Про звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття стаціонарних поштових відділень АТ “Укрпошта”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцять третя сесія)

РІШЕННЯ

22.08.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 711-23/2023

 

 

Про звернення обласної ради до
Кабінету Міністрів України щодо
недопущення закриття стаціонарних
поштових відділень АТ “Укрпошта”

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття стаціонарних поштових відділень акціонерного товариства “Укрпошта” (додається).
  2. Звернення надіслати Кабінету Міністрів України.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства (В. Шевченко).

 

 

Голова обласної ради                                                             Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 22.08.2023 № 711-23/2023

Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

 

У сільських населених пунктах Івано-Франківської області триває процес скорочення працівників та закриття стаціонарних відділень акціонерного товариства “Укрпошта”. Однак ефективність запропонованих натомість пересувних відділень уже поставлена під сумнів користувачами послуг.

Люди з інвалідністю та пенсіонери у малочисельних та віддалених селах втрачають можливість вчасно отримувати пенсійні та соціальні виплати, кореспонденцію, сплачувати комунальні платежі тощо.

В Івано-Франківській області налічується 239 гірських населених пунктів, відстань між якими подекуди сягає десятки кілометрів. Пересувні відділення АТ “Укрпошта”, які мали б приїжджати за чітким графіком, часто не дотримуються термінів, працюють по декілька годин на день та не встигають охопити всі села, зокрема у гірській місцевості, а до деяких з них представники АТ “Укрпошта” відмовляються доїжджати. Тому частина жителів віддалених громад позбавлена можливості своєчасно отримувати якісні послуги акціонерного товариства “Укрпошта”, а це здебільшого люди похилого віку та люди з інвалідністю.

До депутатів обласної ради надходять численні звернення від виборців Івано-Франківщини щодо припинення закриття відділень АТ “Укрпошта” та відновлення роботи раніше закритих.

Враховуючи звернення жителів області, закликаємо Кабінет Міністрів України розробити дієві механізми для ефективного врегулювання ситуації, яка виникла у зв’язку з закриттям стаціонарних відділень єдиного національного поштового оператора у віддалених та малочисельних сільських населених пунктах, та не допустити погіршення якості надання послуг населенню.

 

Прийнято на двадцять третій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
22 серпня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]