Про затвердження програми удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2022 рік


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(
Чотирнадцята сесія)

РІШЕННЯ

11.05.2022                            м. Івано-Франківськ             № 418-14/2022

 

 

Про затвердження програми
удосконалення системи соціального
захисту населення в Івано-Франківській
області
на 2022 рік

 

З метою удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2022 рік, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

 1. Затвердити програму удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2022 рік (далі – Програма), що додається.
 2. Департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації (І.Мацькевич) передбачити кошти на реалізацію Програми впродовж 2022 року з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.
 3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій (Н. Іванів), з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

Голова обласної ради                                                        Олександр СИЧ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 11.05.2022 № 418-14/2022

 

ПРОГРАМА
удосконалення системи соціального захисту населення
в Івано-Франківській області на 2022 рік

 

 

Замовник Програми:

департамент соціальної політики

облдержадміністрації в області                                    Уляна МИРОНЮК

 

 

 

Керівник Програми:

заступник голови

обласної державної адміністрації                                   Людмила СІРКО

 

 


 

Обґрунтування доцільності розроблення Програми

 1. Загальна частина

Станом на 01.04.2022 державні допомоги в Івано-Франківській області отримували 78,3 тис. сімей. Виплата з державного бюджету становила понад 671,5  млн. гривень. Житлові субсидії отримують понад 98,7 тис. домогосподарств. На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебувають 242,5 тис. осіб, які мають право на пільги. З державного бюджету надано пільг з оплати вартості житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу та інших послуг на 136,2 млн. гривень.

У 2022 році видано одноразову натуральну допомогу при народженні дитини у вигляді “пакунка малюка” 1021 особі.

Система соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку і особам з інвалідністю налічує 8 інтернатних установ, розрахованих на утримання 1260 підопічних, з них  160 дітей. Станом на 01.04.2022 на  державному утриманні перебувало 1218 осіб, з них 140 дітей.

Впродовж 2021 року та І кварталу 2022 року відбулось 9 засідань робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, в результаті чого 3 легкові автомобілі визнано гуманітарною допомогою з метою подальшого забезпечення ними осіб з інвалідністю, які перебували на обліку для забезпечення автомобілем; 19 вантажів до 3-х тонн визнано гуманітарною допомогою та 9 вантажів до 5 тонн; надано дозвіл для безоплатної передачі 38 легкових автомобілів у власність особам з інвалідністю, які були ними забезпечені у якості гуманітарної допомоги, та 12 членам сімей померлих осіб з інвалідністю, які були забезпечені легковими автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою.

В області діяла обласна комплексна Програма соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2017-2021 роки, затверджена рішенням обласної ради від 23.12.2016 № 402-12/2016 (зі змінами). На виконання зазначеної програми в 2021 році використано 21 570,7 тис. грн., у тому числі виплачено одноразову грошову допомогу на лікування та вирішення невідкладних соціально-побутових питань 963 особам на загальну суму 4444,7 тис. грн.; 27 жителям – для здійснення заходів з ліквідації наслідків повені, зсуву, пожежі та інших природних стихій на загальну суму 348,0 тис. грн., 5 сім’ям пільгових категорій надано грошову допомогу на поліпшення житлових умов на загальну суму 1406,5 тис. гривень.

На виконання заходів обласної програми підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014 № 1259-28/2014 (зі змінами), впродовж 2021 року з обласного бюджету профінансовано         9 400,0 тис. гривень.

За кошти вищезазначеної програми надано: матеріальну допомогу  50 особам на покращення житлових умов на суму 1524,5 тис. грн.; матеріальну допомогу на лікування  614 особам на загальну суму                 4306,4 тис. грн.; 9 сім’ям до роковин загибелі в зоні проведення антитерористичної операції на суму 105,0 тис. грн.; матеріальну допомогу 221 особі у зв’язку з втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана з участю в АТО/ООС на суму 1326,0 тис. грн.; 23 сім’ям померлих після демобілізації на суму 300,00 тис. грн.; 6 сім’ям загиблих в зоні АТО/ООС на суму 150,00 тис. гривень.

Також в області діяла обласна програма підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей на 2018-2021 роки, на фінансування якої в 2021 році було виділено       700,0 тис. грн., з яких на лікування надано допомогу 119 особам на суму 550,0 тис. грн., 3 сім’ям осіб, які померли після демобілізації, на суму    15,0 тис. грн., 27 сім’ям осіб, загиблих в бойових діях на території інших держав, на суму – 135,0 тис. гривень.

Незмінним пріоритетом департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) є вчасна та в повному об’ємі виплата всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, що фінансуються з державного бюджету, та супроводження, здійснення заходів щодо соціального захисту мешканців Івано-Франківської області, затверджених рішеннями обласної ради.

При цьому потребують активізації заходи щодо:

– безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів;

– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;

– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт з підвищення рівня її захищеності;

– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад;

– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.

Передбачені Програмою заходи потребують фінансування з обласного бюджету, адже їх реалізація сприятиме безперебійній діяльності Департаменту в нарямку нарахування та виплати всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій, архівування документів; постійного проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального спрямування.

Фінансування на реалізацію заходів Програми передбачається відповідно до п. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України.

 1. Мета і завдання Програми

Метою даної Програми є забезпечення безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів; постійного проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.

Завданням Програми є забезпечення Департаменту всіма необхідними предметами та засобами (послугами) для його безперебійної діяльності, підвищення оперативного та безпечного інженерно-технічного рівня обслуговування, забезпечення органів влади (місцевого самоврядування) та населення інформацією про чинне законодавство з питань соціального захисту населення, змін до нього, роз’яснень щодо його застосування і на підставі цього прийняття правильних управлінських рішень шляхом фінансування з обласного бюджету тих пріоритетних напрямів та заходів, які впливають на стан роботи Департаменту, але не фінансуються або частково фінансуються з державного бюджету.

