Про створення комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Тридцять шоста сесія)

РІШЕННЯ

від 31.07.2020. № 1511-36/2020
м. Івано-Франківськ

 

Про створення комунального
підприємства Івано-Франківської
обласної ради “Централізована
закупівельна організація
Івано-Франківської обласної ради”

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 63, 78 Господарського кодексу України, Закону України “Про публічні закупівлі”, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій”, порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17.05.2019. № 1135-28/2019 “Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області”, з метою суттєвого покращення якості придбання товарів та послуг при здійсненні публічних закупівель для Івано-Франківської обласної ради і утворених обласною радою комунальних підприємств, установ та організацій, а також економії коштів місцевого бюджету на утримання осіб, що проводять публічні закупівлі, враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу, обласна рада

вирішила:

  1. Створити комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.
  2. Затвердити Статут комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” (додається).
  3. Визначити місце реєстрації підприємства: м. Івано-Франківськ,
    вул. Василіянок, буд. 62 А. Передати приміщення загальною площею 83,72 кв. м на 4 поверсі в господарське відання комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.
  4. Призначити в. о. директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” Юркевича Володимира Михайловича.
  5. В. о. директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” забезпечити здійснення державної реєстрації комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.
  6. Визначити централізованою закупівельною організацією комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” та обов’язковість здійснення закупівель з 01.10.2020 року для:

– юридичних осіб, які є розпорядниками, одержувачами коштів місцевого бюджету;

– юридичних осіб, у вищому органі яких органи місцевого самоврядування або інші розпорядники коштів місцевого бюджету володіють більшістю голосів;

– юридичних осіб, у статутному капіталі яких частка акцій (часток), що перебуває у комунальній власності відповідних територіальних громад (в особі органів місцевого самоврядування), перевищує 50 відсотків.

  1. Затвердити склад наглядової ради комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” (додається).
  2. Затвердити Положення про наглядову раду комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” (додається).
  3. Затвердити статутний капітал у розмірі 300 000 (триста тисяч) гривень.
  4. При внесенні змін до обласного бюджету на 2020 рік та формуванні показників проєкту обласного бюджету на 2021 рік враховувати потребу в коштах для здійснення статутної діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія та постійну комісію обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу (О. Дзеса).

 

Голова обласної ради                                                                  Олександр Сич


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 31.07.2020. № 1511-36/2020

 

 

 

С Т А Т У Т

комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради
“Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”

 

 

м. Івано-Франківськ
2020


 

 

  1. Загальні положення

1.1. Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” (далі – Підприємство) є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

1.2. Власником Підприємства є територіальні громади сіл, селищ, міст області в особі Івано-Франківської обласної ради (далі – Власник).

1.3. Уповноваженим органом управління Підприємства є Наглядова рада.

1.4. Наглядова рада створюється в складі 4 (5) осіб з числа депутатів обласної ради. Голова Наглядової ради обирається на першому засіданні Наглядової ради.

1.5. Персональний склад  наглядової ради затверджується Власником.

1.6. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, рішеннями Кабінету Міністрів України, обласної ради, а також актами Уповноваженого органу управління та іншими нормативно-правовими актами і цим Статутом.

 

  1. Найменування

2.1. Найменування:

– повне українською мовою: комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”;

– скорочене українською мовою: КП “ЦЗО Івано-Франківської обласної ради”:

 

  1. Мета і предмет діяльності Підприємства

3.1. Підприємство створено з метою забезпечення потреб підприємств, установ, організацій області, ОТГ та інших суб’єктів господарювання послугами в здійсненні закупівель товарів, робіт, послуг.

3.2. Основними напрямами діяльності  Підприємства є:

– проведення тендерів в інтересах замовників відповідно до законодавства;

– розроблення технічних специфікацій для товарів, послуг (крім поточного ремонту) під час проведення тендерів централізованою закупівельною організацією в інтересах замовників;

– розроблення та затвердження методики аналізу ринку товарів, послуг (крім поточного ремонту), для закупівлі яких централізована закупівельна організація проводить тендери в інтересах замовників;

– розроблення та затвердження методики визначення очікуваної вартості предмета закупівель для закупівель, що проводяться централізованою закупівельною організацією в інтересах замовників;

– проведення постійного аналізу ринку з урахуванням потреб замовників, в інтересах яких централізована закупівельна організація проводить тендери;

– надання замовникам консультаційної, навчальної, інформаційної та правової допомоги, пов’язаної з організацією та проведенням тендерів;

– уніфікація технічних вимог і специфікацій для товарів, послуг (крім поточного ремонту), що закуповуються, створення стандартних технічних специфікацій, тендерної документації, договорів про закупівлю під час проведення тендерів, що проводяться централізованою закупівельною організацією в інтересах замовників.

