Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого підвищення цін на електроенергію для населення


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять друга сесія)

РІШЕННЯ

09.06.2023                          м. Івано-Франківськ               № 670-22/2023

Про звернення обласної ради до
Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України
щодо необґрунтованого підвищення цін
на електроенергію для населення

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого підвищення цін на електроенергію для населення.
  2. Звернення надіслати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, обласним радам, районним, міським, селищним, сільським радам області.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія.

Голова обласної ради                                                                     Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 09.06.2023 № 670-22/2023

 

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

 

ЗВЕРНЕННЯ

В Україні до 1 червня 2023 року для населення зберігався довоєнний рівень тарифів на електроенергію. Громадяни, які споживали менше ніж 250 кВт-год на місяць, сплачували 1,44 грн за кВт-год, а  ті споживачі, які використали енергії більше, сплачували 1,68 грн за кВт-год.

30 травня 2023 року Кабінет Міністрів України  підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня поточного року до 2,64 грн за кВт-год. Основною причиною для таких змін, на думку Уряду, стала повномасштабна війна, що триває вже майже півтора року.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вважаємо рішення вищого органу виконавчої влади України майже вдвічі збільшити тарифи на електроенергію в розпал війни необґрунтованим, а пояснення щодо необхідності ремонту й відновлення зруйнованих ворогом енергетичних об’єктів коштом людей – непереконливим.

Загальновідомо, що міжнародні партнери надають Україні необхідне обладнання та фінансування для відновлення енергосистеми, зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 800 мільйонів євро.

На нашу думку, справжньою причиною підвищення ціни на електроенергію для населення під час війни є прийняття у лютому 2023 року Закону України “Про акціонерне товариство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, в якому йдеться про корпоратизацію “Енергоатому”, тобто перетворення його з державного унітарного підприємства на акціонерне товариство, інакше кажучи, усунення держави від безпосереднього управління. В акціонерних компаніях держава як власник не має безпосереднього та оперативного впливу на прийняття рішення, що негативно позначається на діяльності  підприємства в  критичні моменти, особливо під час війни.

Атомна енергетика має стратегічне значення для України саме в сьогоднішніх важких умовах, від неї залежить виживання країни. Недаремно однією з найважливіших цілей ворога на початку повномасштабного вторгнення було захоплення атомних станцій, щоб позбавити Україну електроенергії та змусити капітулювати.

З уваги на викладене вище, з метою формування справедливих, економічно обґрунтованих тарифів на електроенергію для населення, звертаємося до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо:

– перегляду рішення Уряду про підвищення тарифу на електроенергію для населення;

– повернення “Енергоатому” під повний державний контроль;

– проведення фінансового аудиту ефективності використання обладнання та фінансування, що надається партнерами для відновлення  енергосистеми України.

 

Прийнято на двадцять другій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
09 червня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]