Про звернення обласної ради щодо внесення змін до Порядку відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020. № 1214


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

від 23.04.2021. № 118-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо внесення змін до Порядку
відбору проєктів робіт з реставрації,
консервації, ремонту на пам’ятках
культурної спадщини, які будуть
реалізовані в рамках програми
Велике будівництво,
затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України
від 09.12.2020. № 1214

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Порядку відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020. № 1214 (додається).
  2. Звернення надіслати Кабінету Міністрів України.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія, постійні комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко) і з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва (А. Іваськів).

 

Голова обласної ради                                                       Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 118-6/2021

   Кабінет Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Порядку відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020. № 1214.

Програма “Велике будівництво” створює унікальні можливості для збереження пам’яток культурної спадщини України, особливо тих, яким загрожує знищення та руйнування. Однак, постановою передбачено, що до участі у відборі допускаються проєкти, які включають роботи з реставрації, консервації, ремонту відповідних пам’яток лише державної форми власності. На наше переконання, така умова позбавляє шансу на належне збереження та розвиток інших важливих пам’яток, що перебувають у комунальній власності територіальних громад.

Ми усвідомлюємо, що сьогодні територіальні громади працюють у складних фінансових умовах, тому їх рішення про взяття у власність пам’ятки та опіка над нею є проявом свідомого та відповідального ставлення до нашої спільної спадщини.

Водночас згідно з затвердженим зазначеною постановою Порядком відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, територіальні громади позбавлені можливості брати участь у програмі.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, просимо внести відповідні зміни до зазначеної Постанови з метою забезпечення рівних умов доступу державних та комунальних об’єктів культурної спадщини, незалежно від їх типів та видів, до ресурсів, від яких залежить їх подальше зберігання та  розвиток.

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]