Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України головному сержанту, голові станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України Назарію Лугарєву (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять друга сесія)

РІШЕННЯ

09.06.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 665-22/2023

 

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання
Герой України головному сержанту,
голові станиці Івано-Франківськ
Пласту – Національної скаутської
організації України Назарію Лугарєву
(посмертно)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (зі змінами) обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України головному сержанту, голові станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України Назарію Лугарєву (посмертно), (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія.

 

 

Голова обласної ради                                                             Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 09.06.2023 № 665-22/2023

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Національна скаутська організація України “Пласт” є однією з найчисельніших серед молодіжних та дитячих громадських організацій в Україні.

З початку повномасштабного вторгнення росії чимало вихованців “Пласту” стали на захист України, серед яких Назарій Лугарєв, голова станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України з 2018 по 2022 роки.

Народився Лугарєв Назарій Олексійович 30 липня 1990 року у місті Івано-Франківську.

Навчався у ліцеї № 16 Івано-Франківської міської ради, після закінчення якого вступив до вищого професійного училища № 21 міста Івано-Франківська. Вищу освіту здобув за спеціальністю “Політологія” в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, який закінчив у 2021 році.

Навчаючись на 2-му курсі магістерської програми “Політологія”, виборов перемогу (20 місце серед 93 учасників) у конкурсі стипендіальної програми “Завтра. UA” за наукову роботу “Національна скаутська організація “Пласт” у процесі державотворення в Україні”.

У 2005 році вступив до Національної скаутської організації України “Пласт”. Належав до гуртка “Торнадо” юнацького куреня число 79 ім. В’ячеслава Липинського, пластове юнацьке псевдо “Лу”. У старшопластунстві став членом 3 куреня Уладу старших пластунів “Лісові чорти”, де отримав псевдо “Вертихвіст”. З 2018 року – виховник гуртка “Пекельні бешкетники” в юнацькому курені число 79 ім. В’ячеслава Липинського.

З 2011 по 2012 роки проходив строкову військову службу в 95-й аеромобільній бригаді.

У 2013-2018 роках – військова служба за контрактом у 80-й окремій аеромобільній бригаді, у складі якої брав участь у бойових діях на Сході України. Ветеран АТО.

Опісля служив за контрактом у резерві 78-го батальйону територіальної оборони міста Івано-Франківська.

У 2019 році – комендант станичного табору “Мідгард”, голова станиці Івано-Франківськ Пласту впродовж чотирьох каденцій – від 2018 і до загибелі. З 2021 року – член окружної пластової ради Івано-Франківської округи.

Учасник, співорганізатор та організатор пластових подій, таборів, вишколів, розвивав військове пластування в станиці.

Був активним і в громадському житті міста.

Перебуваючи в резерві, з початку повномасштабного вторгнення пластун Назарій Лугарєв став на захист країни. Брав участь у боях в Запорізькій області як головний сержант 1-го стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти 78-го окремого батальйону 102-ї окремої бригади територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Військовий позивний “Філософ”. 

Загинув разом із двома побратимами зі своєї роти під час виконання бойового завдання поблизу міста Гуляйполе Запорізької області.

“Вчитися, навчати, ділитися досвідом і зроджувати нові покоління, готові до борні за Україну”, – такою була його мотивація.

Відповідно до розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року
№ 1114/2002, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Герой України.

З уваги на викладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) головному сержанту, голові станиці Івано-Франківськ Пласту – Національної скаутської організації України  Назарію Лугарєву – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.

Слава Україні!

Героям слава!

 

Прийнято на двадцять другій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
09 червня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]