Про звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо врегулювання на законодавчому рівні питання дострокового припинення повноважень народних депутатів України та депутатів місцевих рад – представників проросійських партій


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцята сесія)

РІШЕННЯ

22.02.2023                            м. Івано-Франківськ                   № 585-20/2023

Про звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо врегулювання на законодавчому рівні питання дострокового припинення повноважень народних депутатів України та депутатів місцевих рад – представників проросійських партій

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо врегулювання на законодавчому рівні питання дострокового припинення повноважень народних депутатів України та депутатів місцевих рад – представників проросійських партій (додається).
  2. Рішення надіслати Верховній Раді України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва (А. Іваськів).

Голова обласної ради                                                        Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 22.02.2023 № 585-20/2023

 

 

Верховна Рада України

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вважаємо, що здійснення повноважень народними депутатами України та депутатами місцевих рад, які підтримували та продовжують підтримувати  в умовах воєнного стану співпрацю з країною-агресором і були обрані від тих політичних партій, діяльність яких заборонив Верховний Суд, є неприпустимим.

Переконані, що депутати – члени заборонених партій, які до цього часу працюють у Верховній Раді України, не мають на це жодного морального права.

Водночас у місцевих радах також є депутати – представники таких партій, що є неприйнятним для українського суспільства, тим паче в умовах сьогодення.

Однак, ні Конституцією України, ні чинним законодавством України не передбачена процедура припинення повноважень народних депутатів України та депутатів місцевих рад – представників тих політичних партій, діяльність яких заборонена.

З уваги на викладене, звертаємося до Верховної Ради України з ініціативою врегулювати питання дострокового припинення повноважень народних депутатів України та депутатів місцевих рад – представників проросійських партій, внісши відповідні зміни до Конституції України та законодавства України.

 

Прийнято на двадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22.02.2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]