Про обласну програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Дев’ята cесія)

РІШЕННЯ

 

 

від 10.09.2021. № 226-9/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про обласну програму пошуку
та перепоховання жертв воєн,
депортацій та репресій
тоталітарних режимів
на 2022-2024 роки

 

 

Заслухавши та обговоривши обласну програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись рекомендаціями постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, з метою встановлення історичної справедливості, належного вшанування жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів і впорядкування місць їх поховань на Івано-Франківщині, обласна рада

вирішила:

  1. Затвердити обласну програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки (додається).
  2. Департаменту фінансів обласної державної адміністрації (І. Мацькевич) при формуванні проєктів обласного бюджету на 2022-2024 роки передбачати кошти для реалізації заходів обласної програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки, виходячи з можливостей дохідної частини обласного бюджету.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

 

 

 

Голова обласної ради                                                                        Олександр Сич


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 10.09.2021. № 226-9/2021

 

 

 

Обласна програма
пошуку та перепоховання жертв воєн,
депортацій та репресій тоталітарних режимів
на 2022-2024 роки

 

 

Замовник Програми:

комунальне підприємство
обласної ради з питань пошуку
та перепоховання жертв воєн,
депортацій та репресій
тоталітарних режимів “Пам’ять”                                                      В. Тимків

 

  

Керівник Програми:

перший заступник
голови обласної ради                                                                          В. Гладій


 

Паспорт
обласної програми пошуку та перепоховання
жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів
на 2022-2024 роки

 

1. Ініціатор розроблення обласної програми (замовник): комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”.

2. Розробник обласної програми: комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”.

3. Термін реалізації обласної програми: 2022-2024 роки.

4. Етапи фінансування обласної програми: 2022-2024 роки.

5. Обсяги фінансування обласної програми: 7 800, 00 тис. гривень.

 

РокиОрієнтовний обсяг фінансування, тис. гривень
Всьогов т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцеві

бюджети

інші
джерела
20222 600,002 600,00Виходячи з наявних фінансових ресурсів місцевого бюджетуВідповідно до можливих надходжень
20232 600,002 600,00
20242 600,002 600,00

 

6. Прогноз результатів виконання обласної програми: виконання обласної програми дасть змогу гідно вшановувати жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів.

7. Термін проведення звітності: звіт про хід виконання обласної програми подається обласній раді щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом, відповідно до поставлених мети та завдань.

 

 

Замовник Програми:

комунальне підприємство
обласної ради з питань пошуку
та перепоховання жертв воєн,
депортацій та репресій
тоталітарних режимів “Пам’ять”                                                     В. Тимків

 

Керівник Програми:

перший заступник
голови обласної ради                                                                          В. Гладій

 


Обласна програма пошуку та перепоховання
жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів
на 2022-2024 роки

 

Обласна програма пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки розроблена відповідно до Указу Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та
70-ї річниці завершення Другої світової війни”, постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 р. № 1867 “Про затвердження Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій”. Програма спрямована на здійснення заходів щодо вшанування українців, які постраждали внаслідок воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів.

Комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять” (далі ‑ КП “Пам’ять”) створено Івано-Франківською обласною радою на виконання пункту 14 Порядку організації робіт з пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2000 року № 1867 “Про затвердження Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій”, з метою встановлення історичної справедливості, належного вшанування жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів і впорядкування місць їх поховань.

 

Завдання Програми

Завданнями обласної програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки є реалізація таких обов’язкових заходів:

– проведення пошукової та науково-дослідницької роботи відповідно до пункту 2 Порядку організації робіт з пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2000 року № 1867 “Про затвердження Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій”;

– проведення комплексу науково-ексгумаційних досліджень невідомих поховань жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів;

– забезпечення діяльності КП “Пам’ять” для проведення пошукової та науково-дослідницької роботи відповідно до пункту 2 Порядку організації робіт з пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2000 року № 1867 “Про затвердження Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій”;

– облаштування і встановлення пам’ятних знаків на місцях визвольних подій, захоронень;

– проведення науково-політичних конференцій, круглих столів з обов’язковим залученням науково-освітніх установ, науковців;

– видання наукової літератури з цієї проблематики;

– проведення заходів щодо належного вшанування пам’яті загиблих і померлих учасників воєн та визвольних змагань;

– підготовка відповідних матеріалів у засобах масової інформації, створення фільмів, відеосюжетів.

