років за результатами конкурсного відбору, який проводить наглядова рада Коледжу.
6.9. Директор Коледжу може бути звільнений з посади Власником або Уповноваженим органом управління за поданням наглядової ради або загальних зборів трудового колективу Коледжу з підстав, визначених законодавством, за порушення Статуту Коледжу та/або умов контракту.
Подання про відкликання директора Коледжу може бути внесене до загальних зборів трудового колективу Коледжу більшістю складу педагогічної ради Коледжу не раніше ніж через рік після призначення директора.
Подання Власнику або Уповноваженому органу управління про відкликання директора Коледжу приймається, якщо його підтримали дві третини складу наглядової ради або більшістю голосів членів загальних зборів трудового колективу Коледжу.
6.10. У визначених законодавством випадках Власник або Уповноважений орган управління за поданням наглядової ради може призначити за контрактом виконувача обов’язків директора Коледжу з метою здійснення заходів антикризового менеджменту, але не більш як на два роки. Порядок застосування заходів антикризового менеджменту у Коледжі, структурних підрозділах затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

7. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ КОЛЕДЖУ

7.1. Трудовий колектив Коледжу включає в себе педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників.
7.2. Члени трудового колективу Коледжу мають право:
– брати участь в обговоренні і розв’язанні найважливіших питань діяльності Фахового коледжу;
– одержувати інформаційні, нормативні та інші матеріали, що розробляються чи застосовуються в діяльності Коледжу;
– створювати в Коледжі професійну спілку та бути її членами;
– організовувати і бути членами будь-яких політичних, громадських, релігійних та інших об’єднань чи угруповань, які діють за межами Коледжу і діяльність яких не суперечить Конституції України та законодавству України;
– користуватися всіма видами послуг, що може надати Коледж, а також іншими можливостями Коледжу (зокрема, одержувати матеріальну допомогу) з метою оперативного та ефективного вирішення проблем навчально-методичної діяльності, соціального захисту та фінансової підтримки у встановленому законодавством порядку;
– виконувати роботу на умовах штатного сумісництва або погодинної оплати, одержувати заробітну плату за заміну тимчасово відсутніх працівників;
– обирати методи і засоби навчання (для педагогічних працівників), що найбільше відповідають інтелектуальним можливостям і передбачають розвиток творчої ініціативи і самостійності студентів.
7.3. Усі члени трудового колективу Коледжу зобов’язані:
– працювати чесно, сумлінно, дисципліновано;
– своєчасно та професійно виконувати розпорядження директора Коледжу або уповноваженої ним особи;
– дотримуватися Статуту Коледжу, Правил внутрішнього трудового розпорядку Коледжу;
– дбати про зміцнення авторитету Коледжу;
– піклуватися про професійний, культурний і творчий розвиток студентства;
– постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру (для педагогічних працівників);
– виконувати рішення зборів трудового колективу Коледжу, педагогічної ради Коледжу, а також наглядової ради Коледжу;
– дотримуватися інших вимог чинного законодавства України.
7.4. Права та обов’язки працівників Коледжу визначаються чинним законодавством, цим Статутом, Положеннями про структурні підрозділи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку Коледжу, Колективним договором.
7.5. Оплата праці в Коледжі здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України, законами України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, за схемами посадових окладів і тарифними ставками, встановленими Кабінетом Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та договорами.
Умови і показники преміювання працівників Коледжу, порядок встановлення надбавок за високі досягнення у праці або на період виконання особливо важливих робіт, а також порядок встановлення, скасування і підвищених посадових окладів, доплат для працівників за суміщення посад, розширення зон обслуговування, виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників визначаються окремими Положеннями, які затверджуються директором Коледжу.
Педагогічним та науково-педагогічним працівникам Коледжу встановлюється доплата за науковий ступінь кандидата наук, доктора наук або почесні звання та спортивні звання відповідно до законодавства.
7.6. Представником інтересів трудового колективу є первинна профспілкова організація Коледжу.

8. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

8.1. Учасниками освітнього процесу в Коледжі є:
– особи, які навчаються в Коледжі;
– педагогічні, науково-педагогічні та інші працівники Коледжу, які працюють у них за основним місцем роботи;
– особи, які за основним місцем роботи на підприємствах, в установах, організаціях, закладах поєднують виконання своїх посадових обов’язків із практичним навчанням здобувачів фахової передвищої освіти для набуття ними професійних компетентностей, а також оцінюють його якість;
– працівники підприємств, установ та організацій, діячі науки, мистецтва та спорту, які залучаються до освітнього процесу для читання окремих лекцій або беруть участь у роботі атестаційних комісій;
– батьки (законні представники) здобувачів фахової передвищої освіти.
8.2. Особами, які навчаються в Коледжі є:
– здобувачі фахової передвищої освіти;
– інші особи, які навчаються у Коледжі.
8.3. Права та обов’язки осіб, які навчаються у Коледжі, визначаються законами України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, іншими актами законодавства, Статутом Коледжу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку Коледжу .
8.4. Доступ до освіти у Коледжі забезпечується відповідно до чинного законодавства. Прийом на навчання для здобуття фахової передвищої освіти здійснюється на конкурсній основі на підставі Правил прийому до Коледжу, розроблених відповідно до Умов прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти.
8.5. Випускники Коледжу вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених Законом України “Про фахову передвищу освіту”.
8.6. Педагогічні працівники Коледжу провадять навчальну, методичну, інноваційну та організаційну діяльність, пов’язану з наданням освітніх послуг.
8.7. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу та звільняються з роботи директором Коледжу.
8.8. Педагогічні та науково-педагогічні працівники Коледжу кожні п’ять років проходять атестацію. За результатами атестації визначається відповідність працівників займаній посаді, присвоюються або підтверджуються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання.
8.9. Робочий час педагогічних (науково-педагогічних) працівників Коледжу визначається обсягом їхньої навчальної, методичної, інноваційної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором. Робочий час педагогічних (науково-педагогічних) працівників становить не більше 36 годин на тиждень (скорочена тривалість робочого часу).
8.10. Навчальне навантаження на одну ставку викладацького складу становить 720 годин на навчальний рік.
8.11. Види навчальної роботи педагогічних (науково-педагогічних) працівників відповідно до посад встановлюються Коледжем за погодженням з виборними органами первинних профспілкових організацій відповідно до законодавства.
8.12. Права та обов’язки педагогічних та науково-педагогічних працівників Коледжу визначаються законами України “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, іншими законами та актами законодавства, Статутом, Колективним договором Коледжу та посадовими інструкціями.

9. ДЖЕРЕЛО НАДХОДЖЕННЯ І ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ
І МАЙНА КОЛЕДЖУ. ОБСЯГ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

