Про звернення обласної ради щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцять дев’ята сесія)

РІШЕННЯ

16.02.2024                          м. Івано-Франківськ                      № 837-29/2024

Про звернення обласної ради
щодо контролю за забезпеченням
прав та свобод людини і громадянина
Червінського Романа Григоровича

 

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення Івано-Франківської обласної ради до Верховної Ради України щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича (додається).
  2. Рішення надіслати до Верховної Ради України.

Голова обласної ради                                                        Олександр Сич


                                                                  Додаток
                                                                  до рішення обласної ради
                                                                  від 16.02.2024 № 837-29/2024

 

 

Верховна Рада України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

247 днів військовий Червінський Роман Григорович перебуває під вартою за абсолютно необґрунтованою підозрою, яку ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, розглядаємо як політичні переслідування.

Червінський Р. Г. десятиліттями працював для безпеки української держави, був долучений до низки спецоперацій, що провели українські силовики у період з 2014 по 2021 роки. Починаючи з 24 лютого 2022 року, він зі зброєю в руках захищав державу від російських загарбників.

Романа Червінського утримують в одиночній камері без права побачитись з рідними. Окрім того здоров’я Червінського Р. Г. значно погіршилося. Проте орган досудового розслідування, суд та керівництво слідчого ізолятору вже понад два місяці не забезпечують надання йому належної медичної допомоги.

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України “Про попереднє ув’язнення” тримання осіб, взятих під варту, згідно з завданням кримінального судочинства здійснюється на принципах неухильного додержання Конституції України, вимог Загальної декларації прав людини, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув’язненими і не може поєднуватися з навмисними діями, що завдають фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність.

Водночас, частина четверта статті 11 вказаного Закону визначає, що медичне обслуговування, а також лікувально-профілактична і протиепідемічна робота в місцях попереднього ув’язнення організовуються і проводяться відповідно до законодавства про охорону здоров’я.

Конституція України гарантує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Згідно з численними рішеннями Європейського суду з прав людини, положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава повинна забезпечити тримання ув’язненої особи в умовах, які відповідають принципу поваги до людської гідності, а також належним чином забезпечити її здоров’я та добробут з огляду на практичні потреби ув’язнення.

Нагадуємо, що саме Роман Червінський розповів суспільству про зрив спецоперації із затримання найманців ПВК “Вагнер”.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, з метою захисту прав людини звертаємось з проханням здійснити контроль за забезпеченням прав, свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича та ініціювати створення у встановленому законодавством порядку Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з приводу розслідування фактів зловживань та порушення законів України керівництвом органів досудового розслідування та суду.

 

 

Прийнято на двадцять дев’ятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
16 лютого 2024 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]