Про звернення обласної ради щодо відновлення історичної справедливості та перейменування російської федерації на Московію


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Вісімнадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

07.12.2022                            м. Івано-Франківськ             № 554-18/2022

 

 

Про звернення обласної ради
щодо відновлення історичної
справедливості та перейменування
російської федерації на Московію

 

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського та Верховної Ради України щодо відновлення історичної справедливості та перейменування російської федерації на Московію (додається).
  2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському, Верховній Раді України, народним депутатам України від області.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

 

 

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 07.12.2022 № 554-18/2022

 

 

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Верховній Раді України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Українська нація впродовж багатьох століть бездержавності зберігала власну історичну пам’ять та самобутню культуру. Проте низка історичних чинників й передусім радянський комуністичний спадок зумовили втрату відчуття самодостатності серед значної частини українського суспільства. Вигадана московськими “великодержавниками” і штучно насаджена совєцькою історіографією концепція про одвічну “єдність” і “кровний зв’язок” з північним сусідом лягли в основу агресивної ідеології “русского міра” і, як наслідок, – повномасштабна жорстока війна московського напасника проти територіальної цілісності і державної незалежності України.

Північно-східний сусід не лише свідомо й одноосібно привласнив славні європейські традиції Київської Русі, самовільно запозичивши велич спадщини Києва, але й неправомірно, без жодних на те об’єктивних історичних підстав користується вкраденою державною та географічною назвою – “Росія”.

Московська державність зародилася і зміцнилася в період Золотої Орди, в межах монголо-татарської держави. І світ знав її у ті часи винятково як Московію, що підтверджується численними географічними картами й атласами XV-XVIІІ століть. Московська держава повсюдно іменувалася як Московія, Московитія, а іноді й Тартарія. Лише у 1713 р. Петро І видав указ дипломатії називати її Росією чи “Государством російськім” і закріпив цю назву проголошенням Московії імперією в
1721 році. Відтак, щоби обґрунтувати спадкоємність назви “російська” від княжої Русі, постала нагальна потреба написати нову версію історії, що і втілила в життя вже Катерина ІІ. Це було зроблено з політичних міркувань, аби перейняти європейські ціннісно-світоглядні традиції Русі, адже сама Московська держава будувалася і протягом століть діяла на зовсім інших засадах – кочової азійської політичної культури, з її експансією, загарбанням чужих земель та жорстокою диктатурою.

“Виплеканий монгольськими ханами примітивний народ з мізерним, орієнтального характеру культурним надбанням раптом перетворився у старовинний з багатющою спадщиною європейський народ”, – писав з цього приводу український історик Михайло Грушевський. Водночас він науково обґрунтував, що держава Україна веде свій родовід від тисячолітньої княжої Русі, творцем якої був український етнос.

Таким чином, Московія, привласнивши спадщину середньовічної Русі, в тому числі назву, цим одразу висловила претензії і на територію України. Вся історія взаємовідносин України з Московією – тому підтвердження. Тепер, коли ці відносини набули стану гострого військово-політичного протистояння, прийшов час відновити історичну правду.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського та Верховну Раду України відновити історичну справедливість і на всіх рівнях (державному, дипломатичному, офіційно-діловому та ін.) замість назви “російська федерація” чи “росія” використовувати історичну назву “Московія”, а громадян цієї держави найменувати відповідно московитами.

 

 

Прийнято на вісімнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного
скликання 07 грудня 2022 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]