3.3. Підприємство може здійснювати також інші види діяльності, якщо вони не заборонені чинним законодавством України і відповідають меті, передбаченій Статутом Підприємства.

3.4. У випадках, передбачених законодавством, Підприємство отримує ліцензії на здійснення окремих видів діяльності. Види діяльності, які підлягають ліцензуванню, можуть здійснюватись Підприємством виключно після отримання відповідних ліцензій і дозволів у встановленому порядку.

 

  1. Юридичний статус Підприємства

4.1. Підприємство є юридичною особою. Права та обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

4.2. Підприємство має  самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків України, печатку зі своїм найменуванням, ідентифікаційним номером, кутові штампи та інші реквізити.

4.3. Підприємство здійснює господарську діяльність в межах, передбачених Статутом та законодавством України.

4.4. Для здійснення господарської діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.

4.5. Держава, Власник та уповноважений орган управління не відповідають за зобов’язаннями Підприємства, а Підприємство не відповідає за зобов’язаннями держави, Власника та уповноваженого органу управління.

4.6. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести  обов’язки, бути позивачем, відповідачем, третьою особою у всіх судових установах (загальному, господарському, адміністративному та третейському судах України, апеляційних, касаційних інстанціях) з усіма правами, які надані законом України позивачу, відповідачу, третій особі.

4.7. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях та інших об’єднаннях здійснюється на добровільних засадах, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству України та іншим нормативним актам України.

Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюються за згодою Власника.

4.8. До компетенції Власника (обласної ради) належить:

– прийняття рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію Підприємства;

– прийняття рішення про призначення на посаду та звільнення з посади директора Підприємства;

– прийняття рішення про затвердження Статуту Підприємства та внесення змін до нього;

– прийняття рішення про приватизацію Підприємства;

– прийняття рішення про відрахування до обласного бюджету частини чистого прибутку (доходу);

– призначення планових та позапланових ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності;

– заслуховування звітів директора про роботу;

– затвердження штатного розпису;

– укладення та продовження терміну дії контракту з директором Підприємства.

4.9. До компетенції Уповноваженого органу управління (Наглядова рада) належить:

– розроблення стратегії розвитку Підприємства;

– затвердження річних фінансових та інвестиційних планів на середньострокову перспективу (3 – 5 років);

– проведення моніторингу  виконання показників фінансових планів;

– забезпечення проведення інвентаризації майна Підприємства та подання на розгляд Власнику;

– подання на затвердження обласної ради Статуту та проекту змін до нього;

– укладення контракту з керівником Підприємства.

 

  1. Права та обов’язки Підприємства

5.1. Підприємство має право:

5.1.1. В межах річних та перспективних планів фінансово-господарської діяльності, які затверджуються рішенням Уповноваженого органу управління, самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих прогнозів і пріоритетів, кон’юнктури послуг та економічної ситуації.

5.1.2. Реалізовувати свої послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, на основі прямих договорів (угод, контрактів), а у випадках, передбачених законодавством України, за фіксованими (регульованими) державними цінами і тарифами.

5.1.3. Відкривати розрахунковий та інші рахунки, здійснювати всі види розрахункових та касових операцій за місцем реєстрації або у будь-якому банку України у порядку, передбаченому діючим законодавством.

5.1.4. Брати участь в асоціаціях, корпораціях та інших об’єднаннях на добровільних засадах, якщо на те є згода Власника і це не суперечить антимонопольному законодавству України та іншим нормативним актам України.

5.1.5. Набувати, отримувати в оренду чи на лізингових умовах техніку, будівлі, споруди та інше майно, необхідні для здійснення статутної діяльності.

5.1.6. Отримувати від будь-яких фінансово-кредитних установ кредити на договірних умовах.