9.1. Майно Коледжу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області. Майно Коледжу становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти а також інші цінності, передані йому Власником, закріплюються за ним на праві оперативного управління, вартість яких відображається у самостійному балансі Коледжу.
9.2. Обсяг основних засобів Коледжу містить будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображена у самостійному балансі Коледжу, та становить
4 951 682,00 гривень (чотири мільйони дев’ятсот п’ятдесят одна тисяча шістсот вісімдесят дві гривні 00 копійок).
9.3. Здійснюючи право оперативного управління Коледж володіє та користується майном, закріпленим за ним Власником, з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника у випадках, передбачених чинним законодавством України.
9.4. До майна Коледжу належать:
1) нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, тощо;
2) майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об’єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об’єкти авторського права та/або суміжних прав;
3) інші активи, визначені законодавством.
Землекористування та реалізація прав на землю здійснюються Коледжем відповідно до Земельного кодексу України.
Повноваження Власника Коледжу щодо розпорядження комунальним майном, закріпленим за Коледжем, здійснюються відповідно до законодавства.
9.5. Майно закріплюється за Коледжем на праві оперативного управління, не може бути предметом застави, а також не підлягає вилученню або передачі у власність юридичним і фізичним особам без згоди Власника Коледжу, наглядової ради та вищого колегіального органу громадського самоврядування Коледжу, крім випадків, передбачених законодавством.
9.6. Власні надходження Коледжу, отримані як плата за послуги, що надаються ним згідно з їх основною та додатковою (господарською) діяльністю, благодійні внески та гранти відповідно до рішення педагогічної ради Коледжу зараховуються на спеціальні реєстраційні або поточні та/або вкладні (депозитні) рахунки установ державних банків у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначені доходи, а також відсотки, отримані від розміщення коштів Коледжу на вкладних (депозитних) рахунках в установах державних банків, включаються до фінансового плану (кошторису) Коледжу і можуть використовуватися для оплати праці, заохочення працівників, придбання майна і його використання, капітального будівництва та ремонту приміщень, поліпшення матеріально-технічного, навчально-лабораторного, навчально-методичного забезпечення освітнього процесу тощо відповідно до установчих документів Коледжу.
9.7. Коледж у порядку, визначеному законодавством, та відповідно до установчих документів має право:
1) власності на об’єкти права інтелектуальної власності, створені за власні кошти або кошти державного чи місцевих бюджетів (крім випадків, визначених законодавством);
2) отримувати майно в оперативне управління (господарське відання), кошти і матеріальні цінності, зокрема будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб, у тому числі як благодійну допомогу;
3) засновувати сталий фонд (ендавмент) Коледжу, вносити до фонду грошові кошти, нерухоме майно, об’єкти інтелектуальної власності та розпоряджатися доходами від його використання відповідно до умов функціонування сталого фонду;
4) провадити фінансово-господарську діяльність в Україні та за кордоном;
5) використовувати майно, закріплене за ним на праві оперативного управління або господарського відання, у тому числі для провадження господарської діяльності, передачі в користування відповідно до законодавства;
6) створювати власні або використовувати за договором інші матеріально-технічні бази для провадження освітньої, дослідницької, інноваційної, господарської, спортивної або культурно-мистецької діяльності;
7) створювати та розвивати власну базу соціально-побутових об’єктів, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурно-мистецьких структурних підрозділів;
8) здійснювати будівництво та капітальний ремонт основних фондів за погодженням із Власником;
9) спрямовувати кошти на соціальну підтримку педагогічних (науково-педагогічних) та інших працівників Коледжу, а також осіб, які навчаються у Коледжі;
10) відкривати поточні та депозитні рахунки у національній валюті у банках державного сектору економіки відповідно до законодавства;
11) брати участь у формуванні статутного капіталу інноваційних структур і утворених за участю закладів фахової передвищої освіти малих підприємств, що розробляють і впроваджують інноваційну продукцію шляхом внесення до них матеріальних та нематеріальних активів (майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності);
12) засновувати заклади освіти (крім закладів вищої освіти);
13) здійснювати перекази в іноземній валюті внесків за колективне членство в освітніх і наукових асоціаціях, а також за передплату іноземних наукових видань та доступ до міжнародних інформаційних мереж і баз даних;
14) шляхом внесення матеріальних та нематеріальних активів (майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності) брати участь у формуванні статутного капіталу інноваційних структур різних типів (наукових, технологічних парків тощо);
15) брати участь у діяльності консорціумів, комплексів та інших об’єднань за умови збереження юридичного статусу та фінансової самостійності;
16) здійснювати інші дії та заходи, не заборонені законодавством, спрямовані на зміцнення матеріальної бази Коледжу.
9.8. Фінансово-господарська діяльність Коледжу здійснюється відповідно до Закону України “Про фахову передвищу освіту”.
9.9. Фінансові ресурси спрямовуються на провадження статутної діяльності Коледжу в порядку і на умовах, визначених законодавством та Статутом Коледжу.
9.10. Кошти, отримані Коледжем як плата за надання освітніх або інших послуг, а також кошти, отримані з інших джерел власних надходжень Коледжу, не можуть бути вилучені в дохід державного або місцевого бюджетів.

10. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ ТА КОНТРОЛЮ
ЗА ПРОВАДЖЕННЯМ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

10.1. Коледж, відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, інших нормативно-правових актів самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський та фінансовий облік роботи, веде статистичну звітність, складає форми місячної, квартальної та річної звітності і відповідно до затверджених вимог подає їх Власнику, Уповноваженому органу управління, органам Державної фіскальної служби України, Державної служби статистики України, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Державної казначейської служби України за відповідними напрямами діяльності Коледжу та Власника.
10.2. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Коледжу здійснює Власник, Уповноважений орган управління, директор, колегіальний орган управління Коледжу, вищий колегіальний орган громадського самоврядування Коледжу та наглядова рада відповідно до повноважень, передбачених Законом України “Про фахову передвищу освіту”.
10.3. Аудит діяльності Коледжу здійснюється відповідно до законодавства України.
10.4. Директор та головний бухгалтер Коледжу несуть персональну відповідальність за достовірність бухгалтерської і статистичної звітності відповідно до законодавства.
Директор Коледжу несе персональну відповідальність за проведення фінансово-господарської діяльності у Коледжі.
Головний бухгалтер здійснює постійний контроль за додержанням порядку ведення бухгалтерського обліку відповідно до чинного законодавства.
10.5. Відносини Коледжу з іншими установами, організаціями, підприємствами і громадянами в усіх сферах фінансово-господарської діяльності здійснюються на основі договорів та інших форм, що встановлені чинним законодавством.
10.6. Рішення та діяльність Коледжу, крім інформації з обмеженим доступом, є відкритими. Інформація про процедури та результати прийняття рішень і провадження діяльності у Коледжі підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті Коледжу, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб.
10.7. Обов’язковому громадському обговоренню у трудовому колективі та колективі осіб, які навчаються, підлягають бюджет Коледжу, його видатки та доходи, стан майна Коледжу й порядок його використання.
10.8. Статут та інші документи Коледжу, якими регулюється порядок здійснення освітнього процесу, інформація про склад його керівних органів, а також бюджет Коледжу, річний, у тому числі фінансовий звіт повинні бути оприлюднені на офіційному веб-сайті Коледжу.

11. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
11.1. Коледж може здійснювати міжнародне співробітництво, укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з закладами освіти та підприємствами іноземних держав, міжнародними організаціями, фондами тощо відповідно до законодавства.
11.2. Основними напрямами міжнародного співробітництва Коледжу є:
– участь у програмах двостороннього та багатостороннього міждержавного обміну студентами, педагогічними та науково-педагогічними працівниками;
– організація міжнародних конкурсів фахової майстерності, конференцій та інших заходів;
– участь у міжнародних освітніх, мистецьких та спортивних конкурсах тощо;
– спільна видавнича діяльність;
– відрядження за кордон педагогічних (науково-педагогічних) працівників для педагогічної, науково-педагогічної роботи відповідно до міжнародних договорів України, а також договорів між закладами освіти та іноземними партнерами;
– інші напрями і форми, не заборонені законодавством України.
11.3. Зовнішньоекономічна діяльність Коледжу провадиться відповідно до законодавства шляхом укладення договорів з іноземними юридичними та фізичними особами.

12. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ КОЛЕДЖУ
12.1. Статут вступає в дію з моменту його державної реєстрації відповідно до законодавства України. Зміни до Статуту вносяться шляхом викладення Статуту в новій редакції.
12.2. Статут, а також пропозиції щодо внесення змін до нього погоджуються вищим колегіальним органом громадського самоврядування (загальними зборами трудового колективу) за поданням колегіального органу управління (педагогічної ради).
12.3. Статут, зміни до Статуту Коледжу затверджуються Власником.

13. ПОРЯДОК РЕОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЛІКВІДАЦІЇ КОЛЕДЖУ

13.1. Припинення діяльності Коледжу здійснюється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законодавством України – за рішенням суду.
13.2. У результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення Коледжу його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
13.3. Ліквідація Коледжу здійснюється ліквідаційною комісією, яка створюється Власником або за рішенням суду. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Коледжем.
Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно, виявляє його дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і подає його Власнику.
13.4. Ліквідаційна комісія зобов’язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені строки.
13.5. Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені Коледжу, що ліквідується.
13.6. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства.
13.7. Коледж вважається ліквідованим (реорганізованим) з дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру про припинення юридичної особи.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]