Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України молодшому сержанту Остапу Бринському (посмертно)


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Двадцять сьома сесія)

РІШЕННЯ

07.12.2023                            м. Івано-Франківськ                 № 779-27/2023

 

 

Про звернення обласної ради
щодо присвоєння звання Герой України
молодшому сержанту Остапу Бринському
(посмертно)

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України” (зі змінами), враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука, Головнокомандувача Збройних Сил України В. Залужного щодо присвоєння звання Герой України молодшому сержанту Остапу Бринському (посмертно), (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України В. Зеленському, Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Головнокомандувачу Збройних Сил України В. Залужному.
  3. Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (Н. Чаплинська).

 

Голова обласної ради                                                             Олександр СИЧ


Додаток
до рішення обласної ради
від 07.12.2023 № 779-27/2023

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

 

Головнокомандувачу
Збройних Сил України
Валерію ЗАЛУЖНОМУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Молодший сержант Бринський Остап Богданович народився 30 липня 1987 року в родині прикарпатського художника Богдана Бринського та галеристки Оксани Бринської. У 2004 році закінчив Українську гімназію № 1 м. Івано-Франківська (сьогодні – ліцей імені Миколи Сабата); випускник Національного університету “Києво-Могилянська академія” за спеціальністю “філософія”.

З 2010 року працював у складі місій із громадського спостереження на виборах різного рівня в Громадянській мережі “ОПОРА”. Зусилля Остапа Бринського впродовж 2010-2018 років сприяли утвердженню демократичних процесів на Прикарпатті, Київщині та в інших регіонах України.

З 2017 по 2022 роки Остап працював аналітиком у сфері публічних закупівель у складі громадських організацій на регіональному та національному рівнях. Був керівником Громадської організації “Агентство ефективних рішень”, яка співпрацювала з органами місцевого самоврядування та органами місцевої державної влади щодо підвищення рівня прозорості, законності при проведенні публічних закупівель. У 2020 році брав участь у спільноті Dozorro у співпраці з Transparency International Ukraine. Завдяки роботі очолюваної ним команди вдалося підвищити професійний рівень фахівців-закупівельників і уникнути чи попередити порушення законодавства та неефективні витрати публічних коштів.

З 2019 року працював аналітиком у благодійному фонді “Пацієнти України”, де також займався моніторингом публічних закупівель у сфері охорони здоров’я.

У 2021 році став одним з найкращих випускників Міждисциплінарної освітньої програми “Антикорупційні студії” ACREC, НаУКМА.

Одружився, з дружиною виховували доньку Соломію.

17 червня 2022 року став на захист України у складі Чопського прикордонного загону Державної прикордонної служби України. Виконував бойові завдання на північному та східному напрямках у зоні ведення бойових дій. 19 серпня 2023 року загинув внаслідок мінометного обстрілу під час виконання бойового завдання неподалік населеного пункту Курдюмівка Бахмутського району Донецької області.

Відповідно до розділу ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Герой України.

З уваги на викладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) молодшому сержанту Остапу Бринському – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.

Слава Україні!

Героям слава!

 

Прийнято на двадцять сьомій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
07 грудня 2023 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]