Про звернення обласної ради щодо внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 (зі змінами)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Сімнадцята сесія)

РІШЕННЯ

11.11.2022                            м. Івано-Франківськ             № 519-17/2022

Про звернення обласної ради
щодо внесення змін до постанови
Правління Національного банку
України від 24 лютого 2022 року
№ 18 (зі змінами)

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, голови Національного банку України А. Пишного щодо внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 (зі змінами), (додається).
  2. Звернення надіслати Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю, голові Національного банку України А. Пишному, народним депутатам України від області, обласним радам.
  3. Текст звернення оприлюднити в засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 11.11.2022 № 519-17/2022

 

Прем’єр-міністру України
Денису ШМИГАЛЮ

 

Голові Національного банку України
Андрію ПИШНОМУ

 

Народним депутатам України від Івано-Франківської області

Звернення

24 лютого 2022 року Правлінням Національного банку України прийнято постанову № 18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану”.

Підпунктом 1 пункту 3 Постанови передбачено заборонити видачу в Україні готівкових коштів у гривнях з рахунку клієнта в національній валюті в обсязі, що перевищує 100000 гривень у день (без урахування комісії банку), крім зняття готівкових коштів у гривнях з метою виплати заробітної плати та соціальних виплат.

Такі обмеження, встановлені регулятором, унеможливлюють для аграрних товаровиробників вчасні виплати коштами за оренду земельних часток (паїв) та породжують скарги орендодавців на орендарів до органів державної влади. Більшість орендодавців – фізичні особи, які проживають у сільській місцевості і, як правило, люди похилого віку.

Також обмеження можуть призвести до вимушеної заміни грошових виплат орендодавцям на натуральні виплати (зерно) та зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів. Адже дохід, отриманий від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення (земельної частки (паю)), згідно з договорами оренди оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 18% та військовим збором – 1,5%. Грошова маса виплат від оренди за землю співеквівалентна грошовим виплатам річної заробітної плати, але заробітна плата виплачується 24 рази на рік, а орендна плата одноразово (за рік).

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, просимо внести зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 (зі змінами), виклавши підпункт 1 пункту 3 в такій редакції:

“1) з метою виплати заробітної плати, орендної плати за земельні частки (паї) та соціальних виплат”.

 

 

Прийнято на сімнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання 11 листопада 2022 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]