Про звернення обласної ради щодо зупинення дії ступеня локалізації державних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Сімнадцята сесія)

РІШЕННЯ

11.11.2022                          м. Івано-Франківськ                      № 518-17/2022

 

Про звернення обласної ради
щодо зупинення дії ступеня локалізації
державних закупівель на період дії
правового режиму воєнного стану

 

 

Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення Івано-Франківської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку щодо зупинення дії ступеня локалізації державних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (додається).
  2. Рішення надіслати Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради Миколу Палійчука.

 

 

 

Голова обласної ради                                                        Олександр Сич


 

                                                                  Додаток
до рішення обласної ради
від 11.11.2022 № 518-17/2022

 

 

Кабінет Міністрів України

 

Комітет Верховної Ради України
з питань економічного розвитку

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

14.07.2022 року набрав чинності пункт 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) щодо встановлення ступеня локалізації певних товарів, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.

Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» визначено, що під час здійснення публічної закупівлі відповідно до цих особливостей замовники враховують положення п. 61 розділу X Закону.

Отже, відповідно до зазначеного, замовники зобов’язані при здійсненні закупівель товарів/робіт/послуг встановлювати вимоги щодо локалізації у разі, якщо товар включено до переліку, визначеного Законом.

Водночас слід зауважити, що товари, які включені до переліку, визначеного Законом, є критично необхідними для належного здійснення допомоги та підтримки Української армії в боротьбі з ворогом.

Застосування ступеня локалізації при державних закупівлях також збільшує час для пошуку необхідних товарів, які закуповуються для потреб Збройних Сил України, адже потрібно знайти товар, який би відповідав вимогам законодавства, а саме включав в себе 10 відсотків ступеня локалізації виробництва. Більшість товарів, які потрібні Українській армії для здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави підпадають під вимоги законодавства щодо застосування до них ступеня локалізації.

Приписами п. 6розділу X Закону передбачено, що Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може зменшити ступінь локалізації виробництва для проведення окремої закупівлі товару, визначеного підпунктом 2 цього пункту.

З уваги на вищевикладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вважаємо, що зупинення дії локалізації закупівель товарів, необхідних Збройним Силам України та іншим військовим формуванням для збереження державної незалежності, її територіальної цілісності, захисту безпеки населення, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, сприятиме швидкому та ефективному забезпеченню нашої армії всім необхідним.

Тому, звертаємося з проханням до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку прийняти відповідні рішення щодо зупинення дії локалізації закупівель товарів, необхідних для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

 

Слава Україні!

 

Героям Слава!

                                                        

 

Прийнято на сімнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
11 листопада 2022 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]