 1. Обсяги та джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок обласного бюджету в порядку та за умов, передбачених ст. 85 Бюджетного Кодексу України.

Прогнозовані обсяги фінансування Програми за рахунок обласного бюджету – 500 тис. гривень (п’ятсот тисяч гривень).

 1. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

Програмою передбачені заходи, спрямовані на:

– забезпечення безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів;

– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;

– проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства у сфері соціального захисту населення серед розпорядників бюджетних коштів та одержувачів всіх видів державних соціальних допомог;

– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт по підвищенню рівня її захищеності;

– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад;

– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.

В результаті виконання Програми очікується:

– безперебійна діяльність Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів та підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;

– подальше впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт з підвищення рівня її захищеності;

– безперебійний обмін даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад, внаслідок чого відбуватиметься своєчасне та безпомилкове нарахування та виплата всіх видів допомог, пільг, субсидій;

– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій, закладів соціального напрямку та населення, внаслідок чого покращиться поінформованість отримувачів соціальних послуг, допомог, пільг, субсидій тощо.

 

 

 1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координація та контроль за ходом виконання Програми здійснюється заступником голови Івано-Франківської облдержадміністрації, який:

– контролює хід реалізації заходів Програми виконавцями;

– вносить пропозиції за обґрунтованим поданням виконавців щодо зміни термінів виконання заходів Програми;

– аналізує використання бюджетних коштів за призначенням.

 

 1. Термін подання звітності

Відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає Івано-Франківській обласній раді:

– звіт про результати виконання Програми за підсумками року – до 10 лютого наступного за звітним року;

– інформацію про хід виконання Програми – щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.


ПАСПОРТ
програми удосконалення системи соціального захисту населення
в Івано-Франківській області на 2022 рік

 

 1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

 1. Розробник Програми: департамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

 1. Термін реалізації Програми: 2022 рік.

 

 1. Етапи фінансування Програми: 2022 рік.

 

 1. Обсяг фінансування Програми: 500,00 тис. гривень (п’ятсот тисяч гривень).

РікОчікуваний обсяг фінансування, тис. грн.
в тому числі за джерелами
ВсьогоОбласний бюджетМісцеві бюджетиІнші джерела
2022500,00500,00

 1. Мета Програми: забезпечення безперебійної діяльності департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів.

 

 1. Очікувані результати виконання Програми:

– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;

– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт з підвищення рівня її захищеності;

– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, селищних, сільських рад;

– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціального захисту населення серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.

 

 1. Термін проведення звітності: відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає Івано-Франківській обласній раді:

– звіт про результати виконання Програми за підсумками
року – до 10 лютого наступного за звітним року;

– інформацію про хід виконання Програми – щоквартально
до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

 

Замовник Програми:

 

департамент соціальної політики

Івано-Франківської

облдержадміністрації                                                       Уляна МИРОНЮК

 

Керівник Програми:

 

заступник голови

Івано-Франківської

облдержадміністрації                                                          Людмила СІРКО

 


 

Додаток
до програми удосконалення системи соціального захисту населення в
Івано-Франківській області на 2022 рік

 

Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування програми удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2022 рік

 

з/пПерелік заходів ПрограмиТермін вико-нання заходівВиконавціДжерело фінансуванняОрієнтовний обсяг фінансування (тис. грн)Очікуваний результат
1234567
1.Забезпечення безперебійної діяльності департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів, в тому числі придбання паперу, паперових та картонних виробів, офісного та канцелярського приладдя для забезпечення обробки інформації, придбання пристроїв для зберігання та зчитування даних, ремонт і технічне обслуговування, утилізація комп’ютерної техніки, послуги з моніторингу сигналів тривоги, що надходять  з  пристроїв охоронної сигналізації та послуги із страхування майна для збереження інформації, встановлення та закупівля лічильників, встановлення засобів2022рікДепартамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністраціїОбласний бюджет250,0Збереження інформації, яка міститься в базах даних отримувачів всіх видів субсидій, пільг та допомог (АСОПД, ЄДАРП), розширення можливостей інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту, збереження майна Департаменту та приведення рівня технічного обладнання до вимог чинного законодавства.

1234567
дистанційної передачі даних, закупівля та перезаправка вогнегасників.
2.Підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій, в тому числі придбання телекомунікаційного обладнання та послуг із супроводу програмного забезпечення, придбання палива, мастильних матеріалів, запчастин та комплектуючих, технічне обслуговування, ремонт та страхування  легкового автомобіля Департаменту.2022рікДепартамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністраціїОбласний бюджет150,0Підвищення мобільності працівників Департаменту при управлінні бюджетними ресурсами та відповідно підвищенні рівня якості прийняття управлінських рішень.
3.Проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства у сфері соціальної політики серед розпорядників бюджетних коштів та одержувачів всіх видів державних соціальних допомог (придбання телекомунікаційних послуг, розміщення інформації на веб-вузлах, користування мережею Інтернет та місцевим телефонним зв’язком).2022рікДепартамент соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністраціїОбласний бюджет100,0Підвищення рівня проінформованості населення щодо надання соціальних послуг та всіх видів допомог.
Всього коштів за Програмою500,0

 

В. о.  директора департаменту

соціальної політики

Івано-Франківської

обласної державної адміністрації                                                                                                              Уляна МИРОНЮК


 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]