Про Програму з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні  підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, на 2023-2025 роки


22.02.2023                             м. Івано-Франківськ                      № 601-20/2023

Про Програму з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні  підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Івано-Франківськоблагроліс, на 2023-2025 роки

 

Відповідно до статей 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Земельного, Лісового та Бюджетного кодексів України, законів України “Про землеустрій”, “Про Державний земельний кадастр”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року № 476, враховуючи висновки постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, обласна рада

вирішила:

 1. Затвердити Програму з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, на 2023-2025 роки (далі – Програма), (додається).
 2. Уповноважити Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс” та підпорядковані йому підприємства здійснювати необхідні заходи з виконання Програми.
 3. Департаменту фінансів обласної державної адміністрації (І. Мацькевич) при внесенні змін до обласного бюджету на 2023 рік та формуванні проєктів обласного бюджету на наступні роки передбачати кошти для реалізації Програми.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                      Олександр СИЧ


 

ПАСПОРТ
Програми з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Івано-Франківськоблагроліс, на 2023-2025 роки

 

 1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс”.
 2. Розробник Програми: Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс”.
 3. Термін реалізації Програми: 2023-2025 роки.
 4. Етапи фінансування Програми: щорічно.
 5. Прогнозовані обсяги та джерела фінансування (тис. грн.):
РокиОбсяги фінансування
Всьогов т.ч. за джерелами фінансування
Обласний бюджетМісцевий бюджетІнші джерела
2023-2025,88808880в межах бюджетних призначень
в т.ч.
202315801580
202436503650
202536503650
 1. Очікувані результати виконання Програми:
 • розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” відповідно до рішення обласної ради від 18.10.2001. № 537-22/2001;
 • внесення відомостей про землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області лісогосподарського призначення до Державного земельного кадастру та проведення державної реєстрації права на землі лісового фонду за підпорядкованими підприємствами Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.
 1. Термін проведення звітності: відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає обласній раді звіт про результати виконання Програми за підсумками року – до 10 лютого наступного за звітним року.

Замовник Програми:

Івано-Франківське обласне комунальне

агролісогосподарське підприємство

“Івано-Франківськоблагроліс”                                Богдан ПАСТУЩИН

 

 

 

Керівник Програми:

заступник голови

обласної ради                                                            Микола ПАЛІЙЧУК


ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення обласної ради

від 22.02.2023 № 601-20/2023

 

Програма з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств  Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Івано-Франківськоблагроліс, на 2023-2025 роки

  

 

Замовник Програми:

Івано-Франківське обласне комунальне

агролісогосподарське підприємство

“Івано-Франківськоблагроліс”                           Богдан ПАСТУЩИН

 

 

Керівник Програми:

заступник голови

обласної ради                                                       Микола ПАЛІЙЧУК


Обґрунтування доцільності розроблення Програми з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств  Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Івано-Франківськоблагроліс, на 2023-2025 роки

 

І. Загальна частина
Програма з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до норм Земельного, Лісового та Бюджетного кодексів України, законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про землеустрій”, “Про Державний земельний кадастр”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та визначає пріоритети, завдання і способи регулювання земельних відносин з метою забезпечення оформлення права на землі лісового фонду, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.
Рішенням обласної ради від 26.09.2000. № 346-16/2000 “Про реформування лісового господарства в системі АПК області” створено Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс”. Відповідно до пункту 5.2. цього рішення в обласному бюджеті на 2001 рік мали бути передбачені видатки на виготовлення проектної документації та отримання державного акту на право постійного користування земельними ділянками лісового фонду Івано-Франківським обласним комунальним агролісогосподарським підприємством “Івано-Франківськоблагроліс”.
Рішенням обласної ради від 18.10.2001. № 537-22/2001 “Про надання в постійне користування земель лісового фонду” районним спеціалізованим агролісгоспам та районним підприємствам обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” надано в постійне користування із земель запасу обласної ради, які були у тимчасовому користуванні колишніх міжгосподарських лісгоспів, лісництв, колгоспів, земельні ділянки лісового фонду для ведення лісового господарства.
Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” є управління підпорядкованими спеціалізованими підприємствами, які розташовані в різних районах області на площі 73,82 тис. га, що складає 12 % лісів області, яким надано в постійне користування землі лісового фонду відповідно до рішення обласної ради від 18.10.2001. № 537-22/2001, а саме:
– Снятинському спеціалізованому агролісництву – 1,48 тис. га;
– Богородчанському спеціалізованому агролісгоспу – 6,87 тис. га;
– Долинському спеціалізованому агролісгоспу – 7,84 тис. га;
– Коломийському спеціалізованому агролісгоспу – 7,4 тис. га;
– Надвірнянському спеціалізованому агролісгоспу – 8,06 тис. га;
– Верховинському районному лісгоспу – 21,77 тис. га;
– Косівському районному підприємству “Райагроліс” – 20,4 тис. га.

