Про затвердження регіональної цільової програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Друга сесія)

РІШЕННЯ

 

від 23.12.2020. № 34-2/2020
м. Івано-Франківськ

 

 

Про затвердження регіональної
цільової програми зовнішнього
освітлення селищних
та сільських населених
пунктів області до 2025 року

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

вирішила:

 1. Затвердити регіональну цільову програму зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року (далі – Програма), що додається.
 2. Основним координатором виконання програми визначити департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Г. Магулій).
 3. Департаменту фінансів облдержадміністрації (І. Мацькевич) при формуванні обласного бюджету щорічно передбачати кошти на виконання заходів Програми, виходячи з можливостей його дохідної частини.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (І. Очкур).

 

 

Голова обласної ради                                                                  Олександр Сич


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 23.12.2020. № 34-2/2020

 

 

 

Регіональна цільова програма зовнішнього освітлення
селищних та сільських населених пунктів області
до 2025 року

 

 

Замовник Програми:

департамент розвитку
громад та територій, дорожнього,
житлово-комунального господарства,
м
істобудування та архітектури
облдержадміністрації                                                                       Г. Магулій

 

Керівник Програми:

заступник голови
облдержадміністрації                                                                       В. Івасик

 


Паспорт
регіональної цільової програми зовнішнього освітлення
селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року

 

 1. Ініціатор розроблення Програми (замовник) – департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації.
 2. Розробник Програми – департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації.
 3. Термін реалізації Програми – 2021-2025 роки.
 4. Етапи фінансування Програми – 2021-2025 роки.
 5. Очікувані обсяги фінансування Програми (з обласного бюджету): 20000,0 тис. гривень.
РокиОчікувані обсяги фінансування, тис. гривень
Всьогоу т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцеві бюджетиінші джерела
2021-2025,275002000075000
у т. ч.    
20215000400010000
20225000400010000
20235500400015000
20246000400020000
20256000400020000
 1. Очікувані результати виконання Програми:

Виконання Програми дасть змогу:

– забезпечити реалізацію державної політики щодо регіонального розвитку, передусім у сфері благоустрою житлово-комунального господарства селищних та сільських населених пунктів;

– підвищити рівень безпеки та комфортність проживання у селищних та сільських населених пунктах;

– поліпшити якість житлово-комунального обслуговування сільського населення;

– знизити кількість аварійних ситуацій на об’єктах зовнішнього освітлення;

– створити ефективну систему обліку та регулювання споживання електричної енергії, раціональне її використання для освітлення населених пунктів області;

– скоротити витрати енергії, підвищити енергоефективність освітлення вулично-дорожньої мережі.

 1. Терміни проведення звітності: інформація про виконання Програми подається обласній раді щоквартально, до 15 числа місяця, з наступного за звітним кварталом, відповідно до поставлених мети і завдань.

 

Замовник Програми:

департамент розвитку
громад та територій, дорожнього,
житлово-комунального господарства,
містобудування та архітектури
облдержадміністрації                                                           Галина  Магулій

 

Керівник Програми:

заступник голови
облдержадміністрації                                                           Василь Івасик


 

Обгрунтування доцільності розроблення
регіональної цільової програми зовнішнього освітлення
 селищних та сільських населених пунктів області  до 2025 року

 

Регіональна цільова програма зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2025 року (далі – Програма) розроблена на підставі Закону України «Про благоустрій населених пунктів», а також відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Основними завданнями Програми є: підвищення ефективності та надійності функціонування мереж зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів, забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об’єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання, будівництво нових мереж, підвищення комфорту проживання у сільській місцевості, підвищення рівня безпеки для пішоходів та автомобільного транспорту.

Мета Програми

Програма розроблена з метою:

– відновлення, реконструкції та будівництва мереж зовнішнього електричного освітлення;

– оснащення об’єктів зовнішнього освітлення обладнанням з використанням енерго- та ресурсозберігаючих технологій;

– приведення електромереж зовнішнього освітлення до норм і стандартів діючого законодавства;

– зменшення травматизму сільського населення в умовах поганого стану доріг, недостатньої видимості у зв’язку з погодними умовами;

– покращення стану благоустрою населених пунктів;

– покращення криміногенної та аварійної ситуації в нічний час, комфорту проживання населення;

– зменшення споживання електричної енергії об’єктами зовнішнього освітлення.

Згідно з даними моніторингу, загальна протяжність електромереж зовнішнього освітлення в населених пунктах області становить 2,49 тис. км, у тому числі кабельні мережі – 0,8 тис. км, повітряні мережі – 1,69 тис. км, що становить 17,5% від протяжності вулиць.

Освітлення вулиць і доріг здійснюється за допомогою 65,7 тис. одиниць джерел світла, у тому числі світильниками з лампами розжарювання – 1,4 тис. одиниць, компактними люмінесцентними лампами – 14 тис. одиниць, ртутними – 3,6 тис. одиниць,    натрієвими – 19,5 тис. одиниць, металогалогенними – 0,6 тис. одиниць, світлодіодними джерелами світла – 26,6 тис. одиниць.

Протягом останніх п’яти років завдяки впровадженню енергозберігаючих джерел світла та встановленню автоматизованих систем дистанційного управління зовнішнім освітленням, таймерів вмикання напруги дозволило скоротити споживання електричної енергії на роботу однієї світлоточки на 57,2 кВТ/год.

Проте сучасний стан об’єктів зовнішнього освітлення досі не відповідає вимогам часу. Значна частина вулиць залишається неосвітленою. У системах освітлення використовуються застарілі типи світлових приладів, джерел світла, що приводить до значних втрат електричної енергії. При цьому значно зростає вартість електроенергії та було відмінено так званий «нічний тариф» на електроенергію. Тому залишається нагальною потреба у встановленні сучасних світильників та джерел світла, встановленні автоматизованих систем дистанційного управління зовнішнім освітленням, таймерів вмикання напруги, що не лише покращить стан освітленості вулиць, але й дозволить зекономити значні кошти.

