Про звернення обласної ради щодо звільнення з російської в’язниці політичного в’язня Олега Приходька


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

від 23.04.2021. № 123-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради
щодо звільнення з російської в’язниці
політичного в’язня Олега Приходька

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського щодо звільнення з російської в’язниці політичного в’язня Олега Приходька (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука та постійну комісію обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку (Т. Виноградник).

Голова обласної ради                                                                  Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 123-6/2021

Президенту України
В. Зеленському

ЗВЕРНЕННЯ

3 березня 2021 року суд Російської Федерації виніс вирок у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років з триманням у колонії суворого режиму громадянину України Приходьку Олегу Аркадійовичу.

Приходько Олег Аркадійович народився 22 листопада 1958 року у Кримській області. Художник, коваль-скульптор по металу. Споконвічний кримчанин, його дід був розкуркулений та репресований у Криму совєцькою владою. До окупації Кримського півострова Російською Федерацією у 2014 році Олег Приходько очолював Сакський міський осередок Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Учасник багатьох мистецьких акцій, зокрема з декомунізації (навіть переслідувався СБУ за підозрою у декомунізації пам’ятника Сталіну у Запоріжжі у 2011 році).

Олег Приходько – український націоналіст, активний учасник Революції Гідності та громадянського спротиву окупації Криму. Через стан здоров’я рідних не залишив Крим після його окупації у 2014 році. Ніколи не приховував свого українства та патріотизму. З перших днів окупації переслідувався ФСБ Російської Федерації. За відмову змінити українські номерні знаки на автомобілі та за використання Українського Державного синьо-жовтого та червоно-чорного прапорців 8 червня 2018 року був засуджений окупантами до тридобового арешту.

8 лютого 2019 року під час обшуку у будинку Олега Приходька окупанти вилучили Державний прапор України, червоно-чорний прапор ОУН, партійний прапор ВО “Свобода” та портрет Степана Бандери.

9 жовтня 2019 року, напередодні весілля єдиної доньки, Олега Приходька та його дружину було заарештовано ФСБ за звинуваченням у підготовці терористичного акту. За добу дружину відпустили, а самого Олега Приходька запроторили до слідчого ізолятора в Сімферополі. У квітні 2020 року Олега Приходька підступно викрали з території України, перемістивши до Ростовського “Централу” – СІЗО № 1 (спецблок ФСБ “Чекушка”). В ув’язненні в Олега Приходька погіршився стан здоров’я, він майже втратив слух та зір, загострились хронічні та вікові захворювання.

На кожному судовому засіданні та під час “останнього слова” в Ростовському суді громадянин України Олег Приходько відверто заявляв про свою громадянську позицію: називав Крим територією України, окупованою Російською Федерацією, себе Олег Приходько публічно називав патріотом України та українським націоналістом, якого окупаційна влада, зрадники України та особисто Владімір Путін взяли у заручники і піддають тортурам за політичні переконання та вірність Україні.

Вимагаємо від Президента України В. Зеленського домогтися звільнення з російської в’язниці громадянина України, політичного в’язня Приходька Олега Аркадійовича, залучивши до цього світове співтовариство, та включити його у список обміну полоненими з ОРДЛО.

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]