Про клопотання обласної ради щодо повторного присвоєння звання Героя України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

 

від 23.04.2021. № 124-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

 

Про клопотання обласної ради
щодо повторного присвоєння
звання Героя України Провіднику
Організації Українських
Націоналістів Степанові Бандері
та Головнокомандувачу Української
Повстанської Армії Романові Шухевичу

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, задля відновлення історичної справедливості, зважаючи на непересічну роль постатей Степана Бандери та Романа Шухевича у становленні Української держави, незламність їх духу у відстоюванні національної ідеї, героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежність України, внесок у визвольну боротьбу і формування політичних та адміністративних державних органів, обласна рада

вирішила:

  1. Порушити клопотання перед Президентом України В. Зеленським про повторне присвоєння звання Героя України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу.
  2. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського та Верховної Ради України щодо повторного присвоєння звання Героя України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу і внесення змін до Закону України “Про державні нагороди України” та Указу Президента України “Про звання Герой України” (додається).
  3. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському та Верховній Раді України, обласним радам України.
  4. Текст звернення розмістити на вебсайті обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

 

Голова обласної ради                                                                     Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 124-6/2021

Президенту України
В. Зеленському

Верховна Рада України

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося з клопотанням про відновлення історичної справедливості та повторне присвоєння звання Героя України визначним діячам та ідеологам українського націоналістичного визвольного руху, громадсько-політичним військовим діячам, борцям за незалежність України у ХХ столітті – Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу.

З погляду сучасності роль Степана Бандери та Романа Шухевича у становленні Української держави заслуговує найвищого визнання та поваги. Вони жили і боролися в той час, коли сама боротьба здавалася безнадійною, а мета – недосяжною. Протистояти доводилося як проти гітлерівського, так і проти сталінського тоталітарних режимів.

Вважаємо політично вмотивованими та незаконними рішення Донецького окружного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України щодо скасування указів Президента України про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Герой України.

Своє рішення суд мотивував тим, що Героєм України відповідно до чинних законодавчих норм може стати лише громадянин країни, а Степан Бандера та Роман Шухевич з огляду на історичні обставини де-юре такими не були.

Сподіваємося, що інспіровані тоталітарними окупаційними режимами брехливі міфи будуть подолані, а виняткова роль  знакових представників українського народу Степана Бандери та Романа Шухевича у національно-визвольній боротьбі буде належно поцінована сучасниками.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вимагаємо відновлення історичної справедливості та клопочемо про повторне присвоєння звання Героя України Провіднику Організації Українських Націоналістів Степанові Бандері та Головнокомандувачу Української Повстанської Армії Романові Шухевичу.

Водночас закликаємо Президента України В. Зеленського і Верховну Раду України внести зміни до Закону України “Про державні нагороди України” та Указу Президента України “Про звання Герой України” в частині присвоєння звання Героя України особам, які не мають або не мали громадянства України.

 

 

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]