Основні напрями та заходи Програми

Оптимальними шляхами розв’язання проблеми є:

– першочергове освітлення вулично-шляхової мережі населених пунктів, аварійно небезпечних ділянок доріг, пішохідних переходів, доріг із насиченим автомобільним рухом та території об’єктів установ і організацій, які забезпечують життєдіяльність населення;

– об’єднання на договірних умовах коштів підприємств, громади, установ та організацій, розташованих на відповідній території, а також бюджетних коштів, грантів з метою будівництва, реконструкції, ремонту та утримання об’єктів зовнішнього освітлення;

– використання виробничого потенціалу підприємств області для виготовлення електричного обладнання зовнішнього освітлення та будівництва і реконструкції мереж.

Для виконання зазначених напрямів селищні і сільські ради та їх виконавчі комітети забезпечують управління об’єктами зовнішнього освітлення, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, їх належне утримання та ефективну експлуатацію.

Власник або балансоутримувач об’єктів зовнішнього освітлення здійснює відбір виконавця на роботи з їх утримання або виконує функції виконавця самостійно, а також сприяє залученню додаткових коштів.

Протягом передбаченого періоду реалізації Програми для забезпечення досягнення її мети та основних завдань передбачається проведення комплексних робіт з облаштування мереж зовнішнього освітлення, в тому числі:

 1. Встановлення світлоточок:

– встановлення ламп з покращеними показниками світловіддачі та низьким споживанням електроенергії;

– використання нового виду або типу світильників для покращення світлового потоку.

 1. Будівництво мереж зовнішнього освітлення:

– влаштування та заміна опор;

– при необхідності заміна певних ділянок повітряних та кабельних ліній електромережі.

 1. Заміна обладнання:

– заміна автоматики та пускорегулюючої апаратури;

– встановлення сучасних приладів обліку електроенергії.

 

Фінансове забезпечення Програми

Реалізацію заходів Програми планується здійснювати за рахунок обласного та місцевих бюджетів, інших джерел фінансування.

Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми передбачаються щорічно при формуванні обласного бюджету, виходячи з можливостей його дохідної частини, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.

Фінансування заходів з обласного бюджету буде здійснюватись за умови їх співфінансування з відповідного місцевого бюджету в розмірі, що повинен становити не менше 25 відсотків від запланованого цьому бюджету обсягу асигнувань на рік, незалежно від наявності освітлення у населеному пункті.

Термін реалізації Програми – з 2021 по 2025 роки.

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється за такими напрямами:

– придбання сучасних світильників;

– придбання енергозберігаючих ламп;

– придбання необхідних матеріалів та обладнання;

– оплата затрат на монтаж обладнання;

– оплата поточного ремонту мереж зовнішнього освітлення;

– оплата витрат на влаштування та заміну опор;

– оплата витрат на будівництво мереж зовнішнього освітлення, заміну ділянок повітряних та кабельних ліній електромереж;

– придбання сучасних приладів обліку електроенергії;

– оплата витрат на видачу технічних умов приєднання електрообладнання до електричних мереж та виготовлення проектно-кошторисної документації здійснюється за кошти селищних та сільських рад із подальшим їх зарахуванням до суми співфінансування.

Обсяги фінансового забезпечення заходів Програми наведено в додатку.

 

Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

– забезпечити реалізацію державної політики щодо регіонального розвитку, передусім у сфері благоустрою житлово-комунального господарства;                                                        – забезпечити сталу та ефективну роботу підприємств, що надають послуги зовнішнього освітлення, чим одночасно підвищити рівень безпеки систем життєзабезпечення селищних та сільських населених пунктів;

– поліпшити якість житлово-комунального обслуговування та комфортність проживання населення;

– знизити кількість аварійних ситуацій на об’єктах зовнішнього освітлення;

– створити умови для безпечного руху автотранспорту та пішоходів;

– створити ефективну систему обліку та регулювання споживання електричної енергії, раціональне її використання для освітлення населених пунктів області;

– скоротити витрати енергії, підвищити енергоефективність освітлення вулично-дорожньої мережі.

 

 

Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.

Районні державні адміністрації, територіальні громади щороку до 15 грудня інформують про результати виконання Програми та надають обласній державній адміністрації свої пропозиції та зауваження стосовно фінансування на наступний бюджетний рік.

Департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації узагальнює отриману інформацію та надає її голові обласної державної адміністрації та голові обласної ради.

 


 

Додаток
до регіональної цільової програми
зовнішнього освітлення селищних та сільських
населених пунктів області до 2025 року

 

Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми

 

№ з/п 

Найменування заходу

 

Виконавець

 

Терміни виконання,

роки

Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн. 

Очікувані результати

рокивсьогов т. ч. за джерелами фінансування
обласний бюджетмісцевий бюджетінші джерела
1.Придбання та встановлення світильників з енергозберігаючими лампами, придбання сучасних світильників, придбання енергозберігаючих ламп, придбання необхідних матеріалів та обладнання, оплата затрат на монтаж обладнання, оплата поточного ремонту мереж зовнішнього освітлення, придбання сучасних приладів обліку електроенергії.Міські, селищні, сільські ради, територіальні громади2021-202520215000400010000Покращення вуличного освітлення населених пунктів, зменшення споживання електроенергії на роботу однієї світлоточки
20225000400010000
20235500400015000
20246000400020000
 20256000400020000

Директор департаменту розвитку
громад та територій, дорожнього,
житлово-комунального господарства,
містобудування та архітектури облдержадміністрації                                                     Галина Магулій

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]