Про звернення обласної ради щодо вирішення проблем з експортом сільськогосподарської продукції через кордони України


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Шістнадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

16.09.2022                                  м. Івано-Франківськ                          № 492-16/2022

 

 

Про звернення обласної ради
щодо вирішення проблем з експортом
сільськогосподарської продукції через кордони України

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики О. Гайди, Міністра аграрної політики та продовольства України М. Сольського, Міністра інфраструктури України О. Кубракова, народних депутатів України від області щодо вирішення проблем з експортом сільськогосподарської продукції через кордони України (додається).
  2. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю, голові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики О. Гайді, Міністру аграрної політики та продовольства України М. Сольському, Міністру інфраструктури України О. Кубракову, народним депутатам України від області, обласним радам.
  3. Звернення оприлюднити в засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                       Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 16.09.2022  № 492-16/2022

Прем’єр-міністру України
Денису ШМИГАЛЮ

Голові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики
Олександру  ГАЙДІ

 

Міністру аграрної політики та продовольства України
Миколі  СОЛЬСЬКОМУ

 

Міністру інфраструктури України
Олександру  КУБРАКОВУ

 

Народним депутатам України від області

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, занепокоєні ситуацією, що складається в агропромисловому комплексі з експортом сільськогосподарської продукції.

У надважкий час, коли у війні з російськими окупантами виборюється наша свобода і незалежність, особливим пріоритетом є підтримка української економіки. Аграрна галузь, як стратегічно важлива для економіки України, у цих непростих умовах забезпечує продовольчу безпеку держави. При обмежених логістичних спроможностях дуже важливо в короткий термін експортувати сільськогосподарську продукцію, що дасть змогу українським аграріям отримати фінансовий ресурс.

Українські порти фактично заблоковані. Навіть після прийняття Стамбульської угоди за місяць відправлено тільки 1,7 млн. тонн зерна через три Одеських порти, в той час як до війни через порти відвантажувалось 5-7 млн. тонн збіжжя та продукції сільськогосподарської переробки.  Крім того невідомо як буде діяти Стамбульська угода після листопада 2022 року. Тому назріла потреба терміново диверсифікувати експорт сільськогосподарської продукції. Альтернативою морському експорту є сухопутний – автомобільний і залізничний транспорт  через західні кордони.  Але  черги автомобілів із сільськогосподарською продукцією по кілька десятків кілометрів тривалістю 10-14 днів на кордоні є неприпустимими.

Змушені констатувати: пропускна здатність маршрутів залишається низькою для того, щоб систематично вивозити врожай, призначений для експорту на світові ринки. Вже є великі проблеми, пов’язані зі зберіганням нового врожаю. Усе це, в свою чергу, зумовлює брак  коштів для здійснення подальшої діяльності: осінні польові роботи, посівна озимих під урожай 2023 року.

Кожна година простою на кордоні є втратою для бізнесу: недоотримання податків до бюджету, недофінансування різних сфер народного господарства, а також  Збройних Сил України.

Необхідно вжити всіх заходів для скорочення тривалості перетину кордону спеціальними вантажними автомобілями з сільськогосподарською продукцією. Адже це прискорить і здешевить логістику, дозволить збільшити обсяги експорту українських товарів, а також надходження валютної виручки в Україну.

З метою врегулювання проблем з експортом сільськогосподарської продукції просимо:

– створити спеціальні “зелені коридори”, прискорити проходження  митних процедур для експорту сільськогосподарської продукції;

– налагодити тісну співпрацю з західними державами для ефективного  проходження митних процедур;

– організувати додаткові логістичні шляхи і пропускні пункти для експорту сільськогосподарської продукції з України.

Прийнято на шістнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
16 вересня 2022 року


 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]