Про звернення обласної ради щодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання “вагнерівців”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

 

 

від 23.04.2021. № 125-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

 

Про звернення обласної ради
щодо зволікання з розслідуванням,
встановленням та притягненням до
відповідальності осіб, винних у
зриві спецоперації із затримання
“вагнерівців”

 

 

Розглянувши клопотання депутатської фракції політичної партії “Європейська Солідарність” в обласній раді, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова щодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання “вагнерівців”,  (додається).
  2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському та Голові Верховної Ради України Д. Разумкову.
  3. Текст звернення розмістити на вебсайті обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку (Т. Виноградник).

 

 

Голова обласної ради                                                                            Олександр Сич


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 125-6/2021

 

Президенту України
В. Зеленському

 

Голові Верховної Ради України
Д. Разумкову

ЗВЕРНЕННЯ

 

24 липня 2020 року на нараді в Офісі Президента України представники Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Служби безпеки України  доповіли про проведення фінальної стадії спецоперації щодо затримання бойовиків приватної військової компанії “Вагнера”.

Втім, як відомо, ця спецоперація була провалена. До сьогодні вищим керівництвом держави не прийнято жодних рішень, спрямованих на розслідування цієї проваленої операції. Крім того, після цих подій Президент України Володимир Зеленський звільнив Василя Бурбу, який вимагав розслідування “справи вагнерівців”, з посади начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

У вересні 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді України розглянути проєкт постанови про створення тимчасової слідчої комісії  щодо розслідування справи бійців приватної військової компанії “Вагнера”.

З того часу опозиційні фракції та громадянське суспільство вимагають від  Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова внести на голосування, а народних депутатів фракції “Слуга Народу” підтримати постанову про створення тимчасової слідчої комісії щодо справи бійців приватної військової компанії “Вагнера”.

Тривале ігнорування питання створення тимчасової слідчої комісії тільки посилює підозри, що серед вищого керівництва держави є особи, здатні зраджувати національні інтереси. Водночас військові експерти і журналісти не виключають версію, що спецоперація щодо арешту бойовиків, які чинили військові злочини на Донбасі, була зірвана через “злив” інформації українськими посадовцями.

Справу “вагнерівців” також розслідує авторитетна міжнародна спільнота розслідувачів “Bellingcat”, яка невдовзі випустить документальний фільм щодо зриву спільної операції спецслужб України, США та Туреччини.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, переконані, що створення парламентської тимчасової слідчої комісії та встановлення істини у цій справі є надважливим питанням національної безпеки.

Враховуючи зазначене вище, вимагаємо:

  1. Невідкладно прийняти постанову Верховної Ради України про утворення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування справи бійців приватної військової компанії “Вагнера”.
  2. Забезпечити об’єктивне розслідування цієї справи.
  3. На період розслідування забезпечити державну охорону свідків у справі, зокрема колишнього начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурби.

 

 

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]