Про звернення обласної ради щодо недопущення розгляду проєкту Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

22.02.2023                               м. Івано-Франківськ                                № 586-20/2023

 

Про звернення обласної ради щодо недопущення розгляду проєкту Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Голови Державного агентства лісових ресурсів України Ю. Болоховця, народних депутатів України від області щодо недопущення розгляду проєкту Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України” (додається).
  2. Рішення надіслати Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю, Голові Державного агентства лісових ресурсів України Ю. Болоховцю, народним депутатам України від області, обласним радам.
  3. Звернення оприлюднити в засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                       Олександр СИЧ


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 22.02.2023 № 586-20/2023

Голові Верховної Ради України Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Прем’єр-міністру України
Денису ШМИГАЛЮ

 

Голові Державного агентства лісових ресурсів України
Юрію БОЛОХОВЦЮ

Народним депутатам України від Івано-Франківської області

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, обурені намірами центральних органів виконавчої влади позбавити органи місцевого самоврядування законних прав управління та розпорядження комунальним майном.

13 грудня 2022 року на сайті Державного агентства лісових ресурсів (у розділі “Проєкти регуляторних актів”) опубліковано повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України “Про особливості управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України” (далі — проєкт Закону).

Запропонований законопроєкт визначає правові основи економічного та організаційного регулювання управління об’єктами державної власності в лісовій галузі та особливості утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”, управління і розпорядження його майном та спрямований на забезпечення економічної безпеки і захисту інтересів держави.

В той же час, зі змісту проєкту Закону передбачається, що об’єктами управління державної власності у лісовій галузі серед іншого також є:

– землі, які надані у постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам та речові права на які не оформлені у встановленому законодавством порядку;

– ліси на землях комунальної власності, надані в постійне користування.

Такі норми передбачають перехід земельних ділянок та лісів на землях комунальної власності, що перебувають відповідно до діючого законодавства в постійному користуванні комунальних лісогосподарських підприємств, до сфери управління державної власності в особі публічного акціонерного товариства “Ліси України”.

Позбавлення органів місцевого самоврядування законних прав управління та розпорядження комунальним майном авторами проєкту Закону України пропонується здійснити через правонаступництво на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Вищезазначені норми проєкту Закону суперечать Конституції України, Земельному та Лісовому кодексам України.

Відповідно до статті 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Стаття 142 Конституції України визначає, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Законопроєктом пропонується позбавити територіальні громади прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення під виглядом визначення особливостей утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства “Ліси України”.

З уваги на вищевикладене, просимо не допустити розгляду та прийняття законопроєкту в редакції, запропонованій Державним агентством лісових ресурсів України, та виключити з тексту норми, що стосуються:

1) земель, які надані у постійне користування спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам та речові права на які не оформлені у встановленому законодавством порядку;

2) лісів на землях комунальної власності, які надані в постійне користування.

Прийнято на двадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22 лютого 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]