Про звернення обласної ради щодо передачі шкільних автобусів у комунальну власність територіальних громад


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

 

 

від 23.04.2021. № 121-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо передачі шкільних автобусів
у комунальну власність
територіальних громад

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі шкільних автобусів у комунальну власність територіальних громад (додається).
  2. Рішення надіслати Кабінету Міністрів України.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики (Б. Томенчук).

 

 

Голова обласної ради                                                         Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 121-6/2021

 

Кабінет Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, представляючи інтереси жителів краю, глибоко обурені ситуацією, що склалася з організацією регулярного безоплатного підвезення учнів закладів загальної середньої освіти до місць навчання і  додому, що є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Відповідно до статті 14 Закону України “Про освіту”, статей 8; 21 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, статті 32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 року № 614 передбачено забезпечення регулярного безоплатного підвезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості.

З 1 січня 2021 року набув чинності новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, згідно з яким підвезенням до навчального закладу забезпечуються учні, які проживають від закладу загальної середньої освіти на відстані понад 2 км. Підвезення організовується з попередньо визначеними зупинками, а відстань від місця проживання учнів до місця збору на зупинці не повинна перевищувати 500 м.

Зважаючи на важливість підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають у сільській місцевості за межею пішохідної доступності, до місця навчання (роботи) і додому, в рамках реалізації державної програми “Шкільний автобус” за закладами освіти було закріплено шкільні автобуси. Однак в результаті змін, що відбулися внаслідок формування нової системи адміністративно-територіального устрою та процесу децентралізації, з початку 2021 року залишається невирішеним питання передачі шкільних автобусів  територіальним громадам. Балансоутримувачами шкільних автобусів були органи управління освітою районних державних адміністрацій, які припинили діяльність у зв’язку із передачею їхніх функцій  територіальним громадам. Сільським, селищним радам територіальних громад передано повноваження засновників закладів загальної середньої освіти, а також безоплатно передано у власність закріплене за ними майно (основні засоби, фонди та матеріальні цінності). Однак шкільні  автобуси залишились у власності держави і на сьогодні відсутній механізм їх передачі на баланси новоутворених територіальних громад.

Законом  України   “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” передбачено можливість безоплатної передачі з державної у комунальну власність (за умови взяття органами місцевого самоврядування зобов’язання використовувати за цільовим призначенням і не відчужувати в приватну власність) окремого індивідуально визначеного майна підприємств (крім нерухомого майна) для використання органами місцевого самоврядування, зокрема навчальними закладами. Підставою для здійснення такої передачі майна, тобто документом, який підтверджує виникнення відповідного права для державного майна, є розпорядчий документ відповідного суб’єкта управління таким майном. Проте, органи виконавчої влади на місцях, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482    “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності”, затягують вирішення цієї болючої проблеми, внаслідок чого з початку 2021 року не здійснюється підвезення здобувачів освіти у новостворених територіальних громадах, що суперечить гарантії держави щодо створення доступності до закладів освіти, умов для безпеки дітей, збереження їх здоров’я, ефективного використання бюджетних коштів.

Івано-Франківська обласна рада як найвищий представницький орган місцевого самоврядування Прикарпаття в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України, враховуючи важливість та соціальну значущість проблеми забезпечення безоплатного  підвезення здобувачів освіти до місць навчання, звертається до Кабінету Міністрів України з такими вимогами:

  1. Прийняти окреме рішення щодо забезпечення невідкладної передачі спеціалізованого шкільного автотранспорту (шкільних автобусів) органам місцевого самоврядування з метою їх закріплення за закладами загальної середньої освіти та невідкладного відновлення підвезення здобувачів освіти до місць навчання.
  2. Внести зміни допостанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання” в частині звільнення від оплати за перереєстрацію транспортних засобів (шкільних автобусів), що передаються територіальним громадам від районних державних адміністрацій.

 

  

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]