Про звернення обласної ради щодо невідкладного розгляду питання про набуття громадянства України бійцем-добровольцем антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України Бутусіним Олегом Леонідовичем  


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Одинадцята сесія)

РІШЕННЯ

від 17.12.2021. № 321-11/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо невідкладного розгляду
питання про набуття громадянства
України бійцем-добровольцем
антитерористичної операції/операції
об’єднаних сил на сході України
Бутусіним Олегом Леонідовичем

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського щодо невідкладного розгляду питання про набуття громадянства України бійцем-добровольцем антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України Бутусіним Олегом Леонідовичем (додається).
2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському.
3. Звернення опублікувати на вебсайті обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку (Т. Виноградник).

Голова обласної ради                                                                    Олександр Сич


                                                                                               Додаток
                                                                                               до рішення обласної ради
                                                                                               від 17.12.2021. № 321-11/2021

  

Президенту України
В. Зеленському

 

ЗВЕРНЕННЯ

13.10.2021 року до постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку звернувся голова Правління громадського об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на сході України імені Романа Шухевича О. Соколовський.

У своєму зверненні голова Правління громадського об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на сході України імені Романа Шухевича
О. Соколовський висловив прохання, щоб нами, депутатами обласної ради було прийнято відповідне звернення до Президента України з проханням  невідкладного розгляду питання про набуття громадянства України бійцем-добровольцем антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України Бутусіним Олегом Леонідовичем.

Вказане звернення також підтримує громадська спілка “Івано-Франківська обласна асоціація учасників та ветеранів АТО”, яку очолює Кріль Мирослав Петрович.

У 2014 році Бутусін Олег Леонідович разом зі своєю сім’єю в кількості дев’ять дітей виїхав з країни агресора – Російської Федерації на територію України.

Одразу після приїзду до України, Бутусін Олег Леонідович вступив у добровольчий підрозділ “Правий сектор”, у складі якого захищав суверенітет і територіальну цілісність України.

Після чого Бутусіну Олегу Леонідовичу у відповідності до Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” було видано “Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту”.

На теперішній час щодо Бутусіна Олега Леонідовича у країні агресорі – Російській Федерації відкрито провадження в кримінальній справі з політичних мотивів.

Все об’єднання учасників бойових дій (АТО) Калущини на сході України імені Романа Шухевича та інші побратими глибоко занепокоєні з приводу  можливого затримання та видачі Бутусіна Олега Леонідовича країні агресору – Російській Федерації згідно двосторонніх та багатосторонніх міжнародних договорів у сфері міжнародного співробітництва у розслідуванні злочинів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

У Бутусіна Олега Леонідовича на утриманні знаходиться дванадцять дітей, які можуть залишитися без батька, якщо Російська Федерація вимагатиме його видачі з мотивів надуманої кримінальної справи.

Варто зазначити, що Бутусін Леонід Олегович та Бутусін Роман Олегович (сини Бутусіна Олега Леонідовича) станом на сьогодні є бійцями Збройних Сил України, неодноразово брали участь у бойових діях антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, за що мають відповідні нагороди та відзнаки.

Статтею 25 Конституції України визначено, що громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі.

Бутусін Олег Леонідович неодноразово звертався до Державної міграційної служби України щодо розгляду питання про набуття ним громадянства України, однак отримував відмови у зв’язку з відсутністю паспорта громадянина Російської Федерації та неможливістю пред’явлення довідки про відсутність судимості.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, висловлюємо свою чітку позицію, що особа, яка захищала чи захищає суверенітет і територіальну цілісність України, не може бути видана будь-якій іншій державі, що і передбачено в Конституції України.

Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей, приймаючи Конституцію – основний Закон України, у статті третій визначила, що  людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Приймаючи Конституцію України, Верховна Рада України від імені Українського народу виключно Президенту України надала повноваження щодо набуття громадянства України. Вказане положення закріплене в пункті 26 частини 1 статті 106 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії.

Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виходячи з наведеного, звертаємося до Вас пане Президенте з проханням невідкладно розглянути питання щодо набуття громадянства України Бутусіним Олегом Леонідовичем, бійцем-добровольцем антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, який захищав і відстоював суверенітет та територіальну цілісність України.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Прийнято на одинадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
17 грудня 2021 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]