5.1.7. Організовувати підготовку та підвищення кваліфікації кадрів за всіма напрямками діяльності.

5.2. Обов’язки Підприємства:

5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство повинно враховувати показники діяльності, встановлені в порядку, затвердженому Власником, які є обов’язковими до виконання.

5.2.2. Підприємство:

– забезпечує своєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету  та інших відрахувань згідно з чинним  законодавством України;

– здійснює реконструкцію, модернізацію, а також поточний та капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне введення в експлуатацію придбаного обладнання за згодою Власника;

– здійснює оперативну діяльність щодо матеріально-технічного забезпечення своєї діяльності, купуючи необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;

– створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;

– здійснює заходи з удосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і в загальних підсумках  роботи Підприємства, забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання та своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;

– забезпечує виконання річного фінансового плану;

– виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;

– купляє необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форми власності, а також у фізичних осіб.

5.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.

Директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності, даних, що містяться в річному звіті та балансі.

5.4. Відносини Підприємства з іншими суб’єктами підприємницької діяльності та окремими громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі укладених договорів.

  1. Статутний капітал

6.1. Розмір та порядок формування статутного капіталу визначається Власником.

6.2. Для забезпечення діяльності підприємства створюється статутний капітал за рахунок майнових та грошових внесків Власника у розмірі 300 000 (триста тисяч) гривень. Статутний капітал формується впродовж одного року з дня державної реєстрації Підприємства.

  1. Управління Підприємством і самоврядування трудового колективу

7.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника та Уповноваженого органу управління.

7.2. Поточне управління Підприємством  здійснює директор Підприємства, який призначається на посаду та звільняється з посади на пленарному засіданні обласної ради на умовах контракту.

7.3. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції Власника та Уповноваженого органу управління.

7.4. Директор Підприємства:

7.4.1. Несе повну відповідальність за стан і діяльність Підприємства, дотримання фінансової, договірної та трудової дисципліни згідно із законодавством України.

7.4.2. Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його в усіх підприємствах, установах, закладах  та організаціях.

7.4.3. Розпоряджається майном та коштами відповідно до діючого законодавства і цього Статуту.

7.4.4. Несе відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років.

7.4.5. Укладає трудові угоди, договори, контракти, видає доручення, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки.

7.4.6. Видає накази, обов’язкові для виконання всіма підрозділами та працівниками Підприємства.

7.4.7. Несе повну відповідальність за організацію роботи з охорони праці на Підприємстві відповідно до Закону України “Про охорону праці”.

7.4.8. Несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів.

7.4.9. Призначає на посади та звільняє з посад працівників Підприємства.

7.4.10. Встановлює працівникам розміри премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором та законодавством.

7.4.11. Укладає колективний договір з працівниками від імені адміністрації Підприємства.

7.5. Керівники та спеціалісти підрозділів, а також інші працівники призначаються на роботу і звільняються з роботи директором Підприємства.

7.6. Трудовий колектив Підприємства складається з осіб, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору, а також інших форм, які регулюють трудові відносини працівників з Підприємством. Умови організації та оплати праці членів трудового колективу Підприємства, а також їх соціального захисту та страхування, визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.

7.7. Трудовий колектив Підприємства:

7.7.1. Розглядає і схвалює проект колективного договору.

7.7.2. Заслуховує інформацію сторін про виконання колективного договору.

7.7.3. Бере участь у матеріальному стимулюванні високопродуктивної праці, заохоченні винахідницької і раціоналізаторської діяльності.

7.7.4. Бере участь у вирішенні інших питань соціального розвитку Підприємства.

7.8. Рішення із соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, опрацьовуються за участю трудового колективу та уповноважених ним органів і відображаються у колективному договорі. Колективним договором встановлюються форми і системи оплати праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.

Колективний договір від імені Підприємства укладається директором Підприємства з уповноваженим, обраним трудовим колективом Підприємства.

 

  1. Майно та фінансування

8.1. Майно Підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Вирішення питань щодо укладення правочинів, пов’язаних з відчуженням, передачею в оренду, іпотеку нерухомого майна, переданого Підприємству Власником, є виключною компетенцією Власника.

Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству, цьому Статуту та за рішенням Власника.

