Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України добровольцю Артуру Пірусу (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять друга сесія)

РІШЕННЯ

09.06.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 666-22/2023

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання
Герой України
добровольцю Артуру Пірусу
(посмертно)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (із змінами) обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України добровольцю Артуру Пірусу (посмертно), (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія.

 

Голова обласної ради                                                             Олександр СИЧ


 

Додаток
до рішення обласної ради
від 09.06.2023 № 666-22/2023

 

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Звання Герой України присвоюють за героїчний вчинок або за системну і тривалу працю на благо України. Артур Пірус є уособленням цих двох чинників, які вже долучили його до пантеону Героїв України. Він все свідоме життя працював над тим, щоб Україна перемогла у війні за територіальну цілісність і незалежність.

Пірус Артур Миколайович народився 10 серпня 1992 року в місті Галич, а свій шлях як громадський діяч розпочав задовго до початку війни.

Правознавець, доброволець полку “АЗОВ”, учасник бойових дій на Сході України, громадський діяч, голова Галицького районного об’єднання воїнів АТО, член Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича – Тараса Чупринки та громадської організації “Галицьке районне братство воїнів УПА”. Депутат Галицької міської ради, військовослужбовець Національної гвардії України.

Артур Пірус був учасником Революції Гідності, а у 2014-му році, коли розпочалась війна, пішов добровольцем захищати державу у складі добровольчого полку “АЗОВ”.

Під час служби в полку у 2014-му році брав участь у звільненні міста Маріуполь, за що був нагороджений медаллю “За звільнення Маріуполя”.

З 2022 року обороняв державу як старший солдат у 50-му полку Національної гвардії України.

У період між 2016 і 2022 роком захищав права та інтереси учасників бойових дій та членів їхніх сімей, допомагав їм адаптовуватися в цивільному житті.

Також, не менш важливою справою, якою займався за життя Артур Пірус, було відновлення занедбаних та знищених могил учасників національно-визвольної боротьби за Україну. Брав активну участь в пошукових експедиціях, під час котрих визначали поховання закатованих жертв комуністичного режиму. Займався оцифровуванням поховань воїнів ОУН-УПА з їх подальшим каталогуванням.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Артур Пірус не замислюючись знову взяв зброю в руки і пішов захищати державу від російських окупантів.

На жаль, 27 березня 2023 року у 30-річному віці у бою за свободу та незалежність України на напрямку с. Шипилівка Луганської області Артур Пірус загинув.

За життя, як громадський діяч він встиг зробити чимало корисних справ для Галицької громади та Прикарпаття загалом. Реалізовував різні соціальні, культурні, екологічні, економічні ініціативи та був одним з тих, хто дбав про розвиток і щоденною працею реалізовував цей напрямок.

Відповідно до розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Герой України.

З уваги на вищезазначене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”  Артуру Пірусу (посмертно) – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Прийнято на двадцять другій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
09 червня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]