Про звернення обласної ради щодо врегулювання на законодавчому рівні питань захисту прав дітей та функціонування закладів інституційного догляду та виховання дітей


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Шоста сесія)

РІШЕННЯ

від 23.04.2021. № 128-6/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо врегулювання на
законодавчому рівні
питань захисту прав дітей
та функціонування
закладів інституційного догляду
та виховання дітей

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання на законодавчому рівні питань захисту прав дітей та функціонування закладів інституційного догляду та виховання дітей (додається).
  2. Рішення надіслати Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 128-6/2021

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

У 2017 році Урядом України прийнята Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, яка передбачає поступове припинення діяльності інституційних закладів та влаштування дітей у сімейні форми виховання. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 р. № 834 передбачено утворення центрів соціальної підтримки дітей та сімей відповідно до потреб територіальної громади.

У зв’язку з децентралізацією повноважень з питань охорони дитинства у 2020 році внесено низку змін до законодавства щодо повноваження територіальних громад надавати соціальні послуги з питань захисту прав та інтересів дітей.

2 квітня 2021 року в Івано-Франківську відбулося виїзне засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг. Офіційні рекомендації за підсумками роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України на сьогодні відсутні. Однак комісія рекомендувала обласній державній адміністрації та обласній раді відновити діяльність інституційного закладу “Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” Івано-Франківської обласної ради” зі збереженням обласного статусу, а не шляхом його передавання Долинській територіальній громаді. На думку депутатів Івано-Франківської обласної ради це суперечить Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Зважаючи на викладене вище, звертаємося до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України законодавчо врегулювати діяльність центрів соціальної підтримки дітей та сімей, враховуючи потреби територіальної громади, або передбачити їх функціонування на обласному рівні.

Прийнято на шостій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
23 квітня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]