Про звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо прийняття у другому читанні проєкту Закону України «Про управління відходами»


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

 

від 23.04.2021. № 119-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
до Верховної Ради України
щодо прийняття у другому
читанні проєкту Закону України
«Про управління відходами»

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо прийняття у другому читанні проєкту Закону України «Про управління відходами» (додається).
  2. Звернення надіслати Верховній Раді України.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму (С. Басараб).

 

 

 

Голова обласної ради                                                                           Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 119-6/2021
 

 

Верховна Рада України

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані ситуацією щодо поводження з твердими побутовими відходами в області. Станом на 2019 рік загальний обсяг відходів, накопичених в області, становив близько 46 млн. тонн. Це спричиняє значний негативний вплив на стан довкілля, викликає соціальну напругу та погіршує туристичну привабливість регіону.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 820-р «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року» одним з механізмів вирішення проблем поводження з відходами в Україні є розроблення та реалізація регіональних планів управління відходами.

Івано-Франківською обласною державною адміністрацією розроблено Регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області до 2030 року, який відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 117-р «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року» має пройти процедуру погодження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерством розвитку громад та територій України. Однак на сьогодні механізм погодження міністерствами такого плану відсутній.

Верховною Радою України у першому читанні прийнято проєкт Закону України «Про управління відходами» (реєстраційний № 2207-1-д від 04.06.2020 року), яким передбачено законодавче врегулювання питань розроблення та погодження регіональних планів управління відходами.

Зважаючи на важливість розв’язання проблем, пов’язаних із забрудненням навколишнього природного середовища відходами, звертаємось до Верховної Ради України з проханням прийняти у другому читанні проєкт Закону України «Про управління відходами».

 

 

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]