8.2. Джерелами формування майна Підприємства є:

– майно та грошові внески, передані Власником;

– доходи, одержані від надання послуг та інших видів фінансово-господарської діяльності;

– кредити банків та інших кредиторів;

– капітальні вкладення та дотації з бюджетів;

– безоплатні та благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;

– придбання приміщень, будівель, споруд, автотранспорту;

– придбання майна іншого підприємства, організації;

– інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.

8.3. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства України.

8.4. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав фізичними, юридичними особами чи державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду.

 

  1. Господарська діяльність та соціальний розвиток Підприємства

9.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток (дохід).

9.2. Підприємство може утворювати цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних зі своєю діяльністю.

9.3. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (дохід), амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення і кредити.

9.4. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, установами, організаціями і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.

9.5. Підприємcтво може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність.

 

  1. Припинення діяльності

10.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду, господарського суду згідно з чинним законодавством.

10.2. Припинення діяльності Підприємства здійснюється комісією з припинення, яка утворюється Власником. Порядок і строки проведення припинення, а також строк для пред’явлення претензій кредиторам визначаються Власником у відповідності до чинного законодавства. У разі банкрутства Підприємства його припинення проводиться згідно з вимогами чинного законодавства України.

10.3. З моменту призначення комісії з припинення до неї переходять повноваження щодо управління Підприємством. Комісія з припинення складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його органу, який утворив комісію з припинення. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, котре припиняє свою діяльність, повідомляються про його припинення у письмовій формі.

10.4. При припиненні Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

10.5. Майно, що залишилось після задоволення від претензій кредиторів і членів трудового колективу, передається Власнику.

10.6. У разі припинення обласного комунального підприємства шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення його права і обов’язки переходять до правонаступників.

10.7. Підприємство вважається припиненим з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

  1. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

11.1. Будь-які зміни до цього Статуту можуть бути внесені виключно на підставі рішення Івано-Франківської обласної ради.

11.2. Якщо внаслідок змін у законодавстві України окремі положення цього Статуту суперечать діючому законодавству України, вони втрачають силу і до моменту внесення відповідних змін до нього Власник та Підприємство керуються нормами законодавства.

11.3. Якщо будь-яке положення цього Статуту стає недійсним або неможливим для виконання, то це не впливатиме на чинність та/або можливість інших положень цього Статуту.


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 31.07.2020. № 1511-36/2020

 

СКЛАД
Наглядової ради комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”

 

Візінський Іван    

Степанович

– депутат обласної ради, депутатська фракція політичної партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” в обласній раді
Дудкевич Василь

Ілліч 

– депутат обласної ради, депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” в обласній раді
Рудик Марія

Олександрівна 

– депутатка обласної ради, депутатська фракція політичної партії “Воля” в обласній раді
Станіславський Богдан

Миколайович 

– депутат обласної ради. депутатська фракція політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” в обласній раді
Ткач Роман

Володимирович 

– депутат обласної ради, депутатська фракція партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” в обласній раді
Федорців Сергій

Іванович

– депутат обласної ради, депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” в обласній раді


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 31.07.2020. № 1511-36/2020

Положення про Наглядову раду
комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація
Івано-Франківської обласної ради”

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення про Наглядову раду комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація
Івано-Франківської обласної ради” (далі – Положення) розроблено відповідно до чинного законодавства України та Статуту комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” (далі – Підприємство).

1.2. Положення визначає правовий статус Наглядової ради, порядок обрання її членів, організації роботи та відповідальність членів Наглядової ради, а також прийняття ними рішень стосовно діяльності Підприємства.

1.3. Це Положення затверджується Івано-Франківською обласної радою (далі – Власник) та змінюється чи доповнюється лише її рішеннями.

1.4. У випадку виникнення розбіжностей між нормами Статуту Підприємства і цим Положенням застосовуються норми Статуту Підприємства.

РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ СТАТУС НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

2.1. Наглядова рада Підприємства є Уповноваженим органом Підприємства.

2.2. Наглядова рада діє відповідно до господарського законодавства України, Статуту Підприємства та цього Положення.

2.3. Наглядова рада не рідше одного разу на три роки звітує перед Власником про свою роботу.

