Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України Ігорю Олійнику (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять третя сесія)

РІШЕННЯ

22.08.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 709-23/2023

 

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання
Герой України Ігорю Олійнику
(посмертно)

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (зі змінами), враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України Ігорю Олійнику (посмертно), (додається).
  2. Рішення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення і текст звернення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (Н. Чаплинська).

 

Голова обласної ради                                                             Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 22.08.2023 № 709-23/2023

 

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Олійник Ігор Богданович народився 27.01.1983 року у м. Рогатині Івано-Франківської області. Закінчив Галицьку загальноосвітню школу № 1 в 2000 році. Здобув повну вищу освіту (магістр) у Тернопільській академії народного господарства. Проживав у с. Клубівці Тисменицької територіальної громади. Займався підприємницькою діяльністю.

Під час проходження військової служби лейтенант Олійник Ігор Богданович зарекомендував себе дисциплінованим і працелюбним офіцером. Відрізнявся високим професіоналізмом при масовому застосуванні безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Зокрема, ним була проведена кропітка робота щодо мотивування особового складу та формування безпілотних екіпажів розвідувальної роти. Результати ефективної роботи лейтенанта Олійника І. Б. у підготовці професійних екіпажів БПЛА неодноразово були підтверджені в боях за м. Бахмут, де з 17.12.2022 р. по 31.01.2023 р. екіпажі БПЛА розвідувальної роти виконали сотні вильотів, скидів, коригувань артилерії та зупинили штурмові дії ворога.

При виконанні складних службових обов’язків командир розвідувальної роти лейтенант Олійник І. Б. сформував дві штурмові групи. У складі однієї з груп особисто провів рейд на позиції противника при контрнаступі на півдні України у листопаді 2022 року. Розвідувальна рота в/ч А3719 під керівництвом Олійника І. Б. першою зайшла в м. Херсон, героїчно звільнивши його.

Після планування і тактичного вивчення місцевості Ігор Олійник розробив план зі звільнення острова Білогрудів у Херсонській області. Під час бою за звільнення острова підрозділ під керівництвом лейтенанта Олійника І. Б. завдав противнику значних втрат: вдалось захопити два трофейні кулемети ПКМ та БК противника. Підтримку наступу було організовано також з острова Великий Потьомкінський. Вірно організована взаємодія та зв’язок між вогневими групами дали можливість не допустити захоплення острова противником. Водночас завдяки звільненню острова Білогрудів підрозділом під керівництвом Олійника І. Б. було організовано розвідку ворога засобами БПЛА та коригування вогню нашої артилерії, в результаті чого противнику було нанесено значних втрат у живій силі та техніці.

За період виконання бойових завдань роти на лінії зіткнення з противником лейтенант Олійник І. Б. здійснював професійне управління ввіреного йому підрозділу. Організовував своєчасне матеріальне та технічне забезпечення розвідувальної роти в бойових умовах, підтримував високу бойову готовність її особового складу.

07 грудня 2022 року командир розвідувальної роти військової частини А3719 лейтенант Олійник Ігор Богданович загинув під час виконання бойового завдання на острові Білогрудів у Херсонській області.

Враховуючи вищенаведене, просимо присвоїти Олійнику Ігорю Богдановичу звання Герой України (посмертно) – за бездоганне виконання військового та службового обов’язків, хоробрість, мужність і героїзм, проявлені під час проходження військової служби.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Прийнято на двадцять третій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22 серпня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]