Про регіональну цільову програму енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік  


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Друга сесія)

РІШЕННЯ

 

від 23.12.2020. № 31-2/2020
м. Івано-Франківськ

 

 

Про регіональну цільову програму
енергозбереження для населення
Івано-Франківської області
на 2021 рік

 

 

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 року № 896 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056” та з метою зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, скорочення бюджетних видатків на використання паливно-енергетичних ресурсів обласна рада

вирішила:

 1. Затвердити регіональну цільову програму енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік (далі – Програма), що додається.
 2. Основним координатором виконання Програми визначити департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації (С. Подошва).
 3. Рекомендувати головам райдержадміністрацій та головам територіальних громад затвердити відповідні місцеві програми енергозбереження для населення на 2021 рік і передбачити кошти на їх фінансування.
 4. Департаменту фінансів облдержадміністрації (І. Мацькевич) при формуванні проєкту обласного бюджету на 2021 рік передбачити кошти на виконання заходів Програми, виходячи з можливостей його дохідної частини.
 5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства (В. Шевченко).

 

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 23.12.2020. № 31-2/2020

 

 

  

 

Регіональна цільова програма
енергозбереження для населення Івано-Франківської області
на 2021 рік

 

 

 

Замовник Програми:

Департамент економічного
розвитку, промисловості
та інфраструктури
облдержадміністрації                                     ____________ С. Подошва

 

 

Керівник Програми:

Заступник голови
облдержадміністрації                                    _____________ Є. Фербей

 

 


 

ПАСПОРТ
регіональної цільової програми енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік

 

 

 1. Ініціатор розроблення Програми:департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.
 2. Розробник Програми: департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.
 3. Термін реалізації Програми: 2021 рік.
 4. Етапи фінансування Програми: 2021 рік.
 5. Обсяги фінансування Програми: 2200,0 тис. гривень.
РікОрієнтовні обсяги фінансування, тис. грн.
Всьогов т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцеві бюджетиінші джерела
20212200,02200,0в межах кошторисних призначень

 

 1. Очікувані результати виконання Програми:

– зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням області через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів;

– популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.

 1. Термін проведення звітності: щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом.

 

 

Замовник Програми:

Департамент економічного
розвитку, промисловості та
інфраструктури облдержадміністрації              _________           С. Подошва

 

Керівник Програми:        

Заступник голови
облдержадміністрації                                               _________            Є. Фербей

 


 

Загальна частина

Постановою Кабінету Міністрів України від 30. 09. 2020 року № 896 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р.
№ 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056″ продовжено популярну серед населення програму “теплих” кредитів на 2021 рік у частині підтримки впровадження енергоефективних заходів для індивідуальних господарств. Згідно з прийнятою постановою передбачено кошти в обсязі 150,0 млн. грн. для фінансування Програми в 2021 році. Дана регіональна цільова програма енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік (далі – Програма) орієнтована на підтримку та впровадження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2021 роки, а також підвищення ефективності та зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів населенням, скорочення витрат на утримання та експлуатацію житла. Програма враховує відповідні положення Закону України “Про енергозбереження”, Меморандуму про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків від 24.06.2015 року, укладеного між Державним агентством енергоефективності та енергозбереження України, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Івано-Франківською обласною радою, і є логічним продовженням  політики реалізації заходів Урядової програми з енергоефективності та обласних програм з енергозбереження для населення, котрі діяли впродовж 2015-2020 років.

Івано-Франківська область за ініціативою Держенергоефективності посідає 8 місце серед регіонів за кількістю та 6 місце – за сумою кредитів, залучених фізичними особами на впровадження енергоефективних заходів. За 6 років в області понад 16,7 тис. родин скористалися “теплими” кредитами на придбання енергоефективних матеріалів та котлів, залучивши майже
351,0 млн. гривень. В області також ефективно діють 4 міські програми “теплих” кредитів у містах Івано-Франківську, Калуші, Коломиї, Долині.

 

Аналіз проблеми та обґрунтування доцільності розроблення Програми

 Розроблення ефективних заходів з енергозбереження та зменшення обсягів використання паливно-енергетичних ресурсів населенням визначено як один з пріоритетних напрямків розвитку області.

Найбільшими споживачами енергії (понад 40,0 % ресурсу) є будинки усіх типів, а потенціал економії в них електроенергії становить близько 50,0 – 65,0% та теплової енергії – близько 50,0%. Загалом потенціал підвищення ефективності використання енергоресурсів у житловому секторі оцінюється у 55,0%.

Основні обсяги споживання пов’язані з опаленням будинків для компенсації теплових втрат через вікна, стіни, дах, підлогу та за рахунок вентиляції. Враховуючи загальну кількість будинків і споруд та питомі витрати енергії на їх теплозабезпечення, необхідно приділяти велику увагу теплоізоляції та енергозбереженню.

