Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України Дмитру Бойчуку (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять третя сесія)

РІШЕННЯ

22.08.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 710-23/2023

 

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання
Герой України Дмитру Бойчуку
(посмертно)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (зі змінами) обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України добровольцю Дмитру Бойчуку (посмертно), (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (Н. Чаплинська)

  

Голова обласної ради                                                            Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 22.08.2023 № 710-23/2023

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Звання Герой України присвоюють за героїчний вчинок або за системну і тривалу працю на благо України. Дмитро Бойчук є уособленням цих чинників, які вже долучили його до пантеону Героїв України. Він завжди прагнув та докладав зусиль, щоб Україна перемогла у війні за територіальну цілісність і незалежність.

Дмитро Бойчук народився 7 червня 1993 року у селі Топільське Рожнятівської селищної громади Калуського району Івано-Франківської області. До російського вторгнення займав активну проукраїнську та громадянську позицію, був відданим патріотом своєї країни.
З 2013 по 2015 роки проходив військову службу в повітряно-десантних військах.

24 лютого 2022 року після відкритого військового вторгнення росії в Україну Дмитро став на захист України.

У лавах Збройних Сил України розпочав службу снайпером-розвідником розвідувальної роти в 115 ОМБр, яка вела важкі бої у Луганській області в межах населених пунктів Рубіжне та Сєвєродонецьк. Завжди допомагав мирному населенню, надавав медичну допомогу, оскільки за освітою був медиком, із побратимами здійснював евакуацію місцевих жителів з оточених ворогами територій. У боях за місто Сєвєродонецьк отримав кульове поранення та, надавши собі медичну допомогу, врятував пораненого командира взводу, який завдяки Дмитру не втратив обидві ноги у тому бою. Згодом, перебуваючи на реабілітації, розповів рідним, що був на війні та отримав поранення. Дмитро хвилювався за здоров’я батьків, адже вдома з хворим серцем його чекав батько, і з онкологічною хворобою мати. Для рідних він вважався в тилу, на полігоні. Після одужання повернувся до побратимів звільняти населені пункти Піски та Водяне Донецької області.

Через деякий час Дмитро став молодшим сержантом та проходив службу у складі медичної роти, а згодом переведений у 47 ОМБр “Магура”. Після переводу в штурмову бригаду виконував завдання бойового медика 1-го розвідувального взводу розвідувальної роти.

Згодом Дмитра Бойчука було переведено до складу штурмових груп.

7 червня Дмитру виповнилось 30 років.

На жаль, 22 липня 2023 року на Запорізькому напрямку, поблизу населеного пункту Роботине, прориваючи оборону ворога, під шквальним вогнем, рятуючи життя побратимів, отримав численні поранення тулуба, внутрішніх органів, лівих руки та ноги, але не здався. Зі слів побратимів давав вказівки як надавати йому медичну допомогу. Самотужки, подолавши чотири кілометри, дійшов до евакуаційної машини, але по дорозі до стабілізаційного пункту помер.

Дмитро є прикладом для молодого покоління – відважний, сміливий, люблячий.

Відповідно до розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Герой України.

З уваги на вищенаведене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) Дмитру Бойчуку – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.

Слава Україні!

Героям Слава!

Прийнято на двадцять третій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22 серпня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]