Про звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності надання державній реабілітаційній установі “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” фінансової підтримки  з державного бюджету


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцять
друга сесія)

РІШЕННЯ

 

09.06.2023                            м. Івано-Франківськ                    № 667-22/2023

 

 

Про звернення обласної ради
до Кабінету Міністрів України
щодо необхідності надання
державній реабілітаційній установі
Центр комплексної реабілітації
для осіб з інвалідністю Донбас
фінансової підтримки  з державного бюджету

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності надання державній реабілітаційній установі “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” фінансової підтримки з державного бюджету (додається).
  2. Звернення надіслати Кабінету Міністрів України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

 

 

 

Голова обласної ради                                                     Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 09.06.2023 № № 667-22/2023

 

 

Кабінет Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Війна стала викликом для усіх сфер діяльності, зокрема і для соціальної.  Не став винятком й один із кращих реабілітаційних центрів України – державна реабілітаційна установа “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” (далі – ДРУЦКРОІ “Донбас”), яка релокована на Прикарпаття із м. Краматорська  Донецької області. 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані ситуацією, яка складається у ДРУЦКРОІ “Донбас” через   недостатнє фінансування з  державного бюджету цієї  установи.

Між релокованою  ДРУЦКРОІ “Донбас”, комунальним некомерційним підприємством “Івано-Франківський обласний фтизіопульнологічний центр Івано-Франківської обласної ради” та Івано-Франківською обласною радою було укладено договір на оренду приміщення для подальшої роботи установи та з метою збереження майна. На час укладення договору ДРУЦКРОІ “Донбас” фінансувалася за програмою державного
бюджету 2507030 “Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю” за рахунок спеціального фонду. Оскільки власних надходжень в установи немає, нею  були вишукані  кошти для  орендної плати за будівлю в м. Івано-Франківську за рахунок економії по інших статтях  видатків у 2022 році.

Водночас наприкінці 2022 року програму 2507030, за кошти якої утримувалися всі центри реабілітації для осіб та дітей з інвалідністю, закрили, не попередивши про це відповідні установи. Завдяки суспільному резонансу серед осіб з інвалідністю вдалося внести центри реабілітації в державну програму 2507110 “Соціальний захист осіб з інвалідністю”. Однак, надходження на цю програму вкрай недостатні, оскільки  вони формуються за рахунок штрафних санкцій за непрацевлаштування людей з інвалідністю.

Кошторис ДРУЦКРОІ “Донбас”  на 2023 рік затверджений лише до квітня. Ним передбачено кошти виключно на заробітну плату  та комунальні послуги.

Незважаючи на недостатнє державне фінансування, ДРУЦКРОІ “Донбас” у 2022 році провів ремонтні роботи першого поверху орендованої будівлі повністю за рахунок залучення донорських коштів.

З уваги на викладене, звертаємося  до Кабінету Міністрів України з проханням розглянути можливість додаткового фінансування з державного бюджету на здійснення реабілітації осіб з інвалідністю для релокованої державної  реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас”, оскільки ця установа включена до Переліку реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю” (зі змінами та доповненнями)”.

 

Прийнято на двадцять другій  сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
09 червня 2023 року

 

 

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]