У Івано-Франківській області протягом 2015-2018 років учасниками Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2021 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 року № 243 (далі – Урядова програма), стали понад
18 тис. родин, які впровадили енергоефективні заходи на суму майже
350,0 млн. грн., що дорівнює середньому показнику по Україні. Одночасно, з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки/суми населенню за отриманими кредитами на придбання енергозберігаючих матеріалів та обладнання в рамках програм енергозбереження для населення Івано-Франківської області протягом 2017-2020 років профінансовано кошти в сумі близько 2,2 млн. грн., що дозволило компенсувати витрати на обслуговування понад 5 тис. кредитів.

 

Мета Програми

 Метою Програми є створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів в побуті шляхом відшкодування з обласного бюджету частини суми кредиту, отриманого фізичними особами та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ) області на реалізацію енергозберігаючих заходів. Це зробить більш доступними кредити для населення, що сприятиме більш масовому впровадженню енергозберігаючих заходів в побуті, та, в кінцевому результаті, призведе до зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, витрат населення на їх оплату, покращення умов проживання та екологічної ситуації в області.

 

Основні завдання Програми

 Основними завданнями є:

– стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів;

– реалізація населенням заходів із термомодернізації будівель та альтернативного енергозабезпечення;

– зниження фінансового навантаження на населення області;

– сприяння реконструкції житлового фонду;

– популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.

 

Очікувана ефективність виконання Програми

 Враховуючи, що в Україні протягом десятків років сформувався великий потенціал економії паливно-енергетичних ресурсів, який перевищує 55,0% до загального обсягу їх споживання, здійснення програмних енергоощадних заходів стає надзвичайно ефективним. В режимі самоокупності споживання енергії на побутові цілі та цілі опалення в області за рік може бути зменшене приблизно на 10,0%.

Реалізація Програми сприятиме покращенню фізичного стану будинків та умов проживання в них, зменшенню споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів та економії витрат населення, пов’язаних з оплатою за спожиті енергоносії.

 

Фінансове забезпечення Програми

В рамках реалізації Програми пропонується задіяти ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів для населення області шляхом відшкодування частини суми кредиту за залученими в кредитно-фінансових установах коротко – або середньостроковими кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів, що надаються населенню (фізичним особам та ОСББ). Заходи Програми реалізуються в рамках Урядової програми в розмірі:

10,0% від суми кредиту, але не більше 10000,0 грн. за одним кредитним договором, отриманим фізичною особою;

10,0% від суми кредиту, але не більше 50000,0 грн. за одним кредитним договором, отриманим ОСББ.

З метою здешевлення для населення області кредитів на впровадження енергоощадних заходів Програма може реалізовуватися спільно з програмами, що фінансуються з місцевих бюджетів.

Відповідно до цього механізму відшкодування частини суми кредиту буде здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету на підставі генерального договору про співробітництво між головним розпорядником коштів, передбачених на виконання заходів Програми, та державними кредитно-фінансовими установами.

В рамках виконання Програми передбачається проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи з метою підвищення активності населення щодо впровадження і застосування енергозберігаючих заходів та економії енергоресурсів.

Часткове відшкодування суми кредиту буде здійснюватися в рамках Урядової програми на впровадження енергозберігаючих заходів, перелік яких визначений відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 року № 1056.

Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми передбачаються щорічно при формуванні обласного та місцевих бюджетів, виходячи із можливостей їх дохідної частини та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Головним розпорядником бюджетних коштів Програми є департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

Фінансування заходів здійснюється відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації.

Перелік заходів регіональної цільової програми енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік наведено у додатку.


Додаток
до регіональної цільової програми
енергозбереження для населення
Івано-Франківської області на 2021 рік

 

Перелік заходів регіональної цільової програми енергозбереження для населення
Івано-Франківської області на 2021 рік

 

№ з/пНайменування заходуВиконавецьТермін вико-нанняВсьогоОрієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.)Очікувані результати
в т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцевий бюджетІнші джерела
1.Відшкодування частини суми кредитів, отриманих населенням (фізичними особами, ОСББ) на заходи з енергозбереженняДепартамент економічного розвитку, промисловості

та інфраструктури облдержадміністрацї

20212170,02170,0В межах кошторисних призначеньЗменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів
2.Популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження, підвищення громадського освітнього рівня у цій сферіДепартамент економічного розвитку, промисловості

та інфраструктури

облдержадміністрації

202115,015,0В межах кошторисних призначеньПідвищення рівня поінформованості населення щодо розвитку енерго-ефективного будівництва і реконструкції житлового фонду

 

продовження додатка

№ з/пНайменування заходуВиконавецьТермін вико-нанняВсьогоОрієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.)Очікувані результати
в т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцевий бюджетінші джерела
3.Організаційні заходи із супроводу ПрограмиДепартамент економічного розвитку, промисловості

та інфраструктури

облдержадміністрації

202115,015,0В межах кошторисних призначеньСвоєчасність проведення часткової компенсації суми кредиту за оформленими договорами

 

Директор департаменту економічного
розвитку, промисловості та інфраструктури
облдержадміністрації                                                                                                         Сергій Подошва

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]