Про звернення щодо вжиття заходів боротьби із   борщівником Сосновського


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Одинадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

від 17.12.2021. № 324-11/2021
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення щодо
вжиття заходів боротьби із
борщівником Сосновського

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України від області про вжиття заходів боротьби із борщівником Сосновського (додається).
  2. Рішення надіслати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України від області, обласним радам.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                                           Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 17.12.2021. № 324-11/2021

Верховна Рада України

 

Кабінет Міністрів України

 

Народним депутатам України від області

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, глибоко занепокоєні масштабами стихійного поширення територією України борщівника Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) та спричиненими цим наслідками.

Вкотре звертаємось з проханням врегулювати на законодавчому рівні питання внесення борщівника Сосновського до переліку регульованих шкідливих організмів та вжити відповідних заходів щодо його непоширення на території України.

Борщівник Сосновського – відома в Європі та Україні небезпечна багаторічна рослина, яка агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує території та негативно впливає на біорізноманіття. Отруйний сік борщівника Сосновського викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. Завезена у минулому столітті як кормова культура, сьогодні втратила ознаки культурної та росте і поширюється стихійно.

Незнання біологічних особливостей борщівника Сосновського та шкоди, якої він може завдати не тільки сільському господарству (на локальному і державному рівнях), але й здоров’ю населення, призводить до значного неконтрольованого поширення цієї культури регіонами країни та щораз частішого ураження населення.

Поширення борщівника Сосновського на Прикарпатті (на території понад 400 га) негативно впливає на місцеві екологічні системи та погіршує туристичну привабливість краю, становить загрозу здоров’ю людей. Сьогодні є всі підстави вважати його карантинним бур’яном. Тому потрібно докласти максимум зусиль для обмеження його поширення і остаточного знищення.

Карантинні дії, що спрямовані на зменшення популяції рослини, є трудомісткими та фінансово затратними, передбачають застосування спеціальних хімічних методів, заходів із систематичного викошування, викорчовування борщівника до визрівання насіння.

Розв’язання проблеми розповсюдження борщівника потребує державної програми і цільового фінансування та контролю за її виконанням. Зволікання у цьому напрямі призведе до значних втрат і ускладнення екологічної ситуації в Україні.

Враховуючи вищенаведене, з метою вжиття заходів щодо непоширення небезпечної рослини, просимо:

–  врегулювати на законодавчому рівні, в тому числі враховуючи досвід країн Євросоюзу, статус інвазивного в Україні борщівника Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) та внести отруйну інтродуковану рослину до переліку карантинних;

–  розробити державну програму боротьби з борщівником Сосновського, яка б передбачала системні заходи, відповідне фінансування, ефективний контроль, спрямовані на обмеження його поширення та остаточне знищення.

Прийнято на одинадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
17
грудня 2021 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]