Про звіт постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(Тридцята сесія)

РІШЕННЯ

19.04.2024                            м. Івано-Франківськ                 № 884-30/2024

Про звіт постійної комісії
обласної ради з питань
депутатської діяльності,
місцевого самоврядування,
міжрегіонального та
міжнародного співробітництва

Відповідно до статей 43, 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва за період з грудня 2020 року по квітень 2024 року, обласна рада

вирішила:

Звіт постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва взяти до відома (додається).

Голова обласної ради                                                    Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 19.04.2024 № 884-30/2024

 

Звіт
постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва за період з грудня 2020 року по квітень 2024 року

 

Постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва утворена відповідно до рішень обласної ради від 01.12.2020 № 6-1/2020 “Про утворення постійних комісій обласної ради” та від 01.12.2020 № 7-1/2020 “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради”.

У своїй діяльності постійна комісія керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом обласної ради, рішенням обласної ради від 23.12.2020 № 11-2/2020 “Про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради” та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 02.12.2020 
№ 714-р “Про здійснення координації діяльності постійних комісій обласної ради” роботу комісії координує заступник голови обласної ради Микола Палійчук.

До складу комісії входять 7 депутатів обласної ради. Головою комісії обрано Іваськіва Андрія Степановича, заступником голови комісії – Щербій Наталію Олегівну, секретарем комісії – Волошина Сергія Ярославовича. Членами комісії обрано: Головчука Михайла Михайловича, Дзвінчука Дмитра Івановича, Кизимишина Назарія Михайловича та Мірус Антоніну Петрівну.

За звітний період комісія провела 23 засідання, розглянула 81 питання, з яких 59 – це проєкти рішень обласної ради. Серед них можна виокремити такі:

– про Регламент Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання та внесення змін до нього;

– про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради та внесення змін до нього;

– про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради та внесення змін до відповідного рішення обласної ради;

– про затвердження Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між Івано-Франківською обласною радою та Тернопільською обласною радою;

– про Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2022-2026 роки та внесення змін до неї;

– про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради та внесення змін до нього.

Водночас постійною комісією заслуховувались інформації Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії Івано-Франківської області про реєстрацію депутатів обласної ради восьмого демократичного скликання.

Комісією також напрацьовано проєкт звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо співфінансування з державного бюджету проєктів-переможців програм транскордонного співробітництва Європейського Союзу Interreg NEXT 2021-2027, яке надалі схвалено на пленарному засіданні сесії (рішення обласної ради від 09.06.2023 № 669-22/2023).

Крім цього, 13.09.2023 року на засіданні комісії розглянуто питання “Про стан співробітництва між префектурою Хіого (Японія) та Івано-Франківською областю (Україна)” за участі голови обласної ради Олександра Сича та Окабе Йошихіко – професора університету Кобе Гакуін (Японія), президента Асоціації україністів Японії, голови Комітету підтримки України з питань втілення ідеї “креативної реконструкції” за моделлю префектури Хіоґо. Під час засідання О. Сич вручив професору Окабе Грамоту Кабінету Міністрів України. Зі свого боку Окабе Йошихіко вручив грамоти Асоціації україністів Японії.

З метою відновлення роботи Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області до складу її наглядової ради введено Іваськіва Андрія Степановича, Щербій Наталію Олегівну та Мірус Антоніну Петрівну. В результаті роботи наглядової ради на засіданні комісії розглянуто проєкт Програми підтримки діяльності установи “Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області” на 2024-2025 роки, яку в подальшому затверджено обласною радою (рішення від 22.12.2023 № 824-28/2023).

На запрошення керівництва Закарпатської обласної ради 31.01-02.02.2024 року відбулось виїзне засідання комісії. Під час візиту комісія також відвідала заклад вищої освіти “Академія культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, КНП “Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології” Закарпатської обласної ради, КНП “Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака”, КНП “Закарпатський музей народної архітектури та побуту” Закарпатської обласної ради, КНП “Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького” Закарпатської обласної ради, Великобичківську селищну та Ясінянську сільську ради Закарпатської області, а також ознайомилася з роботою агенцій регіонального розвитку Закарпатської області з метою вивчення досвіду розробки проєктів транскордонного співробітництва та їх реалізації у рамках грантових програм.

Виконуючи свої повноваження, постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва затверджувала календарні плани програм на відповідні періоди, розглядала листи та звернення з питань, що належать до її компетенції.

Питання депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування і громадянського суспільства, міжрегіонального та міжнародного співробітництва й надалі залишатимуться на постійному контролі комісії, незважаючи на складні обставини сьогодення.

Голова постійної комісії
обласної ради з питань
депутатської діяльності,
місцевого самоврядування,
міжрегіонального та
міжнародного співробітництва                                 Андрій ІВАСЬКІВ

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]