РОЗДІЛ 3. КОМПЕТЕНЦІЯ ТА ФУНКЦІЇ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

3.1. Компетенція Наглядової ради, у тому числі виключна, визначена діючим законодавством України та цим Положенням.

3.2. Наглядова рада здійснює контроль за діяльністю Підприємства з метою забезпечення її прозорості, правомірності, законності, доцільності, а саме:

– розглядає фінансові звіти Підприємства за квартал, рік;

– виступає в разі потреби ініціатором позачергових ревізій та аудиторських перевірок фінансово-господарської діяльності Підприємства;

– аналізує результати перевірок діяльності Підприємства;

– вносить пропозиції з питань діяльності Підприємства;

– звітує перед Власником щодо ефективності діяльності Підприємства, виконання фінансових планів, використання комунального майна, закріпленого за підприємством на праві оперативного управління;

– надає письмові пропозиції Власнику та керівнику Підприємства щодо покращення результатів фінансового стану Підприємства та ефективності господарської діяльності у вигляді конкретних заходів.

3.3. Наглядова рада має право:

– заслуховувати звіти директора з окремих питань діяльності Підприємства;

– вимагати від директора Підприємства в будь-який час позачергових звітів про діяльність Підприємства за визначений проміжок часу;

– брати участь у нарадах, комісіях, засіданнях, переговорах, які проводяться на Підприємстві;

– отримувати в будь-який час повну, достовірну та своєчасну інформацію, необхідну для виконання своїх функцій;

– залучати спеціалістів (економістів, юристів, фінансистів, аудиторів) до аналізу окремих питань діяльності Підприємства;

– ініціювати внесення змін до Статуту Підприємства;

– рекомендувати Власнику звільнити директора Підприємства в разі прийняття Наглядовою радою рішення про невиконання або неналежне виконання ним трудових обов’язків чи умов контракту.

3.4. За рішенням Власника до компетенції Наглядової ради можуть бути передані й інші повноваження.

РОЗДІЛ 4. СКЛАД НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

4.1. Члени Наглядової ради обираються Власником з числа депутатів Івано-Франківської обласної ради на строк 5 (п’ять) років. Кількісний склад Наглядової ради визначається Власником – 6 осіб з числа депутатів обласної ради. У випадку завершення цього строку повноваження членів Наглядової ради продовжуються до дня прийняття рішення про обрання нового складу Наглядової ради.

4.2. Голову Наглядової ради обирають члени Наглядової ради на її першому засіданні. У разі неможливості виконання головою Наглядової ради своїх повноважень його повноваження здійснює один із членів Наглядової ради за її рішенням.

РОЗДІЛ 5. ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

5.1. Члени Наглядової ради обираються Власником шляхом проведення голосування на сесії Івано-Франківської обласної ради.

5.2. Право висувати кандидатів для обрання до складу Наглядової ради мають депутатські фракції обласної ради, а також голова обласної ради.

5.3. Якщо кількість кандидатів, висунутих до складу Наглядової ради, перевищує її загальний склад, визначений Власником, то проводиться рейтингове (за кількістю голосів) голосування по кожному кандидату окремо в порядку надходження пропозицій, за результатами здійснюється рейтингова оцінка.

5.4. Кандидат, якого висунули для обрання до складу Наглядової ради, має право у будь-який час зняти свою кандидатуру.

5.5. Повноваження члена Наглядової ради припиняються достроково за рішенням Власника з одночасним обранням нового члена Наглядової ради у разі:

– незадовільної оцінки Власником його діяльності;

– систематичного невиконання членом Наглядової ради обов’язків, покладених на нього;

– у разі пропуску більше ніж трьох засідань Наглядової ради підряд без поважних причин.

РОЗДІЛ 6. ГОЛОВА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

6.1. Голова Наглядової ради:

– організовує роботу Наглядової ради та здійснює контроль за реалізацією плану роботи, затвердженого Наглядовою радою;

– скликає засідання Наглядової ради та головує на них, пропонує порядок денний засідань, забезпечує дотримання порядку денного засідань, та організовує ведення протоколів засідань та забезпечує зберігання;

– готує доповідь та звітує перед Власником про діяльність Наглядової ради, загальний стан Підприємства та вжиті заходи, спрямовані на досягнення мети діяльності Підприємства;

– надає рекомендації Власнику щодо продовження строку повноважень членів Наглядової ради;

– забезпечує проведення оцінки роботи Наглядової ради;

– підтримує постійні контакти з іншими органами та посадовими особами Підприємства.

