Про звернення обласної ради щодо недопущення погіршення стану довкілля на території селища Брошнів-Осада Калуського району та всієї Івано-Франківської області


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Одинадцята сесія)

РІШЕННЯ

від 17.12.2021. № 322-11/2021
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради
щодо недопущення погіршення
стану довкілля на території селища
Брошнів-Осада Калуського району
та всієї Івано-Франківської області

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо недопущення погіршення стану довкілля на території селища Брошнів-Осада Калуського району та всієї Івано-Франківської області у зв’язку з будівництвом відділення з підготовки смоли заводу ДСП в селищі Брошнів-Осада, вул. 22 Січня, 83 (додається).
  2. Рішення надіслати Кабінету Міністрів України, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, Державній екологічній інспекції України, управлінню екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації, народним депутатам України від Івано-Франківської області.
  3. Рішення оприлюднити на офіційному вебсайті обласної ради.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму (С. Басараб).

 

Голова обласної ради                                                                        Олександр Сич


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 17.12.2021. № 322-11/2021

  

Кабінет Міністрів України

 

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

 

Державна екологічна інспекція України

 

Управління екології та природних ресурсів
Івано-Франківської обласної державної адміністрації

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані перспективами погіршення забруднення атмосферного повітря в регіоні у зв’язку з повідомленням на  офіційному вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України в єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля оприлюднено повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля – нове будівництво відділення з підготовки смоли заводу ДСП, який розташований по вул. 22 Січня, 83 в селищі Брошнів-Осада Калуського району.

Конституцією України передбачено, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на компенсацію шкоди, завданої порушенням цього права.

У статті 3 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” закріплено, що основними принципами охорони навколишнього природного середовища є пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов’язковість додержання екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності; гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров’я людей.

На десятій сесії Івано-Франківської обласної ради, яка відбулась 12.11.2021 року, затверджена Програма державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони “Івано-Франківська” на 2021-2025 роки, одним із очікуваних результатів виконання якої є впровадження заходів щодо зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

У згаданій вище Програмі серед основних стаціонарних джерел забруднення атмосферного повітря зони “Івано-Франківська” вказано товариство з обмеженою відповідальністю “Свісс Кроно”, обсяг викидів якого становить 364,865 тонн/рік.

У випадку надання дозволу на нове будівництво відділення з підготовки смоли заводу ДСП в селищі Брошнів-Осада Калуського району буде порушено один із основних принципів державної екологічної політики – превентивність, що передбачає запобігання шкоді довкіллю.

Звертаємо Вашу увагу на те, що забруднення повітря згубно впливає на здоров’я населення, тому нове будівництво відділення з підготовки смоли заводу ДСП в селищі Брошнів-Осада може призвести до погіршення стану захворюваності жителів селища та області, адже сьогодні викиди ТОВ “Свісс Кроно” вже негативно впливають на здоров‘я населення. Люди скаржаться, що зростає кількість хворих на онкологічні та легеневі хвороби, спостерігаються чисельні алергічні реакції та хвороби дихальних шляхів у дітей. За статистикою почастішали випадки втрати вагітності у жінок. Ці обґрунтування відображені в зауваженнях та пропозиціях громадськості, поданих на повідомлення ТОВ “Свісс Кроно” про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, що відображено в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (номер реєстраційної справи 202110118737) на вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Зважаючи на цінність здоров’я та життя людини, конституційні гарантії права на безпечне довкілля та охорону здоров’я, звертаємося до Кабінету Міністрів України як до вищого органу у галузі охорони навколишнього середовища, до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації:

  1. Доручити відповідним уповноваженим органам провести перевірку дотримання ТОВ “Свісс Кроно” вимог природоохоронного та іншого законодавства.
  2. У межах компетенції вжити заходів для недопущення погіршення стану довкілля на території селища Брошнів-Осада Калуського району та всієї Івано-Франківської області.
  3. Врахувати зауваження та пропозиції громадськості щодо нового будівництво відділення з підготовки смоли заводу ДСП, розташованого по вул. 22 Січня, 83 у селищі Брошнів-Осада Калуського району.

 

Прийнято на одинадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
17 грудня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]