 

Шляхи і способи реалізації Програми

Враховуючи реальні можливості фінансування заходів з пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки, необхідно здійснити комплекс взаємозв’язаних завдань і заходів через:

– розсекречення матеріалів про діяльність структурних підрозділів НКВС, МДБ, КДБ, інших каральних органів окупаційних режимів та позасудових репресивних органів, які здійснювали репресії на території Івано-Франківської області, оприлюднення кримінальних справ щодо осіб, які померли в тюрмах, а також оприлюднення відповідно до законодавства України інформації про працівників каральних органів, які здійснювали провокації чи вчиняли злочини проти населення краю, надання доступу до них представникам громадських і наукових організацій та органам місцевого самоврядування;

– проведення інвентаризації архітектурно-будівельних об’єктів (пам’ятники, обеліски, барельєфи тощо), які містять символи тоталітарного режиму, та відповідно до чинного законодавства України ініціювання демонтажу тих, що суперечать державницькій ідеології та національним почуттям українців. Упорядкування та деідеологізація пам’ятників колишнім радянським воїнам, які стали жертвами боротьби фашистської, нацистської та більшовицької ідеологій;

– проведення заходів щодо вшанування пам’яті героїв українського націоналістичного підпілля, жертв воєн, депортацій і невинних мирних мешканців, знищених тоталітарними та окупаційними режимами, підготовка матеріалів про вчинені комуністичною системою злочини згідно з додатком.

 

Терміни виконання Програми

Обласна програма буде реалізовуватися протягом 2022-2024 років.

 

Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування заходів обласної програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки здійснюватиметься за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на кожен рік передбачаються щорічно при формуванні обласного бюджету і затверджуються рішенням обласної ради про бюджет на відповідний бюджетний період.

Контроль за ефективним використанням коштів здійснюється відповідно до законодавства України.

 

Очікувані результати ефективності Програми

Реалізація заходів, визначених Програмою, дасть змогу гідно вшанувати українців, які постраждали внаслідок воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів, впорядкувати місця їх поховань.

 


 

Додаток
до обласної програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки

Перелік заходів,
обсяги та джерела фінансування обласної програми пошуку та перепоховання

жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки

 

Назва замовника: обласна рада

Назва Програми: обласна програма пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2022-2024 роки


з/п
Найменування заходуВиконавецьТермін виконання,
роки
Орієнтовні обсяги фінансування з обласного бюджету*

(тис. грн.)

Очікувані результати
1.Проведення комплексу науково-ексгумаційних досліджень невідомих поховань жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів.Комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”2022

 

2023

 

2024

450,00

 

450,00

 

450,00

Виявлення поховань жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів
2.Фінансова підтримка діяльності комунального підприємства обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять” (в т. ч. оплата праці працівників, оренда приміщень та ін.)Комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”2022

 

2023

 

2024

1 550,00

 

1 550,00

 

1 550,00

Належне функціонування комунального підприємства обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”
3Проведення робіт та заходів по перепохованню жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів. Облаштування і встановлення пам’ятних знаків на місцях визвольних подій, захоронень.Виконавчі комітети міських, селищних і сільських рад;

комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”

2022

 

2023

 

2024

350,00

 

350,00

 

350,00

Відновлення історичної та національної пам’яті
4.Збір необхідної інформації про поховання та пов’язані з ними історичні події. Поповнення банку даних про поховання жертв війни, національно визвольних змагань, політичних репресій, голодоморів та депортацій.Комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”2022

 

2023

 

2024

140,00

 

140,00

 

140,00

Інформування громадськості про поховання
5.Залучення студентської та учнівської молоді до збору документальних матеріалів, свідчень учасників війни, національно-визвольних змагань, очевидців політичних репресій, голодоморів і примусових виселень для поповнення фондів музеїв, використання цих матеріалів у навчально-виховному процесі.Департамент освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконавчі комітети міських, селищних і сільських рад2022-2024В межах бюджетних призначеньПізнання історичної правди, виховання християнської моралі та патріотизму
6.Організація і проведення наукових конференцій з питань увічнення пам’яті жертв воєн, національно-визвольних змагань, політичних репресій, голодоморів та депортацій.Комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”;

управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації

2022

 

2023

 

2024

30,00

 

30,00

 

30,00

Пізнання історичної правди
7.Проведення у краєзнавчих і шкільних музеях, бібліотеках тематичних заходів та екскурсій, присвячених пам’яті жертв воєн, національно-визвольних змагань, репресій та депортацій.Управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації2022-2024В межах бюджетних призначеньПізнання історичної правди
8.Висвітлення в засобах масової інформації області теми жертовності в українській історії, належного вшанування пам’яті про полеглих.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації; засоби масової інформації2022

 

2023

 

2024

20,00

 

20,00

 

20,00

Відродження історичної пам’яті
9.Проведення інвентаризації існуючих кладовищ і поховань на території області.Виконавчі комітети міських, селищних і сільських рад;

управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації

2022

 

2023

 

2024

20,00

 

20,00

 

20,00

Упорядкування архівних баз даних про жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів
10.Видання матеріалів за результатами пошукових, наукових, дослідницьких та упоряджувальних робіт.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації;

комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять”

2022

 

2023

 

2024

40,00

 

40,00

 

40,00

Введення в науковий обіг фактів української історії, популяризації української історії, зміцнить історичну пам’ять українців

* – фінансування заходів Програми за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування здійснюється виходячи із наявних фінансових ресурсів місцевого бюджету та в міру залучення інших коштів, не заборонених законодавством.

 

 

Директор комунального підприємства
обласної ради з питань пошуку та
перепоховання жертв воєн, депортацій
та репресій тоталітарних режимів Пам’ять                                           В. Тимків

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]