Згідно зі Статутом Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, затвердженого рішенням Івано-Франківської обласної ради від 19.02.2021. № 93-4/2021, вищезазначені підприємства входять в структуру обласного комунального підприємства.
Відповідно до статті 8 Земельного кодексу України до повноважень обласних рад у галузі земельних відносин належить розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Частиною третьою статті 86 Земельного кодексу України передбачено, що суб’єктами права спільної власності на земельні ділянки територіальних громад можуть бути обласні ради.
Статтею 9 Лісового кодексу України визначено, що у комунальній власності перебувають ліси в межах населених пунктів, крім лісів, що перебувають у державній або приватній власності.
У комунальній власності можуть перебувати й інші ліси, набуті або віднесені до об’єктів комунальної власності у встановленому законодавством порядку.
Порядок проведення інвентаризації земель затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 476 (далі – Порядок).
Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру, виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (п. 2 Порядку).
Об’єктами інвентаризації земель є територія України, територія адміністративно-територіальних одиниць або їх частин, масив земель сільськогосподарського призначення, окремі земельні ділянки, в тому числі ті, на яких розміщені меліоративні мережі або їх складова частина (складові частини).
Підставою для проведення інвентаризації земель є рішення власників (розпорядників) земельних ділянок або рішення сільських, селищних, міських рад (п. 8 Порядку).
Відповідно до статті 19 Закону України “Про землеустрій” до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст належать: організація та здійснення землеустрою, проведення інвентаризації земель та земельних ділянок усіх форм власності.
Державна реєстрація права на земельні ділянки здійснюється після внесення відомостей про землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області до Державного земельного кадастру та затвердження відповідної документації в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

ІІ. Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, для наповнення Державного земельного кадастру та їх реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Завданнями Програми є:
– проведення інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” в межах відповідної міської, селищної, сільської ради;
– внесення відомостей про землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області лісогосподарського призначення до Державного земельного кадастру;
– проведення державної реєстрації права на землі лісового фонду за підпорядкованими підприємствами Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.
Технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення, межі кожної такої земельної ділянки, що формується, обов’язково мають бути погоджені з тим підпорядкованим підприємством Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, у користуванні якого ця ділянка лісогосподарського призначення перебуває.
Замовником виконання робіт (надання послуг) можуть бути Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс” та підпорядковані йому підприємства, сільські, селищні, міські та районні ради.
Перелік заходів Програми викладений у додатку.
ІІІ. Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів Програми буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством України.
Напрямки використання коштів згідно з передбаченими заходами Програми погоджуватимуться постійними комісіями обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, а також з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій за поданням Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.
Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми на кожен рік передбачаються щорічно при формуванні обласного бюджету і затверджуються рішенням обласної ради про бюджет на відповідний бюджетний період.

IV. Очікувані результати виконання Програми
Виконання заходів Програми забезпечить:
– розроблення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” відповідно до рішення обласної ради від 18.10.2001. № 537-22/2001;
– внесення відомостей про землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області лісогосподарського призначення до Державного земельного кадастру;
– проведення державної реєстрації права на землі лісового фонду за підпорядкованими підприємствами Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”;
– встановлення чітких меж земель лісового фонду кожного підпорядкованого підприємства Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, які надані у постійне користування відповідно до рішення обласної ради від 18.10.2001. № 537-22/2001;
– встановлення обмежень у використанні земельних ділянок спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області лісогосподарського призначення;
– ефективне управління підпорядкованими підприємствами та збереження лісових насаджень на землях спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

V. Координація та контроль за виконанням Програми
Організація виконання Програми покладається на Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс”, яке:
– подає на погодження постійним комісіям обласної ради переліки заходів, необхідних для реалізації Програми;
– вносить пропозиції щодо зміни термінів виконання Програми та обсягів фінансування з обласного бюджету;
– забезпечує дотримання фінансово-бюджетної дисципліни у процесі освоєння коштів.
Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс” один раз на рік – до
10 лютого, наступного за звітним, відповідно до поставлених мети та завдань, подає обласній раді інформацію про хід виконання Програми.
Координація виконання заходів, передбачених Програмою, покладається на виконавчий апарат обласної ради, наглядову раду Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських території.


Додаток до Програми з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, на 2023-2025 роки

Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування Програми

Замовник Програми: Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано-Франківськоблагроліс”.

Назва Програми: Програма з проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”,
на 2023-2025 роки.

 

Найменування заходуВиконавецьТермін виконанняОрієнтовний обсяг фінансування, тис. грн.Очікувані

результати

РокиВсьогов т. ч. за джерелами фінансування
Обласний бюджетМісцеві  бюджетиІнші джерела
123   456789
1.    Проведення інвентаризації земель лісогосподарського призначення, які перебувають в постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано- Франківськоблагроліс” та підпорядковані йому підприємства, сільські, селищні, міські
та районні ради
2023 –

2025

роки

2023-202585008500в межах бюджетних             призначень

 

Розроблення технічної документації із землеустрою щодо  інвентаризації земель лісогосподарського призначення. Внесення відомостей про землі до Державного земельного кадастру
202315001500
202435003500
202535003500
123456789
2. Проведення державної реєстрації в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майноІвано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Івано- Франківськоблагроліс” та підпорядковані йому підприємства,

сільські, селищні, міські
та районні ради

2023 –

2025

роки

2023-2025380 380Зареєстровані речові права на землі лісового фонду та отримання відповідного витягу.

 

20238080
2024150150
2025150150

 

 

Замовник Програми:

Івано-Франківське обласне комунальне

агролісогосподарське підприємство

“Івано-Франківськоблагроліс”                                                                                                                                                                    Богдан ПАСТУЩИН

 

 

Керівник Програми:

заступник голови

обласної ради                                                                                                                                                                                 Микола ПАЛІЙЧУК

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]