Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України командиру Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних Сил України Олегові Куцину (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Сімнадцята сесія)

РІШЕННЯ

11.11.2022                            м. Івано-Франківськ             № 517-17/2022

 

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання Герой України командиру
Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ”
93-ї механізованої бригади Збройних Сил України
Олегові Куцину (посмертно)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (зі змінами), враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України командиру Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних Сил України Олегові Куцину (посмертно) (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення і текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

 

 

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


 

 

Додаток
до рішення обласної ради
від 11.11.2022 № 517-17/2022

 

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Кровопролитна і жорстока війна, яку розв’язала країна-терорист російська федерація проти України, забирає найкращих. З перших днів повномасштабного наступу ворога тисячі синів і дочок України добровільно й без вагань стали на захист Батьківщини. На жаль, чимало Героїв відстоюють нашу свободу і незалежність ціною власного життя.

Звання Герой України присвоюють або за героїчний вчинок, або за системну і тривалу працю на благо України. Олег Куцин є уособленням цих двох чинників, які вже долучили його до пантеону Героїв України. Він постійно працював над тим, щоб Україна перемогла у війні за територіальну цілісність і незалежність.

Олег Куцин – український громадський, політичний та військовий діяч, командир Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних Сил України.

Народився Олег Куцин 23 листопада 1965 року в місті Івано-Франківську, де у той час навчалися його батьки.

Закінчив Тячівську середню школу № 1.

У 1982-1984 роках навчався в Івано-Франківському інституті нафти і газу. Після строкової служби, яку проходив у 1986-1989 роках, продовжив навчання у Львівському політехнічному інституті.

Згодом закінчив Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України.

З 1987 року працював на Тячівському заводі “Зеніт”, де пройшов шлях від майстра до виконувача обов’язків директора.

У 1989 році Олег Куцин вступив у “Народний Рух України за перебудову”. 4 жовтня 1989 року вперше підняв синьо-жовтий прапор у місті Тячеві.

Він брав активну участь у виборах до Верховної Ради 1990 року, які в подальшому визначили шлях до незалежності України. Був учасником Революції на граніті.

З початком військових дій на Сході України, наприкінці травня – на початку червня 2014 року, Олег Куцин організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим в районі тимчасово окупованого Слов’янська Донецької області.

На початку літа 2014 року спільно з побратимами-волонтерами вступив до лав Національної гвардії України. Водночас було вирішено створити єдиний підрозділ з числа побратимів-волонтерів, яких налічувалося вже 35 осіб. Так була створена Окрема добровольча чота “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних Сил України, яка отримала назву на честь української парамілітарної організації “Карпатська Січ”.

У жовтні 2014 року “Карпатська Січ” зайняла позиції у селищі Піски та залишалась там до березня 2016 року. За цей час чота стало ротою, взяла участь в обороні Донецького аеропорту, боях за населені пункти Піски, Водяне, Опитне, Первомайськ, шахту “Бутівка”. Олег Куцин був поранений напередодні Різдва у бою за селище Піски.

З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року патріоти без досвіду бойових дій та добровольці з інших країн згуртувалися навколо ядра ветеранів ОДЧ “Карпатська Січ”, створивши добровольчий батальйон. Вони обороняли Київ, тримали позиції в Ірпені, Романівці, Стоянці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.

19 травня 2022 року частина добровольчого батальйону ОДЧ “Карпатська Січ” увійшла до лав Збройних Сил України як 49-ий окремий піхотний батальйон Сухопутних військ ЗСУ “Карпатська Січ”.

19 червня цього року командир батальйону “Карпатська Січ” Олег Куцин загинув в боях на Ізюмському напрямку. 22 червня з ним попрощалися в Києві.

Побратими згадують загиблого командира як справжнього патріота України.

Керуючись Розділом ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Герой України.

Враховуючи зазначене вище, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) Куцину Олегові Івановичу ‑ за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.

 

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Прийнято на сімнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
11 листопада 2022 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]