РОЗДІЛ 7. ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

7.1. Організаційною формою роботи Наглядової ради є засідання.

7.2. Засідання Наглядової ради проводяться не рідше одного разу в квартал і вважаються правомочними, якщо на них присутня більшість її членів від затвердженого Власником складу. Рішення Наглядової ради приймаються більшістю голосів від затвердженого Власником складу.

7.3. Засідання Наглядової ради скликаються головою Наглядової ради у разі необхідності за власною ініціативою або на вимогу:

– Власника;

– члена Наглядової ради Підприємства.

7.4. Вимога про скликання засідання Наглядової ради складається у письмовій формі і подається голові Наглядової ради.

7.5. Датою надання вимоги вважається дата вручення повідомлення під розпис.

7.6. Вимога про скликання засідання Наглядової ради повинна містити:

– прізвище, ім’я та по батькові особи, що її вносить;

– підстави для скликання засідання Наглядової ради;

– формулювання порядку денного або питання, яке пропонується внести до порядку денного.

7.7. Вимога має бути підписана особою, що її подає.

7.8. Засідання Наглядової ради має бути скликане головою Наглядової ради не пізніше як через 5 робочих днів після отримання відповідної вимоги.

7.9. На засідання Наглядової можуть бути запрошені:

– директор Підприємства;

– керівники структурних підрозділів Підприємства;

– голова профспілкового органу Підприємства;

– інші особи.

7.10. Порядок денний засідання Наглядової ради пропонується головою наглядової ради.

7.11. Повідомлення про проведення засідання Наглядової ради має містити інформацію про дату, час, місце засідання та порядок денний.

7.12. Про порядок денний, дату, час та місце проведення засідання Наглядової ради її члени повідомляються директором Підприємства персонально не пізніше як за 2 робочі дні до проведення засідання.

7.13. Рішення Наглядової ради на засіданні приймається відкритим голосуванням, якщо інше не визначено Наглядовою радою.

7.14. Під час засідання Наглядової ради ведеться протокол.

Протокол засідання Наглядової ради підписує голова Наглядової ради, оформляється у двох оригінальних примірниках протягом трьох робочих днів після проведення засідання.

7.15. Один примірник передається на зберігання директору Підприємства протягом п’яти робочих днів після оформлення протоколу засідання Наглядової ради.

7.16. Рішення, прийняті Наглядовою радою в межах її повноважень, є обов’язковими для виконання членами Наглядової ради, директором Підприємства.

Контроль за виконанням рішень, прийнятих Наглядовою радою, здійснює голова Наглядової ради.

РОЗДІЛ 8. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

8.1. Члени Наглядової ради мають право:

– отримувати інформацію та документи Підприємства, необхідні для виконання своїх функцій;

– отримувати порядок денний та інформаційний пакет до засідань Наглядової ради;

– вимагати скликання засідання Наглядової ради відповідно до вимог цього Положення.

8.2. Члени Наглядової ради зобов’язані:

– керуватися у своїй діяльності чинним законодавством України, Статутом Підприємства, цим Положенням;

– виконувати рішення, прийняті Власником та Наглядовою радою;

– виконувати свої обов’язки особисто і не передавати власні повноваження іншій особі;

– брати участь у засіданнях Наглядової ради. Завчасно повідомляти голову Наглядової ради про неможливість участі у засіданнях Наглядової ради із зазначенням причини відсутності.

8.3. Виконання функцій членів Наглядової ради Підприємства здійснюється на безоплатній основі.

РОЗДІЛ 9. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

9.1. На вимогу Власника голова Наглядової ради зобов’язаний надати звіт про діяльність Наглядової ради.

9.2. У разі невиконання чи неналежного виконання членом Наглядової ради своїх обов’язків голова Наглядової ради уповноважений інформувати про це Власника та ставити питання про переобрання члена Наглядової ради.

9.3. Члени Наглядової ради, які порушили покладені на них обов’язки, несуть відповідальність у межах та відповідно до вимог чинного законодавства України.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]