Про звернення обласної ради щодо недопущення в Україні проявів колабораціонізму та забезпечення захисту національних інтересів


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Одинадцята сесія)

РІШЕННЯ

від 24.12.2021. № 348-11/2021
м. Івано-Франківськ

 

 

Про звернення обласної ради
щодо недопущення в Україні
проявів колабораціонізму
та забезпечення захисту
національних інтересів

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України щодо недопущення в Україні проявів колабораціонізму та забезпечення захисту національних інтересів (додається).
  2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському, Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора, Службі безпеки України.
  3. Текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку (Т. Виноградник).

Голова обласної ради                                                                    Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 24.12.2021. № 348-11/2021

 

Президенту України
В. Зеленському

 

Кабінет Міністрів України

 

Офіс Генерального
прокурора

 

Служба безпеки України

 

ЗВЕРНЕННЯ

Для кожного народу і кожної держави, що переживали ворожу інтервенцію, завжди актуальною була боротьба з колабораціонізмом – зрадливим явищем, що підривало національний організм і ослаблювало його у боротьбі з зовнішнім ворогом.

Актуальним це питання є і в сучасній боротьбі українського народу проти російської агресії на сході України. Через його прояви стала можливою анексія Криму і захоплення агресором частини Луганської та Донецької областей. Сьогодні наша держава постала перед загрозою нового витка агресії. Сполучені Штати Америки, країни Європейського Союзу та міжнародні експерти попереджають про підготовку Росією військового вторгнення в Україну. Агресор сконцентрував біля українського кордону військову техніку, понад 100-тисячне угруповання військ та важке озброєння.

Івано-Франківська обласна рада послідовно виступала і виступає з вимогою до центральних органів державної влади вжити заходів щодо подолання явища колабораціонізму в українському суспільстві. Так, у своєму зверненні ще від 10.03.2017 р. до керівництва держави ми вимагали визнати факт окупації східних територій України Російською Федерацією, припинити фінансування з українського державного бюджету підприємств на окупованих територіях, припинити торгівлю з окупованими територіями, оскільки вона здешевлює окупацію країні-окупанту, та ряд інших заходів.

На жаль, такі заходи центральними органами державної влади України та її вищими посадовими особами не були вжиті і не вживаються, а це завдає значної шкоди обороноздатності нашої держави. Сьогоднішні гучні кримінальні справи на зразок “вугільної змови” колишніх українських високопосадовців із російськими прислужниками та сепаратистами, а також нинішній колабораціонізм в енергетиці з Москвою та кремлівською маріонеткою Лукашенком є прикрим наслідком тієї бездіяльності.

Сьогодні ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вчергове, усвідомлюючи всі загрози вторгнення Російської Федерації на територію України з різних напрямків, вимагаємо:

– посилити боротьбу з колаборантами і зрадниками державних інтересів;

– внести на розгляд Верховної Ради України, в невідкладному порядку, зареєстровані законопроєкти про колабораціонізм і боротьбу з ним;

– припинити закупівлю вугілля в Російській Федерації і ОРДЛО, а також електроенергії в Республіці Білорусь;

– притягнути до відповідальності осіб, які причетні до призначення заступником Міністра внутрішніх справ України людину з подвійним громадянством;

– надати суспільству повну і об’єктивну інформацію щодо так званої справи “Вагнергейт”;

– запровадити перевірку високопосадовців і генералітету на детекторі брехні на предмет їхньої можливої співпраці з ворогом;

– запровадити кримінальну відповідальність за українофобію і заперечення факту московсько-української війни;

– дати суспільству повну інформацію щодо справи “Pandora Papers” та її розслідування.

Крім цього, вимагаємо посилити боротьбу з тими, які від самого початку російсько-української війни вели і ведуть торгівлю з окупантами та терористами в так званій зоні ОРДЛО.

Держава повинна давати жорстку відсіч усім, хто працює на підрив її безпеки та зазіхає на національні інтереси, тому також вимагаємо від Кабінету Міністрів України, Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України покласти край цьому ганебному явищу і за всіма вимогами чинного українського законодавства притягнути до кримінальної відповідальності зрадників державних інтересів.

 

  

Прийнято на одинадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
24 грудня 2021 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]