Про звернення обласної ради щодо недопущення підвищення тарифів для населення


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Десята сесія)

РІШЕННЯ

 

від 12.11.2021 № 257-10/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо недопущення підвищення
тарифів для населення

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Івано-Франківська обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення  обласної ради  до  Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів для населення (додається).

  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.
  3. Звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (І. Очкур).

 

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Cич


Додаток
до рішення обласної ради
від 12.11.2021 № 257-10/2021

 

Президенту України
В. Зеленському

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Звернення

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради, представляючи інтереси громадян, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після встановлення тривалого карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, запровадження обмежувальних заходів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників у всіх сферах життєдіяльності українців, представники органів державної виконавчої влади відкрито анонсують підвищення тарифів для населення.

У нових платіжках українці вкотре відчують реальну “турботу та підтримку” від найвищих керманичів держави.

Вважаємо також неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні місцеві бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій населенню для компенсації за підвищення тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, використані на 90 відсотків.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Івано-Франківська обласна рада висловлює глибоку стурбованість щодо необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагає від Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

  1. Вжити дієвих заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити встановлення обґрунтованого рівня тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.
  2. Не перекладати відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування.
  3. Врахувати в Державному бюджеті України на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і місцевих громад від підвищення тарифів.
  4. Спрямувати на виплати субсидій громадянам необхідний обсяг коштів.
  5. Для фінансування зазначених видатків використати безповоротну фінансову допомогу Україні, надану Міжнародним валютним фондом.

 

 

Прийнято на десятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
12 листопада 2021 року


 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]