Про звернення обласної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо встановлення в Україні державного свята – Дня Героїв


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять третя сесія)

РІШЕННЯ

22.08.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 708-23/2023

Про звернення обласної ради
до Президента України та
Верховної Ради України
щодо встановлення в Україні
державного святаДня Героїв

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою формування національної політики пам’яті, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського та Верховної Ради України щодо встановлення в Україні державного свята – Дня Героїв, яке відзначати щорічно 23 травня, (додається).
  2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському та Верховній Раді України.
  3. Рішення і текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики (М. Гринечко).

Голова обласної ради                                                      Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 22.08.2023 № 708-23/2023

 

 

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Верховна Рада України

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України з пропозицією встановити в Україні державне свято – День Героїв, яке відзначати щорічно 23 травня.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Рішення було обумовлене подіями 23 травня 1938 року, коли у м. Роттердамі (Нідерланди) підступним чином був вбитий провідник ОУН, полковник Євген Коновалець. Микола Міхновський та Симон Петлюра, історичну роль та внесок яких у філософію української національної ідеї складно переоцінити, були також вбиті у травні 1924 і 1926 років.

До відновлення Україною незалежності День Героїв відзначався підпільно, а вже з 1991 року традиція вшанування Героїв України стає публічною. Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська обласні ради у 1999 році майже синхронно своїми рішеннями затвердили на місцевому рівні щорічне свято Героїв на вшанування честі та пам’яті борців за волю, незалежність та соборність України. Згодом День Героїв почали відзначати також в інших регіонах нашої держави.

З початку неоголошеної російсько-української війни у 2014 році та повномасштабного вторгнення московії у 2022 році, коли тисячі чоловіків та жінок стали на захист своєї Батьківщини, підтверджуючи власною мужністю і завзяттям незламний дух українського воїна, відзначення Дня Героїв стало традицією вшанування пам’яті захисників та захисниць України, полеглих у ХХІ столітті.

Відзначення Дня Героїв та вшанування особистостей, які мали історичне значення і вплив на розвиток державності, здобуття незалежності та суверенітету України, консолідує українців навколо спадкоємної змагальної ідеї національного визволення, засвідчує тяглість демократичних процесів в історії українського державотворення.

Українська військова традиція неперервно єднає покоління Героїв, подвиги яких надихають до боротьби та заслуговують належного вшанування.

На честь минулих, сучасних та майбутніх Героїв України звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України з пропозицією встановити в Україні державне свято – День Героїв, яке відзначати щорічно 23 травня.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Прийнято на двадцять третій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22 серпня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]